ל57% מהחילונים לא אכפת שהבן יתבולל? - עמוד 36 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ל57% מהחילונים לא אכפת שהבן יתבולל?

appel_100

Recommended Posts

נורא בקלות.

אם זה בסדר להפלות לא יהודים במדינת , היינו לא לתת להם להנשא, קבורה במקומות אחרים מאשר היהודים הכשרים וכהנה וכהנה, מדוע לא ינקטו בצעדים דומים נגד יהודים במדינות אשר רובן נוצרי?

למשל, אפשר להעביר חוק, שכל היהודים (או למשל כל מי שלא נוצרי) לא יוכל לגור היכן שגרים הנוצרים, ויקומו "מקומות מיוחדים" אשר רק בהם יוכלו לגור אנשים אלו?

כן, אבל אז הם יצעקו "אנטישמיות" ויוותרו להם. אולי אני אצעק "אנטיגוייות"?

אפרופו מעבר דת/לאום מאב/אם לילד. בנצרות אתה נוצרי אם אתה רוצה להיות כזה, אם הוריך מטבילים אותך וכל הטקסים המשונים שלהם. מהאב עובר רק הלאום וגם זה לא ממש סיפור גדול כי אצלם יותר חשוב מה אתה מרגיש שאתה.

תפסיק להתמם. חוקי קיימים כמעט 60 שנה, לא מאתמול. ובכל מקרה, זכותה של כל מדינת לאום להפלות לטובה את הלאום הספציפי שלה. זכותה. גם יפן מעניקה אזרחות רק לעולים ממוצא יפני, אז מה, גם היפנים גזענים מרושעים?

זה לא שישראל נותנת זכויות מיוחדות ליהודים - היא פשוט שוללת זכויות בסיסיות מאלו שאינם או שאינם יהודים מספיק. אגב, ערבים יכולים להנשא פה לפי דרכם וגם להקבר. אבל "גויים" שהעלו לכאן אינם יכולים וכל זאת כי הם ציבור יחסית קטן וחסר כוח, לעומת הערבים שיותר חשוב לפייס.

ויפן... ממש לא. הרבה אנשים מהגרים ליפן. יש לי ידיד קנדי לבן לגמרי שחיי שם כבר למעלה מעשור. הוא עבד שם כקעקען והתלמד בקעקועי קאבוקי ויאקוזה, ואח"כ החל לעבוד בחברת מחשבים. לפני כ-3 שנים הוא התחתן ולפני שנה וקצת נולד לו בן. מה כן, יפני בחיים לא יכין אוכל לזרים מחוץ ליפן, כי זה לא בכבוד שלהם. מצד שני, גם קווקזים בצה"ל לא משתתפים בעבודות הנקיון "כי זה לא בכבוד שלהם".

בשבילך להתגייר זה כלום.

אולי את רואה את היהדות כגיזענית, כי אחרים מראים לך אותה ככה, אבל זה בכלל לא נכון!

באף מקום לא כתוב שלא יהודי נחות מאשר יהודי, וזה שטיות להציג את זה ככה.

יהדות לא גזענית ולא מתפחת פרזיטים, את רואה רק (כמו שאני אוהב לקורא לזה) את "היהדות המעוותת".

מצטער להגיד לך, אבל אף פעם לא יצא לך להכיר את היהדות האמיתית (כי באף מקום לא מלמדים אותה).

עכשיו, אם תסלחי לי, אני הולך לנקות את המחשב.

תהנה אבל אני רק אוסיף ואומר, שחרא תמיד צף ותמיד מסריח. אני לא חשבתי שאני צריכה להתגייר וגם לא חושבת כך עכשיו אלא שעכשיו מצאתי את דרכי הרוחנית לבד ואני לא זקוקה ליהדות.

להתגייר זה כלום?! פחחחח! יש לי מכר, אחד שכבר מלא זמן מנסה לעלות לארץ מטקסס. לא יודעת מה נכנס לו לראש, רוצה להתגייר. הוא יודע על התנ"ך לא פחות מכל תלמיד ישיבה. הוא ניסה להתגייר. החריכו אותו לעבור ברית מילה פעם נוספת, התייחסו אליו כמו לזבל, עקבו אחריו, בדקו אצלו במקרר שהכל בד"ץ ושיגעו לו את המוח ולבסוף, אחרי למעלה משנה של טירטורים הם אמרו לו "לא".

