השינוי שנוצר בנוער של היום ובכלל - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

השינוי שנוצר בנוער של היום ובכלל

aviv00

Recommended Posts

דבר שני - הטלוויזיה: רוב הסדרות שהילדים רואים הן סיניות - והם עושים הכול רק כדי להרוויח כסף, גם אם זה אומר לעשות 999999 סדרות אותו דבר. וזה באמת ככה - יש מיליון סדרות, כולן מצוירות באותה דרך, כל פעם יש סיפור אחר (פוקימונים\דיג'ימונים\כוחות קסם וכ"ו) אבל העיקרון תמיד אותו דבר - להיות הכי טוב בעולם והכי חזק ולנצח את כולם. ככה היום 90% מהסדרות. וכשילדים רואים את זה כל הילדיות שלהם הם גדלים עם זה (ואז כבר מתחילים הריבים ואני יותר חזק ממך ואז מתחילים לאבד מהביטחון העצמי ולהתחיל לקלל ולא להקשיב לחוקים ואז אתם יודעים למה זה מגיע...).

איזה BS. לפחות היית מביא דוגמאות לסדרות עם חומרים שלא מיועדים לילדים קטנים או משהו כזה..

אני (ובערך כל מי שבגילי) ראיתי סדרות כאלה בילדותי ויצאתי בסדר (ומי שלא יצא בסדר יצא כך מסיבות אחרות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 173
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אבל הוא צודק. הסדרות הללו בנויות להיות נבובות וריקות מתוכן חינוכי כלשהו, כי כל מטרתן היא לעשות כסף על המרצ'נדייס. אז פוקימון לא באופנה? יש דיג'ימון! גם לא? יש יוגי-הו! בראץ'! פלאץ'! (עבדתי בחנות צעצועים אחרי שחרור...). אין לכם מושג כמה כסף מתגלגל בתעשייה הזאת. בעצם, קח כל צעצוע ותעשה לו סדרת - והוא ימכור. אז הם מפשיטים את זה ועושים פס ייצור של מצויירים בעלי אותה תבנית מטומטמת של כוחות על, לנצח את כולם, הכי חזקים בעולם, וילדים מתהפנטים מזה (בייחוד אם הם לא מחוננים במיוחד).

ילדים אהבלים, חסרי חינוך ותרבות לא יגדלו לך על סיפורים של האנס כריסטיאן אנדרסן. הם יגדלו בדיוק על השטויות האלו.

וכן, אני גם מסכימה עם הנושא של לקרוא סיפור עם הילדים לפני השינה ולעשות יחד איתם שיעורי בית. כשהייתי אומנת זה בדיוק מה שעשיתי וכך רכשתי את אמונם והם התחילו לכבד אותי ולעשות מה שאני אומרת, ולא הייתי צריכה לריב איתם לסדר את החדר, לערוך את השולחן, לעזור לי אחרי ארוחת הערב וכל זה. זה עושה את ההבדל הקטן בין להיות נודניק לבין להיות אכפתי ומעורב.

נמאס לי מאנשים כמוך.

"כל הערסים ממוצא מזרחי" - אתה דפוק? חסרים ערסים ממוצאים אחרים?

לגמרי צודק. אני יכולה להראות לו מלאן ערסים רוסים - כאלו שניקוד ופיסוק אצלם במשפט זה "בלאד" ו"נאחוי" ודוקרים אותך על מילה לא במקום.

מצד שני, אני יכולה להביא לך לפלפים מודל "קומדי סטור" מזרחים לדורות.

ומצד שלישי, אני יכולה להביא לך גם Wiggerים אשכנזים שמתלבשים כמו ילידי הארלם, עם שרשראות במשקל של כדור באולינג, כובע בייסבול ו"סניקרס" לבנות וחולצה שכתוב עליה "Thug Life" למרות שהם גרים בווילה בהרצליה ואבא שלהם כל שנה קונה יאכטה חדשה. :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שהסדרות האלו חסרות תוכן ונעשות כדי להרוויח כסף (אתם מאשימים אותם?). אבל אני לא דיברתי על זה, מה שאמרתי הופנה לזה:

וכשילדים רואים את זה כל הילדיות שלהם הם גדלים עם זה (ואז כבר מתחילים הריבים ואני יותר חזק ממך ואז מתחילים לאבד מהביטחון העצמי ולהתחיל לקלל ולא להקשיב לחוקים ואז אתם יודעים למה זה מגיע...).
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נמאס לי מאנשים כמוך.

