האם הייתם מגדלים את ילדכם בישראל? - עמוד 10 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם הייתם מגדלים את ילדכם בישראל?

אמיר יצחקי

Recommended Posts

• תגובות 547
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אם נשאיר בצד כמה מלחמות שנוצרו במהלך הדיון הזה.

מאוד מעצבן אותי שכמה אנשים פה טוענים שלעבור מהמדינה למקום אחר זה "לברוח" או מעשה "פחדני".

לעבור לבד, בלי שום חבר או משפחה למדינה חדשה שלא גרת בה אף פעם ולהתחיל את החיים מחדש, בלי שום דבר דורש הרבה יותר אומץ מלהגיד "צריך להשאר בישראל כי אתה יהודי" או לקרוא לאנשים שמנסים לבנות עתיד טוב יותר לעצמם פחדנים או עלובים.

בארץ נוצר מצב כלשהו שברגע שמישהו אומר שרע לו פה והוא רוצה לנסות לבנות לעצמו חיים טובים יותר במקום אחר ישר תוקפים אותו וקוראים לו פחדן ושמות אחרים וטוענים ש"טוב מאוד שכל החראות כמוך יעופו מהמדינה, יהיה יותר טוב ככה"

משום מה האנשים שתוקפים לא מנסים ולבדוק למה אנשים שגדלו פה מחליטים לעזוב הכל, משפחה, חברים, עבודה, היסטוריה ולעבור למדינה אחרת. הרי ערים בעולם שמגלות שיש הגירה שלישית מהעיר הולכות ובודקות מה גורם לאנשים לקום ולעזוב את העיר (וגם בארץ ערים נוהגות ככה. לתקוף ולהגיד שיהיה יותר טוב בלי אלו שעזבו זה הפחדנות האמיתית. פחדנות מלהסתכל לעצמך בעניים ולהסתכל מה קרה שרוצים לעזוב, מה אולי אפשר לשנות ואיך לפעול כדי שאנשים לא ירצו לעזוב ולא שאנשים ישראו כאן רק מחוסר ברירה או "כי אני יהודי אז אני צריך לגור פה".

משום מה בדיון דיברו יותר מדי על ארה"ב. צריך לזכור שיש מספיק מדינות בעולם מלבד ארה"ב. קנדה, אוסטרליה הן שתי מדינות שישמחו מאוד לקלוט ישראלים עם תואר ומקצוע מישראל. יש מספיק ישראלים עם דרכון אירופאי שעכשיו כל אירופה נפתחת בפניהם.

אז ארה"ב ארה"ב ארה"ב זה לא האופציה או התשובה של כולם. וכן, ברור לכולם ששום מדינה היא לא גן עדן. אבל זה לא אומר שבמדינות אחרות בנאדם לא יכול למצוא איכות חיים שהוא יחשיב כטובה יותר מהאיכות חיים שאפשר להשיג בארץ.

ותגובה לקרירין.

נכון יש מקומות עם מחירי נדל"ן שבשמיים אבל זה לא כל המקומות וגם במקומות האלו אני מצאתי שאפשר לחיות יפה מאוד.

בלוס אנגלס השותף שלי ואני שילמנו 1650 דולר שכר דירה לחודש לדירת שני חדרים. וזה היה נחשב זול לאזור שגרנו בו.

ובכל זאת הצלחתי לשלם שכר דירה, להחזיק אוטו ולשלם את ההוצאות עליו ולממן לימודים באונ' שם על ידי עבודה ב 3/4 משרה.

לא חייתי כמו מלך אמנם. אבל גם לא חייתי בעוני. יצאתי פעם בשבוע בערך עם חברים. אכלנו פה ושם במסעדות בדיוק כמו פה, ובקיצור האיכות חיים שלי היתה הרבה יותר גבוהה ממה שיש לי פה בארץ לדעתי. ככה שזה שהמחירים גבוהים לא שולל אפשרות מחיה.

אמרת שאתה לא רוצה לגור בקור באלאסקה או בחום בטקסס. באותה מידה יכול מישהו בארץ להגיד שהוא לא רוצה לגור באילת בגלל החום וכו'.

