הפתרון שלכם לקאסמים... כי ברור שלממשלה אין ! - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הפתרון שלכם לקאסמים... כי ברור שלממשלה אין !

Sting

Recommended Posts

עדיין קשה לי לתפוס איך עיר שלמה בישראל וסביבתה מופצצת על בסיס יומי במשך כל כך הרבה שנים ועוד ע"י מי ? חבורת פראי אדם שמחסלים אחד את השני כבדרך שבשגרה. לא יתכן מצב לפי דעתי שבו לא תהיה תשובה הולמת לתופעה הזאת ואם לממשלה אין אז עליה להתפטר לאלתר... אך ממשלה שלא התפטרה אחרי כישלון במלחמה (אני מסרב להכיר בכך שהפסדנו, אך בהחלט הרבה דברים היו יוכלים להיות יותר טוב) ולאחר ועדת חקירה שרואה אותה אחראית לכך אין לי ציפייה ממנה להגינות כזו. אך מנגד כאילו ולא דיי בכך שאין להם תשובה הולמת אלה הם גם קושרים את ידי הצבא מלעשות את עבודות בכך שאוסרים על פגיעה בחוליות קסאם גם לאחר שזוהו וגם לאחר שירו... כיאלו !@?#!?@ מה עוד צריך ? וטוב באמת שעכשיו הם שיחרור לצה"ל את הרצועה קצת.

אני לא תמים, ולא באמת חושב שיש פתרון אידאלי שיפסיק את בעיית הקאסמים לתמיד בצורה מוחלטת (לא אחד ראלי לפחות לפי רבים) אך בטוח שהמצב האבסורדי הזה לא יכול להמשך כך ויש ללמד את הפלסטינאים מהוא תג המחיר על כל קאסם כזה גם אם במחיר פגיעת השם הטוב של בעולם הרי גם ככה הוא לא כזה טוב במילא

אז מה אתם מציעים לעשות בסוגיה ?

ולחשוב שפעם עוד חשבתי שזאת שאלה דיי מטומטמת כי מה כבר מבין האזרח הפשוט יותר משר הביטחון וראש הממשלה אך המציאות מסתבר לעיתים יותר מוזרה ממה שניתן לדמיין, ולצערי כישלונם של "מנהיגים" אלו הוכח כבר גם במבחן המציאות לא פעם ולא פעמיים

ומבחינתי פעם אחת היא כבר יותר מידי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 100
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הדעה שלי בנושא הקסאמים היא כזו:

צריך לבוא ראש ממשלה חדש שיבוא בהצהרה הבאה: "אני פותח את ידיי לשלום ומאמין שאפשר לחיות בדו קיום, ובמידה ותפסיקו את העוינות אלינו אנו נעזור לכם כלכלית ואף מדינית עד למצב שתהיו מדינה משגשת ומצליחה, אך(ושימו לב לדברים הבאים), במידה ותבחרו בדרך האלימות והתוקפנות, ותירו עלינו רקטות(קסאם/גראד=רקטה ולא טיל וגם זה בקושי אבל אני סוטה מהנושא), על כל רקטה שתשוגר אל אדמתה של מדינת אתם תקבלו הוכחה מדוע יש לנו יתרון טכנולוגי/איכותי עליכם, יהיה השלום עמכם. (בפועל, על כל רקטה שנורית אנו נשטיח(בטילים, כי לנו יש) את כל האיזור ברדיוס של 10 ק"מ ממקום השיגור, כמובן לא לפני שנקרא לכל מי שאוהב לנשום אוויר(או את מצב הצבירה שלו) שיתפנה במטוטה מהאיזור הנ"ל).

במקביל חייבים להשקיע (הרבה כסף ומשאבים אנושיים) בזירה המדינית ולפתוח את הפה שלנו(ולא רק גילרמן הרהוט והתותח) בכדי להסביר את הצד שלנו בסיפור ולהדגיש שאף מדינה מערבית לא הייתה עוברת לסדר היום על פגיעה בריבונות שלה.