להתגייר זה תהליך קשה ומפרך עוד יותר מחזרה בתשובה. הבחור הזה בחר לעבור את התהליך בכל זאת כי הוא באמת רצה וחשב שזה הדבר הנכון בשבילו לעשות והם דחו אותו. אני לא רוצה. לא בגלל הקושי אלא בגלל שראיתי דיי צדדים מכוערים ליהדות וגם כי, כמו שאמרתי, מצאתי את דרכי הרוחנית ואני לא צריכה את היהדות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 705
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כן, אבל אז הם יצעקו "אנטישמיות" ויוותרו להם. אולי אני אצעק "אנטיגוייות"?

אפרופו מעבר דת/לאום מאב/אם לילד. בנצרות אתה נוצרי אם אתה רוצה להיות כזה, אם הוריך מטבילים אותך וכל הטקסים המשונים שלהם. מהאב עובר רק הלאום וגם זה לא ממש סיפור גדול כי אצלם יותר חשוב מה אתה מרגיש שאתה.

זה לא שישראל נותנת זכויות מיוחדות ליהודים - היא פשוט שוללת זכויות בסיסיות מאלו שאינם או שאינם יהודים מספיק. אגב, ערבים יכולים להנשא פה לפי דרכם וגם להקבר. אבל "גויים" שהעלו לכאן אינם יכולים וכל זאת כי הם ציבור יחסית קטן וחסר כוח, לעומת הערבים שיותר חשוב לפייס.

ויפן... ממש לא. הרבה אנשים מהגרים ליפן. יש לי ידיד קנדי לבן לגמרי שחיי שם כבר למעלה מעשור. הוא עבד שם כקעקען והתלמד בקעקועי קאבוקי ויאקוזה, ואח"כ החל לעבוד בחברת מחשבים. לפני כ-3 שנים הוא התחתן ולפני שנה וקצת נולד לו בן. מה כן, יפני בחיים לא יכין אוכל לזרים מחוץ ליפן, כי זה לא בכבוד שלהם. מצד שני, גם קווקזים בצה"ל לא משתתפים בעבודות הנקיון "כי זה לא בכבוד שלהם".

תהנה אבל אני רק אוסיף ואומר, שחרא תמיד צף ותמיד מסריח. אני לא חשבתי שאני צריכה להתגייר וגם לא חושבת כך עכשיו אלא שעכשיו מצאתי את דרכי הרוחנית לבד ואני לא זקוקה ליהדות.

להתגייר זה כלום?! פחחחח! יש לי מכר, אחד שכבר מלא זמן מנסה לעלות לארץ מטקסס. לא יודעת מה נכנס לו לראש, רוצה להתגייר. הוא יודע על התנ"ך לא פחות מכל תלמיד ישיבה. הוא ניסה להתגייר. החריכו אותו לעבור ברית מילה פעם נוספת, התייחסו אליו כמו לזבל, עקבו אחריו, בדקו אצלו במקרר שהכל בד"ץ ושיגעו לו את המוח ולבסוף, אחרי למעלה משנה של טירטורים הם אמרו לו "לא".

להתגייר זה תהליך קשה ומפרך עוד יותר מחזרה בתשובה. הבחור הזה בחר לעבור את התהליך בכל זאת כי הוא באמת רצה וחשב שזה הדבר הנכון בשבילו לעשות והם דחו אותו. אני לא רוצה. לא בגלל הקושי אלא בגלל שראיתי דיי צדדים מכוערים ליהדות וגם כי, כמו שאמרתי, מצאתי את דרכי הרוחנית ואני לא צריכה את היהדות.

אני מבין את התיסכול שלך

אני בטוח שזה לא יעודד אותך

למרות שרק מצד האבא היהדות מגיעה אני מאמין שאת יהודיה כמו כל אחד אחר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

lev0 קרא את כל מה שרמשתי ואם עדיין אתה לא מסכים איתי פשוט תתאבד! :bash:

לא קראתי, אני בטוח שזה גיבוב של שטויות :)

ולהתאבד אני לא ממש מתכנן, אבל לך אני מאחל את כל ההצלחה שבעולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו באמת.

יש הבדל בין לא לתת למישהו להפוך לאזרח לבין להפוך אזרח לאזרח מדרגה ז'.

וד"א, אתה מחזק את מה שאמרתי. כלומר מותר לגרמניה למשל שבה הרוב נוצרי, לומר שכל הלא נוצרים יוכלו לגור במקומות ספציפיים בלבד, ולא ליד נוצרים.

