מסך מחשב לגיימר - עד 3000 ש"ח - עמוד 3 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסך מחשב לגיימר - עד 3000 ש"ח

consults

Recommended Posts

לאסוס יש גם מצבים כולל משחקים וסרטים

והתמונה מצוינת במשחקים וסרטים

תנסה לעשות השווה בחושך ואז תיראה וגם מצב מול מצב

וכמו שאמרתי מנהל הפורום מוזמן לעשות בדיקה וליראות איך המסך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 68
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני מבין שיש הסכמה די רחבה על האיכות של הדל 2007WFP ושקיימת מחלוקת לגבי האסוס... התרשמתי מאוד ממה שנכתב על האסוס אבל אני לא מתלהב ממסך הגלוסי.

ל - Viewsonic יש מספר מסכים של '20. מה שאני מצאתי זה VX2025VM,VX2025WM ו - VP2030 כולם בטווח של 2000 עד 3000 ש"ח. מישהו יודע לחוות דעה על מסכים אלה - איכותם וההבדלים ביניהם?

כמו כן - למי שלא מתכוון לצפות בסרטים - האם עדיף מסך הדל הרחב 2007WFP או דווקא 2007FP

ואחרון חביב - EIZO - הבנתי שזה "ליגה אחרת". האם ההבדל יהיה משמעותי לגיימר?

תודה על ההתיחסויות המפורטות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיראה בחדר חשוך לאסוס יש יתרון

בזה שהשחור מאוד אמיתי והבעיות ישתקפות לא קימות

בחדר מואר היתרון כניראה לדל

אחריות עדיף

בנוגע לEIZO עד כמה שאני זוכר הם מצוינים לגרפיקה

אבל הזמן תגובה שלהם פחות טוב למשחקים

אבל אני לא בטוח בזה לגמרי אז אל תיקח אותי במילה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"המסך הכי טוב לגיימינג" במשפט אחד עם "LCD" זו פשוט בדיחה. :lol:

אין על CRT לגיימינג, אפילו ה-LCD הכי טוב בעולם לא ינצח CRT ב-1150ש"ח למטרה זאת.

http://p.zap.co.il/model.asp?model_id=4515

מי שלא מסכים שילך לקרוא קצת... הנה כמה נקודות\חסרונות למחשבה:

Refresh Rate / FPS

Native Resolutions

view angle

Ghosting

Colors

dead pixels

ואם יש בעיית מקום על השולחן... תחליפו שולחן !

במידה ופותח התרד נעול על LCD לגיימינג, שיהיה בהצלחה גבר, זה כמו לחפש מחת בערימת שחת.

ומצד שני, אם אתה לא רציני, אז יכול להיות ש:

60FPS יספיקו לך

רזולוציה "אמיתית" אחת בלבד לבחירה תספיק לך

זוית צפייה מקובעת תספיק לך

אתה לא מזהה מריחות על המסך

צבע אמיתי זו לא פונקציה עבורך...

ובמקרה פטטי שכזה (מבחינת hardcore gamer), כן, LCD יספיק לך. הוא דק ויפה, איזה כיף :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה ממש חי בעבר. פרט לרזולוציה הטבעית אין למסכי LCD איכותיים שום חסרון מול מסכי CRT באותו המחיר. אני יכול למנות לך כמה וכמה יתרונות, אבל אני לא יודע אם יש בכלל טעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למסכי CRT יש גם יתרון בתחום קצבי הרענון (refresh rate)

כמובן שלמסכי CRT ישנם חסרונות רבים (מי שניסה פעם ליישר את הגבולות של התצוגה במסך CRT יכול להבין אותי)

אבל לא בשביל זה אני מוסיף תגובה פה.

עד לפני חודשיים אני הייתי שייך למחנה מעריצי ה CRT. היה לי מסך פיצוץ (מיצובישי 19") והשפרצתי נון סטופ "CRT עדיף על LCD"

מה לעשות שזה כבר לא נכון.