"כל הערסים ממוצא מזרחי" - אתה דפוק? חסרים ערסים ממוצאים אחרים?

אין אף סטטיסטיקה של הלמ"ס שקובעת את זה, כל הדברים הדפוקים שאתה רואה הם מהסביבה הקרובה לך או שקבעת אותם ע"פ מה שראית בטלוויזיה.

"הורים שהם לרוב מזרחיים" - אל תשגל לי את השכל. איך מחנכים? דוחפים להם שווראמות סיגריות ודרבוקות מגיל קטן? אתה מפגר?

זה מזכיר לי סיפור שלי עם חבר שלי.

הלכנו לאכול שווארמה, הוא אמר לי " ***, אתה עיראקי, אתה יודע איך לאכול שווראמה" - בהתחלה חשבתי שהוא צחק, אח"כ ראיתי שהוא רציני.

שאלתי אותו אם הוא חושב שהלכתי לאקדמיה ל"אכילת שווארמה" בגיל קטן?! מה הוא דפוק?

שונא סטראוטיפים. אין באן קבוע על גזענות?

אין צורך להתעצבן, אני בסך הכל מציג את העובדות כמו שהם.

מאיפה שאני בא כל הערסים הם כורדים ומרוקאים אין מה לעשות.

חוץ מזה אני לא גזען! אני אומר לך שאני בעצמי מזרחי, רוב החברים שלי הם מזרחיים אז איך אני גזען? אני בסך הכל אומר שכל הערסים הם ממוצא מזרחי והערסים הם הפרובוקטורים בארצנו היפה ::) חוץ מהערבים שהם הגורמים העיקריים לפשיעה. ושוב אני אומר, אני לא שונא ערבים אני פשוט ריאלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה קיימת בכל העולם, לא רק בארץ. התא המשפחתי מתפורר. זו הסיבה העיקרית.

מה שהכי מעצבן אותי בנוער של היום זה שכל איזה צוציק בן 10 - 13 איכשהו משיג סיגריות ומעשן כמו ייצור כדי להיות "מקובל".

ובכלל הכי מרתיח זה לראות את אותם ילדים קטנים שיכורים עד למצב שהם לא יכולים לעמוד או לדבר..

:kopfpatsch: :kopfpatsch: :kopfpatsch: :kopfpatsch: :kopfpatsch:

התופעה הייתה קיימת גם בזמני, אז מה?

דרך אגב, כל דור חושב שהדור הצעיר יותר אלים. גם הדור של שנות ה-60 אמר את אותו הדבר על הדור של שנות ה-80. וגם אנחנו אומרים את אותו הדבר על דור שנות ה-2000.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין צורך להתעצבן, אני בסך הכל מציג את העובדות כמו שהם.

מאיפה שאני בא כל הערסים הם כורדים ומרוקאים אין מה לעשות.

לא סתירה קטנה?העובדות לגבי כל הארץ נקבעות רק מהמקום שאתה בא ממנו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרך אגב, כל דור חושב שהדור הצעיר יותר אלים. גם הדור של שנות ה-60 אמר את אותו הדבר על הדור של שנות ה-80. וגם אנחנו אומרים את אותו הדבר על דור שנות ה-2000.

כשאחותי הייתה בת 6 היא קראה לי בן זונה פעם אחת.

אה, והיא כל הזמן מנסה לתת לי מכות בביצים.

אני בגיל 6 לא עשיתי משהו דומה לזה - אז תעשה טובה, הדור של השנים האלה הוא בהרבה יותר אלים - להורים פשוט לא אכפת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל הוא צודק. הסדרות הללו בנויות להיות נבובות וריקות מתוכן חינוכי כלשהו, כי כל מטרתן היא לעשות כסף על המרצ'נדייס. אז פוקימון לא באופנה? יש דיג'ימון! גם לא? יש יוגי-הו! בראץ'! פלאץ'! (עבדתי בחנות צעצועים אחרי שחרור...). אין לכם מושג כמה כסף מתגלגל בתעשייה הזאת. בעצם, קח כל צעצוע ותעשה לו סדרת טלויזיה - והוא ימכור. אז הם מפשיטים את זה ועושים פס ייצור של סרטים מצויירים בעלי אותה תבנית מטומטמת של כוחות על, לנצח את כולם, הכי חזקים בעולם, וילדים מתהפנטים מזה (בייחוד אם הם לא מחוננים במיוחד).

