השינוי שנוצר בנוער של היום ובכלל - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

השינוי שנוצר בנוער של היום ובכלל

aviv00

Recommended Posts

זה כי ההורים שלהם היו חלשים ולכן גם הם חלשים ונוטים להתרכך ולתת לילדים כל מה שהם רוצים.

חוץ מזה אין שום מידע או FAQ להורים בנוגע לחינוך הילד שהוכיח שת עצמו או שההורה הצליח לעמוד בו בהצלחה.

צריך לזכור שחינוך ילד זה דבר קשה מאד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 173
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כולם תמיד אומרים שילדים זה דבר טהור וחמוד, לדעתי זה בולשיט.

ילדים קטנים זה הייצור הכי שפל שקיים :smile1:

אם לא מכניסים אותו לתלם בגיל צעיר, הוא מסוגל לגדול להיות

גם בנאדם שפל וטיפש.

הרי כבר הוכח שילדים מסוגלים לשקר מגיל קטן ועוד כל מיני דברים,

לכן כמו שאמרו כאן, לא צריך לתפוס ילדים כדבר טהור, אלא כמשהו

שצריך לעצב ולחנך בצורה נוקשה יחסית עם משמעת וערכים.

כמובן בעידן שבו במקום שההורים יחנכו אותו, הפוקימון והאינטרנט עושים את זה

בשבילם, אז זה מה שיוצא.

אין לי בעיה שהילד שלי יישחק בGTA, ייראה בחורות ערומות(לא פורנו) וייצפה בסרטים מצויירים,

אבל רק בתור בידור, לא בתור תחליף לחינוך.

מצד שני גם לא ניתן להאשים את ההורים שכשכירים אקמאים נאלצים לעבוד הרבה שעות ולהשאיר

את הילד עם המטפלת בשביל להביא אותו לאיכות חיים מסויימת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון כל הסיבות שכתבתם כאן,

אבל גם מקום המגורים -מאוד משפיע על התפתחות הילד

תסתכלו על אנשים שגם בישובים - והורים שלהם חונכו בישובים, הרבה פחות אלימים, עושים צרות.

לעומת ערים, ששם גרים בצפיפות וברעש, שלא נדבר על שכנים .

יש מיליון ואחת סיבות שהופכות את הנוער של היום לנוער זוועתי.

אבל רק ענישה יותר חמורה, שיפור בתי הספר/אוניברסיטות - תעזור רק 60% לנוער

צריך שהחינוך יגיעה גם מהורים, רק ככה תיהיה מהפכה,

איך הגענו לכזאת מדינה ? זה זוועתי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל רק ענישה יותר חמורה, שיפור בתי הספר/אוניברסיטות - תעזור רק 60% לנוער

מה קשור אוניברסיטה? זה לא המקום לחנך לערכים, מאוחר מדי.

הבעיה העיקרית היא ההורים, שבימינו חושבים שילדיהם הם נזר הבריאה יותר מאשר פעם. זה הולך ככה : הילד שלי לא יכול לעשות שום דבר רע, אם משהו קורה אז זה בוודאי אשמה של ילד אחר\המורה\המנהלת\הזקנה בתור בסופרמרקט ולכן גם במקרים כאשר זה מגיע לו בבירור במקום להעניש אותו אני אקח את הצד שלו. זה מעודד את הילד לחשוב שמותר לו הכל, לא מציבים לו גבולות וכשהוא גדל ומגיע לגיל העשרה וההורה נזכר פתאום להיות אחראי ומנסה להכתיב לילד המתבגר שלו מה לעשות כבר מאוחר מדי.

עניין נוסף שהוא קשור לקודם הוא שהורים היום הרבה יותר מגוננים על הילד שלהם. במקום לתת לילד לעשות דברים ואז להתמודד עם התוצאות לבד הם מונעים ממנו כל דבר שעלול לפגוע בו למרות שזה גם מנגנון שמלמד את הילד על מה טוב ומה רע. אני אנסה להסביר את עצמי, למשל במקום שהילד יטפס על עץ, יפול ויקבל מכה אבל יזהר בפעם הבאה ההורה מעדיף שהילד ישחק במקח מחשב בבית או משהו. או שבמקום לשתף פעולה עם הסגל בבית ספר כשצריך להעניש את המלאך הקטן שלהם, הם עושים בדיוק ההפוך והילד לא רק שלא לומד את מה שצריך אלא מסיק את ההפך. אני לא אומר שצריך להזניח את הילד לגמרי ולתת לא להדרס על ידי משאית מול הבית אבל צריך למצוא איזון בין להראות לו שאכפת לכם ממנו לבין לתת לו ללמוד מטעויות של עצמו.

