Ferrari Enzo tribute -20/12/2007, page 57, WC setup - עמוד 13 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Ferrari Enzo tribute -20/12/2007, page 57, WC setup

ShowstoppeR

Recommended Posts

לגבי המוליכות של קרבון. כן אבל זה לא מה שמדאיג אותי. הרי גם מארזי פח ופלדה מוליכים חשמל, מה שחששתי ממנו בהתחלה זה דווקא תופעת EMI (electro magnetic interference) מה שיכול לגרום לאי יציבות של המערכת אבל אחרי מחקר קטן הגעתי למסקנה שזה לא אמור להדאיג אותי.

IG: סליחה התבלבלתי עם קריעה. ככה שהתגובה שלך כבר לא רלוונטית :) לגבי יחס של חוזק/משקל, דיברתי על חומרים מרוכבים והבאתי את הדוגמה למקרה הספציפי הזה.

קיצר רק בשביל לסגור את הנושא, אני לא הולך להשתמש בקוולאר, רק בפיבר וקרבון. והקרבון יצופה משני צדדים בפיבר ככה שמוליכות לא אמורה להוות בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 592
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

פיבר זה לא חומר מיוחד אם אני לא טועה זה קטגוריה של המון חומרים (אבל לא בטוח)

זה בעצם פלסטיק או במקרא שלך פלסטיק דק או תפור או לא יודע מה

IG : בקשר לסיבי פחמן - למה שורפים אותו עם מבער ומכניסים לתנור ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

hercutrek: אני ממש מבקש אם אתה לא יודע או לא בטוח במשהו עדיף שתשאל ולא תדבר סתם ותטעה אחרים. פיברגלס מתייחס לקטגוריית חומרים מרוכבים וזה בעצם סיבי זכוכות שעובדו באופן מיוחד על מנת לתת להם תכונות מיוחדות. אתה יכול לסמוך עליי בקטע הזה אני עובד עם חומרים מרוכבים כבר קרוב ל 6 שנים.

לגבי הכנסה לתנור אולי כדאי שתקרא את התגובות הקודמות שלי.

ועכשיו אם אפשר תחזרו לנושא הדיון כי זה לא דיון לחומרים מרוכבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד עדכון. כמעט סיימתי את השלב הראשון בציפוי ביפרגלס. למעשה החצאיות והכונסים הצדדיים מצופים לגמרי, מה שנשאר זה לצפות את החלק הקדמי של המארז.

img2733fy3.jpg

img2734ks7.jpg

הכונס הקדמי

img2736fp0.jpg

הכונס האחורי

img2737jz4.jpg

img2738zi7.jpg

קדמת המארז. עדיין יש עבודה

img2739wx1.jpg

img2740rf3.jpg

img2741vy9.jpg

התחלתי להחליק את 1 הצדדים עם בונדו היום. שעתיים של מריחות ושיופים...

img2742rr2.jpg

img2743ec5.jpg

img2744ev2.jpg

img2745id5.jpg

img2747yx4.jpg

אחרי שאני יסיים עם הבונדו אני יפתח את פתחי הכונסים. פחות או יותר לפי הסקיצה הבאה...

img2748lm9.jpg

img2749wa9.jpg

בדיקת התאמה של ה"מכסה מנוע"

img2750dm2.jpg

img2751ms8.jpg

img2752jf3.jpg

בתקווה אני יסיים את כל השיופים וההחלקות בעוד שבוע בערך. לאחר מכן כל המבנה יצופה בעוד שכבה דקה של פיברגלס שיחזק את הבונדו וימנע ממנו להסדק לאורך זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה יופי מהכסה מנוע יושב על הקופסא :-*

סתם שאלה (שקצת מאוחר לשאול :P): כשבנית את הסיפור הזה מספוג (בתיכנונים וכו'), לקחת בחשבון שהפיבר והקרבון יוסיפו עוד איזה חצי ס"מ לעובי? כי החלק שמצופה כבר בקרבון נראה קצת רחב יותר מהכונסים התחתונים (בחיבור בינייהם...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חזק ביותר!

שאני אבין.. בכונסים אתה שם חריצים לאיוורור של הספק?

