האם הייתם מגדלים את ילדכם בישראל? - עמוד 13 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם הייתם מגדלים את ילדכם בישראל?

אמיר יצחקי

Recommended Posts

מודי, אני כרגע בעבודה, אז אין לי זמן להרחיב.

אבל אני פשוט נמוג מהרגומנטים שלך, הכל מבוסס על אמיתות אני בטוח.

כמובן שאני כותב בציניות, אני בטוח שמה אתה רושם אילו שטויות חסרות בסיס

ואני אוכיח לך אחרת כשיהיה לי זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 547
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

MODY69

חייתי בלוס אנגלס (קליפורניה) וקולומבוס (אוהיו) אחרי גיל 18 ככה שנראה לי שזה מתאים להגיד חיים בוגרים.

אני מעולם לא הרגשתי שונה או בכלל התייחסות לגזע שלי במקומות האלו. היתה מדי פעם התעניינות בישראל בגלל מה שרואים בחדשות אבל זה התעניינות על המקום שבאתי ממנו ולא בגלל שאני יהודי. אז נכון בהתחלה זה מוזר שב thankgiving הרחובות נראים כמו יום כיפור בארץ אבל אני לא רואה את זה כבעיה או דבר מוזר זה סתם כי פעם ראשונה אתה חי במקום שיש קהילה גדולה אחרת.

בקשר למשטרה. כאן באמת אין מקום להשוואה. אני לא יודע לגבי שאר העולם אבל גם בלוס אנגלס וגם בקולומבוס המשטרה טובה בהרבה מהמשטרה בארץ. נכון היא לא מושלמת ובכל מקום יש כמה חראות אבל בגדול הרגשתי הרבה יותר בטוח שם מאשר פה בנוגע לבטחון האישי (אני מוציא את המצב הבטחוני מהתמונה כי זה מצב שונה בארץ מן הסתם) בארץ השוטרים מתנהגים כמו בהמות! וראיתי את זה מספיק פעמים כדי להבין שזה לא כמה תפוחים רקובים אלא משהו גדול יותר בכח המשטרה. בארה"ב גם כשעצר אותי שוטר על עבירת תנועה (עברתי ימינה באדום במקום שהיה אסור. למי שלא יודע בארה"ב מותר לפנות ימינה בצומת גם באור אדום אם אפשר אלא אם מסומן אחרת. לא ראיתי את שלט שם וטעיתי) השוטר התייחס אלי בסופר אדיבות והסביר למה הוא עצר אותי, הוא היה מנומס שאל אם אני מבין כל מה שצריך להבין בקשר למקרה. הסביר לי בדיוק איך אני יכול לפעול לביטול הדו"ח אם אני לא מסכים איתו. וגם השאיר כרטיס ביקור למקרה שארצה ליצור איתו קשר מאוחר יותר.

לחבר שלי שגנבו את האוטו במהלך הלימודים באונ' ישר כשהוא דיווח על זה חסמו כבישים באזור והעלו מסוק ובסוף מצאו את האוטו. בארץ אומרים לך ללכת לקנות אוטו חדש ומבטלים אותך כמה שיותר מהר.

כן שחיתות יש בכל מקום, השאלה היא איך הציבור מתייחס לזה ואיך החוק מתייחס לזה. בארה"ב מישהו שנתפס בשחיתות ישר מתפטר והוא באמת בבושה גדולה ויודע שאין לו סיכוי להבחר שוב.

בארץ שחיתות הפכה להיות תחרות. כל אחד רוצה יותר ורוצה שכולם ידעו. וכשתופסים אותו הוא שם זין על כולם.

בקשר לאינטרנט אני לא רואה טעם להגיב, המחירים יורדים בכל העולם בקטע הזה כמו כל מוצר שירות אחר שעם הזמן המחיר יורד. הבעיה בארץ זה השירות הכללי שהחברות נותנות ללקוח וכאן נכנס אובדן היכולת של הממשלה להגן על הציבור.

ומעמד ביניים יש בכל מקום גם במדינות עולם שלישי עם עוני מחריד יש מעמד ביניים ככה שאין לי מה להגיד בההקשר זה.

ומכיוון שאני לא עובד הייטק אני גם לא יכול להגיב לגבי המשכורות שלהם. מה שכן כמו רוב המקצועות האקדמיים אם אתה טוב ועם הוותק אתה תרוויח יותר בעתיד.