בקיצור זו הדעה שלי, אני לא יודע אם היא נכונה במיוחד אבל אלו רק מחשבות שעוברות לי בראש כשאני רואה איך ההורים שלי מגדלים את אחותי הקטנה (יש בינינו הפרש של קרוב ל15 שנה) ואיך היא מתנהגת לפעמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן

מישהו גם צרייך לחנך אותו לכך, נכון? נכון, ההורים.

אי אפשר להצביע על אשם אחד, לדעתי זה מעגל קסמים כזה. שוק העבודה היום דורש מהאנשים להיות יותר ויותר בעבודה ופחות ופחות בבית, עם הילדים. ההורים לא רואים את הילדים שלהם לא כי הם "קרייריסטים אנוכיים", אלא כי זאת דרישת השוק, כי המחירים עולים והשכר נשחק ואיש לא ממש ממהר להעלאות אותו, ובאותו הזמן אתה רוצה לתת לילדים שלך את הטוב ביותר (אוכל בריא, בגדי מותגים שלא יצחקו עליו בבי"ס, ספרים חדשים - לא משומשים, תיק גב אורטופדי ועוד לא הגענו לטיולים, קייטנות, חוגים, תחביבים, צעצועים וחיתולים וגשר לשיניים...). אחרי שמנסים לכסות על כל זה, יחד עם ארנונה, משכנתה ותשתית, למי יש כוח לילדים? אני מסתכלת על בנות אצלי בעבודה, חלקן בגילי וחלקן מבוגרות מעט יותר, עם ילדים, מתלבטות אם שווה להן בכלל ללכת לעבודה שמכסה להן רק את הפעוטון+חבילת טיטולים, או שעדיף להשאר בבית ולגדל את הילד לבד.

כן, לענישה גם יש את מקומה. אני מודה, אני פחדתי להפליץ בלי שאמאבא ירשו לי כי חטפתי על כל דבר מכות רצח, אבל מתישהו הפסקתי לפחד גם מזה, ידעתי שאפשר להתלונן במשטרה והתחלתי לשים זין. לא הייתי אלימה אבל פשוט המריתי את פיהם וגרמתי לעצמי להיות הקובעת בבית. אתם לא אוהבים שאני במועדון עד הבוקר? זב"ש, כי אני הולכת ואתם לא יכולים לעשות עם זה כלום. אז אצלי זה היה רק הליכה למעודון, מה קורה בבתים אחרים?

עוד בעיה היא גימוד הילד. ההורים, נותנים לילד מלכתחילה מעט מדיי קרדיט. ילדים ישראלים הם בין האחרונים שלומדים להשתמש בסיר, נגמלים ממוצץ ומחיתול. הם גם בין האחרונים שלומדים לקרוא ולספור. הם פשוט מתפתחים לאט מדיי בהתחלה כי ההורים תמיד חושבים שהם "קטנים מדיי". אז כמו שאמאלה' חושבת שהם קטנים מכדי להגמל מחיתול בגיל 2-3, וממוצץ לעיתים עד גיל 6, היא גם חושבת שהם "קטנים מדיי" לקחת אחריות על מה שהם עושים. להורים אחרים אין כוח להתמודד. אין אפשרות להעניש ענישה פיזית וילד שמלכתחילה לא מכבד את ההורים שלו, שם זין על מה שהם אומרים. "אין טלויזיה? זובי! תראה אותי איך אני רואה בכל זאת! מה תעשה לי? תרביץ לי?!". וכך זה מתגלגל לגיל ההתבגרות ואנחנו מגיעים למצב שבו ילדים "נורמטיביים" מסתובבים עם סכין ואמאבא בטוחים שהוא מלאך קטן, וכשהמחנכת מטלפנת הביתה כולה בהיסטריה ואומרת שהאוצר הקטן של אמא פתח לילד אחר את הראש בהפסקה הגדולה, אז אמאלה' תצרח "מה פתאום?! הילד שלי לא עושה דברים כאלו! את משקרת!" והמשפט השנוא מכל על כל מחנך:"אני אתבע אותך!". מה המורה מבינה? בטח אין לה ילדים בכלל! מה? היא מכירה את הילד שלי?! בטח שכן, יותר טוב מאמא שלו, כנראה, כי אמא שלו לא רואה אותו אלא רק בארוחות, גם זה לא תמיד.

