בעיה חמורה במחשב הישן של אחי!! דחוף!! - עמוד 2 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה חמורה במחשב הישן של אחי!! דחוף!!

tal_be

Recommended Posts

• תגובות 51
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

דבר ראשון. תאפס את הביוס(תוציא את הסוללה לכמה שניות מהלוח ותחזיר), כי אולי משהו השתנה שם.

דבר שני. אם יש חיבור אחד מהלוח, ישר לדיסק קשיח שלך, והמפצל השני של הכבל לא מחובר לכונן, או משהו אחר. אז תראה שהגמפר על הדיסק קשיח מכוון ל - master או ל - sleavs. אם זה לא אחד מהם אז תשנה אותם לאחד מהם.

אבל אם החיבור של הדיסק קשיח שלך מפוצל ומחובר גם לכונן שלך, אז תבדוק שבאחד מהשניים, או הכונן או הדיסק, יהיהו ל- אחד לmaster והשני ל sleavs. אם זה לא מכוון לזה, אז תכוון את הגמפר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה קריטית שאתה חייב לענות עליה עכשיו - איזה הארד דיסק יש לך? דגם וחברה בבקשה.

החברה היא MAXTOR אני לא יודע בדיוק מה הדגם... אבל זה 20GB חחח...

דבר ראשון. תאפס את הביוס(תוציא את הסוללה לכמה שניות מהלוח ותחזיר), כי אולי משהו השתנה שם.

דבר שני. אם יש חיבור אחד מהלוח, ישר לדיסק קשיח שלך, והמפצל השני של הכבל לא מחובר לכונן, או משהו אחר. אז תראה שהגמפר על הדיסק קשיח מכוון ל - master או ל - sleavs. אם זה לא אחד מהם אז תשנה אותם לאחד מהם.

אבל אם החיבור של הדיסק קשיח שלך מפוצל ומחובר גם לכונן שלך, אז תבדוק שבאחד מהשניים, או הכונן או הדיסק, יהיהו ל- אחד לmaster והשני ל sleavs. אם זה לא מכוון לזה, אז תכוון את הגמפר.

הגמפר של הד.קשיח מחובר ל MASTER והכונן דיסקים ל SECONDARY.

הביוס הוא במחשב שם הוא "ג'וק" כזה ולא ראיתי דרך להוציא אותו...

מה לעשות??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רואה בדיוק בגלל זה אני אומר שאיזה ד.קשיח יש לך זה חשוב... כי גם לי הייתה בדיוק אותה בעיה והנה קח לינק לנושא שבו פתרתי ת'בעיה.

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=280523.0

כשאתה מוריד ת'תוכנה יש שם הוראות בתוך הRAR. אני מזהיר אותך שים לב לכל פרט קטן בהוראות אחרת זה לא יעבוד.

תהנה מהמחשב כשהוא יהיה תקין :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקשיב שנייה, יש לך חיבור אחד ישר לדיסק קשיח, ובאותו חביור יש פיצול והוא מתחבר לכונן?

או שיש כבל אחד לכונן, וכבל נוסף אחר לדיסק קשיח?

אם יש לך חיבור אחד ישר לדיסק קשיח, ובאותו חביור יש פיצול והוא מתחבר לכונן, אז תשים את הדיסק קשיח על master. ואת הכונן על sleavs

אם יש לך כבל אחד לכונן, וכבל נוסף אחר לדיסק קשיח, אז זה בסדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אממ... הדגם רשום על הד.קשיח איפה שרשום "MODEL:"...

ובלוח אם יש שני כניסות לIDE:

IDE1 ו-IDE2.

פתח ת'חוברת הוראות של לוח האם שלך וסתקל איזה חור זה מה.

אין לי חוברת הוראות זה מחשב ישן מאוד והכל כבר נזרק מזמן...

אבל מה שאני הבנתי זה שצריך לשים ג'אמפרים בדיסק קשיח בשתי מקומות ויש לי רק ג'אמפר אחד!

תקשיב שנייה, יש לך חיבור אחד ישר לדיסק קשיח, ובאותו חביור יש פיצול והוא מתחבר לכונן?

או שיש כבל אחד לכונן, וכבל נוסף אחר לדיסק קשיח?

אם יש לך חיבור אחד ישר לדיסק קשיח, ובאותו חביור יש פיצול והוא מתחבר לכונן, אז תשים את הדיסק קשיח על master. ואת הכונן על sleavs

אם יש לך כבל אחד לכונן, וכבל נוסף אחר לדיסק קשיח, אז זה בסדר.

יש לי 2 כבלים נפרדים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם חסר לך ג'אמפר אז אני בכלל לא רואה מצב שהד.קשיח עובד... אז אולי אתה לא צריך לעשות את כל הבלאגן עם התוכנה הזאת.

בכל מקרה שמע חוברת הוראות אתה יכול להשיג באינטרנט רק תברר ת'דגם והחברה של הלוח אם.

ושמע אם אתה לא מבין בדברים כאלה עם חוטים, חיבורים וג'אמפרים אני מציע לך לתת לעשות את למישהו שמבין כי אני לא רוצה שתדפוק את הדיסק קשיח לגמרי אם תעשה משהו לא נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחי, בשביל תפעול רגיל של ד.קשיח צריך 2 ג'אמפרים...

תשיג עוד ג'אמפר, שים את הד.קשיח במצב של MASTER ותראה אם הבעיה נמשכת.

אם הבעיה נמשכת תפעל לפי ההוראות שבאו עם התוכנה ב-דיוק- מוחלט.

חבר את הכונן והד.קשיח לאותו כבל. חבר את הקבל לכניסת IDE2 בלוח האם (בד"כ IDE1 היא בצבע כחול וIDE2 בשחור).

כמו כן שים לב שהד.שיח יהיה MASTER והכונן דיסקים SLAVE (!!!!).

ואתה אמור לחבר את הד.קשיח לחשמל רק אחרי שהתוכנה נטענה ומצווה עליך לספק לו חשמל.

אני מאוד מקווה שאתה יודע מה אתה עושה.

עריכה!!! : טעות שלי, אתה צריך לשים את הד.קשיח המצב SAFE שבהוראות מתואר לך איך לסדר את הג'אמפרים ככה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...