ולמי שכתב שבמקומות אחרים צעירים לא מסתובבים לפנות בוקר בחוץ. גם בלוס אנגלס וגם בקולומבוס ראיתי צעירים עד אור הבוקר מסתובבים בחוץ בלי בעיה. ברור שזה תלוי באזור שהם גרים. גם אני לא הייתי מסתובב בחלקים מסוימים של תל אביב באמצע הלילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינתי, אני חוקר תנושא כבר הרבה זמן, וקראתי הרבה דברים בנושא, ותחקרתי אנשים שחיים שם, שחיו גם בישראל, ונשארו שם, חלקם חזרו.

אין ספק שארה''ב, קנדה, אוסטרליה, התנאים שם של חיים לבן אדם (נער\סטונדנט\תלמיד\חייל\ילדים\תינוקות) הרבה יותר טוב, מבחינת כול היבט,

מבחינת בטחון פנים וחוץ, פה יש כול שני וחמישי פיגוע\קאסמים\מלחמה\מבצע רחב היקף, מבחינת בטחון פנים, שם המשטרה מתפקדת ובאמת דואגת לאזרחים לא כמו שפה זה נהיה לאט לאט מערב פרוע, וכול אחד צריך להגן על עצמו אם לא אף אחד לא יעזור לו.

מבחינת לימודים, אין מה לדבר בכלל, שם הלימודים יותר לעומק, איכותים, יותר שעות, יותר תקציב למרצים ומורים איכותיים, הצפיפות בכיתות חצי ממה שהולך בישראל, וכ'ו.

מבחינת עבודה, מישהו אמר "בסומליה אין אוכל, בישראל אין עבודה", בארץ בקושי יש עבודה, ואם כן יש משהו רוב המשרות בתנאים מחפירים, משכורות גרועות, שעות עבודה רבות ובשעות לא נורמליות, המון לחץ, המון דברים לדאוג להם, שם יש משרות בשפע, בכול תחום, המשכורות כמו בארץ אולי קצת יותר גבוהות, אבל שם ערך הכסף גבוה ביותר, מה ששם קונים ב100 שקל, הוא ים לעומת מה שקונים פה ב100 שקל, וזה בגלל מיסים נמוכים יותר, וכ'ו.

החסרון היחידי, שמתנתקים מכול מה שיש פה, משפחה,חברים,מקומות, שקשה בלעדיהם, בילתי בארה''ב 3 חודשיים לפני שנה עם שתי חברים, היה כיף חיים אבל מזה מתגעגעים לארץ, אז בלי החברים בכלל זה קשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אענה פיסקה פיסקה לכל אחד מהמגיבים מעלי:

TrYdEnT

יכול להיות שבראה"ב זה פחות מורגש, אבל באירופה זה מורגש מאד. הצתות של בתי כנסת, כל יום רואים צלבי קרס במקום אחר ואם אתה הולך עם מגן דוד אז אתה לא מפסיק לשמוע צעקות מכל הכיוונים.

לא עשיתי השוואה של המשטרה, אבל אם סגרו כבישים כדי לתפוס אוטו הם ממש מפגרים. למנוע מאזרחים אחרים רבים את חופש התנועה בגלל בחור שגנבו לו את האוטו? התנהלות מוגזמת וממש דפוקה. לא הייתי רוצה לחכות 3 שעות בכביש כל יום בדרך מהעבודה כי לאיזה בחור גנבו את האוטו.

תראה לי חבר כנסת/שר אחד שהורשע בשחיתות ונשאר בכנסת.

מה רע בשירות שאנחנו מקבלים מהספקיות? לא יודע מה איתך, אבל לי הם תמיד עוזרים בבעיות.

נכון, מעמד ביניים יש בכל מקום, מה ניסית להגיד בזה?

מה טוב בזה שצעירים לא מסתובבים בלילה? אני לא הייתי רוצה שיגבילו אותי לשעה 8 או 10 בלילה. למה להרוס לילדים את הבילוי?

BerkotZ

כן, איכות החיים בקנדה ובאוסטרליה גבוהה יותר, בארה"ב זה משתנה מאיזור לאיזור. מה אתה מנסה להגיד בזה? אם תעבור לקנדה ואז בשנה הבאה היא תרד למקות ה-3 באיכות החיים בעולם אתה תעבור למדינה שבמקום הראשון?

