השינוי שנוצר בנוער של היום ובכלל - עמוד 8 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

השינוי שנוצר בנוער של היום ובכלל

aviv00

Recommended Posts

Chymes, רואים שאין לך שמץ לגבי מצב החינוך בעולם.

אוקיי, אז נתחיל בסקירה של כמה מדינות, מבחינת חינוך:

ארה"ב- המצב של המורים דומה לארץ, אבל המשכורת יותר טובה.

האיחוד האירופי ברובו- גמורה זו משרה טובה ומכובדת, ולרוב המורים תואר במקצוע טוב. להיות שם מורה זו משרה שיכולה לפרנס משפחה שלמה.

סינגפור- דומה לאיחוד האירופי, ואפילו קצת יותר טוב.

דרום אמריקה/ארגנטינה- דומה לארה"ב, אבל המצב מבחינת יחס התלמיד למורה יותר טוב.

יפן- להיות מורה זה כבוד עילאי. למרות שהמורים שם כבר לא נוקשים כמו פעם (פעם כמעט היו פורסים שם תלמידים על המקום), ויותר משוחררים, לתלמידים יש יראת כבוד מפני המורה, (שוב- לא פחד, כבוד.), המשכורת מעולה, וזו עבודה עם עתיד. מורה שמתחיל בתיכון יכול להתקדם להיות מרצה באוניברסיטה עד גיל מבוגר, ואז לפרוש, מסודר לכל החיים.

מצטער לאכזב אותך, אבל הידע שלי בחינוך מתעלה על שלך.

ארה"ב - וואלה צודק. לכן בכל הזדמנות צוחקים על המשכורות של המורים.

האיחוד האירופאי - אל תצחיק אותי. גם בארץ מורה מחוייב להחזיק תואר. ובקשר להשיגים המדהימים של מערכת החינוך הבריטית (במקום השישי בעולם, אחרי הכל) בבריטניה נעשה מחקר לפני מספר שנים בנושא בקיעות התלמידים בהיסטוריה הבריטית ורוב התלמידים בתיכונים אפילו לא יודעים מה היה וינסטון צ'רצ'יל. מעצמה חינוכית בתחת שלי.

דרום אמריקה - איפה בדיוק? במדינה עם סוחרי הסמים או עם מלחמת האזרחים?

יפן - צודק ב-100%. ביפן מורים מרוויחים את המשכורות הגבוהות במשק והמשרה נחשבת למכובדת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 173
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אבל, למהללים את מערכת החינוך בחו"ל , אני מבקש להפנות את תשומת הלב למערכת החינוך הציבורית בארה"ב. בתי תיכון בשכונות כמו הרלם, מצוידים בגלאי מתכות בכניסות. למה? כי תלמידים נושאים עליהם , סכינים, אקדחים.

למה ללכת רחוק? אני ראיתי מה קורה בבוואריה, המחוז הכי שמרני בגרמניה. שם גם הענישה מאד מחמירה (לא כולל עונש מוות) וגם ההשקעה בחינוך. יש לי חברים שם שבאו משכונות מצוקה שגורמים ללוד להראות כמו פאלם ספרינגס וגם אצלם הם לא שמעו על כזאת אלימות בבתי-ספר.

לגבי אירופה, אולי המחנכים שם משכמם ומעלה, אבל, להזכירכם את האנטישמיות שגואה בצרפת בזמן האחרון, ובאירופה בכלל.

אז, הילדים אולי מנומסים ,מלומדים, ולא זורקים כיסאות על המורים, אבל, להזכירכם, מרבית אנשי הקו-קלקס-קלאן היו מעמודי הטווח של הקהילה בזמנו.

מה אנטישמיות קשורה עכשיו לדיון חינוכי? בגרמניה דווקא לוקחים את הנושא בחומרה רבה, ובצרפת האנטישמיות היא בעיקר מצד מהגרים מוסלמים. הצרפתים עצמם, שונאים בשקט ובפחד את המוסלמים, אין להם עניין ביהודים כרגע. ותלך בכל גן ילדים או בי"ס בגרמניה ותראה ילדים לבנים משחקים עם שחורים ועם רוסים ועם כולם בעצם. הילדים שטיפלתי בהם - היו להם בעיקר חברים זרים, בעיקר רוסים, איטלקים ואפריקאים. אתה רוצה לדעת מה עושים כאן לאתיופים?! לא נותנים להם להרשם לבתי-ספר בגלל צבע עורם! תראה לי שכונת פאר אחת שיש בבי"ס המבריק משיש והמשופץ שלה תראה לי שם אתיופי אחד!

