ברשימת החמאס בתמורה לשליט: מפקד קארין איי וגדולי המרצחים - עמוד 13 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ברשימת החמאס בתמורה לשליט: מפקד קארין איי וגדולי המרצחים

big mam@

Recommended Posts

סלח לי אבל אתה אמרת

"אז בפעם הבאה בה פלשתיני יתפוצץ עם כמה ישראלים חפים מפשע, נשלח F-16 שיפיל כמה פצצות בשטחים פלשתיניים מאוכלסים בצפיפות."

F16/מסוק נשלח כתגובה לפיגוע גדול.

הוא מתקיף מחבלים שהיו קשורים לאותו פיגוע/ארגון שארגן אותו בעזה שהיא אזור אוכלוסין בין הצפופים בעולם.

תסביר לי איך זה לא מתאר בדיוק את מה שכתבת ב(") ?

זה מתאר בדיוק את זה וגם הסברתי את זה.

או שיש בעיית תקשורת בנינו או שאתה מתקשה להודות שזה אותו דבר :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 260
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

Classified, אתה מיתמם או שאתה באמת אידיוט?

הנה ההודעה ממנה ציטטה(עם הערות שלי באדום):

חושב שאם טרוריסט פיגוע רב נפגעים, זה לגיטימי להגיב בשורה של פיגועים נגד אנשים שאין להם שום קשר לפיגוע המקורי? [הנחה שזאת הדעה שלך מהטקסט שכתבת]

בסדר, אז בפעם הבאה בה פלשתיני יתפוצץ עם כמה ישראלים חפים מפשע, נשלח F-16 שיפיל כמה פצצות בשטחים פלשתיניים מאוכלסים בצפיפות. לגיטימי, נכון?

[קריאת תיגר על ה"חוקיות" שקבעת עם דוגמא תיאורתית מהקוטביות ההפוכה - מהצד הישראלי. כלומר, האם לפלסטיני מותר לעשות את מה שבדוגמא להלן אתה בטח תפסול בצד הישראלי כהתנהגות לא מוסרית? במקרה הזה חוסר ציטוט ה"לגיטימי, נכון?" מוציא את המשפט מהקשרו(או לפחות מערער אותו)]

הוא הביא את זה בתור דוגמא אפשרית כדי להוכיח שלפגוע באזרחים אקראיים זה לא טוב. אתה טענת (בתגובה אחרי זה) שדווקא מה שהוא תיאר (בדוגמא של הפצצה אקראית) אכן קורה במציאות, ובכך אמרת שצה"ל נוהג באותו אופן כמו המחבלים הפלסטינים.

הוא הוכיח לך שזה לא נכון, ואז אתה הבאת את הדוגמא התיאורתית שהוא הביא - זו שבמקור נועדה בכדי להוכיח שפגיעה אקראית באזרחים היא לא טובה - בכדי להוכיח שהוא תומך בפגיעה אקראית באזרחים?

אתה מנסה לבלבל אותו לחשוב שהוא אי פעם תמך בדרך הזאת?

ולמה אתה לא מגיב לנקודות אחרות בטיעון שלו?

אתה מחכה שהוא יענה לך על זה, ואז תוכל פשוט להתייחס ל"שאריות" מהתגובה האחרונה ובכך שוב להסיט את תשומת הלב מזה שאתה לא מסוגל להתמודד עם הטיעון?

ובקיצור: פוסט-מודרניזם.

רגע, זה משהו טוב(התגובה שלך - לא הפוסט-מודרניזם)?

זה אומר שאני עכשיו יכול לשים בחתימה שלי את ה-userbar שכתוב בו:

"Istra Balagina approves my social satire!"י

?

תגובה 137

[....]

שמתי לב שהתגובה שלי הייתה במספר 137 בדיון הזה - הפניה היא אלי?

בכל מקרה, הרעיון הוא באמת נחמד (ואני זוכר שגם אני חשבתי על קבלת השראה מסגנון משא ומתן של המאפיה) אבל, כמו שכבר אמרו: בשביל פעולה כזאת צריך קרקע מתאימה; לא ניתן ביום אחד לעבור ממצב של אמריקאי שמן במיוחד שעובר ברגל מרחק מקסימלי של 100 מטרים ביום, למצב של רץ מרתון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זאת החשיבה המעוותת הזאת? "לשחרר מחבלים". אתה בסדר?

