ל57% מהחילונים לא אכפת שהבן יתבולל? - עמוד 37 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ל57% מהחילונים לא אכפת שהבן יתבולל?

appel_100

Recommended Posts

• תגובות 705
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מה הבעיה אתה שואל!!

:pissed:

לא איכפת לי שיש יהודים שלא שומרים מצוות, אבל גם לא חגים?

ככה זה מתחיל, היהודים מתרחקים מהדת ולכן לא איכפת להם שגם הבן שלהם יתבולל.

למה שלאנשים שלא אכפת להם מהדת ובצדק יהיה אכפת אם אתה מסכים או לא להם לשמור על חגים ומצוות.

הדת נוצרה במטרה פשוטה כדי לענות על שאלות שלא היה ניתן לענות בזמנו וכדי לנצל אנשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא משנה מה יצר אותו העובדה הוא שהוא קיים.

זה בערך כמו "למה אתה חוגג את השנה החדשה?" כי זה נוצר בגלל דת, הדת יצרה את התאריך הסימבולי הזה של 1.1

אני לא יודע מה עוד אתה חוגג, אבל כל מה שאתה חוגג איזו שהיא דת יצרה.

חגים, לפי השקפת עולמי זאת התרבות, דת זה עניין נפרד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני לא טועה החג הזה דתי.

הדת יצרה אותו או שאני טועה?

פסח דתי אפשר לערער על זה

אבל שמירת החג היא לא בהכרח על עקרון דתי

זה הרי מורשת בני במשך דורות

למרות היותו חג מדאורייתא

אין שום דבר דתי בשמירת פסח,רק שמירת מורשת ומסורת (שהיא אומנם בעקבות דתנו) [br]פורסם בתאריך: 28.03.2007 בשעה 22:41:33

פסח דתי אפשר לערער על זה

אבל שמירת החג היא לא בהכרח על עקרון דתי

זה הרי מורשת בני במשך דורות

למרות היותו חג מדאורייתא

אין שום דבר דתי בשמירת פסח,רק שמירת מורשת ומסורת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא משנה מה יצר אותו העובדה הוא שהוא קיים.

זה בערך כמו "למה אתה חוגג את השנה החדשה?" כי זה נוצר בגלל דת, הדת יצרה את התאריך הסימבולי הזה של 1.1

אני לא יודע מה עוד אתה חוגג, אבל כל מה שאתה חוגג איזו שהיא דת יצרה.

חגים, לפי השקפת עולמי זאת התרבות, דת זה עניין נפרד.

::)

אתה יודע שלפי הדת זה בכלל ב25.12 נכון?ה1.1 זה אזרחי אורגינל.

החג היחיד שאני חוגג זה את השנה האזרחית החדשה.

עכשיו פסח דתי כמו שגם בעצמך אמרת אז מה הקשר בין ההודעה שלך למה שאמרתי?

למה שלאנשים שלא אכפת להם מהדת ובצדק יהיה אכפת אם אתה מסכים או לא להם לשמור על חגים ומצוות.

הדת נוצרה במטרה פשוטה כדי לענות על שאלות שלא היה ניתן לענות בזמנו וכדי לנצל אנשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח אזרחי אורגינל... בסדר.

הממ, אני לא זוכר שאמרתי משהו על הנצרות נכון?

המקור של ה1.1 קצת יותר עתיק מזה, אבל זה בא לשרת איזושהי מטרה שהיתה דתית.

עוד פעם, יש הבדל בין שמירה על חגים שזו מסורת תרבותית, ולבין דת, אבל עוד פעם אני לא מצפה ממך להבין את זה.

וזה שאתה לא חוגג כלום זאת בעיה שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מנסה להעביר נקודה בדלת האחורית ואשמח אם תפרט למה אתה מתכוון ב"חופש תנועה"

חופש תנועה הוא זכות אדם בסיסית, לא זכות אזרח, וחובה לאפשר אותו לכל תושבי המדינה (אלא במקרה של עימות צבאי)

בחופש תנועה אני מתכוון לזכותו של אדם לגור, ללכת ולחיות בכל מקום (או כמעט בכל מקום) במדינה שלו, בלא שיפלו אותו בשל דת, גזע או מין.

