Ferrari Enzo tribute -20/12/2007, page 57, WC setup - עמוד 12 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Ferrari Enzo tribute -20/12/2007, page 57, WC setup

ShowstoppeR

Recommended Posts

• תגובות 592
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ל Ssr!

קודם כל אתה תותח. דבר שני יד לי הצעה קטנה לשיפור - אולי כדי לתת באמת הרגשה של תוסיף מקדימה מס' רישוי ותרשום עליו את המספר של האוטו שלך או את שם הפרוייקט...

דבר שלישי, בתחילת הפרויקט נתת סקיצה ממוחשבת. אם איזו תוכנה עשית אותה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקום מעגל סאונד, אתה יכול לשנות את צליל ההפעלה של ווינדווס לצליל ההתנעה, במקום הצליל הרגיל (במידה ואתה משתשמש בווינדווס, ולא ...)

אחלה פרוייקט, הלוואי שהיה לי גישה למכשירים שיש לך...

בהצלחה בהמשך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל ssr!

עוד רעיון מקורי. אפשר לשים בצד מאוורר שיראה כמו גלגל. אבל איפה המקוריות?

המקוריות היא שאת המאוורר תכין בעצמך מאיזה משהו מחזיר אור (כמו לדוגמא cd) ואז זה יראה ממש כמו תסה!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל ssr!

המקוריות היא שאת המאוורר תכין בעצמך מאיזה משהו מחזיר אור (כמו לדוגמא cd) ואז זה יראה ממש כמו תסה!!!

נשמע כמו רעיון נחמד, כדאי לך לחשוב על זה דימה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על הרעיונות והצעות אני גם יתייחס לזה

לגבי הלוחית זיהוי, חשבתי על זה, נראה אם אני יוציא את זה לפועל

במקום מעגל סאונד, אתה יכול לשנות את צליל ההפעלה של ווינדווס לצליל ההתנעה, במקום הצליל הרגיל (במידה ואתה משתשמש בווינדווס, ולא ...)

אחלה פרוייקט, הלוואי שהיה לי גישה למכשירים שיש לך...

בהצלחה בהמשך.

כל הרעיון הוא צליל של הנעת אוטו בזמן שאני לוחץ על כפתור הדלקת מחשב, לא חצי דקה מאוחר יותר אחרי שהווינדוז עולה

ל ssr!

לא יבוצע. פשוט כי הרעיון לא לטעמי. המראה החיצוני ישאר כמו שהוא בלי שום תוספות של גלגלים ומראות ועוד דברים שאתם רק יכולים לחשוב עליהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היייי כמה תגובות יש לי...

קודם כל עבודה מדהימהההה כאילו ממש ממש מדהימה אבל למה השימוש במיקרוגלאס? (פיבר 108 אם אני לא טועה?) הבד בעיקר בחלקים גדולים כמו ששמת יש נטיה לא להיות הכי קשיח בעולם דבר שיכול לגרום לדפיקה של הרואסל אחרי סיום בפרוייקט (אם המארז יקבל מכה או משו בסגנון) אם אתה צובע את המארז בכל מיקרה ואין לך בעיה של משקל למה שלא תשים משהו יותר קשיח שיגן יותר על המארז? (אולי לשלב קוולר?)

הרעיונות שלך מדהימים ואתה מראה יכולת מרשימה ביותר להגשמת הרעיונות כל הכבוד!

ולהוא שרצה גם לקנות פיברגלאס אז כמו שSSR אמר באמת קודם כל תבדוק על הדברים הכרוכים בעבודה עם החומר החומר נחשב מאוד יקר ודורש עבודה עם מסכה בד"כ (הסיבים נכנסים לריאות ננעצים שם ויוצרים פוטנציאל מכובד לסרטן לא עלינו) גם האפוקסי שהוא משתמש בו שאני מניח שזה אפוקסי 24 או מבני גם כן מאוד קשה להשיג בארץ (לדעתי גם פיברגלאס נחשב ל"חומר אסטרסגי" לכן תיהיה בעיה להשיג אותו לא בפרוטקציות) ושמשיגים אז הוא עולה הרבה ודורש משקל מדוייק על עשיריות ומאיות הגרמים (לעירבוב הדבק)

בכל מיקרה לאנשים שרוצים להתעסק בנושא בלי הכרות שלו דרך גוף מיקצועי שעובד איתם ויכול לספק אותם אני לא בטוח שזה הרעיון הכי טוב

בהצלחה בהמשך :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היייי כמה תגובות יש לי...

קודם כל עבודה מדהימהההה כאילו ממש ממש מדהימה אבל למה השימוש במיקרוגלאס? (פיבר 108 אם אני לא טועה?) הבד בעיקר בחלקים גדולים כמו ששמת יש נטיה לא להיות הכי קשיח בעולם דבר שיכול לגרום לדפיקה של הרואסל אחרי סיום בפרוייקט (אם המארז יקבל מכה או משו בסגנון) אם אתה צובע את המארז בכל מיקרה ואין לך בעיה של משקל למה שלא תשים משהו יותר קשיח שיגן יותר על המארז? (אולי לשלב קוולר?)

הרעיונות שלך מדהימים ואתה מראה יכולת מרשימה ביותר להגשמת הרעיונות כל הכבוד!