בעיות אפשריות: גופי שמאל בארץ(בצלם וכו') פתרון- המסע ההסברתי/שילכו להזדיין/נקנה להם וויברטור(מצטער הייתי חייב להוסיף אתנחתה קומית).

חוסר תמיכה מצד ארה"ב פתרון - המסע ההסברתי.

בגדול זהו המצע שלי נכון לעכשיו, אני לא מגדיר עצמי כימני/שמאלני (למרות שחלקכם עלול לחלוק עליי) וזאת כיוון שלדעתי למצבים ספציפיים צריך תגובה ספציפי ולא כל בעיה נפתרת באותה דרך.

לדעתי תמיד צריך לחשוב בצורה אסטרטגית ובכך לתכנן את המהלכים המדיניים/צבאיים.

תגובות/הערות/נאצות(אסור ;) ).

נ.ב- אחת הפעמים הבודדות שאני רושם משהו בפורום הנ"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ונדמה לך שעם מנהיגים אחרים המצב ישתנה?.

טעות בידך. והמצב לא ישתנה מהסיבה הפשוטה. כשל חמור בתפיסתינו, את הלך הרוח של הפליסטינאים וכלל העולם הערבי.

פעם אמר לי חבר, משפט שמשקף בצורה פנטסטית את מהלך חשיבתם.

בערבית יש אימרה: "אם אינך יכול לשבור את היד, תנשק אותה...

תראה בעצם מה קרה בלבנון ותבין איפה כולנו שגינו. נלחמנו נגד חיזבלה לא?

אז יש לי שאלה, מי זה חיזבלה? וגם אשיב, חיזבלה אלה הם לבנונים אם למישהו לא ברור.

ולבנון הייתה צריכה לשלם את המחיר...מישהו פה לא הבין שהם לא משחקים לפי כללי המשחק!

אז אם הם שוברים את הכלים גם לנו מותר.

תאר לעצמך, שהשילטון בישראל יעלים עין מקבוצות קיצוניות של הימין. ויניח להם לבצע פעולות טרור באוכלוסיה הפלסתינית.

והעולם ירעש וישראל תצטדק בטענה, שאלה קבוצות טרור שאין לה שליטה עליהם.

במלחמת לבנון היינו חייבים דבר ראשון, לנתק את לבנון מחשמל, מדלק, ולקדוח עם הפצצות חודרות בונקרים שהאמריקאים רצו לתת לנו.

את הבונקר של נסראלה, אלא שביוהרתו של הרמטכל שאמר "אין צורך יש לנו משלנו" כן ראינו.

אותם חוקים עובדים גם מול הפלסטינאים. החמס אלו פלסתינאים למי שעוד לא הבין.

אלללק "לחזק את המתונים אש"ף, להשכירך מאש"ף יצאו ויוצאים טרוריסטים מרושעים לא פחות מהחמס.

אז לנתק אותם מחשמל, מדלק, בעצם מהכל. ונראה אותם עסוקים בטרור, הם יהיו עסוקים בלחטט בזבל לפת לחם.

אם אינך יכול לשבור את היד אז תנשק אותה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה הולך להיות ת'רד אחד ענק של זיוני שכל....

למה? אתה גר בשדרות שאתה מדבר ככה? לא

אני כן.

ותאמין לי עם הזמן מיתרגלים לזה, קאסמים פה זו שיגרה.

מה שכואב לי שנגיד בתל אביב חס וחלילה יפול קאסם אז יתחילו להיתעורר, פה שדרות עד שלא ימותו אנשים לא יתעוררו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה עניין של כח השפעה, לתושבים בשדרות אין השפעה על הממשלה ולכן לא הממשלה לא תנקוף עבורם אצבע - לתושבים בת"א יש השפעה הרבה יותר גדולה ומדובר באחת הערים המפורסמות בעולם ומלאה בשגרירויות אז אחרי הקסאם השני כבר יורידו לעזה את השלטר ויכוונו את התותחים למוקטעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

כמה שנכון, ככה יותר עצוב :'(

כמו כן חייבת לקחת עכשיו אצבע בדבר, אולמרט סתם יושב ומחמם את הכיסא שלו כנ'ל גם עמיר פרץ.