אסור היום להכות ילדים, אסור להוציאם מהכיתה, אסור להשעות, אסור לצעוק, אסור אפילו להפריד מכות כי אבאמא עו"ד יתבע אותך. קחו כמה דקות וקראו את המאמר הבא: הבריון של הכיתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה העיקרית היא ההורים, שבימינו חושבים שילדיהם הם נזר הבריאה יותר מאשר פעם. זה הולך ככה : הילד שלי לא יכול לעשות שום דבר רע, אם משהו קורה אז זה בוודאי אשמה של ילד אחר\המורה\המנהלת\הזקנה בתור בסופרמרקט ולכן גם במקרים כאשר זה מגיע לו בבירור במקום להעניש אותו אני אקח את הצד שלו. זה מעודד את הילד לחשוב שמותר לו הכל, לא מציבים לו גבולות וכשהוא גדל ומגיע לגיל העשרה וההורה נזכר פתאום להיות אחראי ומנסה להכתיב לילד המתבגר שלו מה לעשות כבר מאוחר מדי.

אני מאוד מסכים איתך על זה, דוגמא מאוד בולטת לכך הם (אחד או שני) הרוצחים שרצחו את דרק רוט ז"ל.

הם באו ממשפחה טובה שההורים שלהם עבדו המון ובקושי היו בבית, ובכול פעם שהילד שלהם הגיע למשטרה הם שיחררו אותו בעזרת הקשרים שלהם.

בסוף ההתעלמות ממהמשעים שלהם הובילה אותם לרצוח מישהו"סתם כי בא להם".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אסור היום להכות ילדים, אסור להוציאם מהכיתה, אסור להשעות, אסור לצעוק, אסור אפילו להפריד מכות כי אבאמא עו"ד יתבע אותך. קחו כמה דקות וקראו את המאמר הבא: הבריון של הכיתה.

אסור להכות ילדים - אבל מותר לנתק את החשמל מהטלוויזיה, לא?

אסור להוציאם מהכיתה - אפשר, עם מגבלת זמן של 10 דק'. הוא מפריע שוב? תוציא אותו שוב.

אסור להפריד מכות - אפשר להרחיק \ להטיל עונשים כמו שעה שביעיתשמינית + עבודה להגשה במקום.

אסור לצעוק - מותר, נו באמת.

זאת החברה הישראלית, תזכרו שהשוטרים כיום - יש להם חברים ומשפחה, וחלק מהם גם היו כשהם היו קטנים ערסים.

איך אתם חושבים שהם יחנכו את הילדים שלהם? ברור מאליו..

הילד נקלע לצרה? אבא שוטר יציל אותו, גם הוא היה ערס - הוא יודע איך לטפל בזה.

היום זה פשוט בדיחה, כל המדינה מתפוררת - החברה [נו באמת, להזכיר לכם שרק אתמול שדדו אישה בת 80 והכו אותה? מה היא עשתה למישהו?]

ההשכלה [כל השביתות & הקיצוצים & העלאות שכר הלימוד & עוד כל מני שטויות]

החינוך [חצי מהנוער כבר לא לומד, כולם פה פשוט חסרי אינטליגנציה - המיעוט עם האינטיליגנציה גם צריך לסבול, נו באמת.]

המשכורות [גברים מרוויחים בכ-58% יותר מנשים זו רק דוגמא אחת]

הממשלה [פשוט אין לנו. למה שיש היום אני פשוט לא קורה לו ממשלה, אהוד שלוש אחוד תמיכה אולמרט כראש הממשלה? כתב צבאי כראש ממשלה שמואשם בהמון עסקאות בלתי חוקיות? פפפחח.. זה לא ממשלה.]

הנדל"ן [חפציבה, מישהו? באיזו מדינה נורמלית חברה ענקית עם שם כלל ארצי תתגלה בסוף כחברת-מרמה? ועוד הממשלה לא מגיבה בנושא? "המשטרה חוקרת"?]

המשפט [רצחת מישהו? תודה בזה, תוריד כמה פרטים [*דקרתי אותו רק פעם אחת, ולא 8 פעמים*] ונוציא אותך על הריגה, אמר השוטר החוקר לערס.]

הכבישים [נו באמת.]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...