מוצרי ה high end של הדור האחרון של LCD כבר עוברים את ה CRT מבחינת איכות תצוגה (חדות/צבעים) ואינם סובלים מהמגבלות המסורתיות של LCD

כשהחלטתי ללכת על LCD, עשיתי סקר ברשת (גם בפורומים פה) וסקר שוק ובסוף הלכתי על NEC WGX2 מסך 20" AS- שנותן תצוגהפשוט נהדרת. שום מריחות/זליגות, צבעים חדים ובוהקים (כן יש לו ציפוי מבריק, לא זה לא מפריע בשום תאורה) בקיצור הנאה לעיניים.

מי שלא מאמין לי שילך לאתרי הביקורת ברשת ויבדוק. כולם מהללים את המסך הזה.

המחיר נמצא ברף העליון של המגבלה של פותח הת'רד.

אני ממליץ בכל לב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתחום של זוויות צפייה ברור שיש יתרון ל-CRT, אבל אף אחד לא עובד ברציפות בזווית לכל שימוש. רוב הבעיות של ה-LCD מתגלות עם פנלים מסוג TN הנפוצים שאיתם כל תזוזת ראש קטנה גורמת לשטיפת גוונים מתמדת ומטרידה. עם פנלים מסוג VA/ S-IPS* כבר פתרו את העניין.

החיסרון הגדול של CRT בהירות מקורית וחדות טקסט שדועכים ככל שמשתמשים יותר במסך וקרינה בעוצמה גבוהה משמעותית ביחס ל-LCD

כמו כן - למי שלא מתכוון לצפות בסרטים - האם עדיף מסך הדל הרחב 2007WFP או דווקא 2007FP

ואחרון חביב - EIZO - הבנתי שזה "ליגה אחרת". האם ההבדל יהיה משמעותי לגיימר?

תודה על ההתיחסויות המפורטות

אל דאגה, אם אתה מתעתד לכיוון של ה-S1931 של EIZO - הוא מהיר תגובה וזאת מניסיון אישי. המהירות תגובה שלו אינה נופלת מזו של ה-VP930 ולמעשה יש לו יתרון עליו שאין קורונה מובחנת בו. אני גם לא ראיתי שוני במהירות התגובה לעומת ה-2407WFP, שבגירסה ללא HC הוא מסך שנמנה בין מהירי התגובה בגודל שלו. לכן, לא רק לשימושי עיבוד תמונות הוא יהיה מצויין אלא גם למשחקים. ה-tearing בו ממש מינימלי (ה-2407WFP למשל לעומתו מפגין tearing באופן יותר משמעותי).

אם אתה רוצה להשתמש בו גם לצפייה בתכני וידאו הוא יהיה עדיף על המסכים של דל משתי סיבות עיקריות: יחס הניגודיות שלו הגבוה נשמר עם הפחתת הבהירות וזה נותן לך גוון שחור עמוק גם בתנאי תאורה חשוכים ואין כלל זליגת אור בשוליים. הניגודיות הזאת גם נותנת לתמונות ותכני וידאו ריאליזם יותר מוחשי ביחד עם כיול הצבע המעולה. אתה גם לא מאבד בגלל הניגודיות הגבוהה פרטים בתכנים.

EIZO מאמצת ציפוי לא מבריק בפנל שהיא מזמינה עבור ה-S1931 ולכן אין השתקפויות עימו. הציפוי הזה גם לא מפגין את תופעת הלוואי של טקסטורת רשת מטרידה ברקעים הבהירים כפי שרואים במרבית מסכי .

הבעיה הגדולה היא כרגע המחיר הגבוה יחסית של המסך בארץ (בגרמניה הוא יקר מה-971P רק בכ-5 אחוזים ומשום כך ה-S1931 קיבל ציונים גבוהים מ-5 מגזיני מחשבים מקצועיים בגרמניה וחלק מהם גם נתנו לו בחירת עורכים בקטגורייה של 19"). החיסרון העיקרי שלו במחירו בארץ הוא גודל נקודה גדול יותר מ-20" ושטח עבודה מוקטן ביחס אבל הניגודיות הגבוהה והיעדר הטקסטורה המטרידה הנ"ל מפצה על הטקסט המפוקסל יחסית.

לגבי השאלה שלך מה עדיף FP או WFP ללא קשר לסרטים - למשחקים הרחב ייתן הנאה יותר מרובה ולעומת זאת לקריאת טקסט FP עדיף.