את לא יכולה להאשים טלביזיה ותוכניות בחינוך גרוע.

כאשר התוכניות הללו מהוות תחליף לחינוך, זאת אכן בעיה רצינית.

אבל כשמדובר בבידור ותו לא, אני לא חושב שיש עם זה איזושהי בעיה.

גם אני ראיתי סרטים אלימים למבוגרים בגיל קטן יחסית ושיחקתי ,

זה לא הפך אותי לעבריין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זאת בדיוק הבעיה - שהטלויזיה והמחשב הפכו לבייביסיטר של שנות ה-2000. ההורים אפילו לא טורחים להיות שם כדי להסביר את התוכן של התכנית או המשחק, האלים לפעמים, ולהגיד שזה סרט וזה מציאות וזה לכוד ושככה לא מתנהגים. אז ילד שמעולם לא הסבירו לו, ולא מבין לבד, ינסה להיות מגניב ולחקות התנהגות מתכנית שהוא ראה או משחק שהוא משחק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז איך את מסבירה שאין(או לפחות יש מעט מאד) ילדים שזורקים כדורים חצי אדומים חצי לבנים על חתול ומצפים שהוא יכנס פנימה?

אם זה היה ככה, לא היו חתולים בארץ, ולכת השטן הייתה נגמרת כל העבודה והם היו מתחילים לעבוד בסופר או משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אממ... מבחינתי אתם הנוער של היום ... (אני בן 29)

תשמעו, זה נכון, כל דור אמר את הדברים האלה על הדור שלאחריו... חחח זה לא שהדור הבא מופרע יותר פשוט אתם מסתכלים עליו בעניים בוגרות יותר.

ורוב האנשים חושבים שפעם היה יותר טוב אבל זה רק בגלל הזכרון הסלקטיבי.

הטלויזיה מפגרת זה נכון, אבל היא אפעם לא הייתה חכמה מדי. האלימות מתגברת זה נכון, אבל זה לא רק אצל הדור הצעיר פשוט שם רואים את זה יותר.

מה עוד היה לנו שם ?

האנושות בדרך לעזאזל, זה נכון, זה מאז ומעולם היה נכון :-)

אני לא חושב שיש יותר שחיתות אלא שיותר מידע על העיסקאות בצמרת מגיע לידיעת הציבור.

בכלל השאלה היא למה הראיה הרומנטית הזו כל כך נפוצה ולא למה הדורות מתדרדרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנחנו לא מדברים כאן על ילד שעשה שטויות.

אנחנו מדברים כאן על זה שמספר מקרי הרצח והאלימות עולים.

אתה לא יכול להגיד שזאת השקפת עולם כי זאת עובדה.

זאת גם עובדה שגיל התחלתת להעישון יורד.

זאת לא בעיה שלנו שאנחנו מפגרים ורואים את העולם בצורה מוזרה אחרי שאנחנו מתבגרים, זאת עובדה מוגמרת ונכונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה נתונים יש לך על מספר מקרי הרצח בכמה עשורים האחרונים ?

האם אתה מדבר ספציפית על ארץ ? כי אם כן זה לא חכמה.. עד לא מזמן אנשים היו עסוקים בלהקים את הארץ ובללחום מלחמות הישרדות, עכשיו כשיש יותר זמן פנוי אפשר להתפנות לעיסוקים אחרים כמו לרצוח אחד את השני :-)

הגיל של הסיגריה הראשונה יורד זה נכון גם הגיל השל הסקס הראשון כך אומרים, העניין הוא שהדברים האלה קשורים להתבגרות מוקדמת יותר ולא להידרדרות מוסרית.

אז על מה הדיון בעצם ?

בכל מקרה אני לא לטובת שום נקודת מבט, נקודת המבט של צעיר גרועה באותה המידה כמו נקודת המבט של הבוגר זה לא שמשו מתקלקל. לטעמי לא יכול להיות אדם עם נקודת מבט לא מעווטת :-) אני רק אומר שזה שאנחנו רואים דברים מסויימים בתור רעים לא אומר תמיד שהם השתנו לרעה אלא שנקודת המבט שלנו השתנתה.

עם הנתונים הקרים אני לא מתווכח רק אומר שהם לווא דווקא קשורים להידרדרות מוסרית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...