מסך מחשב לגיימר - עד 3000 ש"ח - עמוד 4 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסך מחשב לגיימר - עד 3000 ש"ח

consults

Recommended Posts

• תגובות 68
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

consults, אני מציע שתקרא משהו שכתבתי בעבר על הקריטריונים החשובים ביותר למסך לגיימרים ומה מומלץ:

בד"כ גיימרים hard core שרוצים כמה שיותר יתרון על פני שחקנים מתחרים (למשל במשחקי רשת), יעדיפו LCD עם:

- בהירות גבוהה יחד עם ניגודיות גבוהה ויכולת אבחנה בהבדלים דקים בגוונים כהים מאוד (כמו פרטים דקדקניים בסצינות חשוכות) ובהירים מאוד.

- זמן תגובה נמוך

- input lag נמוך מאוד וזניח

- רצוי מסך רחב, כי הוא מספק יותר פרטים וצפייה רחבה יותר וכך נותן יתרון על שחקנים שמשחקים במסך לא רחב.

מה זה input lag? בבקשה: http://en.wikipedia.org/wiki/Input_lag

נתון רציני מאוד לגיימרים כבדים שחשוב להם לקבל ביצועים טובים כמה שיותר, בעיקר במשחקי רשת מהירים שדורשים תגובות מהירות. יצרני LCD אף פעם לא מפרסמים את הנתון הזה, והוא חשוב לגיימרים לפעמים אפילו יותר מזמן תגובה.

בד"כ זו סיבה שהגיימרים הכבדים ביותר עדיין יעדיפו CRT - כשקונים מסך LCD אין ממש דרך טובה לדעת את מידת ה input lag שלו.

את הקריטריונים הראשון והשלישי אי אפשר לשייך לפאנלים, לכל פאנל יש מסכים שיצטייינו בו או שייכשלו בו. הבעיה היא שקשה לדעת איך מסך עומד בקריטריונים האלה בלי לבדוק אותו טוב טוב מעשית (או להסתמך על אתרי חומרה).

הקריטריון השני כמובן מושג במיוחד בפאנל TN.

גיימרים פחות hard שהם פחות פריקים של מסכים מהירים, כבר יתחילו לרצות גם יכולת טובה יותר של הצגת צבעים - עומק צבע של 8 ביט במקום 6 ביט, אחידות טובה, אפילו זויות צפייה טובות (כדי לחבר לקונסולה ולשחק עם כמה אנשים מול המסך) וכו', כאשר כיול ודיוק לא חשובים כמעט בכלל.

הקריטריון הזה כמובן לא מושג בפאנל TN, הוא מושג בפאנלים ממשפחת VA עם עלייה מסויימת (שלעיתים קרובות ניתן להתפשר עליה) בזמן תגובה, ובפאנלים ממשפחת IPS הקריטריון מתקיים באופן הטוב ביותר, אבל ברוב המקרים מדובר בהקרבה משמעותית מאוד (ובלתי נסבלת ע"י רוב הגיימרים) של מהירות.

המסך NEC 20WGX2 נחשב כאחד ממסכי LCD האידיאליים לגיימרים "מהסוג השני", כי הוא מסך S-IPS עם זמן תגובה פנומנאלי שמתחרה עם מסכי TN המהירים ביותר, וככל הנראה לא קיים מסך שמגיע למהירות שלו ובו זמנית מספק איכות תצוגה ברמה שמתקרבת אליו.

אם אתה גיימר פנאט hard שלא מוכן להתפשר על מהירות תגובה במשחקי רשת מהירים אז לך על CRT או על המסך הזה: BenQ FP93GX. זה כנראה ה LCD המהיר ביותר שקיים כיום, מבחינת זמן תגובה ו input lag. החיסרון שלו לעומת ה NEC 20WGX2 הוא באיכות התצוגה והמימדים.

