האם הייתם מגדלים את ילדכם בישראל? - עמוד 17 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם הייתם מגדלים את ילדכם בישראל?

אמיר יצחקי

Recommended Posts

• תגובות 547
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

איפה שיש אנשים יש תרבות, וזה לא ממש משנה אם הם מאפריקה שבט של קניבלים או לא יודע מה.

להגיד על מישהו אחר שהוא לא מתורבת זאת התנשאות מסויימת (אם אתה מתרבות אחרת, אם אתה מאותה תרבות אז חוסר תרבות מתייחס לחריגה מהנורמות).

אולי אתם מעדיפים את התרבות האמריקאית או האירופאית אבל זה לא אומר שכאן אין תרבות, מספיק עם ההלקאה העצמית המטופשת הזאת.

הגדרות, מתוך ויקיפדיה למונח תרבות

1. דרך החיים הכוללת של עם.

2. המורשת החברתית שהפרט רוכש מקבוצתו.

3. דרך חשיבה, הרגשה והאמנה.

4. הפשטה של ההתנהגות.

5. תאוריה של האנתרופולוג על האופן שבו מתנהגת למעשה קבוצה של בני אדם.

6. מחסן של למידה נאגרת.

7. מערכת אוריינטאציות תקניות לבעיות קבע.

8. התנהגות נלמדת.

9. מנגנון לקביעת התקנות הנורמטיביות של ההתנהגות.

10. מערכת של טכניקות הסתגלות, הן לסביבה החיצונית והן לבני אדם אחרים.

11. משקע של ההיסטוריה.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%AA%D7%A8%D7%91%D7%95%D7%AA

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה היא תרבות בעינייך ?

זה למשל נקרא חוסר תרבות:

אין לך חשק לקום בבוקר, זה כבר לא בעיה במדינה, נראה לי שכדאי ללכת לטיפולים פסיכולוגיים או משהו, אה , או שתמצא לעצמך חברים...

ויטניר, את כל פעם מדברת על ערסים וערסים. איך את מגדירה את עצמך?(ראיתי איך את נראית...., אה ואני לא ערס...)

משום מה כל פעם שנאתי לקרוא את ההודעות שלך בפורום, עכשיו זה כל כך ברור למה.

לדעתי, ביום שכל האנשים כמו ויטניר יצאו מהארץ, יהיה פה הרבה יותר טוב.

ובשבילי אין לי ארץ אחרת. וזלא שיש לי דורות קודמים שהיו בשואה או משהו, אני אפילו לא אשכנזי, אני פשוט נהנה לגדול פה, ונכון שיש פה הרבה דברים דפוקים אבל בכל מקום יש כאלה דברים.

ויש אנשים מטומטמים שנטפלים לקטנות שזה דברים אישיים ולא קשורים להתנהלות המדינה.(אלה האנשים הכי מטומטמים)

יש לי זיקה לארץ הזאת ולדת היהודית(אני מסורתי), ומדינת ישראל נבנתה על ידי אנשים שהדבר היחיד שקישר אותם לפה היא הזיקה. ותראו מה גדל פה ב-60 שנה!

אין כאלה דברים בכל העולם. ישראל שברה שיאים רבים שקשורים להתפתחות של מדינות.

אז כן אני פטריוט, וכן אני אגדל פה תילדים שלי ואני אתן להם חינוך, לא כמו של פלוצים כמו של חצי מהפורום, בכיינים. מצידי שכל הבכיינים תקימו מדינה, נראה כמה היא תהייה מוצלחת...

איפה שיש אנשים יש תרבות, וזה לא ממש משנה אם הם מאפריקה שבט של קניבלים או לא יודע מה.

להגיד על מישהו אחר שהוא לא מתורבת זאת התנשאות מסויימת (אם אתה מתרבות אחרת, אם אתה מאותה תרבות אז חוסר תרבות מתייחס לחריגה מהנורמות).

אולי אתם מעדיפים את התרבות האמריקאית או האירופאית אבל זה לא אומר שכאן אין תרבות, מספיק עם ההלקאה העצמית המטופשת הזאת.