שמע מישהו ישראלי הוא ישראלי לא משנה איפה הוא גר, צריך לטפל בקאסמים בהקדם האפשרי, אחרת יהיו אבדות.

כואב לי להגיד את זה אבל המצב ניראה אבוד, אני לא יודע עם אחד מהחברים שלי יהיה מחר או אחד מהמישפחה שלי או שאוליי אני לא יתעורר מחר, כמובן חס וחלילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי סברה אחת שאומרת שלממשלה נוח עם ירי הקסאמים ולכן הם לא עושים הרבה בנידון. ולמה זה ?

כי אם כל הבלגן שהקאסמים עושים והרעש הגדול עדיין אחוזי הפגיעה שלהם מאוד נמוכים ולכן דבר זה עדיף היות ואם ינסו ואולי אף יצליחו למנוע את שיגור הקאסם

או אף להקשות עליו אז הפלסטינאים יסבו את ההתמקדות שלהם בקאסמים לפעולות אחרות כגון פיגועי התאבוד שכידוע אחוזי הפגיעה בהם הרבה יותר גבוהים.

למרות שחיבים להודות שיש בזה משהו , אני לא מסכים עם הסברה הזאת היות ומדובר כאן על נזק תדמיתי ענקי ולא ניתן בשום אופן להפקיר כבשר תותחים עיר שלמה לא משנה עד כמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במישפט אחד, אני מיתבייש במדינת .

ישראל צריכה להפנים לא משנה איפה יפלו קאסמים או כל משהו אחד שקשור לטרור, ככה או ככה אנשים מתים מי זה, עכשיו שהמדינה תסביר לאלו שנפלו את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת, זה אחד הנושאים היותר תקועים אצלי בראש בחודשים האחרונים.

נצא מתוך נקודת הנחה שמצב שעיר שלמה מופצצת ללא הפסקה, הוא פשוט לא קביל. הממשלה צריכה לדאוג קודם כל לבטחון התושבים שלה, וזה לא משנה אם זה בגליל, בנגב או בתל אביב. מצב בו נורות אלפי רקטות ללא הפוגה אל עבר עיר בישראל, פוגעות בריבונות שלנו ולא מאפשרות חיים תקינים באותו אזור - זה סימן שחור עלינו כחברה. העובדה שמדובר בצינורות השקיה ממולאים באבק של קפצוניים ושזה לא הרג תודה לאל אף אחד עוד מפגיעה ישירה, לא אומר כלום, וזה לא תרוץ ללא לעשות כלום.

השאלה היא מה אפשר לעשות. אני רוצה להאמין שאם היה מה לעשות, היו עושים, וזה לא שלא ניסו.

להכניס כוחות קרקע לעזה זה לא הפתרון לדעתי, בטח כשאנחנו מדברים על רצועה פיצית שאנו יכולים להגיע לכל פינה בה מהאוויר.

אז מה כן? התשובה - אני לא יודע.

נגיד וישנו בית בפאתי בית חנון שמשמש כתחנת בסיס לשיגור רקטות. כל כמה זמן, עולים לגג שלו כמה נערים ומשגרים רקטה בחגיגה ובאקסטזה.

ראש הממשלה מחליט לפרסם הודעה בתקשורת, לשלוח מכתב רשמי לרשות ולהודיע לכל השגריריות הזרות בישראל שהוא מתכוון להורות לצה"ל למחוק את הבניין הזה בעוד 48 שעות בדיוק, כי הוא מפריע לחיי תושבי וכי בעל הריבונות שם (הרשות) לא אוכפת את שלטונה שם למרות פניותיו.