אבל אם אתה כ"כ פנאט אז כנראה שתעדיף CRT בכך מקרה כי לשימושים האלה הוא טוב יותר מה BENQ מכל הבחינות חוץ מהמקום שהוא תופס.

לעומת זאת, המסך NEC 20WGX2 הוא מסך מדהים. לא רק שיש לו את כל יכולות התצוגה של ה 2007WFP, בנוסף זמן התגובה שלו ממש ממש מדהים (ה-ר-ב-ה יותר מהיר מה DELL) וכמעט זהה לזה של ה BenQ FP93GX. ה BENQ מהיר יותר למעשה רק כי ה input lag שלו קצת קטן יותר. (מאית שנייה או שתיים)

אם אתה לא הפנאט שבפנאטים ולא חשוב לך הבדל מהירות תגובה של מאית השנייה, לך עך ה NEC 20WGX2. בלי שום ספק ה LCD הכי מומלץ לגיימינג.

הדבר היחיד שאולי עשוי להפריע לך היא העובדה שהציפוי שלו מבריק. זה החיסרון היחיד, ויש אנשים שטוענים שזה דווקא יתרון, אבל זה כבר עניין אישי מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהרבה, וההפרש לא מוצדק, זה נכון. הייתי צריך לכתוב שה NEC הכי טוב, אבל לאו דווקא הכי מומלץ. במסגרת התקציב, זה עדיין המסך הכי טוב לגיימינג רציני כי יש לו יתרון חשוב מבחינת מהירות, אבל זה גם תלוי עד כמה פותח הדיון הוא hard לגבי מהירות התגובה. כי אם לא, יכול להיות שהוא יסתפק ב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכולם. התגובה של SerpentMage מאוד מעניינת ומועילה. (גם האחרות מצויינות...). אני מבין שתוספת 700 ש"ח מאפשרת את ה 2407WFP. ברור שזה נותן הרבנ יותר שטח מסך. האם האיכויות נשמרות? האם האיכות לגיימר (כפי שצויין - זמני תגובה, עומק הצבע וכו') נשמרים כמו ב - 2000WFP או כמו ב - NEC? האם עולים עליהם?

הבנתי גם ש - 2407WFP יכול לשמש גם כטלויזיה - האמנם?

ואחת אחרונה - האם זה נוח לגיימר לשבת מול מסך של '24 ולשחק? האם לא דורש "לקחת מרחק" או מציק בעיניים כי מחייב להניע אותן כל הזמן כדי לראות כל מה שמתרחש. מהו מרחק הצפיה הרצוי ממסך כזה?

שנה טובה לכל הפורום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SerpentMage ה 20WGX2 לא יותר מהיר מה 2007, למעשה הוא יותר איטי (בכ- 1.5 ms בממוצע) לא שזה משנה כל כך.

מדובר על שני מסכים עם פאנלים כמעט זהים כאשר ההבדל היחידי הוא שבנק ישנו יחס ניגודיות דינמי.

למעשה אין לנק שום יתרון ואף יש לו חסרונות בכל הנוגע לציפוי המסך אם כי הדבר סוביקטיבי, וכמובן הארגונומיה הפחותה(כניסות והנדסת אנוש).

כאמור נתון יותר חשוב ואף מוזנח במסכי LCD הוא Input Lag (נתון אשר אני מקפיד לבדוק בכל ביקורת), בכל מקרה בדור האחרון

של מסכי ה TN ומסכי ה בגדלי 19" עיכוב התמונה עומד בד"כ על 10ms והוא יותר משמעותי לדעתי מאשר זמן תגובה.

לצערי אין כל כך מנצחים בקטגוריה זו, כל המסכים מציגים עיכוב מסוים, בתחום הנמוך כגון מסכי TN ומסכי ללא מעבדי צבעים

קרי VP930,971P או 932B,L1960TR עיכוב התמונה הוא כמו שציינתי בין 0ms ל 22ms כאשר הממוצע הוא 10ms.

