האם הייתם מגדלים את ילדכם בישראל? - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם הייתם מגדלים את ילדכם בישראל?

אמיר יצחקי

Recommended Posts

אתה ילד קטן מה אתה מבין מהחיים שלך בדיוק? זה שמביאים לך כאפות בבית ספר לא עושה את המדינה לגרועה, תבין יש הבדל גדול בין השניים.

רע לך סע לחו"ל לכמה שנים ותבין שגם שם זה לא גן עדן.

באתי מארה"ב ולא אמרתי ששם זה גן עדן אבל ביחס לפה אפשר לקרוא לזה ככה.

ילד כפות תקרא לחברים שלך, אני לא אחד מהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 547
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

זה האבסורד...היום חושבים שפטריוטיות זה סוג של סטייל..שאם קשה אז בורחים...שאם צועקים אז מתחבאים..כמו שרבין אמר פעם או שזה היה דדו...אוסף של נמושות נדמה לי?

חה מי אמר שאין בעיות? בטח שיש בכמויות-אבל ההבדל הוא שאנחנו החלטנו שאנחנו נשארים.

ושהמצב יהיה בקרשים כולנו נדע, כלכלה בצמיחה זה לא "בקרשים" עדיין.

אבל זאת הנקודה, שנשארים בגלל עקשנות, לא בגלל רצון לשנות. ממשיכים לסבול בשקט או לקטר קצת. אף אחד פה לא מנסה לשנות כלום. כולם גם מסרבים לקלוט את הדברים שבאמת הופכים את המדינה הזאת לבלתי נסבלת: זיהום, שחיתות, פערים חברתיים (לא רק בתחום הכלכלי), חוסר עכיפה של החוק, מערכת משפט בזיון, חינוך אסון, תרבות של שוק, גיוס לכולם אבל לא באמת. תלמיד ישיבה בחו"ל לא מקבל על זה כסף - הוא עובד. רק בארץ הוא מתעלק על שאר המדינה. וזה רק קצה הקרחון... זה באמת הדברים שהופכים את המדינה למה שהיא, לא גויים כמוני. מתי תקלטו את זה ומתי תתחילו להתמודד עם זה? כשתמצאו את עצמכם בים? או כשיפריטו את המדינה ולא יקראו לה אלא "המדינה של ארקאדי"?

להגיד כמה "רע" באירופה או בארה"ב או בקנדה, לא הופך אתכם ליותר טובים. ללכלך על אחרים לא ינקה אותך. תעשו חשבון נפש ותתחילו להזיז את התחת.

אני למדתי שהמקום שלי לא פה, והמצב רק הוסיף לי סיבות לעזוב. אתם, מי שמרגיש שכאן ביתו, תתעוררו ותריחו את הקקי ותתחילו לנקות, כי לא אני עשיתי אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז כל הכבוד לך, אתה פטריוט. קח בידיך הדגל והלחם למען מה שאתה מאמין בו, כי אם לא, אני לא בטוחה שהילדים שלך גם הם יהיו כמוך, ואולי הם יברחו מפה. נושא השיחה עדיין "האם הייתם מגדלים ילדיכם בארץ?", והאם אתה בטוח שבקצב שבו המדינה הזאת מתדרדרת, הילדים שלך ישמחו לגדול פה או להשאר פה ולגדל כאן את ילדיהם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני מצליח לעמוד על הרגליים וגם כל המשפחה שלי והחברים שלי כל זה עוד לא על חשבונם של אחרים-אני עשיתי את שלי בשביל המדינה.

זה כמו להכנס לפוליטקה שאתה סטודנט להנדסת חשמל-אין סיכויי בחיים, אז כל מה שאתה יכול לעשות זה לדאוג לתחת שלך ולקוות שתגדל תהיה מספיק חזק לעזור לאחרים.

זה מה שאני מכיר לפחות.

והאם אתה בטוח שבקצב שבו המדינה הזאת מתדרדרת, הילדים שלך ישמחו לגדול פה או להשאר פה ולגדל כאן את ילדיהם?

