השינוי שנוצר בנוער של היום ובכלל - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

השינוי שנוצר בנוער של היום ובכלל

aviv00

Recommended Posts

אבל אנחנו באמת מדרדרים. אני אגיד לך, מורים מחו"ל שביקרו בבתי-ספר בארץ נשארו עם פה פעור. פאק, בתיכון הביאו לנו מורה לאנגלית, פרגית חסודה כזאתי מבוסטון - היא ברחה מהכיתה בדמעות! לכדי טיפול הביאו אותה ובסוף היא ירדה מהארץ, העומללה. גם ילדים בכיתות נמוכות יותר נהיים מופרעים יותר ויותר מיום ליום. בזמני לא שמעתי עד דבר כזה שתלמיד כיתה ב' שובר למורתו את היד.

התחלתי ללמוד בישראל בבי"ס ממלכתי "יסודות" בפרדס כץ. סגרו שם את הבי"ס וחבל, כי היה בי"ס טוב סה"כ, עם מורים לא רעים (חוץ מפסיכופטית אלימה וגזענית לספורט). זה היה בי"ס מהדור הישן. למרות שלא הרביצו לאף אחד עם סרגל, לתלמידים היתה ייראת כבוד מהמורים וכשמורה היתה נוזפת בהם, הם היו מתביישים, כמו שהם צריכים להיות. היום זורקים זין. ילד יבוא למורה ויגיד "למה מה תעשי לי?!". ובאמת, מה היא תעשה לו? ההורים הרי יגבו אותו. כל ילד בא עם עו"ד. אי אפשר להפריד, אי אפשר להוציא מהכיתה, אי אפשר כלום...! וכן, יש אבדן תמימות כזה שילדה בת 12 יודעת על סקס יותר מההורים שלה, וזה לא בגלל חינוך מיני בבי"ס.

אני מדברת ככה כי עבדתי עם ילדים בחו"ל, הייתי אומנת, ביקרתי בבי"ס שלהם, ראיתי איך הדברים מתנהלים והגעתי להחלטה שבארץ אני לא אגדל ילדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 173
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה לא קשור איפה תגדלי את הילדים אלא איך תגדלי את הילדים שלך

אני למשל גדלתי בשכונה זוועתית מלאת פשע מגיל קטן ידעתי וראיתי מה היא מנת סם,אלכוהל מגיל קטן, סיגריות...

זה פשוט ההורים צריכים לדעת להגיד ולהראות לילד שלהם מה טוב ומה לא טוב ולא לוותר להם על זה וזה הצבת גבולות היא חשובה בצורה כלכך משמעותית

אך עדיין צריך לתת לילד להיתנסות "לגעת באש כדי שידע שזה כואב" אבל לפעמים הנגיעות באש הופכות לשיגרה וכך גם הכאב... וזה ביגלל שההורים לא מספיק פתוחים אם הילדים שלהם לא מספיק מדברים איתם..

הקטע של החינוך זה באמת נורא מה שהולך בארץ אני בתור תלמיד מרחם על המורות בבצפר שלי אני יכול ליספור על היד את מיספר הנערים בגיל שלי שנותנים את הכבוד שאני נותן למרות שלי ובכלל לאנשים מבוגרים

וכן זה בא מההורים הקטע של הכבוד למורים אמא שלי בחיים לא הגנה עליי מפני מורה וכן אני מאמין שככה צריך

אני מכיר ילדים שההורים שלהם כל היום היו בבצפר לא ביגלל שמטיבעם הם מופרעים אלא ביגלל שההורים שלהם הגנו על כל מה שהם עשו וכך הילד לא למד שמה שהוא עשה היה לא נכון , לא צודק

וכך זה ממשיך ומגיע לפשיעה שמערבת מישטרה אז פעם פעמים הילד היה במישטרה יופי הוא כבר מכיר את כל החוקרים והם כבר מדברים איתו כמו אם חבר שלהם

אז הוא יודע שואללה אני ירביץ לו אני ידבר שוב אם "ויקטור הגבר" והוא יסדר אותי פה ושם...

ככה זה

זה הכל כמו שאמרת מיקודם מעגל קסמים אז אני מעדיף כדור שמישהו צריך להוציא לו את האוויר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושבת שזה כן קשור, בגלל המנטליות. ילדים כאן בארץ מזמן לא תמימים. הם אולי לא בכיאים בחומר הנלמד בכיתה, אבל יש להם שלל קללות שלא יבייש סרסור בדר' מזרח לוס אנג'לס. תראה לי בארץ ילד בן 7 שרוצה שיקריאו לו סיפור לפני השינה, סתם כי זה נחמד. הוא רוצה לראות Dragon Ballz ומכות בטלויזיה. זה פשוט מפחיד שילדים כבר לא ילדים - הם לא ילדותיים, לא תמימים ולא שובבים וסקרנים - אני רואה מלא ממזרים קטנים ושלוחי רסן שעושים כל אשר עולה על רוחם והכי גרוע - הוריהם מגבים אותם! בהחלט, הדבר שהזכרת, שבו לא רק התלמידים זורקים זין על מורה, אלא גם ההורים.