ככל שרמת המסך עולה ומתווספים למסך מעבדי תמונה העיכוב גדל, בייחוד סובלים ממנו המסכים של איזו(לעיתים נמדד עיכוב של 30ms-50ms)

והמסכים המתקדמים של נק(סדרת UXI). בנוסף נראה שככל שהמסך גדול יותר הוא סובל מיותר עיכוב כפי שניתן לראות בביקורת על מסכי ה 24"

שמלבד הבנקיו לא הצליחו להגיע ל 0ms עיכוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לעומת זאת, המסך NEC 20WGX2 הוא מסך מדהים. לא רק שיש לו את כל יכולות התצוגה של ה 2007WFP, בנוסף זמן התגובה שלו ממש ממש מדהים (ה-ר-ב-ה יותר מהיר מה DELL)

שטויות. שמים בהם את אותם הפאנלים ויש להם אותו זמן תגובה. קרא את הביקורת ב-XBIT LABS.

ה BENQ מהיר יותר למעשה רק כי ה input lag שלו קצת קטן יותר. (מאית שנייה או שתיים)

אם אתה לא הפנאט שבפנאטים ולא חשוב לך הבדל מהירות תגובה של מאית השנייה, לך עך ה NEC 20WGX2.

בוא אני אגיד לך משהו.

א) אין כזה הבדל של מאית שנייה או שתיים ב-INPUT LAG. כי ה-INPUT LAG הוא בפריימים שלמים, שבתדירות 60HZ - פירושה 16.66MS.

ב) אם היה הבדל של מילישניות בודדות, אז א) אף אחד לא היה מסוגל למדוד את זה בצורה נאמנה. ב) אף אחד לא היה מסוגל להרגיש את זה. ואל תספר לי על גיימרים "HARDCORE". אני בספק שאפילו הבדל של 16MS יורגש ע"י אחוז משמעותי כלשהו מאותם גיימרים.

הדבר היחיד שאולי עשוי להפריע לך היא העובדה שהציפוי שלו מבריק. זה החיסרון היחיד, ויש אנשים שטוענים שזה דווקא יתרון, אבל זה כבר עניין אישי מאוד.

כאן אני מסכים איתך. בסופו של דבר, מבחינת הפאנל, זה אותו דבר כמו ה-2007WFP. מי שמעדיף ציפוי מאט, שיבחר ב-. מי שמעדיף מבריק - שיבחר ב-NEC. יתרונות הארגונומיקה של ה- לא יהיו משמעותיים לרוב האנשים.

[br]פורסם בתאריך: 14.09.2007 בשעה 09:06:06

תודה לכולם. התגובה של SerpentMage מאוד מעניינת ומועילה.

חבל רק שהיא קצת מטעה.

אני מבין שתוספת 700 ש"ח מאפשרת את ה 2407WFP. ברור שזה נותן הרבנ יותר שטח מסך. האם האיכויות נשמרות? האם האיכות לגיימר (כפי שצויין - זמני תגובה, עומק הצבע וכו') נשמרים כמו ב - 2000WFP או כמו ב - NEC? האם עולים עליהם?

דבר אחד לציין הוא שבעוד מסכי ה-20" שדובר עליהם באים לרוב עם פאנל S-, ה-2407 מגיע תמיד עם פאנל S-PVA, שתכונותיו שונות במקצת. ספציפית, זמן התגובה שלו קצת יותר גבוה, אם כי לא כולם ירגישו בזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה 20WGX2 לא יותר מהיר מה 2007, למעשה הוא יותר איטי (בכ- 1.5 ms בממוצע) לא שזה משנה כל כך.

הא??? איך הגעת לזה? לנק יש מהירות תגובה 6ms ולדל 16ms

מדובר על שני מסכים עם פאנלים כמעט זהים כאשר ההבדל היחידי הוא שבנק ישנו יחס ניגודיות דינמי.

