דיון מרוכז- קריעת תמונה, V-Sync ונפילות FPS - עמוד 19 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון מרוכז- קריעת תמונה, V-Sync ונפילות FPS

SyndromE

Recommended Posts

הבנתי.

אתה לא מבין מה הפוסט הראשי שלך עשה לי.

בלאגנים. נכנסתי לתוך העולם הזה של להבין את המונחים כמו VSYNC וההשפעות ואיך משנים ומפצים ומה לא. ואז אחרי כל המגבלות האלה ראיתי שיש מסכים עם פאנל שכן מגיעים לתדרים גבוהים ורזולוציה גבוהה יותר מהסטדרט וזה יהיה הפתרון לרוב הבעיות האלה של VSYNC.

קיצר כמו שכבר רשמתי אני עוקב אחרי חידוש המלאי של Overlord Tempest 27OC

נותן את הטוב מהכל. גם רזולוציה 2560x1440, גם פאנל וגם יכול להגיע לתדר תיאורטי של 120Hz (כאשר זה יותר ממספיק אם זה יגיע ל-100) אה וגם 27 אינטש.

אני לא מבין למה היצרניות לא מוציאות מסכים כאלה לשוק הגיימרים ותקועים עם ה-60HZ.

לא שמו אדם על הירח כבר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 284
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

סינדרום שמעתי שיש איזה פריצה לעבור את המגבלה של ה165MHZ של הDVI, זאת לא המגבלה האמיתית של הכבל/מסך/כ.מסך אלא הגבלה תוכנתית שכנראה אפשר לעקוף. (אם אתה בכלל מקבל יותר מ80FPS בכזאת רזולוציה :pissed: )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סינדרום שמעתי שיש איזה פריצה לעבור את המגבלה של ה165MHZ של הDVI, זאת לא המגבלה האמיתית של הכבל/מסך/כ.מסך אלא הגבלה תוכנתית שכנראה אפשר לעקוף. (אם אתה בכלל מקבל יותר מ80FPS בכזאת רזולוציה :pissed: )

אולי זה יעזור: http://www.monitortests.com/forum/Thread-AMD-ATI-Pixel-Clock-Patcher

או זה: http://www.monitortests.com/forum/Thread-NVIDIA-Pixel-Clock-Patcher

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 8 חודשים מאוחר יותר...

היי סינדרום, אולי אתה יכול לענות לי על משהו שלא הצלחתי למצוא באינטרנט... הגבלת FPS (בלי VSYNC) מגדילה את הINPUT LAG?

הרי אם יש לי לדוגמא מסך 60HZ ואני יכול לקבל 200FPS יציב, ולעומת זה אני מגביל ל60FPS, ובשני המקרים אני על 2 PRE RENDERED FRAMES, אז במקרה של ההגבלה יהיה לי בוודאות דיליי של 33.33MS, ובמקרה שאני לא מגביל ויש 200FPS יציב הדיליי הוא הוא 10MS שזה אומר שבעצם בכל סנכרון אני מקבל את התמונה האחרוה, לעומת כל 2-3 סנכרונים אם אני מגביל ?

ככה אני מבין את זה, ואני לא מבין למה להגביל פריימים הפך ללהיט ברשת , "לחסוך עבודת סרק לכרטיס מסך" , גם כשמדובר במשחקי FPS.

ושאלה נוספת, אם המסך אצלי רץ ב77HZ ובBF4 אני יכול להריץ על ההגדרות שאני רוצה בממוצע 100FPS, וכשאני מגביל את הפרי רנדר ל1 זה נופל לממוצע 80, זה שווה את זה? או שזה יכול לגרום לMICROSTUTTER למשל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

מה זה נותן לי בעצם לעלות מעל 60HZ זה משפר תFPS במשחקים?

המסך עצמו לא נותן לי לעלות מעל60HZ. השאלה היא איך אני יכול לעלות את זה ליותר מ60HZ ומה הסיכונים של זה...

קיצור החיים של המסך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

קראתי את התרד ואני לא נתקל בבעיות שדיברתם מבחנתי הכל רץ חלק בזמנו ששיחקתי bfbc2 bf3

gtx 460 768*2

גם במתחת ל60 וגם במעל, בדיקה באמצעות הפקודה שבמשחק מסך 2209wa, ב5% מהמקרים בbf3 יש הבהובים בהרים שנמשכים משחק שלם ואז נפסקים לא שיניתי הגדרות, בקיצור השאלה שלי אם יש מעל 60 פריימים לשניה ישר צריכה להיות קריעת תמונה או שיש אצלי והיא לא מורגשת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום קשר לFPS, קריעות מסך קורעות מתחת ל60, ב60 בדיוק (המצב הכי גרוע שאתה מקבל קריעת מסך במקום קבוע והכי בולטת, תנסה לשחק עם מגבלה בדיוק לקצב הרענון), ומעל 60. אולי אתה משחק עם VSYNC אז אתה לא שם לב, או למשל עם רגישות עכבר נמוכה ולא נוהג להזיז אותו במהירות רוב הזמן אז הקריעות קטנות.

