הפתרון שלכם לקאסמים... כי ברור שלממשלה אין ! - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הפתרון שלכם לקאסמים... כי ברור שלממשלה אין !

Sting

Recommended Posts

לדעתי צריך להציב מערכת סקיי גארד סביב עזה. גם אם זה יעלה הרבה, בטווח הרחוק זה ישתלם.

אחרי שבחמאס יירו 1000 קסאמים ואף אחד מהם לא ינחת בלי להתפוצץ באוויר מעל עזה, אני בספק אם הם ישקיעו עוד הרבה מאמצים בבניית קסאמים (או שיגורים).

כמובן, במקביל, אם אפשר - להוריד כל חולייה שמשגרת קסאמים.

אבל בינתיים, כל עוד זה לא קורה?

מה שאורי אמר...

אגב, המשפט הזה של סטאלין מרד אלרט לא?

עצם הרעיון להתמקד בהגנה מאשר התקפה הוא נורא תבוסתני ולא מתקבל על הדעת ביחסי הכוחות שאמורים להיות דיי בוררים

לדעתי הכנסת כוח לרצועה יהיה שגוי וכנראה יגרום לאבדות רבות אשר לא מצדיקות כל כך את הנזק של הקאסם מבחינת אבדות בנפש.

נ.ב מישהו כאן אמר שהקאסם לא הרג אך אני זוכר לפחות מקרה אחד שבו בת-דודה של חבר טוב שלי שנהרגה בשדרות מפגיעת קאסם, מה גם שמדובר בעוד עשרות פצועים קשה.

לדעתי צריך לקטוש אותם יומם ולילה מהאוויר הים והיבשה. ע"י חי האוויר שיוריד כל מבנה חשוד, ע"י חיל הים שיעשה מצור ימי , ע"י יחידות מיוחדות שיבצעו פעולות עוקץ וחיסול של כל הסגל הפיקודי החל מהראש, כל זה תוך פגיעה בתשתיות על מנת לגבות מחיר מכל תושב עד שהציבור יומר דיי ויפעיל לחץ פנימי להפסקת הירי מבפנים.

וכמובן חסימת כל המעברים וסגירת המחסומים עד לשינוי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 100
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

למה? אתה גר בשדרות שאתה מדבר ככה? לא

אני כן.

ותאמין לי עם הזמן מיתרגלים לזה, קאסמים פה זו שיגרה.

מה שכואב לי שנגיד בתל אביב חס וחלילה יפול קאסם אז יתחילו להיתעורר, פה שדרות עד שלא ימותו אנשים לא יתעוררו.

בתל אביב נרצחו יותר אנשים כתוצאה מהטרור הפלסטינאי מאשר בשדרות ירצחו אי-פעם, אני מקווה לפחות...

ואני לא זוכר שאז השטחנו עשרות קילומטרים בעזה...

[br]פורסם בתאריך: 20.05.2007 בשעה 17:20:51

שזה לא הרג תודה לאל אף אחד עוד מפגיעה ישירה, לא אומר כלום, וזה לא תרוץ ללא לעשות כלום.

זה הרג ועוד איך...

[br]פורסם בתאריך: 20.05.2007 בשעה 17:26:19

אז יש לי שאלה, מי זה חיזבלה? וגם אשיב, חיזבלה אלה הם לבנונים אם למישהו לא ברור.

ובויאטנם יש ויאטנמים... אבל עדיין ארה"ב נלחמה בויאטנאמים מסויימים ועזרה לויאטנאמים אחרים.

חיזבאללה היא מליצה בתוך לבנון שנתמכת על ידי השיעים ועיקר כוחה מגיע בכלל מאיראן וסוריה - כתוצאה מהעוצמה שהן מקנות לה

והתמיכה בה מהפלגים השיעים במדינה קשה לממשלת לבנון לפרק אותה...

ברור שהלבנונים צריכים לשלם את המחיר איפשהוא - אבל זה לא יעזור בשיט לפירוק החיזבאללה כי פשוט אין להם את היכולת הזו.