קו-קלוקס-קלאן?! בואנה, אתה לא יודע הרבה מהחיים שלך, נכון? קודם כל, זה ארגון אמריקאי, לא אירופאי! אשר קם, כוויכול להגן על לבנים מהתקפות של שחורים אחרי שהשתחררו מעבדות ובלה בלה בלה, כשבפועל הם סתם צדו שחורים כי הם לא יכלו להחזיק בהם כעבדים יותר והם לא היו מ"עמודי הטווח של הקהילה בזמנו" אלא רדנקים סטריאוטיפיים. עניים ומרודים שהאשימו את הצרות שלהם בשחורים.

תראו לי ילד אחד שחטף מכות על הטוסיק כשהוא עשה משהו לא בסדר, שלא יצא בסופו של דבר בנאדם ולא חרא.

כל השטויות האלה שאסור להרביץ לילדים , הם כאמור, שטויות. הטבע פיתח את מנגנון הכאב במשך מיליוני שנים , למה לא להשתמש בזה?

אני לא מדבר על מכות לשם מכות, אלא על מכות לשם העברת מסר.

בוא לעובדת הסוציאלית בקרבת מקום והיא תראה לך מלא כאלו! איזה מסר בדיוק אלימות מעבירה? שצרייך להתמודד עם בעיות באלימות? זה מה שאתה רוצה להסביר לילד? עכשיו כל פעם שהוא לא יאהב משהו, הוא יגיב במכות, בדיוק כמו שהוריו עושים. הוא יכה ילד אחר כי לא נתן לו חצי מהסנוויץ'. בוא עכשיו אני אביא לך כאפה כי אתה לא יודע מאיפה הקו-קלוקס-קלאן בא. :s07:

אי אפשר באמת לצפות מהם לחנך את הילדים. ההורים הם בני אדם, לא מכונות.

אי אפשר לצפות מההורים לחנך את הילדים שלהם?! אז ממי?! הם השריצו אותם, שהם יטפלו בהם! ואם הם לא מסוגלים, שלא יביאו ילדים! שלא יביאו 3, שיביאו אחד ויחנכו אותו לבד ולא יפילו את אחריות החלציים שלהם למישהו אחר! ובטח שלא יביאו 12, כמו יקירים בקהילות מסויימות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא טענתי שאדם שמעורב בתאונת דרכים צריך להיות מואשם ברצח, טענתי שאדם שביצע עבירת תנועה וגרם לתאונת דרכים עם הרוגים צריך להיות מואשם ברצח. או לפחות שהעונש יהיה שווה לרצח.

מבחינתי כל הריגה שבוצעה כתגובה או כחלק מעבירה על החוק היא שווה לרצח.

אז מזל שאתה לא מחליט, תקרא שוב את תגובתי הקודמת ותבין את ההבדלים בין רצח, הריגה והריגה ברשלנות. לטעון שאדם שנכנס באור אדום לצומת, כי הוא לא שם לב שהרמזור התחלף, בגלל שהוא החליף תחנה ברדיו וגרם לתאונה עם הרוגים צריך מואשם באותה עברה כמו ערס שזרק רימון רסס בתור לכניסה למועדון, כי הסלקטור לא הכניס אותו, או לחליפין, ברוח הפרסומת של משרד התחבורה, אדם ששם על עצמו 20 קילוגרם של חומר נפץ מעורב עם מסמרים ועולה על אוטובוס ומפוצץ את עצמו, זה פשוט אבסורד. וחמור מכך זה גורם לזילות של המושג רצח ומחבל בהתאמה.

אבל עזוב זה גם ככה לא קשור לדיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער לאכזב אותך, אבל הידע שלי בחינוך מתעלה על שלך.

ארה"ב - וואלה צודק. לכן בכל הזדמנות צוחקים על המשכורות של המורים.