לא מפקירים אזרחים במדינה אפילו אם זה בעד חייל אחד תבין!

אני רוצה לראות שהיית אומר את זה לאח שלך כשההורים נהרגו מפיגעו שלהם...

אל תשחק אותה מתוחכם טוב? מצטט לי את הלשחרר מחבלים כשלא אמרתי את זה.

אני הגבתי לזלזול שלו בחיי אדם כשהוא מתייחס לזה כאל "כולה חייל אחד".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחייאת? כלומר אם לא נגיב לפיגוע אחד או שלושה נשבור את מעגל האלימות? Been there, done that. לא עבד. הדרך היחידה שמצאנו שגורמת לאירגוני הטרור לרצות להפסיק (זמנית) את הפיגועים היא להיכנס באמ-אמ-אמא שלהם עד שהם יתחננו להפסקת אש.

למה מקור אחר אם יש ויקיפדיה?

תמיד נחמד לדעת על מה אתה מדבר.

הבעיה היא שאתה טוען שחלק מהאשמה עלינו. הם רק רצו לשבת בשקט ואנחנו באנו ואילצנו אותם לפוצץ אוטובוסים מלאים באזרחים. אם רק לא היינו עושים את זה ואת זה, לא היו פיגועים.

זו אשליה שמאלנית נפוצה. הקורבן נושא בחלק מהאשמה כיוון שלו רק היה מתנהג אחרת, התוקף לא היה פוגע בו. וכמובן זו שטות, הרי ערבים התקיפו יהודים הרבה לפני גולדשטיין.

להזכירך - גם את זה עשינו וגם זה לא בדיוק עזר.

סליחה, הוטעתי ע"י ערך אחר בוויקיפדיה. בכל אופן הייתי קרוב מאד.

פיגוע ההתאבדות הראשון בסדרה זו בישראל אירע ב-16 באפריל 1993, ליד מחולה בבקעת הירדן פיגוע בו נהרגו 2 אנשים (בנוסף למחבל) ונפגעו 5. בפיגוע ההתאבדות שלאחריו, שאירע בעפולה ב-6 באפריל 1994 (שעל פי התאריך העברי, כ"ה בניסן, חל בדיוק שנה לאחר הפיגוע במפגש מחולה), היו שמונה נרצחים. פיגוע זה אירע ארבעים יום לאחר הטבח במערת המכפלה שביצע ברוך גולדשטיין, ולטענת החמאס, שיזם פיגוע זה והתגלה כמוביל פיגועי ההתאבדות בישראל, הפיגוע היה הראשון בשרשרת פיגועי נקמה על הטבח.

תחזור קצת אחורה(או אולי זה היה בת'רד אחר שהגבתי בו היום) - כבר אמרתי שלרגע אני לא טוען שלפלסטינים אין חלק באשמה, אז אל תכניס לי מילים לפה!

אתה רוצה שנחזור אחורה בהיסטוריה, שנראה מי התקיף את מי קודם? ובאמת שלא נראה לי שזה אקטואלי, מה שאקטואלי זה איך אנחנו פותרים הסכסוך הנוכחי - ולא מה הוביל אליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סלח לי אבל אתה אמרת

"אז בפעם הבאה בה פלשתיני יתפוצץ עם כמה ישראלים חפים מפשע, נשלח F-16 שיפיל כמה פצצות בשטחים פלשתיניים מאוכלסים בצפיפות."

F16/מסוק נשלח כתגובה לפיגוע גדול.

הוא מתקיף מחבלים שהיו קשורים לאותו פיגוע/ארגון שארגן אותו בעזה שהיא אזור אוכלוסין בין הצפופים בעולם.

תסביר לי איך זה לא מתאר בדיוק את מה שכתבת ב(") ?

זה מתאר בדיוק את זה וגם הסברתי את זה.

או שיש בעיית תקשורת בנינו או שאתה מתקשה להודות שזה אותו דבר :nixweiss:

הסברתי בדיוק מדוע זה חלא אותו הדבר. מה בהסבר שלי הצלחת לא להבין?

בוא ננסה שוב, לאט:

מחבל ישראלי פוגע בכוונה תחילה בפלשתינים חפים מפשע. בתגובה, מחבלים פלשתיניים פוגעים בכוונה תחילה בישראלים חפים מפשע.

