איכות טקסט מזעזעת במסכי LCD - פונטים קטנים ב-VG2021 לדוגמה. - עמוד 5 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איכות טקסט מזעזעת במסכי LCD - פונטים קטנים ב-VG2021 לדוגמה.

tmpusr

Recommended Posts

• תגובות 68
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא מניסיון, אבל ה-dot pitch ב-2407 הוא בדיוק בין ה-19' ל-20' אז אולי זו פשרה טובה, ביחוד עם הפאנל המצויין.

חוץ מזה - גודלו של ה-2407 גורם לך לשבת רחוק יותר ממנו כך שהכל נראה פחות מפוקסל אני מניח (אבל גם קטן יותר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל- 2407WFP פנל S-PVA.

לפי התרשמות סובייקטיבית של PCWORLD, איכות הטקסט של 2407WFP יחסית למתחרים באותה הקטגוריה הינה הגרועה ביותר. את הפרטים ניתן לראות ב-http://www.pcworld.com/article/id,123726/article.html

ובקיצור, להלן ממוצע הציונים הסובייקטיביים שהמגזין נתן לטקסט וגרפיקה בקבוצת 24":

Graphics Text Contrast פנל דגם חברה

86.1 86.1 1000 S-PVA 244T Samsung

84.3 85.5 1000 ? AL2423WDR ACER

82.8 83.2 800 P-MVA VP2330WB ViewSonic

79.6 79.2 1000 S-PVA HPLP2465 HP

77.2 75.6 1000 S-PVA 2407WFP

צריך לציין שלפחות בארץ 2407WFP הינו משמעותית הזול ביותר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני באמת לא יודע מה שווה הבדיקה הסוביקטיבית הזאת, מה שכן כנראה מדובר ברוויזיה הראשונה של ה 2407 שסבלה

מבעיות בהצגת טקסט חד, היום המסך היה מוציא ציונים טובים גם בבדיקה של PCWORLD.

אני תמיד ללא CT במסך LCD והטקסט נראה חד ולדעתי הוא גם לא מפוקסל אפילו ב 19", זה מאוד סוביקטיבי.

בקצרה טקסט נראה מעולה על 2407 בהשוואה לכל מסך אחר שהיה לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם בהשוואה ל 2007FP או WFP? תראה, אני גם שם לב שאי אפשר לדבר באופן גורף על מצב הטקסט. הטקסט בפורום כאן נראה מצויין וכך כמעט כל הטקסטים מהאינטרנט באקספלורר על שלל סוגם (כמובן בלי CT. אני מתחיל להתרגל לפונטי באגירה). אבל הפונטים של התפריטים בכל התוכנות ממש לא משהו. עדיין הרגשה של טקסט כפול עם צל. ורק בפונטים הלועזיים. בעברית הכל בסדר. כנ"ל הטקסטים של האייקונים על שולחן עבודה. גועל נפש. נראה כאילו נשארו שם שרידים של CT.

אני מזכיר שאני על .

באגירה, משיקולים אחרים, אני שוקל 2407. כמה הוא שוקל (אני עם זרוע שמחזיקה עד 9 ק"ג) והאם הטקסטים נראים טוב יותר? או יותר ספציפי: האם הטקסט גדול יותר או שמדובר ממש באותו גדול טקסט רק נדל"ן רחב יותר?

---------------

עריכה:

בדיקה קצר הראתה לי שההבדל בין 24" רחב ל 20.1" רגיל הוא רק ברוחב המסך (הבדל של 2 ס"מ בגובה ו 11 ס"מ ברוחב). כלומר, אפילו הפונטים נראים אותו הדבר (1200 בשני המסכים). מסקנה: לוקחים 24 במקום 20 בעיקר אם צופים בסרטים או משחקים. אני אמנם צופה בסרטים אך לרוב בטלויזיה וזה לא שווה הוצאה של עוד 2300 ש"ח בשביל עוד 11 ס"מ לרוחב. עדיף כבר שני 20.1". בוטל השיקול של 2407. מדהים איך שבכל כיוון שאני הולך, אני חוזר ל 20.1" הרגיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ידוע לי שעל הנייר מדובר בעוד 0.015 לטובת ה 24", אבל הבדלי הגובה ביניהם הוא 2 ס"מ, ושניהם עובדים בגובה על רזולוציה 1200. ממש נשמע אותו דבר.

אני אנסח אחרת: אם בעיית הפונטים נובעת משני מקורות:

1. הפונט שבחרה מיקרוסופט (XP או ויסטה) (ואין לי ספק שהם היו יכולים לפתור את זה) (עם פונטים אחרים אין בעיה למרות גודלם הקטן)

2. dot pitch במסכי LCD שבשילוב עם הוינדוס נותן פונט בעייתי - בעייתיות שלא באה לידי ביטוי במסכי CRT.

כך אם הבדלי גודל הנקודה בין מסכי ה LCD הם כל כך מזעריים, אני מנחש שלא אראה הבדל בין צורת הפונט בין המסכים השונים, וכך הבעייתיות נשמרת (אם אני לא טועה, זה מה שגם אתה טענת בעבר). כלומר, לא נראה לי שאראה הבדל באופן שבו מוצג הפונט ב 24" רחב רק בגלל שה dot pitch שלו גדול ב 0.015.

כמובן, הכל כאן בתיאוריה, וצריך לראות בעיניים (אפשר כמובן לשאול את באגירה, אבל נדמה לי שהבעייתיות לא ממש מפריעה לו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

XENA - בדקתי את הדוגמאות שנתתי בעמוד 5 במסך CRT...

הדוגמה הראשונה (ללא CT) נראית מצויין - טקסט חד וחלק, כמעט ללא פיקסליזציה.

שתי הדוגמאות האחרות (עם CT) נראות פחות טוב אף לא מטושטשות כמו ב-LCD, בעיקר בקצוות.

crtnoctet7.jpg

זה כנראה עניין של העדפה אבל נראה לי שאני בסוף אלך על CRT איכותי 22' :P

ד.א. הייתי היום באינפוסרוויס - ניתן להזמין שם את ה- X95F ולגבי ה-EIZO 1931 הם הסוכנות שלהם בדרום אז כדאי לבדוק מה הם יכולים להציע.

יש להם מדיניות של 0 פיקסלים שרופים ביום בקניה - הבדיקה נעשית ברגע הקניה על המקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...