כן. יפה שהצלחת להבין את זה לבד ;)

איזה יופי מהכסה מנוע יושב על הקופסא :-*

סתם שאלה (שקצת מאוחר לשאול :P): כשבנית את הסיפור הזה מספוג (בתיכנונים וכו'), לקחת בחשבון שהפיבר והקרבון יוסיפו עוד איזה חצי ס"מ לעובי? כי החלק שמצופה כבר בקרבון נראה קצת רחב יותר מהכונסים התחתונים (בחיבור בינייהם...)

חצי ס"מ??? איפה אתה חיי???? שכבה אחת של פיברגלס שהשתמשתי בו בצדדי יוצרת עובי של 0.3מ"מ. אני יגיד את זה במילים שלא יהיו פה אי הבנות. שלוש עשיריות של מילימטר. העובי הסופי אחרי הבונדו ועוד שכבת פיבר לא יעבור את ה1.5מ"מ. לצורך השוואה, העובי של המכסה מנוע שעשיתי הוא בערך 1מ"מ והוא חזק בטירוף. וזה נראה רחב יותר בתמונות כי הוא עדיין לא יושב על צירים ואין שם מערכת נעילה שתצמיד אותו סופית לגוף המארז. כן יש הפרש עובי אבל הוא מזערי ולא עובר את 1מ"מ ב שני הצדדים. אל תשכח שעדיין לא ציפיתי את האיזור הקדמי בפיבר. בסוף התהליך גם ההפרשים האלה יעלמו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:P פעם אחרונה שראיתי יריעת פיברגלס היא הייתה בעובי של בערך 1 מ"מ... ואמרת ששמת כמה שכבות :nixweiss:

בכול אופן, אני מציע לך לבדוק את העניין של העובי, כי פעם אחרונה שאני השארתי 2 מ"מ מיותרים לא הצלחתי לסגור את המארז (מצד שני, החומרים שאתה משתמש בהם גמישים יותר, אז 2 מ"מ כנראה לא יעזו בעייה...)

ושוב, look'n GOOD :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

IG אני מקווה שאתה מודע לכך שבדי פיברגלס ובעצם כל סוגי הבדים שמרכיבים את החומרים המרוכבים באים במגוון רחב מאוווווד של סוגים ובדרך כלל נמדדים לפי המשקל למ' מרובע וסוג עריגה. זה כמובן באופן כזה או אחר משפיע גם על עובי הבד. שוב אני רוצה להזכיר לך שאני עובד בתחום הזה כבר הרבה מאוד זמן ככה שאתה יכול לסמוך עליי בקטע הזה ואם אני אומר משהו שקשור לחומרים מרוכבים, כנראה שאני יודע על מה אני מדבר. אני שוב בא להרגיע אותך, אני חושב שכבר הוכחתי מספר לא קטן של פעמים בעבר, שאני יודע מה אני עושה, ויש המון דברים שאני לוקח בחשבון בלי לשתף אותכם ביומן העבודה שלי, אחרת ל עדכון היה הופך למאמר שלם.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מודע לזה, ואני מדבר על בד שדומה מאוד למה שאתה משתמש בו (בצפיפות האריגה והצורה) שהייה בעובי של קרוב למ"מ...

ואני יודע שאתה יודע מה אתה עושה, פשוט זה דבר שהרבה שוכחים והמכסה באמת נראה גדול מידי :nixweiss:

אגב, אני לא מדבר פה על חומרים מרוכבים באופן פרטי ככה שאל תקח את זה כאילו אני מנסה להוכיח שאתה לא מבין בזה... בתור מישהו שגם מבין קצת בחומרים מרוכבים, אני כבר הבנתי שאתה מבין על מה אתה מדבר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

IG אני מעלה את התמונות הבאות במיוחד בשבילך. מצטער אם התמונות הקודמות יצרו אשליה שהמכסה לא יושב טוב.

img2753ki9.jpg

מבט מהצד

img2754ww5.jpg

תקריב על אחת הפינות

img2755iy1.jpg

ואגב מאיפה אתה יודע באיזה בד השתמשתי? התמונה היחידה של הבד שצילמתי במהלך העבודה צולמה עם הפלאפון המעפן שלי ולקח לי הרבה זמן לערוך את התמונות ככה שיהיה אפשר לזהות מה יש בתמונה. וכשמדובר באיכות כזאת כל בד פיברגלס שתצלם יראה לך אותו דבר.

אני מקווה שעכשיו הנושא סגור ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...