דיון בריאת העולם.. - עמוד 8 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון בריאת העולם..

Aviko

Recommended Posts

למה אתה שולל את חברי הפורום... ? מאיפה לך שכולם פה כופרים ? :bash:

שטויות במיץ...

חוץ מזה, לא ביקשתי להשתכנע, זה דיון פתוח ... מציגים טיעונים פה ושם.. זה פותח עניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 353
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

למה אתה שולל את חברי הפורום... ? מאיפה לך שכולם פה כופרים ? :bash:

שטויות במיץ...

חוץ מזה, לא ביקשתי להשתכנע, זה דיון פתוח ... מציגים טיעונים פה ושם.. זה פותח עניין.

שולל את חברי הפורום? תגיד לי איפה ראית את זה בדיוק?

כופרים שמופרים פה אין כפיה חביבי כל אחד מאמין במה שהוא רוצה.

רוב חברי הפורום הם בעלי צביון חילוני ואני ביניהם, וזו היתה הכוונה שלי ואין בזה רע בכלל.

ובקשר להשתכנעות ככה הבנתי מהתגובות שלך בדיון הזה, טעיתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

All the answers in the Kabala...

http://www.kabbalah.co.il/

זה לא קשור לחזרה בתשובה ולא לכופרים.

הבעיה שרובכם אינטלגנטים למדי לקרוא חומר מדעי וחדשני ולהביא ציטוטים מפי גדולים בתחום אבל ברגע שמזכירים אלוהים ובריאה אתם נכנסים למעין מגננה.

המגננה הא בדמות דחיה על הסף פסילה וגיחוך ללא בחינת עקרי הדברים.

המדע אמנם עוזר לנו בחיי היום יום ומסביר תופעות שונות בטבע (לפחות את חלקן) אולם עיקריו ידועים מזה אלפי שנים, רק שביהירותינו (המין האנושי) אנו מתנכרים לחכמת אבות ונוטים לחשוב שאנו ממציאים דברים חדשים ואת החכמה בכלל.

למדע יש מקום חשוב בחיינו אך הוא אינו במקום ה"תורה הישנה" וגם אינו סותר אותה. שניהם יכולים לחיות היטב זה לצד זה והמדע מגיע לאט לאט ובהתמדה לגילוי הידע שהיה כבר ידוע כאמור לפני אלפי שנים. אני יודע שעכשיו תחשבו שלקחתי כמה שאיפות אבל אני בכל זאת אומר את זה. כולכם בודאי ראיתם את המטריקס, תחשבו לרגע שאתם באמת חיים בעולם כזה - כלומר לאו דוקא נשלט ע"י מכונות המנצלות אתכם אלה שאנו עטופים במין מעטפות וירטואליות שאנו קוראים להם מציאות (אותה ניתן לראות ולמשש וכמובן. . . להוכיח מדעית) כאשר המציאות שונה לגמרי ולא ממש בתחום התפיסה שלנו.

תחשבו רק לרגע על העובדה שאתם מסוגלים לגמוע בשקיקה (וגם לרוץ אח"כ ולספר לחברה) כל "סיפור בדיוני" מפיו (למעשה ממחשבו) של סטיבן הוקינג למרות שלרובינו כנראה אין את הכלים להבין למה ואיך הוא הגיע לתובנות שלו, וגם התובנות שלו משתנות עם הזמן ועם פריצות דרך חדשות. ולעומת זאת כל אזכור של סיפור (ואולי עובדה) הקשורה ליהדות מעורר בכם מייד את תגובת הדחייה והביטול. רק תחשבו על זה קצת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה שרובכם אינטלגנטים למדי לקרוא חומר מדעי וחדשני ולהביא ציטוטים מפי גדולים בתחום אבל ברגע שמזכירים אלוהים ובריאה אתם נכנסים למעין מגננה.

המדע אמנם עוזר לנו בחיי היום יום ומסביר תופעות שונות בטבע (לפחות את חלקן) אולם עיקריו ידועים מזה אלפי שנים, רק שביהירותינו (המין האנושי) אנו מתנכרים לחכמת אבות ונוטים לחשוב שאנו ממציאים דברים חדשים ואת החכמה בכלל.

למדע יש מקום חשוב בחיינו אך הוא אינו במקום ה"תורה הישנה" וגם אינו סותר אותה. שניהם יכולים לחיות היטב זה לצד זה והמדע מגיע לאט לאט ובהתמדה לגילוי הידע שהיה כבר ידוע כאמור לפני אלפי שנים. אני יודע שעכשיו תחשבו שלקחתי כמה שאיפות אבל אני בכל זאת אומר את זה. כולכם בודאי ראיתם את המטריקס, תחשבו לרגע שאתם באמת חיים בעולם כזה - כלומר לאו דוקא נשלט ע"י מכונות המנצלות אתכם אלה שאנו עטופים במין מעטפות וירטואליות שאנו קוראים להם מציאות (אותה ניתן לראות ולמשש וכמובן. . . להוכיח מדעית) כאשר המציאות שונה לגמרי ולא ממש בתחום התפיסה שלנו.