גרמניה לא רלוונטית לדיון מאחר ואינה מדינת לאום. להזכירך זאת אותה גרמניה שקיבלה מליוני תורכים בידיים פתוחות. ואם כבר ירדת לרמה שאתה משחק עם השוואה לגטאות ("במקומות ספציפיים בלבד" ::)) לפחות אל תדבר באוויר. איפה אסור ללא-יהודים לגור בישראל?

לגבי שאר הפוסט, אין עוררין על כך שעולים לא-יהודים סובלים מאפליה, ואני מאשים את ממשלות ב20 השנים האחרונות. בלי סינון או פיקוח הביאו לכאן כמות אנשים אסטרונומית, ועכשיו חיים בינינו אלפי אם לא רבבות יהודים בסימן שאלה. איך פותרים את זה? דבר ראשון יש לחדד את חוק השבות כך שיגדיר מפורשות מיהו יהודי. שנית, עולים שלא נחשבים יהודים וכבר נמצאים כאן, עליהם להצהיר מהי זיקתם הדתית/לאומית. אלה שיביעו רצון להצטרף אל העם היהודי, צריכים לקבל את האפשרות לעבור גיור לבחירתם (רפורמי, קונסרבטיבי, אורתודוקסי) ולאחר מכן ייחשבו יהודים לכל דבר. אלה שלא, פשוט רימו את חוק השבות ולא זכאים לכלום.

איזה עיוות מופלא של המציאות

ערבים מגדירים עצמם כמוסלמים או נוצרים, לכן הם לא יהודים. יש?

מוסלמים/נוצרים נקברים ומתחתנים במוסדות משלהם. יש?

על אותו משקל, אם תתנצרי/תתאסלמי/תתגיירי גם את תזכי לכל הזכויות האלה. בינתיים את לא נכנסת תחת אף הגדרה, ומכאן נוצרת הבעייתיות.

לא יודע אם המצאת את הידיד הזה הרגע, אבל בכל אופן תושבים זרים לא זוכים לאזרחות ביפן (גם אם הם עובדים וגרים שם). וזאת עובדה.

אולי פעם זה היה נכון, אבל היום גיור רפורמי בחו"ל תקף בישראל, עניין של שתי שניות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תתיחסו לנוסטראדמוס הזה.אחרי דיפדוף נוסף בתגובות שלו הגעתי למסקנה אחת.הוא טיפשעשר,דתי פנאטי,גזעני ושקרן.

40% מהחרידים לא מתגייסים ו70% מהרוסים גם לא מתגייסים?

בשפה של אלו שכמוך "אתה כאילו מההה זההה ט-י-פ-ש".לפי כל הנתונים המעודכנים כ90% מהחרידים לא מתגייסים והאוכלוסיה שיש בה הכי הרבה מתגייסים היא אותה אוכלוסיה שעלו מברית המועצות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גרמניה לא רלוונטית לדיון מאחר ואינה מדינת לאום. להזכירך זאת אותה גרמניה שקיבלה מליוני תורכים בידיים פתוחות. ואם כבר ירדת לרמה שאתה משחק עם השוואה לגטאות ("במקומות ספציפיים בלבד" ::)) לפחות אל תדבר באוויר. איפה אסור ללא-יהודים לגור בישראל?

לגבי שאר הפוסט, אין עוררין על כך שעולים לא-יהודים סובלים מאפליה, ואני מאשים את ממשלות ב20 השנים האחרונות. בלי סינון או פיקוח הביאו לכאן כמות אנשים אסטרונומית, ועכשיו חיים בינינו אלפי אם לא רבבות יהודים בסימן שאלה. איך פותרים את זה? דבר ראשון יש לחדד את חוק השבות כך שיגדיר מפורשות מיהו יהודי. שנית, עולים שלא נחשבים יהודים וכבר נמצאים כאן, עליהם להצהיר מהי זיקתם הדתית/לאומית. אלה שיביעו רצון להצטרף אל העם היהודי, צריכים לקבל את האפשרות לעבור גיור לבחירתם (רפורמי, קונסרבטיבי, אורתודוקסי) ולאחר מכן ייחשבו יהודים לכל דבר. אלה שלא, פשוט רימו את חוק השבות ולא זכאים לכלום.

מדינת גרמניה, או מדינת ברבוטניה - כלל לא רלוונטי.

מה זה משנה אם מדינה היא מדינת לאום או לא? בפועל משנה הרוב אשר שולט בה. ובתור הרוב, הוא יכול להעביר החלטה אשר הופכת את המדינה למדינת לאום (בשביל שאתה תהיה מרוצה), ולאחר מכן חוק כפי שהזכרתי למעלה אשר מגביל את חופש התנועה של דתות אשר לא נמנות על הדת השלטת.