לטובת הלבנונים נאמר שהם מנסים לסלק השפעות זרות מהמדינה שלהם... לא חסר אנשי תקשורת וממשלה שנפגעו כתוצאה מהרצון שלהם

להתנתק מסוריה... מי שזוכר אפילו ראש ממשלת לבנון נרצח על ידי הסורים כתוצאה מהיותו אנטי-סורי.[br]פורסם בתאריך: 20.05.2007 בשעה 17:34:16

אנו נשטיח(בטילים, כי לנו יש) את כל האיזור ברדיוס של 10 ק"מ ממקום השיגור, כמובן לא לפני שנקרא לכל מי שאוהב לנשום אוויר(או את מצב הצבירה שלו) שיתפנה במטוטה מהאיזור הנ"ל).

::)

תגיד המספר הזה 10 ק"מ של רדיוס - אתה יודע בכלל מה הוא אומר...? מה אתה זורק מספר לא קשור...

זה אומר קוטר של 20 ק"מ - אתה יודע מה זה?

רצועת עזה היא לא ברוחב של 10 ק"מ (אולי בדרומה...).

בקיצור הרעיון שלך חכם בדיוק כמו המספר שזרקת...

ואני יכול להרחיב את הדיבור על כך אם זה לא ברור לכולם למה הרעיון הוא לא טוב לישראל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוי, הנה דמגוג.

בתל אביב נרצחו יותר אנשים כתוצאה מהטרור הפלסטינאי מאשר בשדרות ירצחו אי-פעם, אני מקווה לפחות...

ואני לא זוכר שאז השטחנו עשרות קילומטרים בעזה...

"כנראה" בגלל שזה בכלל לא היה קשור לעזה, וסתם לשטח שטחים לא היה מונע יציאה של מחבלים מתאבדים.. ::)

זה כמובן שונה מהמצב בעזה ושדרות - שם זה בהחלט ימנע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוי, הנה דמגוג.

"כנראה" בגלל שזה בכלל לא היה קשור לעזה, וסתם לשטח שטחים לא היה מונע יציאה של מחבלים מתאבדים.. ::)

זה כמובן שונה מהמצב בעזה ושדרות - שם זה בהחלט ימנע.

מבחינת המשקל ההרתעתי (שזה הרי מה שההצעות פה מחפשות) זה אותו דבר.

ובכל מקרה, התגובה שלי היתה למען האלו שחושבים שכאילו ששאר הארץ לא הרגישה את הטרור וזה למה לא "פועלים" באמת נגדו. והרי זה קשקוש.

כי הרי אף אחד לא הפעיל את "פתרונות הקסמים" גם כשהיו פיגועים בתל אביב.

לפעמים לא פועלים כי אין פתרונות קסמים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שזו שאלה של כסף בלבד, בממשלה הזאת.

לדעתי (מהיכרות עם מערכות צה"ליות מלפני 6 שנים) יש פתרון לדפוק כל משגר קאסם שמזוהה, הוא פשוט יקר.

הממשלה הזאת פשוט לא מוכנה לפתוח את הכיס, כמו שהם התעקבו בלהוציא כסף על מיגון.

מזל שהם מפחדים מארקדי, אחרת שום דבר לא היה זז. :bash:

זה באמת נראה כמו שהממשלה לא רוצה להפסיק את הירי,

כדי לשמור קלף של סולידריות בינלאומית.

אני לא מבין איך תושבי שדרות מרשים לפרץ לגור שם. :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מערכת זיהוי שיגור ואיתור חוליות שיגור מאוד מתוחכמת שכבר פעילה כמעט שנתיים, לחסל אותם זה כמעט בלתי אפשרי עד שמוזעק מסוק לאוויר הם כבר מספיקים לשגר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

אהבתי, שימעו כבר מעל ל-8 אלף תושבים עזבו העיר רפאים, מבעירים צמיגים ברחובות חוסמים כבישים.

קאסמים נופלים חופשי, וואני אני פוחד על עצמי הלילה אני יושן בממד, וואי אני פוחד.