אתה מוכן לתת דוגמאות בקשר למשטרה? זה שהתקשורת כאן משמיצה את המשטרה זה לא אומר שהיא גרועה יותר. אין אפשרות להשוות בין משטרת ישראל למשטרת ארה"ב, אז אין מה להתווכח. חוץ מזה, רק לפני פחות משנה פורסם גל של סרטונים שבהם מראים שוטרים אמריקאים לבנים עוצרים אפרו-אמריקאים שחורים ומתחילים לחלק להם כאפות וצוחקים על זה. מישהו אמר גזענות? מישהו אמר משטרה טובה? בכל מקום יש פאקים, זה לא רק פה.

בכל זאת בישראל יש פי 2 מהנדסים פר אדם. איך זה יכול להיות?

בקושי יש עבודה?

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3393774,00.html

92.6 אחוזים עובדים, אז איך הגעת למסקנה שאין עבודה? אחוזי האבטלה שלנו לא בין הנמוכים בעולם, אבל הם בהחלט סבירים והם במגמת שיפור.

אתם רואים, מצבינו לא עד כדי כך גרוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה מורגש או לא מורגש באירופה אני באמת לא יכול להגיד מכיוון שלא גרתי שם.

אתה חושב שזה פיגור אולי מה שעשו עם המכוניות אבל שם המשטרה והממשלה המקומית מחשיבים חשיבות עליונה לבטחון של האזרחים ובטח ובטח כשמדובר בקמפוס של אונ'. אוכלוסיה של סטודנטים מובילה לשיפור האזור.

אולמרט ראש ממשלה, שרון היה ראש ממשלה וחצי מהממשלה שלנו מושחטים.

דווקא בקטע הזה אני לא חושב שמצבנו גרוע יותר מדי אני בטוח שבכל העולם יש שחיתות, הבעיה היא ההתייחסות לנושא באזורנו.

מה רע בשירות? ניסית פעם להתנתק מספקית בארץ?

בכלל הנושא של "תחרות" בארץ בפלאפון, בנקים, ואחרים הוא בעייתי מאוד.

אף אחד לא מונע מצעירים בארה"ב להסתובב ב4 בבוקר בחוץ זה פשוט תרבות שונה. ואני לא רואה למה הבילוי יהיה פחות מהנה אם אתה יוצא מ8 עד 2 או בין 12 עד 6 בבוקר. כל עוד זה אותו בילוי השעה לא אמורה לשנות יותר מדי.

בקשר לסרטונים של השוטרים בארה"ב. בכל משטרה יש בטח תפוחים רקובים ההבדל הוא היחס בין השוטרים לאוכלוסיה.

בארץ זה פשוט זוועה, הם לא עוזרים, מזלזלים באזרחים ושמים זין על כולם. בארה"ב אם יש לך איזה בעיה ותפנה לשוטר ברחוב הוא ישמח לעזור לך ובאמת ינסה לפתור את בעיה. בארץ השוטרים יגידו לך ללכת לחפש מי ינענע אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא בסביון.

אני גר בישוב בצפון, דירה רגילה, מצבי הכלכלי בינוני. גם ברחוב שלי נפלו קטיושות וגם אני ראיתי את הטרור על עצמי (חבר שלי נחטף ונרצח ע"י מחבלים ופיצצו לי את האוטו עם אבנים בכפר כאנה בתחילת האינטיפאדה)

לא אבא שלי ולא אמא שלי הם חברי כנסת או משהו דומה.

מה התפקיד שלו בחברת ההייטק? אני מכיר המון עובדי הייטק (אני עוסק בתחום בעצמי) שעושים מעל ל-20 והם די חדשים (כמובן שלא ממש בהתחלה אבל אחרי תקופה קצרה).

תפקיד אחד הבכירים? כנראה שהוא לא ממש בכיר. תפקיד בכיר בהייטק זה לפחות 25 (ואני מכיר המון בכירים, חלקם עוברים את ה- 50 ברוטו).

אז בוא תגיד לי בחורצ'יק, מה אתה עושה פה? למה אתה בכל זאת חיי פה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שאביך לא עובד במקום הנכון.

מהנדס פרוייקטים ראשי יכול לקבל גם קרוב ל- 50 במקום אחר.

אני לא צריך לקרוא עיתונים בקשר להייטק, כמעט כל האנשים שאני מכיר הייטקיסטים ואני עוסק במשהו שקשור לזה, אני יודע על מה אני מדבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...