שוב לא נכון. הנק הוא מסך מסוג AS-IPS שזה אומר:

1) overdrive הרבה יותר אגרסיבי, מה שנותן לו את זמן התגובה הפנטסטי שלו

2) זוויות צפיה יותר טובות

The advantage of AS-IPS, according to the designers, is better control over the LC. This means a faster response time and better light control. The most noticeable difference with an IPS-type LCD is a vast improvement over one of my biggest pet peeves about LCDstheir viewing angle. There is nearly no fall-off in color accuracy or contrast ratio at wide angles. So, the people in the cheap seats can still have a watchable image. The viewing angle is still not as good as that of plasma or CRT, but it's close enough that any normal seating position will be fine.

http://www.hometheatermag.com/gearworks/606gear/

למעשה אין לנק שום יתרון ואף יש לו חסרונות בכל הנוגע לציפוי המסך אם כי הדבר סוביקטיבי, וכמובן הארגונומיה הפחותה(כניסות והנדסת אנוש).

כמובן, יתרון אחד ברור לנק הוא שהם לא עושים הגרלת מסכים...

עריכה:

Bagheera ו QttP - אתם מוזמנים לנסות לכוון את הבהירות וקונטרסט בדל כשהוא מחובר ב DVI-D. בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור אחד שיש לו את המסך

NEC 20WGX2 PRO (הבדלים זניחים ביותר בינו לבין NEC 20WGX2 )

אני יכול להגיד לך שאני מרוצה עד השמיים....פשוט תענוג .......(ראיתי את הדל בחנות ובנק רואים יותר טוב)

אני משחק בבוקר שהחלון בחדר פתוח לגמרי רואה שהאור דולק בתאורה מלאה אין שום הפרעה..! (לאלה שאמרו שיש השתקפות)

מסך מקצועי לכל דבר

איך אומרים?

איכות עולה כסף

וזה רק מצדיק את המקרה הזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הא??? איך הגעת לזה? לנק יש מהירות תגובה 6ms ולדל 16ms

כל מי שיש לו טיפה הבנה במסכים דקים יודע שאין הרבה משמעות למספרים הרשומים.

תראה כאן את המדידות של ה-DELL:

http://www.xbitlabs.com/articles/other/display/20inch-4_11.html

וכאן של ה-NEC:

http://www.xbitlabs.com/articles/other/display/20inch-4_17.html

אתה רואה איזשהו הבדל?

שוב לא נכון. הנק הוא מסך מסוג AS-IPS שזה אומר:

אני אדייק. בכל מקום שראיתי התייחסות לפאנל המסוים (למשל FLATPANELS.DK) יצויין ששני המסכים משתמשים באותם פאנלים של LG-PHILIPS:

LM201WE2 ו-LM201W01. ה-E2 אמור להיות AS-IPS עם נתונים (על הנייר לפחות) טיפה יותר טובים.יכול להיות שהוא נפוץ יותר ב-NEC מאשר ב-, אין לי מספיק נתונים, אבל שניהם בהחלט יכולים להופיע עם כל אחד מהפאנלים הנ"ל.

1) overdrive הרבה יותר אגרסיבי, מה שנותן לו את זמן התגובה הפנטסטי שלו

שוב אפנה אותך למדידות. כמו כן, מבחינת הנתונים היבשים של LG-PHILIPS, ל-01 יש 8MS G2G ול-E2 המשופר 6MS G2G. הבדל ממש גדול, אה?

2) זוויות צפיה יותר טובות

אי-אפשר לשפר זוויות צפייה של S-, כי הן מושלמות.

כמובן, יתרון אחד ברור לנק הוא שהם לא עושים הגרלת מסכים...

לא בין ל-PVA, זה נכון. בין אחד לאחר, לפחות לפי מקורות שאני מכיר - עושים, או עשו.

Bagheera ו QttP - אתם מוזמנים לנסות לכוון את הבהירות וקונטרסט בדל כשהוא מחובר ב DVI-D. בהצלחה.

