Ferrari Enzo tribute -20/12/2007, page 57, WC setup - עמוד 9 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Ferrari Enzo tribute -20/12/2007, page 57, WC setup

ShowstoppeR

Recommended Posts

טוב אני יענה על השאלות והצעות עד שיהיה עדכון חדש.

לגבי השאלה למה אני עושה כפתורים נפרדים להפעלת מים והמערכת עצמה. כיוון שההפעלה של מים והחומרה תתבצע מספקי כוח נפרדים אני יצטרך לשלב איכשהו את הספקים כדי לאפשר הפעלה בו זמנית של שתי המערכות. מהמחקר הקטן שעשיתי בנושא זה כרוך בדיי הרבה כאב ראש. לכן החלטתי להפריד ביניהם ע"י כפתורים נפרדים. מה שכן יהיה מנגנון שימנע את הדלקת המחשב עצמו לפני הדלקת מים (למקרה שאני ישכח, למרות שזה לא סביר)

mazafaka: הידע שלי ב SketchUp עדיין בסיסי מאוד, לא יכולתי לעצב את זה כמו שאני מתכנן לעשות את זה באמת. ומה לעשות אני מעדיף פנים נקי בלי חוטים נראים לעין. התכנון שראית היה בסיסי מאוד ולא משקף את התוצאה הסופית שאני שואף אליה. לגבי מראה של "קופסות בתוך קופסה" אני מניח שזה עניין של טעם, תמיד יהיה מישהו שיגיד "אני לא חושב שזה יפה" כנ"ל לגבי כל מי שהעביר ביקורת על קידמת המארז עד עכשיו ועל היותה "פחוסה"

BerkotZ: טוב שגם לא ביקשת איזה מנוע V12 שישב בפנים ויסיע את המחשב בחדר כשמשעמם לי. רק בשביל להבהיר את זה אחת ולתמיד, לא יהיו גלגלים או דמויי גלגלים במארז הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 592
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

טוב אני יענה על השאלות והצעות עד שיהיה עדכון חדש.

לגבי השאלה למה אני עושה כפתורים נפרדים להפעלת קירור מים והמערכת עצמה. כיוון שההפעלה של קירור מים והחומרה תתבצע מספקי כוח נפרדים אני יצטרך לשלב איכשהו את הספקים כדי לאפשר הפעלה בו זמנית של שתי המערכות. מהמחקר הקטן שעשיתי בנושא זה כרוך בדיי הרבה כאב ראש. לכן החלטתי להפריד ביניהם ע"י כפתורים נפרדים. מה שכן יהיה מנגנון שימנע את הדלקת המחשב עצמו לפני הדלקת קירור מים (למקרה שאני ישכח, למרות שזה לא סביר)

mazafaka: הידע שלי ב SketchUp עדיין בסיסי מאוד, לא יכולתי לעצב את זה כמו שאני מתכנן לעשות את זה באמת. ומה לעשות אני מעדיף פנים נקי בלי חוטים נראים לעין. התכנון שראית היה בסיסי מאוד ולא משקף את התוצאה הסופית שאני שואף אליה. לגבי מראה של "קופסות בתוך קופסה" אני מניח שזה עניין של טעם, תמיד יהיה מישהו שיגיד "אני לא חושב שזה יפה" כנ"ל לגבי כל מי שהעביר ביקורת על קידמת המארז עד עכשיו ועל היותה "פחוסה"

BerkotZ: טוב שגם לא ביקשת איזה מנוע V12 שישב בפנים ויסיע את המחשב בחדר כשמשעמם לי. רק בשביל להבהיר את זה אחת ולתמיד, לא יהיו גלגלים או דמויי גלגלים במארז הזה.

נתחיל בכך שאת מערכת הקירור מים ניתן לחבר לשנאי רגיל. עם הנתונים הדרושים בכל חנות אלקטרוניקה תמצא שנאי שיענה לך על דרישות אלו.

בנוגע להפעלת קירור המים בעת הפעלת המחשב,

ניתן להלחים שני חוטים לאחד מחיבורי המולקס של של כונני הדיסקים. לאחר מכן את החוטים מחברים למעגל ממסר.

בעת הפעלת המחשב המעגל מכניס זרם לממס, הממסר פותח נתיב זרימה עבור הספק השני ומפעיל את קירור המים.

אם אתה רוצה יותר הסבר על כוונתי אתה מוזמן:

XViper@walla.co.il

עלות הענין לא תעלה לך יותר מ 20 שקל עבור ממסר שיעמוד בהספק כנדרש. כמובן שניתן למצוא אותו כמעט בכל חנות אלקטרוניקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההסבר הנושא יבדק :xyxthumbs:

לגבי חיבור מערכת הקירור לשנאי. מילא זה היה רק המשאבה אבל מדובר גם במאווררים של הרדיאטורים ואולי עוד כמה דברים שאני ילביש על הספק המשני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההסבר הנושא יבדק :xyxthumbs:

לגבי חיבור מערכת הקירור לשנאי. מילא זה היה רק המשאבה אבל מדובר גם במאווררים של הרדיאטורים ואולי עוד כמה דברים שאני ילביש על הספק המשני.