הגדרות, מתוך ויקיפדיה למונח תרבות

1. דרך החיים הכוללת של עם.

2. המורשת החברתית שהפרט רוכש מקבוצתו.

3. דרך חשיבה, הרגשה והאמנה.

4. הפשטה של ההתנהגות.

5. תאוריה של האנתרופולוג על האופן שבו מתנהגת למעשה קבוצה של בני אדם.

6. מחסן של למידה נאגרת.

7. מערכת אוריינטאציות תקניות לבעיות קבע.

8. התנהגות נלמדת.

9. מנגנון לקביעת התקנות הנורמטיביות של ההתנהגות.

10. מערכת של טכניקות הסתגלות, הן לסביבה החיצונית והן לבני אדם אחרים.

11. משקע של ההיסטוריה.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%AA%D7%A8%D7%91%D7%95%D7%AA

סליחה, אז בוא נאמר שכאן אין תרבות נעימה ומנומסת אלא תרבות קולנית והמונית. אני באופן אישי שונא קולניות והמוניות ואת ה"אחי" שיש בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

RK

אני חושב שזה היה די ברור לכולם שהמשמעות של "חוסר תרבות" היתה לסמל משהו בסגנון החיים פה ולא בדיוק לפי הגדרה של מהי תרבות. הרי "חוסר תרבות" זה מן מושג בשפה העברית וקשה לי להאמין שאנשים פה לא הבינו מה היתה המשמעות של זה בדיון פה.

Street-Fighter

והנה שוב מגיע מישהו שאני בספק אם הוא קרא את העמודים הקודמים ואם הוא כן קרא אז הוא ממשיך לחזור על אותה סיסמא עוד פעם ועוד פעם "כי אני יהודי אז אני צריך לחיות פה" "אם אתם רוצים לעזוב אז יש לכם חינוך של פלוצים" "בכיינים" "יופי תעזבו ואל תחזרו לפה יותר"

למרות שלכל הטענות האלו כבר ענו והרבה יותר מפעם אחת.

ואנשים שמדברים בצורה הזאת הם בדר"כ כלל גם אחת הסיבות שאנשים רוצים לעזוב.

ושוב פעם אני חוזר ואומר. זה שאתה נהנה לגדול פה זה סבבה בשבלך. זה לא אומר שאחרים צריכים לגדול או לגדל פה את הילדים שלהם. הם זה לא אתה, לטוב ולרע.

"ויש אנשים מטומטמים שנטפלים לקטנות שזה דברים אישיים ולא קשורים להתנהלות המדינה." חחחח אם אנשים היו נטפלים לדרך שהמדינה מתנהלת ממזמן לא היו נשארים פה אנשים. תסתכל על הממשלות שלך בעשור אחרון.

ו"דברים קטנים" משתנה מאדם לאדם. בשביל חלק מזג אוויר יכול לשנות המון ובשביל חלק זה ממש לא מזיז.

לחלק העובדה שמרוויחים במקום אחר יותר חשובה יותר מלחלק שלא כל כך אכפת הכסף אלא האיכות חיים (לגור בקיבוץ מול לגור בעיר לדגומא).

מהו "דבר קטן" זה הגדרה עצמית שלך בלבד ככה שלהגיד למישהו אחר שהוא מתעסק בקטנות לא יפתור פה שום דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם נכנסו לסוג האנשים אז בוא נגיד ככה

60 אחוז מהארץ פה ערסים (מי שרוצה לריב, שיצא החוצה בשבת לים,לקניון,ביום העצמאות לטייל בעיר, בבוקר שעושים תמנגל תראה איזה יופי של ערסים), מהילדי פיגור שכלי, שהולכים ברחוב כאילו הם מחזיקים חבית בירה מתחת לכול בית שחי, ועם הכובע הדבילי, עוברים ליד כול בן אדם ואומרים לו "שתוקקקקק יא בן זונה אני מביא עליך עכשיו את כול החמולה שלי תזיין תאמא שלך, בוא אני ידוקר אותך יא כלב!"