מה שאני בטוח זה שהיינו בצרות הרבה יותר גדולות מאלו, ועם קצת אומץ ורצון גם את זה נצלח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אמנם מאמין במה שהרבה הספיקו לשכוח, באידאלים של פעם, אני בכלל חושב שנולדתי במקום הנכון אבל 80 שנה מאוחר מדי.

אני לא ממש בטוח למה אני מאמין בזה, אולי בגלל כל הסיפורים שגדלתי עליהם, על הארץ, על הפלמ"ח ועל השיירות לירושלים, על העליה הבלתי לגלית ועל המאבק העיקש להשרדות פה.

אני יודע, שבאיזשהו שלב בחיים ימאס לי מההייטק, באיזשהו שלב אני אקים איזו תנועה חברתית או אחבור לאחת קיימת, אני באיזשהו שלב אעשה משהו בכדי לתקן עלוות.

לרדת מארץ, בעיני, זאת האפשרות האחרונה, לא משנה כמה זמן אני אשהה בחו"ל, שנה, שנתיים, תלוי בעבודה ואם זה ידרוש ממני שהייה בחו"ל, אני תמיד ישאר בארץ.

אוו ריקוס, אתה במצב דומה לשלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגדל ילדים אפשר גם בסודן, השאלה היא איך. כל הורה, לפי ההגיון, צרייך לשאוף שהילד שלו יקבל רק את הטוב ביותר וללא פשרות. המטרה היא לא לגדל ילדים בארץ, וזהו. המטרה היא להפוך את הארץ שתהיה מקום יאה (יותר) לגדל בה ילדים. עם האלימות בבתי הספר, יש הורים שמפחדים לשלוח אותם לשם, ועל הרמה אין מה לדבר. דרך ארץ? מה זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה אצלינו שאיזה ג'אפוניזי נכנס עם שני אקדחים והתחיל לרסס באנשים והרג 32 איש לא? נכון זה לא כי עדיין למרות הכל המצב אצלנו לא כל כך גרוע

ועדיין למרות שיש הרבה מה לשפר במערכת החינוך היא יותר טוב מהרבה מדינות מערב אחרות, תסלחי לי אבל מערכת החינוך בארה"ב למשל מזעזעת ומזוויעה הילדים שם בורים ברמות שזה לבכות.

שלא נדבר ששם בית ספר נורמלי עולה עשרות אלפי דולרים לשנה מינימום.

באירופה המערבית המצב לא יותר טוב.

אז חלאס לראות הכל שחור ולנסות להפוך את המצב פה לטרגדיה, גם אני כתייר תמיד חושב שבחו"ל הכל טוב ופה הכל רע אבל מאז שאבא שלי חיי בארה"ב והתחלתי לראות את חיי היום יום שם בצורה כמו שרק תושב המקום יכול לראות פתאום החסרונות צצים מכל פינה, כן! תאמינו או לא יש הרבה חסרונות בארה"ב.

באתי מארה"ב ולא אמרתי ששם זה גן עדן אבל ביחס לפה אפשר לקרוא לזה ככה.

ילד כפות תקרא לחברים שלך, אני לא אחד מהם.

מי ישמע באת בכיתה ו' לארץ ממש גילית את אמריקה... זה לא ממש נקרא חיית שם זה אפילו לא מתחיל, ככה שילדונצ'יק אתה אולי זוכר מה שמספרים לך ואולי כל מיני אגדות שאתה ממציא לעצמך, תמיד שאתה מסתכל אחרונה אתה זוכר את הטוב כי את הרע כולם מדחיקים.

ילד כאפות אני יקרא לך מתי שאני רוצה, גנגסטר אני בטוח שאתה לא.

במקרה חבר שלי חוזר מחרתיים אחרי שנה שהוא חיי שם אצל דודים שלו, עד גיל 21 שמותר לחבר'ה שם לשתות כל מה שהם עושים זה מסיבות קולג' עלובות עם משחקי אלכוהול מטומטמים (כי אצליהם בגלל שזה אסור אתה גבר גבר שאתה שותה בצורה מוגזמת לפני גיל 21) עד שכולם מתעלפים, בדרך כלל זה נגמר לפני 2 בלילה, ולא זה לא כמו בסרטים זה סתם אידיוטי ועלוב, חיי הלילה פה בישראל עולים באיזה 10 רמות על מה שהולך שם.