תגידו משהו מיתקדם עם ראש הממשלה, או שר הביטחון? יש איזו שהיא תוכנית או שהולכים להפקיר את שדרות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן.

אחרי הפעם השלישית אתה תגלה שכל אותם אזרחים תמימים כבר לא כלכך מאושרים להיכנס לבית שהולך להיות מושמד.

"When you kill one, it is a tragedy. When you kill ten million, it is a statistic."

הלוואי שלראשים שלנו יש את הבייצים שלך, כי אני לא חושב שלי יש. לי לא היה אומץ להגיד לטייס בן 25 להוריד בניין שהוא יודע שיש שם בתוכו 100 אזרחים. אבל אין לי בראש שום דבר אחר.

וכל אלו שחושבים שתמיכה בינ"ל היא שיקול.

תמיכה כזו באה והולכת בלי קשר. ארה"ב ובוש אחרי 9/11 היו עם הכי הרבה תמיכה ציבורית ובינ"ל - ואיפה הם היום. כשיצאה לענבי זעם, עם רוה"מ זוכה פרס נובל לשלום ואחרי שני הסכמים הייתה עם כל המדינות בצד שלה, ואחרי הפצצת מחנה האו"ם כולם היו נגדנו. זה פשוט לא שיקול שצריך להיות מול העיניים של לוקחי ההחלטות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאצל סבתא פרומה מרק עוף הוא תרופה לכל חולי, אצלי, לנתק מים, חשמל ולהזרים את הביוב ברוורס זה תרופה לכל הבעיות המדיניות של מדינת ישראל.

כן, כי לא לחשוב זה הדבר הכי קל

http://www.nfc.co.il/Archive/001-D-131420-00.html?tag=22-25-34

פוליטיקאים רבים ובהם יושב-ראש האופוזיציה בנימין נתניהו קראו לנתק את אספקת החשמל אותו מספקת לרצועה, כלחץ להפסקת ירי הקסאם. אולם בצה"ל חוששים כי ניתוק החשמל יגרום למגיפה שתתפשט גם לתוך . בערוץ 10 דווח כי במסגרת תרגיל "אבני אש 10" בשבוע שעבר בחן צה"ל תרחיש בו מפגיזה את תשתית החשמל ברצועת עזה. הפסקת החשמל תפסיק את מערכת טיהור המים של עזה הפועלת באמצעות חשמל, ואין לה גיבוי.

על-פי התרחיש הצה"לי, שלושה ימים אחרי ההפגזה יתפרצו חיידקי מעיים בתוך רצועת עזה. כמה ימים אחר כך תתפרץ מגיפת חולירע. על-פי נתוני צה"ל ובהתחשב בצפיפות האוכלוסין, ימותו בכל יום 300 פלשתינים. בשלב הבא, כך לפי התרחיש שנבחן, תהיה התפשטות של המגיפה לתוך , שהרי הגבול אינו עוצר מחלות.

בשל סיבה זו, בכירים בצה"ל, בהם הרמטכ"ל עצמו, מתנגדים לרעיון. הם מכנים אותו "הרפתקה מטופשת", ואומרים שישראל עדיין משלמת ומתקנת את תחנת החשמל שהופגזה לפני כשנה, בסיבוב הקודם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש פתרון כ''כ פשוט לכל הבעיה שכל ראשי הצבא והיועצים מציעים,

הרעיון פשוט מאוד, לסגור את השאלטר של החשמל לרשות לנתק להם חשמל לשבוע, מבטיח לכם שהם ייצאו כמו עכברים כמו שאמרו כמה מפקדים של הצבא.

אבל יש בעיה,

הראש ממשלה שלנו פחדן שלא מסוגל לקחת על עצמו כזה דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מערכת זיהוי שיגור ואיתור חוליות שיגור מאוד מתוחכמת שכבר פעילה כמעט שנתיים, לחסל אותם זה כמעט בלתי אפשרי עד שמוזעק מסוק לאוויר הם כבר מספיקים לשגר.

כמו שאמרתי זה עניין של כסף בלבד, כנראה שהחיים של תושבי שדרות שווים פחות. :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...