לדעתכם צריך להחזיר את הסנקציות למי שמשתמט מהצבא? - עמוד 8 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לדעתכם צריך להחזיר את הסנקציות למי שמשתמט מהצבא?

lir@n

Recommended Posts

קראתי רק את הודעת הפתיחה, לכן אולי אני לא קשור לוויכוח הנוכחי אבל עדיין יש לי משהו להגיד.

אני חושב שהורידו את הסנקציות בגלל הפוסט מודרניזם.

כן כן!

הכל כבר קביל בחברה שלנו: הומואים, גנבים כרונים, פנאטים או כל אדם בעל סטייה זו או אחרת... אז למה לא גם משתמטים?

לכל אחד יש את הזכות שלו לעשות משהו שהוא רוצה, ואנשים לא יכולים להגיד לו "לא".

יותר מזה, אנשים מעודדים לשינוי.

איזה מדינה נאורה יש לנו! :yelclap:

כמעט הכל. אנשים שפוגעים בזולת או כופים את עצמם על אחרים לעולם לא יתקבלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 163
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

אגואיסטים? לא ממש. אני מוכן לתת מעצמי, באמת. אבל אני לא מוכן להיסחט ע"י חבורת דתיים/חרדים פנאטים שיוצאים מהצבא על "תורתו אמונתו" ובנוסף לא משלמים מיסים, מנסים לעורר מרד כל שני וחמישי, רוצים שאני אממן להם 20 ילדים ובאותו זמן לטעון שאני בוגד. בנוסף לזה יש את העובדה הפשוטה שאני לא בנאדם שמחזיק או מתאים למסגרת נוקשה, אני פשוט לא בנאדם לוחמני ומסגרת נוקשה תמוטט אותי כמו כלום - אין לי בעיה להודות בזה ואם מישהו חושב שיש בזה בושה אז הוא טועה ובגדול.

וכמובן שיש את הבעיות הרפואיות שלי. לא שלא יגייסו אותי, יגייסו(אבל אם אני לא ארצה אז גם לא תהיה לי בעיה לצאת) - אבל בתור פקיד באיזה משרד בחור נידח. אני מבטיח לך שאני אתרום הרבה יותר בתור בנאדם שלומד, עובד ומשלם מיסים.

כל זה לפני שאמרתי מילה וחצי מילה על הדעות הפוליטיות שלי ומה אני חושב על צה"ל.

אז תעשה שירות לאומי בתחום שהבריאות שלך לא מפריעה לך. אם היתה לי בחירה, בזמנו, הייתי הולכת לעשות שירות לאומי בבי"ח לחיות בבית דגן.

בשירות לאומי, אגב, מקבלים שכר פי 5 גבוה מאשר בשורות הצבא ושירות לאומי יכול באמת לתת לך איזשהו מקצוע שישמש אותך באזרחות.

יש דוסים שעובדים, אז אני מניח שהם משלמים מיסים.

בעבודה שלי יש 2 אנשים שהם דוסים, שניהם מן הסתם, שילמו מיסים.

לא אם יש להם 12 ילדים...

נכון, אבל בזמן שהם לא נדרשים להתגייס ואני כן - ביחד עם שאר הדברים זה גורם לי להרגיש חרא. זו האמת.

גם אני הייתי רוצה לעשות מה שבא לי, לא לשלם מיסים(או שכן, תלוי במי מדובר), לגדל גן ילדים בבית ולקבל אלפי שקלים מהמדינה בכל חודש. אז?

וכאן אני מסכימה איתך ב-100%. בזמן שיש אנשים שנאבקים לגדל מספר מועט של ילדים, יש אנשים שמצאו מכרה זהב בלעשות תריסר ולהתעלק על החברה.

זה לא רק דתיים, גם מלא ערבים ככה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמעט הכל. אנשים שפוגעים בזולת או כופים את עצמם על אחרים לעולם לא יתקבלו.

תתפלא, אבל גם אותם מקבלים, לפחות חלקם.