אני יכול להביא עוד עשרות דוגמאות כדי להוציא מאנשים קצת את האשליה כי אני מכיר טוב מאוד את מה שהולך שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TAZOK אחי אני מסכים עם כל ההודעות האחרונות שלך לא רק האחרונה ואני לא חושב שמישהו יכול היה לנסח את זה יותר טוב!

Vitnir את חושבת שאת באה לפה, מהגרת למדינה, יורדת על היהודים- ואת עוד רוצה כבוד? את לא תקבלי כבוד בחיים לא! אתם המהגרים הלא יהודיים תפסתם תחת על המדינה הזאת, אתם לא שייכים לכאן ובחיים לא תהיו, אף אחד מהרוסים (חוץ מהיהודים) לא שייך מכאן והלוואי שכולכם תעופו מכאן, אתם באים לפה גונבים את המדינה אתם אלה שמביאים את הפשיעה לפה ואתם עוד רוצים כבוד!

מה שאני כן חושב זה שהמצב פה במדינה ממש לא "טוב" כך שלא כדאי לתאר אותה- בדיוק עוד 2 דקות יש את ועדת וינוגרד שתסביר לכם עד כמה הממשלה פה שווה לתחת.. ולא רק הממשלה הכול במדינה במצב לא טוב, אבל אני מאמין שישתפר, ואני לא מאלה שאומרים "צריך להיות בארץ תמיד" ממש לא אני הייתי גם מהגר לארה"ב כי שם המצב יותר טוב מבחינת לחץ, וגם אירופה שהיא במעמד מצויין היום..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TaZoK בגלל שמסיבות מתחילות יותר מוקדם ונגמרות ב2 אז הם עלובות? אה אז אתה גבר בזה שאתה נשאר ער עד 5?

ותפסיקו כבר לדבר על ארה"ב כאילו בכל האזורים שם זה אותו דבר. ברור שחיי לילה בניורק הם לא כמו חיי לילה באיזה עיירה בטקסס. בדיוק כמו שאתם לא יכולים להשוות בין חיי הלילה של תל אביב לחיי לילה בקריית שמונה לדוגמא.

וגם להגיד שהמערכת חינוך שם זוועה זה לדבר מחוסר ידיעה. גם זה תלוי באזור ואני אוהב איך כל כך הרבה מחשיבים את האמריקאים כמפגרים או בורים וכו'. תאמין לי הם לומדים בבית ספר מספיק דברים שאתה לא יודע כי פה לא מלמדים. והעובדה שחינוך עולה שם כסף לא חייב להיות דבר רע. השאלה היא כמה יכולים להרשות לעצמן את החינוך הזה ויש מספיק וזה עוד לפני שנזכיר שיש מספיק אפשרויות לקבל חינוך במחיר נורמלי באונ' מעולות UCLA, Berkeley, Penn, ואני יכול עוד להמשיך את הרשימה הזאת אם יהיה ביקוש.

אף אחד לא אומר שהכל מעולה בארה"ב או במדינות אחרות אבל כן אומרים שיש לך את האמצעים לחיות ברמה יותר טובה מאשר בארץ וכאן נכנס הקטע של הזיקה לארץ וציונות ומה לעשות שלא כולם כאלו. אני לא מרגיש שייך למדינה למרות שגדלתי פה כמעט כל חיי (נולדתי בארה"ב אבל הורי חזרו לארץ כשהייתי קטן ואני לא ממש זוכר ככה שזה לא משנה)גם ההורים שלי לא מבינים למה אני לא מרגיש שייך למדינה וכו' אבל מה לעשות ככה זה. חייתי כמעט שלוש שנים בארה"ב ולצערי הייתי צריך לחזור לפני כמה חודשים לארץ מסיבות משפחתיות כלשהן.

הייתי פתוח לרעיון להשאר בארץ אחרי שחזרתי אבל מהר מאוד הבנתי שצדקתי בפעם הראשונה שעזבתי ואני כבר עובד על לחזור לשם ברגע שאסיים את הדברים שהתחייבתי להם בארץ.

