[בעיה] דיסק קשיח חדש, התקנת ווינדווס - עמוד 4 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

[בעיה] דיסק קשיח חדש, התקנת ווינדווס

dan_l2

Recommended Posts

אני ושב שהציטוט הבא מסביר לך בומר על מה אני דיברתי בהודעות הקודמות. אני יודע שאני לרוב קשה בניסוח אבל הבחור הסביר את העניין במילים ברורות יותר.

ווינדוס תדע לזהות כל רכיב פלאג אנד פלאיי.

לווינדוס אפילו בגרסאת SP2 שמגיעה ממיקרוסופט אין תמיכה בהתקנה (התקנה, לא הפעלה, כלומר אין למצב ההתקנה שלה שבכלל מבוסס "דוס" יכולת לעבוד מול התקני SATA בלי דרייברים חיצוניים) על דיסק SATA. אין נקודה.

כלומר אם יש לך רק הארד דיסק אחד והוא מחובר ללוח האם ב- SATA לא תוכל להתקין עליו ווינדוס אבל יש לכך יוצאי מין הכלל:

1. סיפקת בעזרת F6 בזמן ההתקנה.

2. הכנסת את הדרייברים מבעוד מועד.

3. וזה עונה לבחור עם לוח האסוס - רוב לוחות האם מבצעים היום אמולצייה של כונן ה- SATA ל- IDE דיוק כדי לפתור את הבעיה הזו ולכן אתה יכול להתקין עליו את .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 57
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני ושב שהציטוט הבא מסביר לך בומר על מה אני דיברתי בהודעות הקודמות. אני יודע שאני לרוב קשה בניסוח אבל הבחור הסביר את העניין במילים ברורות יותר.

זה גם לא נכון.

ההתקנה של יודעת לזהות הארד-דיסק S-ATA!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזוב אותך אין לו מושג מה הוא אומר... מבחינתו הוא יודע והוא לא מוכן ללמוד.

לפני ששניכם מלכלכים תקישבו למה שאני אומר,

ה יודע לזהות S-ATA ולא משנה מה תגידו או תדפקו את הראש שלכם בקיר או תעשו עמידת ראש - הוא יזהה.

זה שהוא אולי מזהה כ IDE זה לא משנה.. מצדי שיזהה כ SCSI, כל עוד זה עובד אין שום בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא מבין את העיקרון!

SATA זאת טכנולוגיה שלא מהיום והיא לא הומצאה בשביל המשתמש הבייתי אלא היא במקור טכנולוגיה שפותחה בשביל שרתים!

שרתים כמו שידוע לך או לא עובדים על RAID ולא בצורה שאתה מכיר מהמחשב הביתי ולכן כדי לזהות בקר SATA ולנצל את ביצועיו בצורה אמיתית אתה צריך RAID כי סתם ככה אין שום הבדל אם תעבוד ב SATA או ב IDE מבחינת ביצועים או דרייברים! כי הבקר לא מזוהה ע"י המערכת ההפעלה בהתקנה.

אתה יכול אח"כ להתקין את הדרייברים שמסופקים עם הלוח אם שלך אבל זה לא יעזור לך מבחינת הביצועים כי הוא לא יכול לנצל את הביצועים שמציע בקר ה SATA כי אתה עובד בתצורה שהיא לא RAID.

תבין SATA נותן רוחב פס של 150 מגה ובגרסאת 2 הוא נותן 300 מגה אבל אני רוצה שתראה לי איזה HD יכול לנצל רוחב פס כזה? ועוד בצורה בודדת? בקיצור רק במצב RAID אתה מצליח לנצל את רוחב הפס הזה אז אם אתה מדמיין שהתקנת וינדוס יכולה לזהות את בקר ה SATA שלך בהתקנה ללא התקנת הדרייברים החיצוניים אתה טועה! כי מבחינתך כמשתמש פשוט זה נראה כך אבל אם תבין איך המערכת עובדת תבין שבמציאות זה לא כך אלא הביוס פשוט מציג את הבקר SATA כבקר IDE רגיל שכל התקנה של וינדוס מזהה.

עכשיו הבחור שלנו כאן יש לו בקר SATA שלא ניתן לגרום לביוס כנראה להציג את הבקר SATA שלו כבקר IDE משמע חייבים התקנת חיצוניים.

מקווה שעכשיו אתה מבין טוב יותר על מה היה הדיון... ואל תהיה ראש קטן ולתגיד שמבחינת משתמש קצה אתה לא רואה הבדל כי זה סתם יהיה לא מכובד ובמיוחד לאחר שטרחתי להסביר את עצמי שוב ושוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא מבין את העיקרון!

SATA זאת טכנולוגיה שלא מהיום והיא לא הומצאה בשביל המשתמש הבייתי אלא היא במקור טכנולוגיה שפותחה בשביל שרתים!