איפה אסור ללא יהודים לגור? ב-100 שערים למשל, אבל זה לא קשור.

הטלת הגבלות על אפשרות האדם להנשא, או אפשרות האדם להיקבר כמו כולם לא הרבה פחות חמורות מהגבלת חופש התנועה של אנשים כפי שציינתי למעלה.

ישראל קלטה לשורותיה הרבה אנשים אשר לא מוגדרים כיהודים על פי היהדות האורתודוכסית (למרות שאצל גורמים אחרים היו מוגדרים כיהודים לכל דבר), ולפיכך חייבת לנהוג בהם כאזרחים סוג א', ולא להטיל עליהם הגבלות שהיו מעוררות מהומת אלוהים בכל מדינה אחרת "פחות נאורה".

לא היתה קולטת את האזרחים - אין בעיה. אבל כל עוד האזרחים נקלטו, וממלאים את חובותיהם כלפי המדינה, צריכים לקבל את כל הזכויות הנהוגות כלפי אזרחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדינת גרמניה, או מדינת ברבוטניה - כלל לא רלוונטי.

מה זה משנה אם מדינה היא מדינת לאום או לא? בפועל משנה הרוב אשר שולט בה. ובתור הרוב, הוא יכול להעביר החלטה אשר הופכת את המדינה למדינת לאום (בשביל שאתה תהיה מרוצה), ולאחר מכן חוק כפי שהזכרתי למעלה אשר מגביל את חופש התנועה של דתות אשר לא נמנות על הדת השלטת.

אתה מנסה להעביר נקודה בדלת האחורית ואשמח אם תפרט למה אתה מתכוון ב"חופש תנועה"

חופש תנועה הוא זכות אדם בסיסית, לא זכות אזרח, וחובה לאפשר אותו לכל תושבי המדינה (אלא במקרה של עימות צבאי)

ובטח שזה לא משנה מי הרוב במדינת כלל אזרחיה. קח לדוגמא את ארה"ב, שם הנשיא הבא עשוי להיות השחור הראשון

לגבי הפליית מיעוט במדינת לאום - זכותם. כל עם זכאי למדינה משלו, על כל המשתמע מכך.

איפה אסור ללא יהודים לגור? ב-100 שערים למשל, אבל זה לא קשור.

אם לא קשור אז למה ציינת את זה?

לכל אזרח ישראלי מותר לגור במאה שערים, באותה מידה שכל אזרח ישראלי רשאי לגור באום אל-פחם

הטלת הגבלות על אפשרות האדם להנשא, או אפשרות האדם להיקבר כמו כולם לא הרבה פחות חמורות מהגבלת חופש התנועה של אנשים כפי שציינתי למעלה.

ישראל קלטה לשורותיה הרבה אנשים אשר לא מוגדרים כיהודים על פי היהדות האורתודוכסית (למרות שאצל גורמים אחרים היו מוגדרים כיהודים לכל דבר), ולפיכך חייבת לנהוג בהם כאזרחים סוג א', ולא להטיל עליהם הגבלות שהיו מעוררות מהומת אלוהים בכל מדינה אחרת "פחות נאורה".

מסכים, זאת אחת הסיבות שאני נגד גיור אורתודוכסי. הוא דוחף לך את הדת יחד עם הלאום

אם כי עדיין אבסורד לחתן לא-יהודי בחתונה יהודית. אני כן בעד פתיחת האפשרות לחתונה אזרחית בישראל, לכל מי שמעוניין

לא היתה קולטת את האזרחים - אין בעיה. אבל כל עוד האזרחים נקלטו, וממלאים את חובותיהם כלפי המדינה, צריכים לקבל את כל הזכויות הנהוגות כלפי אזרחים.

עדיף שיהודים בספק לא ימלאו חובות עד שזהותם תיקבע (ראה הפוסט הקודם) ובינתיים מעמדם יהיה של תושב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הפליית מיעוט במדינת לאום - זכותם. כל עם זכאי למדינה משלו, על כל המשתמע מכך.

לא זכותם.

זכויות אדם אמרת?על זכויות לשיוויון ונישואין שמעת?

גרמניה הנאצית באותם ימים הייתה מדינת לאום לכל דבר- מדינת הארים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הבעיה?

מה הבעיה אתה שואל!!

:pissed:

לא איכפת לי שיש יהודים שלא שומרים מצוות, אבל גם לא חגים?

ככה זה מתחיל, היהודים מתרחקים מהדת ולכן לא איכפת להם שגם הבן שלהם יתבולל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...