ולהוא שרצה גם לקנות פיברגלאס אז כמו שSSR אמר באמת קודם כל תבדוק על הדברים הכרוכים בעבודה עם החומר החומר נחשב מאוד יקר ודורש עבודה עם מסכה בד"כ (הסיבים נכנסים לריאות ננעצים שם ויוצרים פוטנציאל מכובד לסרטן לא עלינו) גם האפוקסי שהוא משתמש בו שאני מניח שזה אפוקסי 24 או מבני גם כן מאוד קשה להשיג בארץ (לדעתי גם פיברגלאס נחשב ל"חומר אסטרסגי" לכן תיהיה בעיה להשיג אותו לא בפרוטקציות) ושמשיגים אז הוא עולה הרבה ודורש משקל מדוייק על עשיריות ומאיות הגרמים (לעירבוב הדבק)

בכל מיקרה לאנשים שרוצים להתעסק בנושא בלי הכרות שלו דרך גוף מיקצועי שעובד איתם ויכול לספק אותם אני לא בטוח שזה הרעיון הכי טוב

בהצלחה בהמשך :)

וואו!!! מישהו שיודע על מה הוא מדבר! אני מופתע מאוד. עד עכשיו השתמשתי בפיבר 108 רק ביצירת ה"מכסה מנוע" בתור שכבה סופית לחלק וזה היה בעיקר לספוג שאריות של דבק ולא לתת לחלק תכונות כלשהן של קשיחות. המארז עצמו צופה בשכבה של פיבר 6781 (300גר'/מ') ואני כנראה גם יוסיף חיזוקים של קרבון. כל האיזור הקידמי יצופה בכמה שכבות של פיבר 120 , פשוט כי 6781 גס מידי בשביל לקחת חלק מהפינות החדות. הדבקים שהשתמשתי בהם זה CIBA 5052 להספגת בדים (אפוקסי עם זמן יבוש סופי של 12-24 שעות) ודבק מבני 3M 460 להדבקת חלקים.

לגבי שימוש בקוולר. לא רעיון טוב. אם כבר עדיף באמת קרבון. קוולר הוא חומר גמיש ולא בעל יכולת הידבקות גבוהה מידי ויש לו נטיה להפרד משאר השכבות של הבדים (חלש לכוחות גזירה)

מקווה שעניתי פחות או יותר על השאלות, שמח שיש פה עוד אנשים שמבינים קצת בחומרים מרוכבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קוולר = סיבי פחמן לא ?

אז אם כן זה חומר שעובדים איתו במעבדות ומרכיבים איתו מכוניות מיוחדות

אחרי שעושים איתו איזה צורה מכניסים אותו לתנור או שעושים עליו עם מבהר גדול

זה חומר מאד חזק וקל יחסית

זה מה שראיתי באיזה תוכנית ואני לא בטוח שהכל קשור לאותו החומר :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קוולר או ארמיד (ARAMID) זה חומר שונה לגמרי מסיבי פחמן או קרבון. זה חומר שמשתמשים בו במקומות שצריכים לעמוד במאמצים גבוהים בלי להישבר והוא הרבה יותר גמיש מקרבון. השתמשתי בקרבון ליצירת המסה מנוע של המארז, זה החומר השחור וה "מגניב" שכל כך התלהבתם ממנו ויש לו את היחס של חוזק/משקל הכי טוב מבין שלושת החומרים הללו (פיבר, קוולר וקרבון), אבל מה הוא לא גמיש מידי ובמאמצי כפיפה הוא פשוט נשבר. קרבון נותן קשיחות. משתמשים בו בעיקר לקורות תמיכה. לצורך העניין קוולר זה בד צהוב, קרבון שחור ופיברגלס לבן (שקוף אחרי הספגה בדבק)

ההכנסה לתנור באה לידי ביטוי ב 2 מקרים. 1 זה כשמשתמשים בבד מסוג PREPRAG, זהו בד שבא בגליונות והוא מוספג מראש בדבק ונשמר בהקפאה. התנור בעצם מחמם את הדבק ומפלמר אותו (פלמור זה תגובה כימית שמתרחשת בדבקים דו קומפוננטיים, בזמן הפלמור התגובה מייצרת חום והכנסה של חלקים לתנור מזרזת את התהליך)

המקרה שני נקרא POSTCURE. מה שעושים במקרה כזה למשעה זה שבתום היבוש של הדבק מכניסים את החלק לתנור ומעלים את החום בהדרגה בתנאים מבוקרים, פעולה זו "מחסנת" את הדבק והופכת אותו לעמיד יותר בטמפרטורות גבוהות. בא בשימום בחלקים שמיועדים לעמוד בטמפרטורות גבוהות כגון צינורות פליטה של אופנועים וכן הלאה.

מקווה שזה עזר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשמע טוב אבל יש לי קטע אחד שמפחיד אותי אני יודע שהרבה פעמים זה ממש לא משפיע והרבה אנשים כבר עשו את זה אבל לקרבון יש חתיכת מוליכות חשמלית... תיזהר בכל מיקרה ובהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SSR: קוולאר לא עמיד בגזירה?! ממתי?

בכול אופן, תשטוף את הקוולאר במי ברום לפני הציפוי באפוקסי.... זה אמור לעזור... (לא זוכר זמנים, אבל נראה לי שפשוט צריך להספיג את הסיבים כמה דקות ולייבש)

ואם כבר אנחנו מדברים על קוולאר, למה לא להשתמש בנומקס?

אגב, בתנור זה לא בדיוק פילמור מה שהולך... בתגובה פשוט נוצרים קישרי צילוב בין השרשראות (הפולימרים) של החומר...

אגב #2: לסיבי פחמן (גרפיט) יש יחס חוזק\ משקל הכי גבוהה בין כל החומרים. לא רק בהשוואה לפיברגלס וארמיד ;)

נשמע טוב אבל יש לי קטע אחד שמפחיד אותי אני יודע שהרבה פעמים זה ממש לא משפיע והרבה אנשים כבר עשו את זה אבל לקרבון יש חתיכת מוליכות חשמלית... תיזהר בכל מיקרה ובהצלחה

גם אחרי שהוא מצופה באפוקסי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...