מחבל פלשתיני פוגע בכוונה תחילה בישראלים חפים מפשע. בתגובה, צה"ל פוגע במי שאחראי לשליחת אותו מחבל. לפעמים במהלך החיסול נפגעים גם פלשתינים חפים מפשע.

מצאו ילדים את ההבדלים בין שתי הסיטואציות, צבעו בצבעים עליזים ושלחו ל- Classified.

מה שאני הצעתי זו הקבלה מדוייקת: אם בתגובה לפיגוע הם פיגועים משלהם, שמטרתם להרוג מספר גדול ככל האפשר של ישראלים אקראיים שאין כל קשר בינם ובין הפיגוע שעליו הם מגיבים, גם אנחנו נגיב על פיגוע שלהם במספר הפצצות שמטרתן להרוג מספר רב ככל האפשר של פלשתינים אקראיים שאין כל קשר בינם ובין הפיגוע שעליו נגיב.

מאחר שכח האש שלנו גדול בהרבה מאשר זה של הפלשתינים, הנזק שייגרם להם יהיה גדול בהרבה. סביר שפצצה של 250 קילו שתוטל על שוק פלשתיני הומה תהרוג הרבה יותר מאשר מחבל מתאבד עם מטען של 25 קילו שמתפוצץ בשוק ישראלי. משום מה, מספר ההרוגים לפיגוע גדול בהרבה ממספר ההרוגים בחיסול. לי זה ברור: אנחנו משתדלים לצמצם את הנזק הסביבתי. מה ההסבר שלך?

להזכירך - גם את זה עשינו וגם זה לא בדיוק עזר.

אז זהו, זה בהחלט עזר. זוכר מתי החמאס התחנן להפסקת אש? זה לא קרה כשהתאפקנו ולא הגבנו לפיגועים. זה לא קרה כשפינינו התנחלויות. זה קרה כשחיסלנו את רוב המנהיגות שלהם.

תחזור קצת אחורה(או אולי זה היה בת'רד אחר שהגבתי בו היום) - כבר אמרתי שלרגע אני לא טוען שלפלסטינים אין חלק באשמה, אז אל תכניס לי מילים לפה!

גם אתה מתעקש בכח לא להבין את מה שאני אומר? האשמה כולה, 100% ממנה, היא של הפלשתינים. אף אחד לא הכריח אותם לשלוח מחבלים להתפוצץ באוטובוסים ישראליים. אם אנחנו יכולים להבליג כשהנהגת החמאס שולחת מחבלים לפיגועים בארץ, למה הם לא יכולים להבליג כשמחבל יהודי פועל על דעת עצמו? הם יכולים, הם פשוט לא רוצים. זו הבדיחה הישנה על השפן שחוטף מכות מהאריה והשועל - אם זה לא בגלל סיגריה, אז זה בגלל כובע. הם תמיד ימצאו סיבה.

אתה רוצה שנחזור אחורה בהיסטוריה, שנראה מי התקיף את מי קודם? ובאמת שלא נראה לי שזה אקטואלי, מה שאקטואלי זה איך אנחנו פותרים הסכסוך הנוכחי - ולא מה הוביל אליו.

ברור שזה אקטואלי! לא פותרים בעיה ע"י טיפול בסימפטומים. אבל בסדר, איך אפשר לפתור את הבעיה, אם הנהגת החמאס מבהירה שלא יהיה שלום עם ישראל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איסתרא בלגינא עכשיו ברצינות תענה לי איפה אתה רואה פה משהו על פגיעה במי?

אני לא רואה ואתה?

אני נתתי דוגמא שמתארת אחד לאחד את מה שנאמר בציטוט.במקום לקבל את זה או לפחות לתת טיעון נגדי ברור אתה מדבר על משהו שבכלל לא הוזכר בציטוט- מטרה אנושית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רוצה שנחזור אחורה בהיסטוריה' date=' שנראה מי התקיף את מי קודם? ובאמת שלא נראה לי שזה אקטואלי, מה שאקטואלי זה איך אנחנו פותרים הסכסוך הנוכחי - ולא מה הוביל אליו.

[/quote']

זה כל מה שרצית?

הנה:

חיסול כל המחבלים כל ארגוני הטרור ותומכיהם.

זה פתרון פשוט, ואם לא היו לנו שמאלנים התאבדותיים היה גם ישים.