ובטח שזה לא משנה מי הרוב במדינת כלל אזרחיה. קח לדוגמא את ארה"ב, שם הנשיא הבא עשוי להיות השחור הראשון

כלל לא ברור העניין. כיוון שבארה"ב הרוב הוא לבן, יכולים לחוקק חוק הקובע כי ארה"ב היא ארץ הלבנים, ומקפחים את זכויות השחורים.

לא הבנתי את הנקודה שלך. העובדה כי בארה"ב יכול להבחר נשיא שחור מעידה על מצב תקין יותר מאשר אצלנו.

לגבי הפליית מיעוט במדינת לאום - זכותם. כל עם זכאי למדינה משלו, על כל המשתמע מכך.

לדעתך. זה כלל לא מסתדר עם זכויות האדם הבסיסיות כמו: חופש הדת והזכות לשוויון.

עדיף שיהודים בספק לא ימלאו חובות עד שזהותם תיקבע (ראה הפוסט הקודם) ובינתיים מעמדם יהיה של תושב

הם עלו עם זכויות אזרח מלאות. הם לא עשו שום דבר רע. חלקם כלל לא יכול לחזור למקומות מהם באו.

מי אתה שתחליט לקחת מהם את זכויותיהם?

מה הבעיה אתה שואל!!

אנחנו ממש מתנצלים האמאם Thales.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה עיוות מופלא של המציאות

ערבים מגדירים עצמם כמוסלמים או נוצרים, לכן הם לא יהודים. יש?

מוסלמים/נוצרים נקברים ומתחתנים במוסדות משלהם. יש?

על אותו משקל, אם תתנצרי/תתאסלמי/תתגיירי גם את תזכי לכל הזכויות האלה. בינתיים את לא נכנסת תחת אף הגדרה, ומכאן נוצרת הבעייתיות.

לא יודע אם המצאת את הידיד הזה הרגע, אבל בכל אופן תושבים זרים לא זוכים לאזרחות ביפן (גם אם הם עובדים וגרים שם). וזאת עובדה.

אולי פעם זה היה נכון, אבל היום גיור רפורמי בחו"ל תקף בישראל, עניין של שתי שניות.

1. למה עיוות? מדוע לאנשים שאינם נכנסים באף אחת מן ההגדרות הדתיות הנ"ל, זכאים לנישואים כדרכם, אזרחיים או אחרים, בכל מדינה אחרת? אה נו, כי הן לא מדינות יהודיות. על אותו משקל, אם מדינה נוצרית/מוסלמית תאסור על יהודים להתחתן, מה יגידו השכנים?

2. לא המצאתי, אני מכירה אותו כמה שנים. לתת לך אימייל? הוא יחשוב שאתה תמהוני ויתן לי הרצאה על מדוע לא לחלק את הכתובת שלו לכל מיני אנשים.

3. גם גיור רפורמי אני לא רוצה. אם אני לא מספיק יהודיה בשביל הוד רוממותכם, עדיף בכלל לא.

איזה זכויות אדם? הזכות לנישואין?

כבר ציינתי שאני בעד חתונות אזרחיות בישראל

אני חושבת שחצי מהויכוחים כבר היו מסתיימים אילו היו חתונות אזרחיות בישראל, אלא שעדיין יש אנשים שחושבים שזה יביא לחורבן בית שלישי.

מה הבעיה אתה שואל!!

נכון, ואז יבוא חורבן על ישראל!!!

ובנושא ה-25 לדצמבר / 1 בינואר... תשכילו לפני שתדברו. ב-24 בדצמבר חל חג המולד, כוויכול, ערב הולדתו של ישו (למרות שאין ידיעות מוצקות שהוא נולד בתאריך הזה). ה-1 בינואר, היא שנה אזרחית לכל דבר שהיו חוגגים דווקא עובדי אלילים בסקנדינביה, גאליה, דנמרק, גרמניה, איסלנד, האיים הבריטיים חלקית וגם מזרח אירופה. כאשר ניסו לנצר את עובדי האלילים הללו, לא הצליחו "למגר" את המסורת עתיקת היומין שלהן, ולכן "גנבו" אותה וצרפו אותה לחגיגות הנוצריות אעלק. כך גם נגנז חג ה-Osatra, יענו Easter (פאסחה) שהיה בכלל חג פוריות, אביב, זריעה, התחדשות ולבלוב. גם יום "זבלנטין" גנוז. אותו ולנטין היה בישוף שהחליט שמין יכול להיות גם למטרת הנאה וביטוי רגשות, לא רק הבאת ילדים, וכך החליט בהזדמנות לגנוז חג אביב נורדי נוסף ושמו Feast of Vali. יש עוד חגים "גנובים" אך לא אתיל לפרת אותם עכשיו. רק אציין שכל תרבות יש לה זמן אחר בשנה לחגוג את השנה החדשה, אך לרוב זה בראש חודש כלשהו (תלוי אם יש להם לוח שנה עפ"י שמש או ירח).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחופש תנועה אני מתכוון לזכותו של אדם לגור, ללכת ולחיות בכל מקום (או כמעט בכל מקום) במדינה שלו, בלא שיפלו אותו בשל דת, גזע או מין.