אותם ילדים מפגרים גם אלה שמשביתים לך תכיף בשישי, אתה במעודון פתאום נכנסים שוטרים סוגרים תמסיבה, כי בחוץ כמה ילדים מפגרים הוציאו סכינים והתחילו לשחק בקצבים.

בארה''ב, אם יש 15 אחוז מהאנשים שם הם אמריקאים שמנים ומפגרים, ומה שאין שם, וגם אם יש, וואלה האמריקאים הרבה יותר מתורבתים ומנומסים מהערסים פה,

שלא נוסיף שפה בארץ (לא רוצה לצאת גזען), אבל יש עכשיו תופעה של ערבושים-ערסים מעין שילוב של ה2 שיותר גרוע מהערסים, ערבי שחיף לבוש הכול כאוס, סיגריה באזון, מסתובב בחמולות של 20-15 ערסים-ערבושים, כולם עם סכינים, נוסעים בסובארו אימפרזה גנובה מהשטחים, עם טראנסים פוול ווליום, עוברים באדום, על הדרך מעיפים פחיות בירה מהחלון על מכוניות, וזה ברעננה\כפר סבא\הוד השרון\הרצליה כול שישי יש את זה, ואני מאמין שמי שמתסובב ליד המשולש רואה את זה יותר.

קיצר אם כבר נכנסתם לזה, אז אין מה להשוואות בין אמריקאים ולבין הישראלים, לא שאני לא ישראלי, אבל אני ישראלי מתורבת, אני לא צורח ברחוב, אני לא מחפש סתם צרות, לובש מכנסיים בגודל מתאים ולא שהחריץ מציץ לתפראת , אני נוהג כמו בן אדם, ולא שותה, מעיף פחיות מהחלון על מוכניות, ושורף אדומים.

ועצוב שיש מעט אנשים כמוני, ושהרוב זה ערסים ללא עתיד, אותם ערסים שמפריעים בשיעורים, ולא נותנים ללמוד כמו שצריך, והבית ספר לא כיול לעשות כלום נגדם, אותם ערסים שגורמים כול יום לתאונות דרכים בגלל שזה מגניב לנסוע ב120 ולשרוף 4 אדומים, אותם ערסים שכול שישי דואגים לי לעבודה במשמרות לילה שישי שלי, ופייר זה לא כיף לטפל בנפגעי דקירות מפגרים (חושב במד''א), שהם כולם מדממים, חתוכים בכול מקום, וצעוקים "כוס אמא אמא שלו, חכו תראו מה אני עושה לו אחרי שתתפרו אותי".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה, אז תגידו שאתם מעדיפים את התרבות האירופאית/אמריקאית המנומסת, העקיפה או את התרבות הבריטית הunderstatement וזהו...

אין לי בעיה עם זה, יש רגעים שגם אני מעדיף אותה, רוב הזמן לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לך חשק לקום בבוקר, זה כבר לא בעיה במדינה, נראה לי שכדאי ללכת לטיפולים פסיכולוגיים או משהו, אה , או שתמצא לעצמך חברים...

ויטניר, את כל פעם מדברת על ערסים וערסים. איך את מגדירה את עצמך?(ראיתי איך את נראית...., אה ואני לא ערס...)

משום מה כל פעם שנאתי לקרוא את ההודעות שלך בפורום, עכשיו זה כל כך ברור למה.

לדעתי, ביום שכל האנשים כמו ויטניר יצאו מהארץ, יהיה פה הרבה יותר טוב.

ובשבילי אין לי ארץ אחרת. וזלא שיש לי דורות קודמים שהיו בשואה או משהו, אני אפילו לא אשכנזי, אני פשוט נהנה לגדול פה, ונכון שיש פה הרבה דברים דפוקים אבל בכל מקום יש כאלה דברים.

ויש אנשים מטומטמים שנטפלים לקטנות שזה דברים אישיים ולא קשורים להתנהלות המדינה.(אלה האנשים הכי מטומטמים)

יש לי זיקה לארץ הזאת ולדת היהודית(אני מסורתי), ומדינת נבנתה על ידי אנשים שהדבר היחיד שקישר אותם לפה היא הזיקה. ותראו מה גדל פה ב-60 שנה!