כי ככה הוא גודל, ככה הוא נולד, לא היה לו אפשרות להתנגד או שהוא חשב שזה מעשה נכון.

תמיד אפשר לחרם על אנשים, בעקר שהם מציגים את עצמם כמסכנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המקרים של אנשים שמצבם הבריאותי לא מאפשר להם לשרת בצבא הם בודדים ומדובר באנשים שדורשים השגחה רפואית צמודה. מעבר למגבלות רפואיות חמורות, אין שום סיבה שאדם לא ישרת בצבא, כי יש בצבא המוווווווון תפקידים שלא דורשים שום מאמץ פיזי.

כנ"ל לגבי המצב הנפשי - אם זה באמת חמור, צריך לאשפז את אותו אדם במוסד סגור. אם לא, אז או שיתגייס או שיעשה שירות לאומי באווירה פחות מלחיצה. אבל למה שיקבל פטור גורף?

אז אתה בעצם טוען שכל מי שיש לו דיכאון קליני/סכיזופרניה/הפרעת אכילה קשה יאושפז במוסד סגור? אתה מודע לכך שאתה תצטרך לאשפז עשרות אלפי אנשים, מערכת הבריאות תקרוס לחלוטין ואחוז ההתאבדויות במדינה ירקיע שחקים (שהרי יש אנשים שלא מסוגלים מטבעם לשהות במקומות סגורים לחלוטין, אתה שם אותה במוסד סגור או בכלא והם ינסו להתאבד תוך זמן קצר)?

החיילים שמאיימים להתאבד אף פעם לא יתאבדו. בדר"כ מדובר בסמרטוטים שמנסים להפחיד את המפקדים כי הם יודעים שזה עובד. חייל שרוצה להתאבד פשוט לוקח ועושה זאת בשקט בחדר/אוהל/שירותים. אה, ורוב מקרי התאבדות בצה"ל בכלל נובעים מבעיות באזרחות, לא בצבא.

מעניין אותי מאיפה אתה מקריץ את השטויות שלך, אני שירתתי ביחידה שחקרה התאבדויות בצה"ל והמסקנות היו הפוכות ממה שאתה טוען, חלק גדול אם לא רוב החיילים התאבדו בגלל משבר או לחץ נפשי שמקורו בצבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, אבל בזמן שהם לא נדרשים להתגייס ואני כן - ביחד עם שאר הדברים זה גורם לי להרגיש חרא. זו האמת.

גם אני הייתי רוצה לעשות מה שבא לי, לא לשלם מיסים(או שכן, תלוי במי מדובר), לגדל גן ילדים בבית ולקבל אלפי שקלים מהמדינה בכל חודש. אז?

welcome to Israel where the land of milk and honey (and extra shit)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז תעשה 12 ילדים!

אתה תקבל את אותן הטבות המס שהם מקבלים(מן הסתם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

welcome to Israel where the land of milk and honey (and extra shit)

ישראל - ביתי, אדמתי ומולדתי. אגן עליה בחיי אם יהיה צורך, אבל לא אם כל מה שאקבל בתמורה זה Isra-Hell.

אז תעשה 12 ילדים!

אתה תקבל את אותן הטבות המס שהם מקבלים(מן הסתם).

ואז מה? להיות כמוהם? ההבדל הוא, שאני לא אגואיסט שחושב רק על עצמו. הייתי שמח להביא לא 12 ילדים לעולם, אלא 20 ילדים ולאמץ עוד 10! אבל יש לי אחריות, אני לא יכול להביא כמות כזאת של ילדים בלי להבטיח מראש שאני אוכל לממן להם חיים הגונים ואחרי זה לחיות בעוני ולקחת כסף של אנשים אחרים. איזה מן אבא אני אהיה? איזה מן דוגמא אני אתן להם?

הרעיון הוא לא לדפוק את המערכת, לקבל את אותן הטבות או לעשות ככל העולה על רוחי. הרעיון הוא להיות הגון, הוגן ולקבל אותו דבר בתמורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...