לא מדובר בלפגוע בחוליה, כי את זה צריך לעשות בכל מקרה באופן מיידי אם יש אופציה בלי קשר לאיפה זה קורה ומה בסביבה, אלא למחוק בניין כי העובדה שיש שם בניין היא מה שמפריע.

החמאס בתגובה, בעידוד הרשות, ממלא את הבניין באזרחים, מאה ילדים, נערים, נשים וגברים ממלאים את הבניין.

עוברים 48 שעות, ואתם בנעליים של אולמרט, מה אתם עושים?

הכל בצד שלנו. האחריות, מכל בחינה בינ"ל ולפי כל אמנה, היא על מי שיורה מתוך שטח אזרחי ועל מי שלא מפסיק אותו, אבל הלוואי ולי היה אומץ לקחת ילד בן 25 שהוא טייס בחיל אויר ולשלוח אותו לטבוח ב-100 אזרחים.

ונגיד שעשינו את זה, ונגיד שאנחנו הודפים את כל הביקורת הבינ"ל, למחרת יש עוד בניין. רוה"מ נותן שוב אולטימטום לפינוי הבניין לצורך הפצצה. שוב ממלאים אותו באזרחים - אתם יורים שוב?

אני לא מכיר רוה"מ אחד שיכול לגייס תמיכה לתוכנית כזו. זו תוכנית ישראבלופ, ואם הצד השני מגלה את הבלוף שלך....

ואפשר לנתק להם את החשמל, המים והדלק ולגרום שם לבעיות תברואה עצומות... לא יודע, אולי זו התשובה

ואפשר להגיד שבכוח זה לא ילך, ולחפש פתרון בלי אז, עשן ואבק שריפה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי צריך להציב מערכת סקיי גארד סביב עזה. גם אם זה יעלה הרבה, בטווח הרחוק זה ישתלם.

אחרי שבחמאס יירו 1000 קסאמים ואף אחד מהם לא ינחת בלי להתפוצץ באוויר מעל עזה, אני בספק אם הם ישקיעו עוד הרבה מאמצים בבניית קסאמים (או שיגורים).

כמובן, במקביל, אם אפשר - להוריד כל חולייה שמשגרת קסאמים.

אבל בינתיים, כל עוד זה לא קורה?

מה שאורי אמר...

אגב, המשפט הזה של סטאלין מרד אלרט לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נגיד וישנו בית בפאתי בית חנון שמשמש כתחנת בסיס לשיגור רקטות. כל כמה זמן, עולים לגג שלו כמה נערים ומשגרים רקטה בחגיגה ובאקסטזה.

ראש הממשלה מחליט לפרסם הודעה בתקשורת, לשלוח מכתב רשמי לרשות ולהודיע לכל השגריריות הזרות בישראל שהוא מתכוון להורות לצה"ל למחוק את הבניין הזה בעוד 48 שעות בדיוק, כי הוא מפריע לחיי תושבי וכי בעל הריבונות שם (הרשות) לא אוכפת את שלטונה שם למרות פניותיו.

אני לא מבין למה מלכתחילה לתת את האזהרה/אולטימטום הזה

יורים עלינו - אנחנו צריכים להוריד את הבית הזה, נקודה

ואם יש בו 2-3-4-5 אזרחים, זה יותר טוב בשבילנו להוריד אותו עכשיו,

מאשר לתת אולטימטום ולהתלבט אם להוריד אותו אח"כ, כשיש בו 200 אזרחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הרעיון (בניגוד למציאות הקיימת) זה להוציא אותם מטומטמים בעולם במקום שאנחנו נצא.

אתה נותן 48 שעות? הבניין מתמלא בילדים? אתה מחכה עוד 24 שעות, הם חוגגים ניצחון, מתפזרים לדרכם, ואז אתה מוריד את הבניין.

מעבר לכך אני לא דיברתי על בניין אני דיברתי על איזור...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...