ברור שמעבר לארץ אחרת לא מתאים לכולם. בדיוק כמו שבארה"ב אנשים עוברים מ state ל state אבל לשלול מראש רק כי "אתה יהודי אז אתה צריך לחיות בישראל" טעות לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TAZOK אחי אני מסכים עם כל ההודעות האחרונות שלך לא רק האחרונה ואני לא חושב שמישהו יכול היה לנסח את זה יותר טוב!

Vitnir את חושבת שאת באה לפה, מהגרת למדינה, יורדת על היהודים- ואת עוד רוצה כבוד? את לא תקבלי כבוד בחיים לא! אתם המהגרים הלא יהודיים תפסתם תחת על המדינה הזאת, אתם לא שייכים לכאן ובחיים לא תהיו, אף אחד מהרוסים (חוץ מהיהודים) לא שייך מכאן והלוואי שכולכם תעופו מכאן, אתם באים לפה גונבים את המדינה אתם אלה שמביאים את הפשיעה לפה ואתם עוד רוצים כבוד!

מה שאני כן חושב זה שהמצב פה במדינה ממש לא "טוב" כך שלא כדאי לתאר אותה- בדיוק עוד 2 דקות יש את ועדת וינוגרד שתסביר לכם עד כמה הממשלה פה שווה לתחת.. ולא רק הממשלה הכול במדינה במצב לא טוב, אבל אני מאמין שישתפר, ואני לא מאלה שאומרים "צריך להיות בארץ תמיד" ממש לא אני הייתי גם מהגר לארה"ב כי שם המצב יותר טוב מבחינת לחץ, וגם אירופה שהיא במעמד מצויין היום..

אתה דיי אידיוט אם אתה חושב שכל מה שהיא עשתה מאז שהיא באה לפה זה לרדת על יהודים לרקוד על הדם.

חוץ מזה שהיא באה לפה שהיא עוד לא יכלה להחליט ממש בכל מקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"אין לי ארץ אחרת גם עם אדמתי בוערת."

אני לא עוזב ולא אעזוב.

אני ציוני, זאת הארץ שלי פה אני הייתי ופה ואני נשאר, זו החובה שלי להיות פה, ואני אהיה פה.

אני אחד שנולד לאמא אמריקאית, גרתי בארה"ב שנה +, בגיל 17 עברתי לשם, והאמת אין שם כלום מעניין.

כולם פה אנשים בורים שמדברים בלי הקשר, אז אולי עם כמה כמה מאות דולרים שאתה תרוויח בארה"ב תקנה טלויזה פלזמה או LCD, ממש משתלם.

אני אומר לכם שאמא שלי עבדה פה בארץ בתפקיד משרדי(רוכשת) ובגלל האנגלית המצויינת שהייתה לה היא עשתה קרוב ל12 אלף בחודש!

בארה"ב היא מרוויח קצת יותר ממה שהיא עשתה פה.

ולמען האמת זאת לא הסיבה שעברנו לארה"ב.

ותבינו אני מדבר עם אמריקאים כל הזמן כרגע אני מדבר עם חבר שלי מטקסס, והוא אומר שהוא לא האמין שהוא היה כל כך ignorant לגבי העולם, כשהוא הגיע לישראל הוא לא האמין כמה הכלכלפה וטכנולוגית .

אתה מדברים כאילו זה גנהום פה, והציבור הצעיר כל שישי יש דקירות, השתכרויות, אונסים.

באמת מישהו פעם בכלל הסתכל לצד של הציבור הדתי לאומי? זה העתיד של הציבור פה בישראל ואין כמוהם.

אתם אנשים בורים שמחשפים את הסיבות הכי מטומטמות שיש לעזוב את הארץ.

אני אישית הייתי מתבייש לדבר ככה על המדינה ועל הארץ שיש לנו, תמצאו לי מדינות שחיים תחת מלחמה שוטפת יום יום, עיניין של חיים ומוות יום יום, והכלכלה רק צומחת.

פשוט עצוב לגמרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...