המורה יכול לבוא למורה ולהגיד שהילד שלה לא מכין שיעורים כבר חודש והיא תגיד "זה כי את/ה לא מלמד/ת טוב!". אין למורה סמכות בכיתה אז ההורים מצפים שגם בבית המורה תשגיח שהילד עושה שיעורים? מה זה צרייך להיות? כשהייתי קטנה, כל יום היינו מוציאים את המחברות עם ההורים והם היו בודקים אם נתנו לי שיעורים או לא והיו מוודאים שעשיתי, עד שהתחלתי לעשות לבד, וככה צרייך. בארץ, כאילו לאיש לא אכפת. מצד אחד, על המורה זורקים את כל האחריות, מצד שני לא נותנים לו שום סמכות וכלים להתמודד עם תלמיד אשר מתחצף, אינו לומד, מתפרע ומרביץ לתלמידים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שטויות.

אתה אומר שגיל הסיגריה הראשונה ירד כי אנשים מתבגרים יותר מהר?

אני מכיר אנשים שעישנו בכיתה ו'-ה', באותו זמן הם זרקו עוד אבנים על מכוניות.

לזה אתה קורה התבגרות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיראי זה שהילידים שלנו לא תמימים זה לא כזה רע כי תמימות של ילד היא מסוכנת כלכך לפעמים

קרו הרבה מיקרים שבהם ילד מפונק שיהיה תמים עשה דברים נוראים כי הוא חשב שזה בסדר ושזה נורמלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא רוצה לראות Dragon Ballz ומכות בטלויזיה. זה פשוט מפחיד שילדים כבר לא ילדים - הם לא ילדותיים, לא תמימים ולא שובבים וסקרנים - אני רואה מלא ממזרים קטנים ושלוחי רסן שעושים כל אשר עולה על רוחם והכי גרוע - הוריהם מגבים אותם!

די להאשים את הטלב?יזיה. סדרה כמו DBZ יכולה לדרדר רק מישהו עם חינוך לקוי מאוד גם ככה..

אלא אם יש לך נטיות פסיכופטיות אתה לא תתחיל להרביץ לאנשים בגלל שראית DBZ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

די להאשים את הטלב?יזיה. סדרה כמו DBZ יכולה לדרדר רק מישהו עם חינוך לקוי מאוד גם ככה..

אלא אם יש לך נטיות פסיכופטיות אתה לא תתחיל להרביץ לאנשים בגלל שראית DBZ.

שכחת כבר ילדים בני 4-8 שרצים וצועקים קמאמרהמאה?

או מנסים לחקות את אחד מהגיבורים ולריב מכות בסטייל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושבת שזה כן קשור, בגלל המנטליות. ילדים כאן בארץ מזמן לא תמימים. הם אולי לא בכיאים בחומר הנלמד בכיתה, אבל יש להם שלל קללות שלא יבייש סרסור בדר' מזרח לוס אנג'לס. תראה לי בארץ ילד בן 7 שרוצה שיקריאו לו סיפור לפני השינה, סתם כי זה נחמד. הוא רוצה לראות Dragon Ballz ומכות בטלויזיה. זה פשוט מפחיד שילדים כבר לא ילדים - הם לא ילדותיים, לא תמימים ולא שובבים וסקרנים - אני רואה מלא ממזרים קטנים ושלוחי רסן שעושים כל אשר עולה על רוחם והכי גרוע - הוריהם מגבים אותם! בהחלט, הדבר שהזכרת, שבו לא רק התלמידים זורקים זין על מורה, אלא גם ההורים.

המורה יכול לבוא למורה ולהגיד שהילד שלה לא מכין שיעורים כבר חודש והיא תגיד "זה כי את/ה לא מלמד/ת טוב!". אין למורה סמכות בכיתה אז ההורים מצפים שגם בבית המורה תשגיח שהילד עושה שיעורים? מה זה צרייך להיות? כשהייתי קטנה, כל יום היינו מוציאים את המחברות עם ההורים והם היו בודקים אם נתנו לי שיעורים או לא והיו מוודאים שעשיתי, עד שהתחלתי לעשות לבד, וככה צרייך. בארץ, כאילו לאיש לא אכפת. מצד אחד, על המורה זורקים את כל האחריות, מצד שני לא נותנים לו שום סמכות וכלים להתמודד עם תלמיד אשר מתחצף, אינו לומד, מתפרע ומרביץ לתלמידים אחרים.