שרתים כמו שידוע לך או לא עובדים על RAID ולא בצורה שאתה מכיר מהמחשב הביתי ולכן כדי לזהות בקר SATA ולנצל את ביצועיו בצורה אמיתית אתה צריך RAID כי סתם ככה אין שום הבדל אם תעבוד ב SATA או ב IDE מבחינת ביצועים או דרייברים! כי הבקר לא מזוהה ע"י המערכת ההפעלה בהתקנה.

אתה יכול אח"כ להתקין את הדרייברים שמסופקים עם הלוח אם שלך אבל זה לא יעזור לך מבחינת הביצועים כי הוא לא יכול לנצל את הביצועים שמציע בקר ה SATA כי אתה עובד בתצורה שהיא לא RAID.

תבין SATA נותן רוחב פס של 150 מגה ובגרסאת 2 הוא נותן 300 מגה אבל אני רוצה שתראה לי איזה HD יכול לנצל רוחב פס כזה? ועוד בצורה בודדת? בקיצור רק במצב RAID אתה מצליח לנצל את רוחב הפס הזה אז אם אתה מדמיין שהתקנת וינדוס יכולה לזהות את בקר ה SATA שלך בהתקנה ללא התקנת הדרייברים החיצוניים אתה טועה! כי מבחינתך כמשתמש פשוט זה נראה כך אבל אם תבין איך המערכת עובדת תבין שבמציאות זה לא כך אלא הביוס פשוט מציג את הבקר SATA כבקר IDE רגיל שכל התקנה של וינדוס מזהה.

עכשיו הבחור שלנו כאן יש לו בקר SATA שלא ניתן לגרום לביוס כנראה להציג את הבקר SATA שלו כבקר IDE משמע חייבים התקנת חיצוניים.

מקווה שעכשיו אתה מבין טוב יותר על מה היה הדיון... ואל תהיה ראש קטן ולתגיד שמבחינת משתמש קצה אתה לא רואה הבדל כי זה סתם יהיה לא מכובד ובמיוחד לאחר שטרחתי להסביר את עצמי שוב ושוב.

יפה על המגילה אבל זו בכלל לא הנקודה,

אתה סתם דוחף RAID בכל מקום! אם פותח האשכול היה מבקש RAID אז בבקשה לא הייתי מתווכח,

אבל הוא בכלל לא דיבר על RAID! ואתה סתם דוחף פה דברים לא קשורים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואי אני לא חשבתי שהדיון יתקדם כ"כ..

בקיצור באותו יום של ההודעה האחרונה שליי שבוע-שבועיים משהו כזה סידרתי את הבעיה...

למעוניינים שיניתי בביוס שהוא יקלוט את הדיסק כIDE...

אפשר לנעול ותודה לכולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואי וואי בומר אם הייתי יודע שאתה כזה בלוק לא הייתי טורח עזוב לך שחק בדוקים. חשבתי שאתה בחור שמבין ויהיה מסוגל להבין על מה אני מדבר...

במקום להבין את ה INFRASTRUCTURE של המערכת אתה מדבר כמו משתמש קצה. אז אתה יודע מה תמשיך להיות משתמש קצה כנראה זה הכי רחוק שתגיע בתחום הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואי וואי בומר אם הייתי יודע שאתה כזה בלוק לא הייתי טורח עזוב לך שחק בדוקים. חשבתי שאתה בחור שמבין ויהיה מסוגל להבין על מה אני מדבר...

במקום להבין את ה INFRASTRUCTURE של המערכת אתה מדבר כמו משתמש קצה. אז אתה יודע מה תמשיך להיות משתמש קצה כנראה זה הכי רחוק שתגיע בתחום הזה.

משתמש קצה, משתמש קרוב, משתמש למעלה, משתמש למטה... מזה השטויות האלו?

תבין, אני לא באתי להתחיל לדבר שטויות ולדבר על משתמשי קצה ומשתמשים שהולכים ליפול מהמזלג אוקיי?

אולי תבין כבר שהוא לא דיבר על RAID.

אתה סתם דוחף פה RAID!

יאי RAID! משתמש קצה! INFRASTRUCTURE! אני מבין! אני מדבר שטויות!

וכן אני הבנתי, ההתקנה מזהה את זה כ IDE.. מזה משנה?! יש HD שהוא S-SATA? זיהה? יופי מצוין!

מה אכפת לי אם הוא מזהה כ IDE, SCSI, משתמש מזלג או כל דבר אחר...

לך "תתפאר" בחוכמה שלך במקום אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי התגובה הכי מדוייקת פה:

ווינדוס תדע לזהות כל רכיב פלאג אנד פלאיי.