אני מציע לך שתבדוק את ההספק של הריכיבם הללו כי אולי תוכלי להלביש אותם על שנאי ואז תחסוך הרבה מקום.

שמחתי לעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

רק שיהיה צריך שנאי די רציני שיוכל להוציא את הזרם הדרוש

משאבות לקירור מים צורכות לבדן כ2 אמפר..

ואם תוסיף עוד כמה מאווררים שישבו על הרדיאטור אפשר להגיע בקלות לעוד חצי אמפר (כל עוד לא מדובר במאווררים "רצחניים")

פיתרון נוסף למה שהוצע למעלה:

להשתמש בצמד אופטי (בדומה לממסר, רק אלקטרוני, המורכב מדיודה פולטת אור = לד, ופוטוטרנזיסטור

כאשר הלד דולק, הוא בעצם מוציא את הטנר' ממצב קיטעון ומביא אותו למצב הולכה)

הצד של הלד מחובר לספק האחראי על הקירור, ורק כאשר הוא דולק (וגם הדיודה תדלוק), הצד השני של הצמד יוכל להתחיל להזרים זרם

הרכיב המומלץ הוא 4N35, מאוד קל להשתמש בו , ובקרוב מאוד אדגים את השימוש בו ;)

SSR : מדוע לא להשקיע בספק אחד איכותי וחזק, גם לחסוך כאב ראש, וגם לחסוך מקום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SSR, שוב, כל הכבוד :)

יש לי כמה שאלות שאולי הסברתי אותן מקודם, אבל אני לא מצאתי תשובה :nixweiss:

1. ציפוי של הדיקט והספוגים בפיברגלס וקרבון אולי יתן קצת יציבות, אבל זה לא ממש יתן חוזק... לפחות לא בשיכבה אחת או שתיים של ציפוי...

2. אני לא ממש מכיר את האפוקסיגלס (או איך שלא קוראים לזה)... אפשר הסבר\ הפנייה לעמוד שבו השתמשת בזה (אם השתמשת בזה כבר)?

3. בתמונות שבעמוד 11, שמתי לב שבגג יש ירידה אחת תלולה וירידה אחת מתונה יותר, ועשית את הצד של הירידה התלולה מקדימה... לא הייה יותר טוב לעשות את זה הפוך? (זה הייה דומה יותר למכסה המנוע של הפררי שהבאת...)

זה כבר יהייה די קשה... ;D

באמת שלא... אקווה לייט הייה מקצועי יפה וכו', אבל כמעט ללא ייצירתיות... הפרוייקט הזה זו ליגה שונה לגמרי ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת שלא... אקווה לייט הייה מקצועי יפה וכו', אבל כמעט ללא ייצירתיות... הפרוייקט הזה זו ליגה שונה לגמרי ;)

ללא יצירתיות? מי אמר שחייבים יצירתיות? כלומר, זה שהוא עשה (והוא לא) פרויקט שעוד מיליון אנשים עשו זה לא אומר שזה לא יפה, אני לא חושב שיצירתיות צריכה להיות מדד להצלחה של פרויקט, מכיוון שאם זה יצא יפה ומושקע ומאוורר ואסטתי וכמובן, מעורר התפעלות (כמו ה-AquaLight), מה זה משנה אם עוד כמה אנשים עשו דבר דומה בעבר?

(ושוב אני אומר, ssR, אתה עשית פה משהו שלא הרבה אנשים עשו, ואמרתי שכן רק בשביל להסביר את הנקודה שלי ל-IG, מלבד זאת, אתה עשית פה עוד משהו שלא הרבה אנשים עשו, ריגשת אותי ;D)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד מארז סטנדרטי, כמה שהוא לא יהייה יפה, הוא עדיין מארז סטנדרטי שלא שונה בהרבה מעוד 34834580234 סטנדרטיים. בלייט הוא הכניס כמה אלמנטים נחמדים כמו כפתורי הפתיחה של הכוננים, אבל חוץ מזה, לא היו בו הרבה דברים מיוחדים :nixweiss:

עוד צבע, עוד תאורה, ובמקום בונדו הייה לו יריעות פיברגלס (שכנראה היו בחינם ;))

עכשו הוא עושה משהו שונה (ומיוחד) לגמרי! מא' ועד ת'.