אין כאלה דברים בכל העולם. שברה שיאים רבים שקשורים להתפתחות של מדינות.

אז כן אני פטריוט, וכן אני אגדל פה תילדים שלי ואני אתן להם חינוך, לא כמו של פלוצים כמו של חצי מהפורום, בכיינים. מצידי שכל הבכיינים תקימו מדינה, נראה כמה היא תהייה מוצלחת...

שיאים? כן, שברנו שיאים, בשחיתות אולי.

זה שאתה גאה להשאר כאן ולא מבין שיש במדינה הזאת בעיה אמיתית של שחיתות, אלימות ובאופן כללי

התנהגות אנושית מגעילה בין אדם לחברו, אומר שלך אישית יש רווח מזה.

שאתה בנאדם כוחני שדוחף בתור, חותך בכביש ויורק על הסביבה שלך וטוב לך עם זה.

זה קל להגיד "אני פטריוט", כשאתה יושב בנוחות בתוך ריקבון השחיתות שנוצר פה.

זה כמו שאחד מ-7 סגני ראש העיר בה אני גר, יגיד "חרא לי בישראל", אבל לא חרא לו, למה?

כי הוא מושחת, הוא קיבל עבודה שהוא כל היום יושב רגל על רגל ולא עושה כלום

בעוד שהוא מקבל משכורות של 15,000 ש"ח ורכב, מקבל תנאים של עובד מדינה

וכל זה רק בגלל שהוא מקורב לראש העיר.

אז ברור שמי ש"הסתדר" פה בישראל, טוב לו!

אתם במקום לחשוב איך לשפר את המצב בארץ, רק מתלוננים על אנשים שיורדים ממנה, במקום לחשוב

איך לשפר את המצב.

אני אישית משפר את המצב בכך שאני אדם מנומס ושקט בכל צורה בין אם זה לא לכלך את הסביבה שלי או

ההתנהגות שלי על הכביש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כולם פה בוכים על ה"אחי" ואומרים "אני לא אח של אף אחד", אבל כשהם שומעים Bro בארה"ב או Bratan ברוסית כולם זורמים ונהיים אחים.

נראה לי שהכניסו בכם שנאה לישראלים או ליהדות או לא יודע למה...

אני שומע הרבה פעמים אנשים שאם הם שומעים שהשיר בעברית הם אומרים "לא שומע שירים בעברית... רק אנגלית". פוסלים שיר רק בגלל איזה דעה קדומה בקשר לישראלים (למרות שהם ישראלים בעצמם).

בקיצור, צאו מהשנאה ומהאמונה שבארץ הכל חרא, במיוחד מי שלא התגורר במקום אחר.

אני חיי בארץ כרגע והתגוררתי מספר תקופות במספר מדינות בעולם (לא ממש מבחירתי) ואני יכול לקבוע ב- 100% שההבדל לא כזה מורגש. אז כן, יש מדינות שבהן דבר אחד או 2 טובים מישראל, אולי אפילו כמה דברים טובים יותר. מצד שני ישנם גם דברים שיותר טובים בישראל. אבל ממש לא הייתה מדינה שחייתי בה ואמרתי "WOW, זה הרבה יותר טוב מישראל". בכל מקום יש דברים יותר טובים ופחות טובים, אבל גם כשתעברו (אלה שרוצים), אתם תבינו שזה לא היה שווה את זה.

תכלס, גם אני מרגיש שהדור מתדרדר... אנשים מחפשים את המדינה המושלת בשבילם, אנשים משתמטים בכל הזדמנות והחיילים בוכים שקשה להם (בכל העולם). לצערי כל העולם נהיה מפונק בצורה מחרידה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין רע בפינוק שהוא במידה, אחרת זה מנוון אחושרמוטה.

יש סוג של פינוק שהוא טוב, ויש כזה שהוא לא, ניוון של כל כך הרבה תלונות הוא גרוע הוא מעוות את יכולת ההתסגלות והאילתור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...