האיחוד האירופאי - אל תצחיק אותי. גם בארץ מורה מחוייב להחזיק תואר. ובקשר להשיגים המדהימים של מערכת החינוך הבריטית (במקום השישי בעולם, אחרי הכל) בבריטניה נעשה מחקר לפני מספר שנים בנושא בקיעות התלמידים בהיסטוריה הבריטית ורוב התלמידים בתיכונים אפילו לא יודעים מה היה וינסטון צ'רצ'יל. מעצמה חינוכית בתחת שלי.

דרום אמריקה - איפה בדיוק? במדינה עם סוחרי הסמים או עם מלחמת האזרחים?

ראית את מצב החינוך בצ'ילה? כל מה שיש להגיד זה "יופי טופי אחלה בחלה". מלחמת אזרחים זה לא דבר תקין, וגם לא דבר תמידי. אז נחש למה התייחסתי.

לגבי "מורה בארץ מחויב להחזיק תואר"-

אורט טבעון, איפה שלמדתי 3 שנים ויצאתי משם הקיץ. אני יודע עובדתית של 4 מהמורים שלימדו אותי אין רבע תואר. אני יודע שזה מקרה פרטי, אבל בכל הנוגע למערכת החינוך, אני יכול לחתום לך על זה שזה לא המקרה היחיד.

בריטניה- אוקיי, אז לא יודעים היסטוריה, ו? בישראל מעל 60% מהנוער משוכנעים שבן גוריון הוא חבר בלהקת רוק ב MTV. (אני מניח שראיתם את התשדיר בערוץ 2 באותה תקופה)

מצד שני, בכל הנוגע לספרות, מתמטיקה, פיזיקה, וכו'- נחש איפה אנחנו, נחש איפה הם.

בנוגע לארה"ב, לא אמרתי שלהיות מורה זו עבודה טובה שם. אמרתי שזה יותר טוב מלהיות מורה פה, וזה נכון, עובדתית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3439501,00.html

בבקשה, תראו איזה נוער נפלא יש לנו. אנחנו מייצאים עבריינים ומראים לעולם כמה אנחנו נאורים וטובים, ואחרי זה עוד מתפלאים שלא מכניסים ישראלים למועדונים. ::)

עכשיו שאני עובדת בחברת נסיעות, אני רואה הורים ששולחים ילדים בני 13-18 לבד, עם חברים לנסוע לאייה נאפה והם עושים שם סדום ועמורה. איזה מין הורה ירשה לילד שלו לנסוע לבד לשם? כל פריחה מזדקנת חושבת שהילד שלה הכי אחראי בעולם (למרות שהוא לא הכין שיעורי בית משנת 93' והוא על סף לעוף מבי"ס) וחותמת על עסקת האשראי לנופשון. שיפסיקו לייצא את החרא הזה, כאילו לא מספיק גנבי ברזים ומגבות, אז גם את הוונדאלים הקטנים האלו.

הכי גרוע, שחברת הנסיעות (לא ידוע לי מי החברה) תשא בהוצאות של הברדק של הממזרים הקטנים. אני מקווה שהחברה הזאת, וחברות אחרות אחריה, ישנו את המדיניות שלהם לגבי נסיעות ליעדים אלו ובכלל, של קבוצות בני נוער וצעירים.

שמענו על החיילים המשוחררים במזרח שמתנהגים כאילו העולם שייך להם, אבל אלו תופעות פחות שכיחות, אבל מה שהולך באייה נאפה וקפריסין זה זוועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תרבות ה"מגיע לי" ו"שיזדיינו כולם" ו"חבר שלי דרס פה מישהו שבוע שעבר כששכר אופנוע בלי רשיון והקונסול כיסה לו את התחת, אז גם לי לא יעשו כלום". וזה נכון. כשאני נתקעתי בחו"ל בקונסוליה אמרו לי "תמצאי מישהו עם כסף" (ומה? למצוץ לו?!). לחזירים הקטנים הללו הם מסדרים חדר חדש והם לא יצתרכו כלל לתת הסברים על ההתפרעות שלהם וחברת הנסיעות נדפקה בגללם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3439501,00.html