ובלוס אנגלס שאמנם יש כנופיות הרגשתי הרבה יותר בטוח מאשר בארץ. וזה אחרי שאני מוציא את הקטע של המצב הבטחוני בארץ (פיגועים, מלחמה וכו') אלא מבחינת בטחון אישי של אנשים ברחוב ובבתים שלהם. הכנופיות בארה"ב נמצאות בשכונות שלהן שבאמת אין שום סיבה בעולם שתכנס לשם ותפגע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ויטניר גם כשחמים על העולם ואישתו צריך לראות בעיניים

ציטוט של: itayshar ב היום בשעה 17:02:14

Vitnir את חושבת שאת באה לפה, מהגרת למדינה, יורדת על היהודים- ואת עוד רוצה כבוד? את לא תקבלי כבוד בחיים לא! אתם המהגרים הלא יהודיים תפסתם תחת על המדינה הזאת, אתם לא שייכים לכאן ובחיים לא תהיו, אף אחד מהרוסים (חוץ מהיהודים) לא שייך מכאן והלוואי שכולכם תעופו מכאן, אתם באים לפה גונבים את המדינה אתם אלה שמביאים את הפשיעה לפה ואתם עוד רוצים כבוד!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל באמת חרא פה אם ילד בן 15 מרגיש שלא טוב לו פה ומוכן לעזוב את ההורים,אחים,משפחה ושאר ירקות כדי לחיות לבד בארה"ב (ואני מדבר עלי ) אולי משהו באמת לא בסדר במדינה. כולם אומרים לי " אתה יהודי זאת המדינה שלך מקומך בישראל" מה זה השטויות הללו למה לי לחיות במקום שעושה לי רע והורס לי את החיים כל מי שאני מכיר בארה"ב רוצה לגור בארץ (כשהוא/היא יגדלו) ולשרת בצבא איזו פטריוטיות הם חושבים שהמקום הזה הוא מקום טוב שכולם "אחים" של כולם

אני מבטיח לכם שברגע שהם יבואו לגור פה הם ישנו את דעתם ומהר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל באמת חרא פה אם ילד בן 15 מרגיש שלא טוב לו פה ומוכן לעזוב את ההורים,אחים,משפחה ושאר ירקות כדי לחיות לבד בארה"ב (ואני מדבר עלי ) אולי משהו באמת לא בסדר במדינה. כולם אומרים לי " אתה יהודי זאת המדינה שלך מקומך בישראל" מה זה השטויות הללו למה לי לחיות במקום שעושה לי רע והורס לי את החיים כל מי שאני מכיר בארה"ב רוצה לגור בארץ (כשהוא/היא יגדלו) ולשרת בצבא איזו פטריוטיות הם חושבים שהמקום הזה הוא מקום טוב שכולם "אחים" של כולם

שיגידו מה שבא להם.

לא טוב לך פה? אתה מוזמן ללכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיגידו מה שבא להם.

לא טוב לך פה? אתה מוזמן ללכת.

אם הייתה לי אפשרות הייתי קופץ עליה בלי להסתכל אחורה ולו לשנייה אחת, אולם מבחינת ההורים שלי האפשרות אינה קיימת "כשתגיע לגיל 18" כל היום אני שומע את זה אני מת לעזוב את המדינה מצדי לפנימייה אפילו שהמשפחה שם מוכנה לקבל אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה עצוב שילד בן 15 רוצה לעזוב. לא חשבת שאולי הבעיה היא אצלך ולא אצל המדינה ?

למה לי לחיות במקום שעושה לי רע והורס לי את החיים

מה עושה לך רע במדינה ? אני לא רואה איך מצב כלכלי, שחיתות או פיגועים יכולים להשפיע על ילד בן 15.

הם חושבים שהמקום הזה הוא מקום טוב שכולם "אחים" של כולם

אז כנראה שאתה באמת לא מכיר הרבה אנשים ולא יצא לך להכיר קצת יותר את החברה הישראלית.

הישראלים הם אנשים אדיבים חמי מזג. אז יש ערסים ויש כל מיני אנשים שעוד לא התפתחו מבחינה תרבותית, אז מה, בכל מקום יש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הבעיה הייתה אצלי הייתי מרגיש כך גם בארה"ב אבל למרבה הפלא שם היה לי טוב (לא ששם זה גן עדן) שם לא היו לי את כל הבעיות שצצו לי פה וכל פעם שאני חוזר לשם הבעיות נעלמות.

בקשר להודעה שלך המצב הכלכלי לא משפיע עלי וגם אין לי תלונות עליו כנ"ל לגבי השחיתות והפיגועים. אבל יש דברים יותר עמוקים שהם קצת יותר מדי בשביל הפורום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...