ואגב בטח שלא תראה בוידיאו , הוא מסונכרן לרענון של התמונה (כמו לשחק עם VSYNC) והוא ב30FPS קבוע ... למרות שראיתי הרבה תוכנות הקלטה דפוקות שלא מסנכרנות את זה, לא יודע איזה ספציפית אבל ראיתי הרבה סרטונים ביוטוב עם קריעות מסך בהקלטה.

בכל מקרה אין לך צורך לנסות להבחין בזה , אין לזה פתרון מעשי למשחק שתלוי בזמן תגובה , חוץ מGSYNC , אז תהיה שמח שלא מפריע לך פשוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דוגמאות לקריעת תמונה (בלי V-Sync):

דוגמא ל-stutter (עם V-Sync):

^ אולם כאשר adaptive vsync מכבה vsync ב-fps הנמוך מקצב רענון - מן הסתם תחזור הקריעת תמונה. אני למשל עם מסך 144hz אין לי שימוש ב-adaptive vsync כי כמעט תמיד ה-fps נמוך מ-144, כך שזה לא שונה מלכבות vsync במקרה שלי (למרות שיש אפשרות ל adaptive half refresh כך שאולי יש על מה לדבר).

בעמ' הראשי (מלפני כמעט 7 שנים), דיברתי על כך ש vsync + triple buffer מונע נפילות\נעילות fps (למשל מ-60 ל-30), אבל לא ידעתי אז לציין שלמרות שה-fps נע בחופשיות, עדיין יורגש stutter \ judder כשה-fps שונה מקצב הרענון. על מסכי 60hz זה פחות קריטי כי 40-50fps עם judder עדיין עדיף על נפילה ל 30fps. אבל כשמדובר בקצבי רענון גבוהים, הדילמה גוברת.

אני יכול לומר ש-90fps במסך 144hz לא תמיד מרגיש חלק כמו 72fps (מחצית קצב הרענון), למרות שמוצגות יותר על המסך.

או אם למשל אני משחק על 100fps, עדיף לי להגדיר קצב רענון ל-100hz מאשר להשאר ב-144hz. ההבדל מורגש בהחלט.

ערכת ה- DIY שלי כבר בתהליך שחרור מהמכס, ובקרוב אוכל להתקין אותו - סוף סוף אני משתחרר מהכלא הזה של

stutter / tearing / lag והגדרות קצבי רענון או הגבלות fps פר משחק.

אבל לצורך העניין, גם בלי אני עדיין יעדיף מסך 120/144 על 60 בלי לחשוב פעמיים, למרות הדילמות \ התעסקויות הנלוות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 10 חודשים מאוחר יותר...

שלום יש לי בבית קריעת תמונה בכל המסכים באופן חלש וזה מציק.

בכל המחשבים ומסכי הטלויזיה. 6 מסכים שונים 3 מחשבים שונים. זה לא קשור לחומרה וזה לא קשור למשחקים.

מה עלי לבדוק כדי לתקן זאת? זה ממש מפריעה אבל כשמשחקים במשחק כלשהו אי אפשר לשחק וV sync לא עוזר כי אז המשחק לא זורם טוב ואי אפשר לשחק פשוט.

מה עלי לעשות? מה גורם לזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוסר סנכרון בין המסך לכרטיס מסך זה הגורם. הדרכים היחידות להפטר מקריעת תמונה זה Vsync (עם חסרונות משלו) או רכישת מסך תומך טכנולוגיות G-Sync או + כרטיס מסך תואם.

בעמ' הראשון מוצגת דרך להשתמש ב-Vsync בצורה יעילה יותר. שיטה אחרת למזעור קריעת תמונה (למרות שעדיין קיימת) היא להגביל FPS לקצב רענון המסך (מאחר והקריעה חמורה יותר ב-FPS גבוה מקצב רענון).

אם יש לך כרטיס אתה יכול במקום זה להפעיל Adaptive V-Sync מהדריבר זה יעזור במידה מסויימת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...
חוסר סנכרון בין המסך לכרטיס מסך זה הגורם. הדרכים היחידות להפטר מקריעת תמונה זה Vsync (עם חסרונות משלו) או רכישת מסך תומך טכנולוגיות G-Sync או + כרטיס מסך תואם.

בעמ' הראשון מוצגת דרך להשתמש ב-Vsync בצורה יעילה יותר. שיטה אחרת למזעור קריעת תמונה (למרות שעדיין קיימת) היא להגביל FPS לקצב רענון המסך (מאחר והקריעה חמורה יותר ב-FPS גבוה מקצב רענון).

אם יש לך כרטיס אתה יכול במקום זה להפעיל Adaptive V-Sync מהדריבר זה יעזור במידה מסויימת.

אך אתה מסביר את זה שלחלק יש את הבעיה ולחלק לא? אני נתקלתי בתופעה שביום בהיר אחד פשוט זה הופיע.

וזה מופיע בכל המסכים בבית גם של הטלויזיה? אך אתה מסבי את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך הגעת למסקנה שלאנשים אין את הבעיה (קריעת תמונה) כש-V-Sync כבוי ?

יותר סביר שביום בהיר אחד פשוט התחלת לשים לב, או שכיבית V-Sync.

האם זה קורה במשחקים בלבד או גם בסרטים \ שולחן עבודה ?

האם 3 כרטיסי המסך (משלושת המחשבים) משתמשים באותו דריבר ? על אלו ייצרניות GPU אנחנו מדברים (intel / / amd) ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...