ה-NEC 20WGX2 די מתאים למשחקים בזכות כיול צבע טוב, הוא מהיר תגובה ובעל יכולת מצטיינת לאינטרפולציה. הבעיות העיקריות שלו אי יכולת לשנות את גובהו; הציפוי המבריק דורש שלא תהיה תאורה ישירה מול המסך אחרת ההשתקפויות יהיו ברמה מטרידה,וזה מעלה את השאלה האם ישנן חנויות שיסכימו לקבל בחזרה מסך רק בגלל שהוא משתקף באופן מטריד וכבר עבר שימוש? לשיקולך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מוכר מסכים דקים מעל 5 שנים

איכות כמו שיש למסך NEC LCD 20WGX2 לא תיראו באף מסך

יש לנו בחנות גם דל וגם אבל איכות של נק עולה על כולם

אני לא עושה פרסומת לנק פשוט חייבים לראות תמונה שלו בשביל להבין מזה מסך איכותי

משחקים וטקסט זה פשוט מדהים במסך הזה

תמונות ממצלמת רפלקס ( ניקון D 50 ) נראות מדהים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל שימוש.

מסך CRT שהוא לא גדול(עד 30 אינץ' למשל) תמיד יהיה בעל UPSIDE יותר גבוה ממסך LCD, מבחינת זוויות צפיה, יחס ניגודיות(במיוחד), זמן תגובה, פירוט צבעים, ובכללי איכות תמונה נטו. זה שהפסיקו את הייצור של CRT מזמן בגלל ההתקדמות של LCD מבחינת איכות תמונה, בשילוב עם היתרון החשוב ביותר-מסך דק, לא אומר שCRT נחות יותר מבחינת איכות תמונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיראה אני הייתי במחנה הCRT המון זמן

אבל בסופו של דבר צריכים להיות מציאותים

הCRT לא באמת זמין בחנויות -אני מדבר על הדגמים האיכותים באמת

היצור שלו ידרדר לשפל המדרגה

לימצוא CRT איכותי בארץ זה לא עניין קל

ובכלל תנסה להעמיד CRT גדול על שולחן מחשב

תיהיה מציאותי המסכים היום רחבים וגדולים

CRT באותו גודל יהיה מאוד כבד ואם "תחת" גדול שיתפוס המון מקום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דיברתי על הטכנולוגיה, ועל איכות תמונה נטו. לא דיברתי על מצב השוק כיום ועל הפרקטיות של מסכי CRT, ואני בכוונה הדגשתי את זה, אני לא מבין למה אתה מעדיף לציין את זה שוב. מישהו כאן אמר שLCD יותר טוב מCRT לכל שימוש בכל מצב, וזאת פשוט טעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסך CRT שהוא לא גדול(עד 30 אינץ' למשל) תמיד יהיה בעל UPSIDE יותר גבוה ממסך LCD, מבחינת זוויות צפיה, יחס ניגודיות(במיוחד), זמן תגובה, פירוט צבעים, ובכללי איכות תמונה נטו.

גם אתה חי בעבר. מכל מה שאמרת רק עניין הניגודיות עדיין רלוונטי. מה עם בהירות? גיאומטריה\חדות? הריצוד של כל מסך CRT?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה תמיד פותח כל הודעה בפניה לגופו של אדם ולא לגופו של עניין?

אתה אומר ש"עניין הניגודיות עדיין רלוונטי" כאילו שזה עניין פעוט. חברות הפלאזמה והLCD משקיעות מיליארדים כל שנה על מנת לשפר את יחס הניגודיות, שהוא כל כך קריטי ותורם לקבלת תמונה יותר תלת מימדית. בהירות של LCD היא יתרון רק בחדר בעל תאורה גבוהה, ובכל מקרה בחדר עם תאורה גבוהה אלו לא יהיו תנאים אופטימליים לשימוש במסך. ודיוק הצבעים גם כן עדיין רלוונטי.

לכל יש את היתרונות והחסרונות שלה, אבל לצעוק שרק אחת היא עדיפה בכל מצב זאת ילדותיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...