לא סתם כל המודים היו מתים שתהייה להם גישה לחומרים ולציוד האלה ;)

(כדי לשפץ מארז קיים לא צריך הרבה... כדי לשנות אותו לגמרי או לבנות אחד חדש צריך הרבה יותר!)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי מה שהיה מיוחד בפרויקט הקודם היא ההשקעה

תראה כמה הוא השקיע

הוא הפך את המארז לגמרי

טוב זה לא האשכול המתאים לזה..

עכשיו אני מבין למה הפרויקטים שלו מקבלים כ"כ הרבה עמודים :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מספיק להתווכח על הפרוייקט הקודם שלי, כל אחד יכול לחשוב מה שבא לו בהתאם לטעם ולסטנדרטים האישיים שלו.

SSR, שוב, כל הכבוד :)

יש לי כמה שאלות שאולי הסברתי אותן מקודם, אבל אני לא מצאתי תשובה :nixweiss:

1. ציפוי של הדיקט והספוגים בפיברגלס וקרבון אולי יתן קצת יציבות, אבל זה לא ממש יתן חוזק... לפחות לא בשיכבה אחת או שתיים של ציפוי...

2. אני לא ממש מכיר את האפוקסיגלס (או איך שלא קוראים לזה)... אפשר הסבר\ הפנייה לעמוד שבו השתמשת בזה (אם השתמשת בזה כבר)?

3. בתמונות שבעמוד 11, שמתי לב שבגג יש ירידה אחת תלולה וירידה אחת מתונה יותר, ועשית את הצד של הירידה התלולה מקדימה... לא הייה יותר טוב לעשות את זה הפוך? (זה הייה דומה יותר למכסה המנוע של הפררי שהבאת...)

1. בתור מישהו שעובד עם החומרים האלה כבר כמה שנים טובות אני יכול להגיד לך שזה מאוד יחזק ויקשיח את המבנה.

2. השתמשתי בזה כדי להכין תומכות לכלוב HDD שאני עושה. תסתכל בעמודים קודמים אתה כבר תראה... חומר שדיי נוח לעבוד איתו אבל חייבים מסכת אבק.

3. הפוך.... ומה היה אז בצד האחורי? צורה של האצ'בק? שיחקתי עם זה בכל מיני מצבים ולדעתי זה היה הכי יפה. אני ידגיש את זה שוב אני לא בונה פה פרארי אני עושה מארז שמוקדש לפרארי.

הנה לכם עדכון קטן על מה שעשיתי היום.

החלטתי לעשות את "המכסה מנוע" שלי מקרבון בניגוד לפרארי האמיתית. הכוונה היא מרקם קרבון, כלומר מראה קרבון חשוף ולא צבוע באדום כמו שאר המארז. לצורך העניין הנחתי כמה שכבות בדים על הגולם קלקר שבטח ראיתם בעדכונים הקודמים. התחלתי עם כמה שכבות של פיברגלס כדי לתת עובי לחלק ובסופו של דבר הוספתי 2 שכבות קרבון ושכבת פיברגלס עדינה לגימור. זה מה שיצא

img2698bb5.jpg

img2699rj2.jpg

אחרי שהאפוקסי התייבש המסתי את הקלקר מבפנים עם טינר

img2700cz1.jpg

אחרי חיתוך שאריות ושיוף עם מים ונייר 220

img2702qi2.jpg

img2701jw6.jpg

ובסוף כמה שכבות של לקה על מנת לתת לקרבון עומק

img2703lz9.jpg

img2704xz4.jpg

img2705ej3.jpg

img2706jd5.jpg

img2707ef5.jpg

ולמי שעוד לא ראה את העיצוב פנים של המארז כי לא פרסמתי אותו פה הנה לכם הגרסה עם קצת יותר פרטים. קחו בחשבון שהפתחים למעבד וכרטיס מסך הם לא במקום האמיתי ועשיתי אותם רק כדי שתבינו מה אני הולך לעשות

image1ep7.jpg

image2az4.jpg

image3bq6.jpg

עוד עדכונים שבוע הבא כשאני יתחיל לצפות את כל המארז בפיברגלס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SSR-

1. כנראה לא הבנתי נכון את הכוונה שלך... הכנת את הספוגים והקלקר בתור תבניות- לא בתור החלק שרק תצפה ותדביק למארז, נכון?

כי זה-

כמה שכבות של פיברגלס כדי לתת עובי לחלק ובסופו של דבר הוספתי 2 שכבות קרבון ושכבת פיברגלס עדינה לגימור

כבר יחזיק הרבה יותר טוב מחתיכת ספוג מצופה בשיכבה אחת של סיבים ;)

(ככה פחות או יותר בונים חלקים למזלט"ים, לא? ::))

2. ראיתי (עכשו...)

הדבר הזה זה פשוט סיבי פיברגלס מעורבבים באפוקסי, לא?

3. וואלה צודק :xyxthumbs:

עם איזה לקה אתה משתמש?

יצא פשוט :o!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...