רצית פיתרון? קיבלת. (ואל תחשוב להשוות את זה לשואה, יהודים לא התפוצצו באוטובוסים וחיסלו אזרחים חפים מפשע ככל שידם משגת, ואתה יודע מה? אם היהודים היו מנסים להשמיד את הגרמנים כמו שהפלשתינאים מנסים להשמיד אותנו עשרות שנים אז אולי העולם לא היה מתנגד לשואה, ובצדק. ואני לא אומר אפילו את זה, אין לי משהו נגד הילדים, הנשים והגברים שלא נלחמים בנו. אלה שכן? להרוג ועכשיו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיסול כל המחבלים כל ארגוני הטרור ותומכיהם.

זה אחרי או לפני שנבנה מכוניות מעופפות? כי שמעתי שהן ממש חסכוניות בדלק.

וברצינות, צריך להיות נאיבי במידה קיצונית כדי להאמין שניתן לחסל את כל המחבלים, ארגוני הטרור ותומכיהם (רק במילה האחרונה אתה מכליל את רוב הפלשתינים.. בהצלחה עם לחסל 3 מיליון איש. אני אכין לך סנדביץ' לדרך). אם האינתיפדה האחרונה הוכיחה משהו (מעבר לזה שהצד שיש לו מה להפסיד תמיד ייסוג לפני הצד שאין לו מה להפסיד), זה שאי אפשר לחסל את ארגוני הטרור בצורה יעילה. אתה הורג מחבל, במקומו בא עוד אחד, זו שרשרת אינסופית. זה נכון גם לדרגים הזוטרים ביותר שלהם, שמטמינים מטענים על הצירים וזורקים בקת"בים וגם לדרגים הגבוהים שלהם. חיסלנו את יאסין, בא רנטיסי. חיסלנו את רנטיסי, בא איסמעיל הניה - ולא סתם בא, אלא הביא לנו אותה בהפוכה, תוך שהוא נבחר להיות ראש הממשלה, דבר שמעלה בצורה אקספוננציאלית את הנזק שייגרם לישראל מחיסולו.

הסיבה שהסכסוך הזה נמשך כל כך הרבה זמן היא שבשני הצדדים יש יותר מדי אנשים שחושבים שהם יוכלו לנצח. אתה צריך להבין שהפלשתינאים פה, והם פה כדי להשאר (אי אפשר להעיף אותם לירדן/לים/לקבר, קבל את זה כאקסיומה וזהו). ומוסטפה מג'נין צריך להבין שהישראלים גם הם נמצאים פה כדי להשאר ושלא משנה כמה מטענים הוא יכין וכמה אוטובוסים הוא יפוצץ, זה לא ישנה את העובדה הזו (אבל עלולות להיות לכך השלכות שליליות על אורך חייו).

אי אפשר לנצח את החמאס והג'יהאד האיסלמי בדיוק כפי שאי אפשר לנצח את החיזבאללה, או את אל-קעידה. הארגונים האלו מורכבים לא רק מטרוריסטים ופצצות, אלא גם מרעיונות שהעם תומך בהם. בהנחה שלא נוכל להשמיד את כל העם, לא נוכל להשמיד גם את ארגוני הטרור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואי, כמה בלה בלה.

בכלל אצל היהודים האוכלוסיה הכללית ידעה לקרוא כשרוב הגוים עדין תיפסו על עצים

ואני חשבתי שלרומאים היו תאלות ביוב ורפואה מתקדמת לזמנה, בזמן שליהודים היו אוהלים ובקטות אבנים כמעט כמו של בדואים.

אם מישהו היה שם במקום המילה "יהודים" ארים, ובמקום גויים "יהודים", אתה והחברים היודונאצים שלך הייתם צועקים "גזענות", אבל כשאתה משווה גויים לקופים אז זה מאד הגיוני, מדעי ופוליטיקלי קורקט.

רוצה בננה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואי, כמה בלה בלה.

ואני חשבתי שלרומאים היו תאלות ביוב ורפואה מתקדמת לזמנה, בזמן שליהודים היו אוהלים ובקטות אבנים כמעט כמו של בדואים.

אם מישהו היה שם במקום המילה "יהודים" ארים, ובמקום גויים "יהודים", אתה והחברים היודונאצים שלך הייתם צועקים "גזענות", אבל כשאתה משווה גויים לקופים אז זה מאד הגיוני, מדעי ופוליטיקלי קורקט.

רוצה בננה?

נו ומתי הרומאים הגיעו לזה תזכירי לי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...