זכויות אדם בסיסיות :nixweiss:

איך זה קשור לנושא?

כלל לא ברור העניין. כיוון שבארה"ב הרוב הוא לבן, יכולים לחוקק חוק הקובע כי ארה"ב היא ארץ הלבנים, ומקפחים את זכויות השחורים.

לא הבנתי את הנקודה שלך. העובדה כי בארה"ב יכול להבחר נשיא שחור מעידה על מצב תקין יותר מאשר אצלנו.

לא, הם לא יכולים, בגלל התיקון ה15 לחוקה:

http://www.usconstitution.net/const.html#Am15

ובפעם המי יודע כמה

ארה"ב מדינת כלל אזרחיה = כל אזרח יכול להיות נשיא

ישראל לא, בצדק, כדי שהיא לא תגמור בתור ישמעאל

הם עלו עם זכויות אזרח מלאות. הם לא עשו שום דבר רע. חלקם כלל לא יכול לחזור למקומות מהם באו.

מי אתה שתחליט לקחת מהם את זכויותיהם?

ומי אתה שתהפוך את למחנה פליטים אחד גדול?

עם כל הכבוד, זאת מדינה יהודית ורק אחר-כך דמוקרטית. מי שעלה לכאן היה צריך לקחת את זה בחשבון. ואם "הציונים הנלהבים" האלה כל-כך נרתעים מגיור, אפילו רפורמי, לא חסרים מקומות אחרים בעולם שיקבלו אותם. מה שכן אפשר לעשות כדי לאזן את המצב, זה להוריד את נטל החובות ממי שלא מקבל זכויות ולפצות אותו כספית במידה ויבחר לרדת מהארץ.

1. למה עיוות? מדוע לאנשים שאינם נכנסים באף אחת מן ההגדרות הדתיות הנ"ל, זכאים לנישואים כדרכם, אזרחיים או אחרים, בכל מדינה אחרת? אה נו, כי הן לא מדינות יהודיות. על אותו משקל, אם מדינה נוצרית/מוסלמית תאסור על יהודים להתחתן, מה יגידו השכנים?

2. לא המצאתי, אני מכירה אותו כמה שנים. לתת לך אימייל? הוא יחשוב שאתה תמהוני ויתן לי הרצאה על מדוע לא לחלק את הכתובת שלו לכל מיני אנשים.

3. גם גיור רפורמי אני לא רוצה. אם אני לא מספיק יהודיה בשביל הוד רוממותכם, עדיף בכלל לא.

1. עוד פעם הגיון עקום...אף-אחד כאן לא מפריע לבעלי דת זהה להתחתן. הבעיה מתחילה כשיהודי רוצה להתחתן עם יהודיה בכאילו, בחתונה יהודית. בשביל זה אני תומך במיסוד חתונות אזרחיות שיפתרו 99% מהבעיות האלה.

2. טוב

3. אחלה, ביי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זכויות אדם בסיסיות :nixweiss:

איך זה קשור לנושא?

לא, הם לא יכולים, בגלל התיקון ה15 לחוקה:

http://www.usconstitution.net/const.html#Am15

ובפעם המי יודע כמה

ארה"ב מדינת כלל אזרחיה = כל אזרח יכול להיות נשיא

ישראל לא, בצדק, כדי שהיא לא תגמור בתור ישמעאל

מה לא ברור? נניח! נניח שבמדינה כלשהי החליטו להעביר חוק שמחייב את כל היהודים לחיות בתוך גיטאות. נקרא למדינה הזאת מדינת נוניים.

1. האם זה נראה לך הגיוני?

2. מה תהיה לדעתך תגובת העולם ובמיוחד היהודים?

ומי אתה שתהפוך את למחנה פליטים אחד גדול?

אני לא מחפש להפוך את מדינת למחנה פליטים אחד גדול.

