איכות טקסט מזעזעת במסכי LCD - פונטים קטנים ב-VG2021 לדוגמה. - עמוד 3 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איכות טקסט מזעזעת במסכי LCD - פונטים קטנים ב-VG2021 לדוגמה.

tmpusr

Recommended Posts

• תגובות 68
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

Tearing זה תופעה בה פריים אשר מצוייר נחתך באמצע וומתחיל ציור של פריים חדש ע"ג המסך.

הנה דוגמא מ CS, שים לב לפס הוירטואלי שרץ באמצע התמונה, החלק העליון הוא פריים אחד

ואילו החלק התחתון הוא פריים אחר. האם אתה רואה אפקט כזה שקיים רק במצב Pivot?

או שזה לא קיים בכלל?

או שקיים גם במצב רגיל?

tearing.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

CS?

yo respek!

מזכיר ימים טובים...

כרגע אני לא משחק, ומלבד זאת אני לא חווה שום tearing.

אני חייב לציין שאני עובר עשרות פעמים מרגיל לפיבוט. לפעמים נראה לי שיש הבדל ולפעמים לא. מזה אני מסיק שההבדל, אם קיים, הוא קטן. באופן ספציפי, כשאני בודק מריחות באותיות שציינתי, נראה שהמריחה קיימת פחות או יותר. אך באופן כללי, חוויית הקריאה הרבה יותר נעימה. הטקסט נראה באופן כללי הרבה יותר חד.

אין איזושהי בדיקה שאוכל לבצע בדוס בכדי להתחמק מכל ההגדרות של וינדוס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לנסות עם Live CD של לינוקס כמו UBUNTU מכאן:http://www.ubuntu.com/

לא צריך להתקין כלום - רק לעשות BOOT מ-CD וזהו.[br]פורסם בתאריך: 10.03.2007 בשעה 16:01:59

תנסה לעבוד במצב בטוח ותדווח לנו אם גם שם יש בעיות.

בנוסף ניסית להתקין גירסה נקיה של Winxp?

לא בטוח שהוא ילמד הרבה מ-SAFE MODE כי כרטיס המסך שלו לא ממש מתפקד במצב זה ואתה לא עובד ברזולוציה טבעית.

אני בספק רב אם PIVOT נתמך ב-SAFE MODE.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקנתי. קשה לשפוט על ההבדלים בישומים השונים (מצורפת תמונה). אך לגבי הצפייה באקפלורר, אותו הדבר (מצורפות 2 תמונות שנראות לי אותו הדבר מכל מערכת הפעלה. כלומר, אין הבדל מבחינת הבעיה במה ש XP ו משדרות למסך).

תמונה 1: לעומת ויסטה

תמונה 2: XP

תמונה 3: ויסטה

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי יש לך בעיות עם ClearType הפונט אמנם דק (בשבילך, לי הוא מצוין ;D)אבל ככה הוא מופיע בכל החלונות שיש לי במחשב.

ואם הוא היה מופיע ככה אצלך לא היו לך בעיות. אך צריך לברר למה מה שקורה, קורה אצלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

XENA - אני חושב שהבעיה לגבי ה-TEARING מקורה בכרטיס המסך או ליתר דיוק בדרייברים שלו ובצורה שהם מרנדרים במצב PIVOT ולא במסך עצמו.

לגבי הטקסט - הבעיה נעוצה לאו דווקא במסך שלך אלא בכלל בצורה שבה מסכי LCD מציגים טקסט. לחלקנו זה מצויין (כמו בגירה) ולחלקנו זה בלתי נסבל ואני למשל עוד לא ראיתי מסך LCD שנותן איכות טקסט קרובה ל-CRT (אבל נראה כשאקבל את ה- בשבוע הבא).

עוד דוגמאות טקסט עם פונט קטן:

1. ללא ClearType כלל:

smallfontnoctso0.jpg

2. עם ClearType מינימלי:

smallfontminctes2.jpg

3. עם ClearType מקסימלי:

smallfontmaxctic2.jpg

ב-[1] רואים טקסט כמו שארז אוהב - חד עם הפרדת פיקסלים ברורה. אבל הטקסט נראה מפוקסל ולא נעים לקריאה (כמו שאני לא אוהב).

ב-[2] ו-[3] רואים את האפקט המגעיל של ClearType בפונטים קטנים. הם חלקים יותר אבל מטושטשים עד לא קריאים.זה עוד נסבל בפונטים גדולים, אבל כאן זה פשוט על הפנים.

עריכה: אם מישהו מעוניין אני יכול לצרף הסבר למה יש את התופעות האלה ולמה הן כל כך גרועות בעיקר בפונטים קטנים. פשוט אין לי זמן לזה עכשיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי גם היתה את הבעיה הזאת כשהחלפתי את הכרטיס מסך שלי, ה 5700LE ל X800GTO. (ה X800GTO נשרף ובגלל זה חזרתי לג'יפה 5700...)

בכל מקרה - על הג'יפה הטקסט חד, יענו כמו בתמונה ש tmpusr שם - ללא ClearType.

ברדאון, הטקסט היה נראה כאילו עם ClearType מקסימלי... זה מאוד הפריע לי. וזה היה גם באייקונים - ולא רק בטקסט.

החלפתי את הדרייברים לאומגה. לא עזר. התבאסתי תחת אבל התרגלתי לזה אז אחרי כמה זמן זה כבר לא הפריע לי.

כשה X800GTO נשרף ( :'( ), החזרתי לג'יפה הישן ולדרייברים של - והטקסט חזר להיות חד.

ד"א, המסך שלי הוא BenQ FP767. (רשום במפרט גם...)

ובקשר לכרטיס מסך - אני מקבל על הכרטיס שנשרף זיכוי כספי (750 שקל) :) ואני יקח לי איזה 7600GT חמוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...