בבקשה, תראו איזה נוער נפלא יש לנו. אנחנו מייצאים עבריינים ומראים לעולם כמה אנחנו נאורים וטובים, ואחרי זה עוד מתפלאים שלא מכניסים ישראלים למועדונים. ::)

עכשיו שאני עובדת בחברת נסיעות, אני רואה הורים ששולחים ילדים בני 13-18 לבד, עם חברים לנסוע לאייה נאפה והם עושים שם סדום ועמורה. איזה מין הורה ירשה לילד שלו לנסוע לבד לשם? כל פריחה מזדקנת חושבת שהילד שלה הכי אחראי בעולם (למרות שהוא לא הכין שיעורי בית משנת 93' והוא על סף לעוף מבי"ס) וחותמת על עסקת האשראי לנופשון. שיפסיקו לייצא את החרא הזה, כאילו לא מספיק גנבי ברזים ומגבות, אז גם את הוונדאלים הקטנים האלו.

הכי גרוע, שחברת הנסיעות (לא ידוע לי מי החברה) תשא בהוצאות של הברדק של הממזרים הקטנים. אני מקווה שהחברה הזאת, וחברות אחרות אחריה, ישנו את המדיניות שלהם לגבי נסיעות ליעדים אלו ובכלל, של קבוצות בני נוער וצעירים.

שמענו על החיילים המשוחררים במזרח שמתנהגים כאילו העולם שייך להם, אבל אלו תופעות פחות שכיחות, אבל מה שהולך באייה נאפה וקפריסין זה זוועה.

אבל מה משרד החוץ עוזר להם בכלל? הם השתוללו, פשעו, עברו על החוק המקומי - שישלמו. כבר אמרתי את זה פעם, אלא אם כן מישהו הסתבך בחו"ל שלא באשמתו או שהוא סובל מאי צדק קיצוני - אין לעזור לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי אנחנו נאורים ועוזרים לכל ישראלי במצוקה ::)

כן, איפה הקונסולה היתה כשקיבלתי מכה בראש והייתי out cold במשך 45 ד' ופספסתי טיסה? באמת, שאמא שלהם תשלם על השרצים שלה. מאיפה נראה לכם בא הכסף של הקונסולה? נכון, מהכיס של כולנו - כל מי שמשלם מיסים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא מוזר לי, אבל אני פשוט לא מצליח להבין איך. מה גורם לבנאדם לשרוף חדר במלון...

זה שאתה לא מבין רק מראה איזה בן אדם אתה :xyxthumbs:

אבל לעניינינו....

מה גורם?

שיעמום, חוסר בהרתעה, חוסר בחינוך מההורים ומהביה"ס.... טיפשות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיברו על זה ברדיו http://www.103.fm/player.asp (כנסו אם בה לכם) והתקשרו למישהוא בן 17 שנימצא שם עם עוד 6..הוא סיפר "לכולם מותר להשכיר אופנועים עד 500 סמק ,טוסטוסים,באגים כאלה

בלי רשיון

במקום שהם קנו חדר, 2 אנשים נסעו עם אופנוע לתוך המלון של הבריכה ויש תאונות חופשי הבתי חולים שם מלאים אנשים וכל הזמן אנשים חוזרים לארץ"

ואלה ששרפו תחדר הבעל מלון לא נותן להם תדרכונים עד שהם משלמים 900 פאונד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נראה לי שהחדר הזה והשיפוץ שלו מסתכמים ב-900 פאונד.

בכל מקרה, שום מצב של שיעמום לא אמור לגרום לאדם שפוי לשרוף חדר במלון.

אדם שפוי לא צריך הרתעה כדי לדעת שדברים כאלה לא עושים.

כנראה שהם לא שפויים, או שפויים מפגרים מאד(כנראה לא זוכרים את האל"ף בי"ת ומתחילים עם בנות במשפטים מפגרים כמו"תגידי, אבא שלך גנן?".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, הם פשוט ישראלים, נערים ישראלים שלוחי רסן שחושבים שאפשר לעשות הכל בחו"ל איפה שאמא לא רואה אותם. 900 פאונד מכסה גם את הימים שבהם הוא לא יוכל לארח אנשים בחדר.

אגב, חברת הנסיעות, כך ביררתי, שתידפק, היא "קווי חופשה". מעניין אם אצלינו בדקה מיישמים לקחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...