לווינדוס אפילו בגרסאת SP2 שמגיעה ממיקרוסופט אין תמיכה בהתקנה (התקנה, לא הפעלה, כלומר אין למצב ההתקנה שלה שבכלל מבוסס "דוס" יכולת לעבוד מול התקני SATA בלי חיצוניים) על דיסק SATA. אין נקודה.

כלומר אם יש לך רק הארד דיסק אחד והוא מחובר ללוח האם ב- SATA לא תוכל להתקין עליו ווינדוס אבל יש לכך יוצאי מין הכלל:

1. סיפקת בעזרת F6 בזמן ההתקנה.

2. הכנסת את הדרייברים מבעוד מועד.

[glow=red,2,300]3. וזה עונה לבחור עם לוח האסוס - רוב לוחות האם מבצעים היום אמולצייה של כונן ה- SATA ל- IDE דיוק כדי לפתור את הבעיה הזו ולכן אתה יכול להתקין עליו את .[/glow]

ואני ארחיב:

בבקרי SATA המשולבים בציפסט של הלוח(כמו בלוח NFORCE3 שיש לי ששם הוא מזוהה כבקר :P), הדיסקים עוברים סוג של אמולציה כך אפשרי לגשת אליהם ככונן IDE ררגיל לכל דבר, אם זה מדיסק/ט BOOT רגיל או בהתקנה של הXP ללא צורך בדרייברים, וגם בביוס אפשרי בד"כ למצוא זיהוי של הכונני SATA האלה כ IDE3 אוIDE4 כהמשך לחיבורי הIDE הקיימים

עכשיו בחלק מהלוחות שבהם הבקר הוא מובנה, אבל לא משולב בציפסט(כמו בלוח NF7-S 2.0) שבא עם צ'יפ SATA נפרד של Sil3112 כמו בקר SATA עצמאי, דבר שדורש בהתקנה F6 ואת הדבר המגעיל והעתיק הזה הפלופי(שמשמש כמעמד דקורטיבי לכוס קפה רוב הזמן:P)

בבקרים האלה אין אימולציה לIDE והם יופיעו כADD ON CARDS בקטגוריית ההתקנים שמהם ניתן לבצע בוט בביוס

בחלק מהלוחות חייבים להפעיל פונקציה מסויימת של הצ'יפ של RAID כדי הוינדוס ידע לעשות בוט(כמו בלוח NF7 שציינתי מקודם)

אחרת הדיסק יזוהה כרגיל בהתקנה של הוינדוס אחרי F6, אבל עלול לא לתת אפשרות של BOOT

ודי כבר להתפס בקטנוניות של "הוא אמר X RAID ככה, זה אמר Y SATA ככה"

תפתרו את זה בפרטי ולא בניפוח תראד של בנאדם שמחפש סה"כ עזרה >:(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי התגובה הכי מדוייקת פה:

ואני ארחיב:

בבקרי SATA המשולבים בציפסט של הלוח(כמו בלוח NFORCE3 שיש לי ששם הוא מזוהה כבקר :P), הדיסקים עוברים סוג של אמולציה כך אפשרי לגשת אליהם ככונן IDE ררגיל לכל דבר, אם זה מדיסק/ט BOOT רגיל או בהתקנה של הXP ללא צורך בדרייברים, וגם בביוס אפשרי בד"כ למצוא זיהוי של הכונני SATA האלה כ IDE3 אוIDE4 כהמשך לחיבורי הIDE הקיימים

עכשיו בחלק מהלוחות שבהם הבקר הוא מובנה, אבל לא משולב בציפסט(כמו בלוח NF7-S 2.0) שבא עם צ'יפ SATA נפרד של Sil3112 כמו בקר SATA עצמאי, דבר שדורש בהתקנה F6 ואת הדבר המגעיל והעתיק הזה הפלופי(שמשמש כמעמד דקורטיבי לכוס קפה רוב הזמן:P)

בבקרים האלה אין אימולציה לIDE והם יופיעו כADD ON CARDS בקטגוריית ההתקנים שמהם ניתן לבצע בוט בביוס

בחלק מהלוחות חייבים להפעיל פונקציה מסויימת של הצ'יפ של RAID כדי הוינדוס ידע לעשות בוט(כמו בלוח NF7 שציינתי מקודם)

אחרת הדיסק יזוהה כרגיל בהתקנה של הוינדוס אחרי F6, אבל עלול לא לתת אפשרות של BOOT

ודי כבר להתפס בקטנוניות של "הוא אמר X RAID ככה, זה אמר Y SATA ככה"

תפתרו את זה בפרטי ולא בניפוח תראד של בנאדם שמחפש סה"כ עזרה >:(

בדיוק, כזאת תשובה רציתי,

בלי שום RAID ובלי משתמש נופל.

בכ"מ הוא כבר הסתדר אז אפשר לנעול..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...