רוצה להגביל את העלייה לארץ? Be my guest.

אבל אתה לא יכול לאמר למישהו בוא לכאן אחי (ושלא תטעה, הסוכנות היהודית מבצעת פעילות מאוד אינטנסיבית לעידוד עלייה), ולאחר מכן לאמר לו: "אתה יודע מה, לא ממש בא לי עליך, אז לך מפה או שתהפוך לאזרח סוג ז'."עם כל הכבוד, זאת מדינה יהודית ורק אחר-כך דמוקרטית. מי שעלה לכאן היה צריך לקחת את זה בחשבון. ואם "הציונים הנלהבים" האלה כל-כך נרתעים מגיור, אפילו רפורמי, לא חסרים מקומות אחרים בעולם שיקבלו אותם. מה שכן אפשר לעשות כדי לאזן את המצב, זה להוריד את נטל החובות ממי שלא מקבל זכויות ולפצות אותו כספית במידה ויבחר לרדת מהארץ.

1. עוד פעם הגיון עקום...אף-אחד כאן לא מפריע לבעלי דת זהה להתחתן. הבעיה מתחילה כשיהודי רוצה להתחתן עם יהודיה בכאילו, בחתונה יהודית. בשביל זה אני תומך במיסוד חתונות אזרחיות שיפתרו 99% מהבעיות האלה.

מצויין, זה צעד ראשון בכוון הנכון.

2. טוב

3. אחלה, ביי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה לא ברור? נניח! נניח שבמדינה כלשהי החליטו להעביר חוק שמחייב את כל היהודים לחיות בתוך גיטאות. נקרא למדינה הזאת מדינת נוניים.

1. האם זה נראה לך הגיוני?

2. מה תהיה לדעתך תגובת העולם ובמיוחד היהודים?

פפפפ רק כדי שתירגע ::)

1. לא

2. העולם בוודאי יתחלק בין שמחים לאיד ובין מתנגדים בצורה נחרצת, בתוכם היהודים

ועכשיו תגיד לי איך חופש התנועה (שים לב - חופש התנועה, לא חופש ההגירה) מתקשר לנושא הספציפי שלנו?

אבל אתה לא יכול לאמר למישהו בוא לכאן אחי (ושלא תטעה, הסוכנות היהודית מבצעת פעילות מאוד אינטנסיבית לעידוד עלייה), ולאחר מכן לאמר לו: "אתה יודע מה, לא ממש בא לי עליך, אז לך מפה או שתהפוך לאזרח סוג ז'."

נכון, ולכן מי שלא ירצה להתגייר יזכה בפיצוי על הסבל המיותר שעבר כדי לפתוח חיים חדשים במדינה אחרת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פפפפ רק כדי שתירגע ::)

1. לא

2. העולם בוודאי יתחלק בין שמחים לאיד ובין מתנגדים בצורה נחרצת, בתוכם היהודים

למה נראה לך לא הגיוני שמדינת תוכל להפלות מיעוטים דתיים לרעה, אבל מדינת נוניים לא תוכל להפלות?

ועכשיו תגיד לי איך חופש התנועה (שים לב - חופש התנועה, לא חופש ההגירה) מתקשר לנושא הספציפי שלנו?

מתקשר, כיוון שלדעתי הגבלת חופש התנועה מהווה דוגמא טובה לחלק מהמגבלות האבסורדיות שמוטלות כאן על "לא יהודים כשרים".

נכון, ולכן מי שלא ירצה להתגייר יזכה בפיצוי על הסבל המיותר שעבר כדי לפתוח חיים חדשים במדינה אחרת

אוקיי, אז אם כך:

1. מי בדיוק יקבל אותם? בכלל לא קל היום להגר למדינה מערבית אחרת.

2. מי יממן בדיוק את הפיצויים האלה?

3. אתה מוכן לקחת על מצפונך קריעה לא רצונית של של ילדים בגילאי בתי ספר למשל מהמסגרות שלהם ולהפוך עליהם את עולמם?

4. ונניח ובמדינה אליה תשלח אותם, יתגלו כלפיהם גילויי אנטישמיות ויפגעו בהם. אתה רוצה את זה על מצפונך? אולי בעיניך הם לא יהודים, אבל למי שמחפש אותם אין כזו אבחנה דקה?

5. לא כל אחד יכול לעבור תהליך גיור, גם מי שרוצה. מה תעשה עם האנשים הללו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...