המצב דומה בכל העולם. גם באירופה ובארה"ב. מספיק לחרבן כל היום על המדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מזה, כל עוד המכות הן לא ברצינות אני לא רואה שום בעיה פה.

ממכות לא ברצינות אנשים יכולים למות.

תאמין לי.

היה לי חבר(ביסודי) ששיחק משחק תמים(אעלק) שנקרא "דחיפות" כשמו כן הוא, צריך לדחוף אחד את השני ככה שהשני יפול.

דוגמא למכות לא ברצינות נכון?

החבר ההוא שלי נפל. וכשהוא נפל הוא נפל חזק על אבן עם הראש.

למזלו הוא עדיין חי אבל הוא נפגע די קשה.

גם לי יש עוד צלקות ממשחק תופסת מסכן.

משחקים הם לא תמימים. ילדים קטנים משחקים כדי לנצח. בכל מחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שטויות..

גם אני שיחקתי בהפלות/היאבקות וכו' כשהייתי קטן יותר. אף אחד לא באמת רוצה לפגוע במישהו אחר (אלה אם כן הוא דפוק, ואז צריך פשוט להתרחק ממנו).

אני אישית התרחקתי ממשחקים מוגזמים כגון קדוואה (למרות שרוב האנשים שאני מכיר ששיחקו את זה לא היו רציניים עד כדי פגיעות קשות).

[עריכה]

אני מכיר גם ילד אחד ששיחק במשחקים כאלה יותר מידי ברצינות ואהב יותר מידי להרביץ לאחרים, אז פשוט לא שיחקתי כשהוא שיחק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

link=topic=281736.msg2480497#msg2480497 date=1187352007]

תיראי זה שהילידים שלנו לא תמימים זה לא כזה רע כי תמימות של ילד היא מסוכנת כלכך לפעמים

קרו הרבה מיקרים שבהם ילד מפונק שיהיה תמים עשה דברים נוראים כי הוא חשב שזה בסדר ושזה נורמלי

זאת לא תמימות, זה רוע לב ופינוק יתר. חפש את ההגדרה ל"תמים" במילון פעם.

די להאשים את הטלב?יזיה.

:xyxthumbs:

אני כנראה אמשיך. לך תקרא ספר.

המצב דומה בכל העולם. גם באירופה ובארה"ב. מספיק לחרבן כל היום על המדינה.

יצאת פעם מהארץ שלא במסגרת נופשון עם אבאמא?

משחקים הם לא תמימים. ילדים קטנים משחקים כדי לנצח. בכל מחיר.

כאן מתחיל ההבדל והבעיה. ילד, אשר רואה בטלויזיה "חייב לנצח בכל מצב!" באמת חושב שצרייך לעשות את זה בכל מחיר. ילדים כבר שכחו להינות ממשחק, העיקר זה לנצח כי בלי זה זה לא שווה כוויכול. הם גם רואים אולי, את אבא, שעל סף לרצוח מישהו כאשר קבוצת הכדורגל שלו מפסידה וחושבים שכך נכון להרגיש ולהגיב. לדעתי זה דיי עלוב. :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לך תקרא ספר.

כאן מתחיל ההבדל והבעיה. ילד, אשר רואה בטלויזיה "חייב לנצח בכל מצב!" באמת חושב שצרייך לעשות את זה בכל מחיר. ילדים כבר שכחו להינות ממשחק, העיקר זה לנצח כי בלי זה זה לא שווה כוויכול.

כנראה קראת בעל זבוב יותר מדי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאן מתחיל ההבדל והבעיה. ילד, אשר רואה בטלויזיה "חייב לנצח בכל מצב!" באמת חושב שצרייך לעשות את זה בכל מחיר. ילדים כבר שכחו להינות ממשחק, העיקר זה לנצח כי בלי זה זה לא שווה כוויכול. הם גם רואים אולי, את אבא, שעל סף לרצוח מישהו כאשר קבוצת הכדורגל שלו מפסידה וחושבים שכך נכון להרגיש ולהגיב. לדעתי זה דיי עלוב. :-\

תיראי קצת חוסר תמימות ממש לא רעה

אני חושב שילד צריך לצאת מהבועה שהורים המגוננים נותנים לו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל - תפסיקי עם כל השטויות על הטלוויזיה.

אני אישית קראתי כבערך 10 ספרים בסך חיי - יצאתי בסדר גמור.

את צריכה להפנות את האצבע שלך טיפה יותר להורים - אם היה להם אכפת יותר מהילדים [ \ היה להם יותר זמן ]: הם היו מדברים איתם על ערכים, ולא משאירים אותם למצוא תעסוקה לבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...