בהירות אפשר לשנות, קונטרסט לא. כן, זה קצת מציק, אבל:

sharonbn - אתה מוזמן לסובב את ה-NEC למצב PORTRAIT או לפחות לשנות את גובהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מי שיש לו טיפה הבנה במסכים דקים יודע שאין הרבה משמעות למספרים הרשומים.

תראה כאן את המדידות של ה-DELL:

http://www.xbitlabs.com/articles/other/display/20inch-4_11.html

וכאן של ה-NEC:

http://www.xbitlabs.com/articles/other/display/20inch-4_17.html

אתה רואה איזשהו הבדל?

זה כנראה תלוי באיזה ביקורת מסתכלים

http://www.behardware.com/articles/619-16/updated-survey-13-lcd-20-5-6-8-16-ms.html

With the 20WGX², NEC remains the only one to have a really fast 20 inch monitor. Its rendering is comparable to 2, 3 and 4 ms TN monitors.

אני אדייק. בכל מקום שראיתי התייחסות לפאנל המסוים (למשל FLATPANELS.DK) יצויין ששני המסכים משתמשים באותם פאנלים של LG-PHILIPS:

LM201WE2 ו-LM201W01. ה-E2 אמור להיות AS-IPS עם נתונים (על הנייר לפחות) טיפה יותר טובים.יכול להיות שהוא נפוץ יותר ב-NEC מאשר ב-DELL, אין לי מספיק נתונים, אבל שניהם בהחלט יכולים להופיע עם כל אחד מהפאנלים הנ"ל.

אוקי. בוא נדייק באמת. אצל נק אין דבר כזה "נפוץ יותר" כי נק לא עושים הגרלת פאנלים. ייתכן שדל מידי פעם מוציאים את המסך שלהם עם הפאנל E2, ומצד שני, ייתכן ותקבל מסך עם פאנל s-pva , פשוט קשה לדעת מה אתה מקבל עם דל.

שוב אפנה אותך למדידות. כמו כן, מבחינת הנתונים היבשים של LG-PHILIPS, ל-01 יש 8MS G2G ול-E2 המשופר 6MS G2G. הבדל ממש גדול, אה?

לגיימרים? בוודאי שיש הבדל. אם לא היה הבדל כולנו היינו קונים S-PVA (שמבחינת נתונים יבשים הוא 8ms)

אי-אפשר לשפר זוויות צפייה של S-IPS, כי הן מושלמות.

שוב אפנה אותך לציטוט שלי מההודעה הקודמת

לא בין IPS ל-PVA, זה נכון. בין IPS אחד לאחר, לפחות לפי מקורות שאני מכיר - עושים, או עשו.

באמת שקשה לדעת מה דל עושים או עשו, כי עד לפני שבוע, הם עדיין עשו פאנלים s-pva

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=286679.0

ובאוגוסט כנראה שהגיעה איזו מכולה של מסכים עם פאנלים s-pva

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=278279.0

הבלבול ממשיך עם גרסאות שונות לאותו מסך

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=278264.0

פשוט צריך מאד מאד מאד לשים לב איזה מסך מקבלים כשקונים מסך של .

בהירות אפשר לשנות, קונטרסט לא. כן, זה קצת מציק, אבל:

sharonbn - אתה מוזמן לסובב את ה-NEC למצב PORTRAIT או לפחות לשנות את גובהו.

כן, זה קצת מציק. מי שמתכוון להשתמש במצבPORTRAIT ילך על הדל.

גובה זה משהו שניתן תיקון באמצעים חיצוניים (כמו ספרים עבים) אני באופן אישי לא נצרכתי לשום תיקון כזה. פשוט כיוונתי את זוית הסבסוב האופקית של המסך וזהו.

הבעיה עם כוונון קונטרסט שלא ניתן לתקן אותו בשום אמצעי חיצוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...