תחשבו רק לרגע על העובדה שאתם מסוגלים לגמוע בשקיקה (וגם לרוץ אח"כ ולספר לחברה) כל "סיפור בדיוני" מפיו (למעשה ממחשבו) של סטיבן הוקינג למרות שלרובינו כנראה אין את הכלים להבין למה ואיך הוא הגיע לתובנות שלו, וגם התובנות שלו משתנות עם הזמן ועם פריצות דרך חדשות. ולעומת זאת כל אזכור של סיפור (ואולי עובדה) הקשורה ליהדות מעורר בכם מייד את תגובת הדחייה והביטול. רק תחשבו על זה קצת.

חוסר עקביות במיטבה.

כמה כיף להגיד דברים בלי לשים לב הא?

מדע לא סותר את התורה? איפה אתה חי? אני מקווה שלא על כדור הארץ כי פה כולם חושבים אחרת.

תורה=טמטום גמור שהמציאו אנשים מלפני 5 אלפים שנה בגלל שלא היה להם תשובות. בין הטמטום נכלל גם אלוהים.

פה ושם הם שכללו את השטויות, וכך נולד הקבלה.

מדע זה סוג של חשיבה של אנשים שיש להם שכל, והם לא מסתמכים בעיניים עצומות על מה שאחרים מנסים לדחוף להם (יענו "אמונה")

אין בקבלה שום דבר שקשור למדע.

הסיבה היחידה שאנשים לא מוכנים לשמוע את הדברי "אלוהים" שאתה מוכר, זה בגלל שהם נועדו להמיר דעה, ולנסות לשכנע שקיים משהו גם אם אין שום הוכחות שהוא קיים.

בזה שאתה שובר את הקרח, אתה לא מחליש אותו. אתה רק מגביר את הקור. (נסה כבר להבין...אתה טוב בשטיפת מוח)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו, בשביל מה כתבתי את זה?

הרי התשובה היהירה והמתנשאת שלך היא בדיוק מה שצפיתי.

אבל כדי להישאר בענין (ולנסות להיות עקבי כפי שאתה מצפה ממני) - איך אתה יודע שאין בקבלה שום דבר שקשור למדע? אני מניח שאתה לא יודע את כל תורת הקבלה וכנראה לא את כל המדע אז איך אתה יכול על בסיס "מדעי" לומר כזה משפט?

למה קבעת ש"כולם" חושבים כאן אחרת? האם אתה דובר רשמי של "כולם"?

איך אתה יודע שקימים חלקיקים תת אטומיים שאף אחד לא יכול לראות/להרגיש ובד"כ גם לא למדוד? רק כי יש מדענים שמבינים, שאמרו/הוכיחו שיש?

הפוסל במומו פוסל

חוסר עקביות במיטבה.

כמה כיף להגיד דברים בלי לשים לב הא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו, בשביל מה כתבתי את זה?

הרי התשובה היהירה והמתנשאת שלך היא בדיוק מה שצפיתי.

אבל כדי להישאר בענין (ולנסות להיות עקבי כפי שאתה מצפה ממני) - איך אתה יודע שאין בקבלה שום דבר שקשור למדע? אני מניח שאתה לא יודע את כל תורת הקבלה וכנראה לא את כל המדע אז איך אתה יכול על בסיס "מדעי" לומר כזה משפט?

למה קבעת ש"כולם" חושבים כאן אחרת? האם אתה דובר רשמי של "כולם"?

איך אתה יודע שקימים חלקיקים תת אטומיים שאף אחד לא יכול לראות/להרגיש ובד"כ גם לא למדוד? רק כי יש מדענים שמבינים, שאמרו/הוכיחו שיש?

הפוסל במומו פוסל

שמע, אני מכיתה א' מתווכח עם רבנים על דת.

קודם כל מתנצל אם זה היה מתנשא, אוליי זה ניהיה הרגל אצלי.

הדבר הכי חשוב שיש לי לומר:

למרות שלדעתך יש בקבלה דברי , ולפי דרכך אכן יש, אבל לפי דרכי אין.

הסבר:

דברי הם מידע חופשי לכולם. כל אחד יכול להשתמש וכל אחד יכול לשנות.

הבעייה היא שבאים הדתיים מכל הדתות בעולם וכותבים את זה בספרים שלהם כדי ליצור מונופול על אלוהים פרסונלי.

דברי באים לתת מידע לקורא. מידע שאמור להחכים. מידע שאמור לתת תשובה לשאלה.

אם 1+1 זה השאלה, אז המדע יגיד שזה 2. למה? ככה זה.

יבוא דתי:

1+1 = 2, למה? כי זה מאלוהים!!! תאמין בו אחרת יהיה לך רע בעולם הבא!!

-מאיפה לך לדעת שזה מאלוהים?? =הנה! בוא תראה זה כתוב בספר!!

מה הקשר בין הספר לאלוהים? =זה ברור שהכותב שלו היה אלוהי, ולכן זה מאלוהים! תאמין ועכשיו!

סליחה על הציניות. אבל זה המצב.

אתם לוקחים נתונים ידועים, כותבים אותם בספר, ואז קופצים על המציאה כמה שנים אחרי זה ואומרים שזה הוכחה לדת, ולמציאות אלוהית.

אם זה היה , אז זה היה שטיפת מוח.

מדע לא אמור לגרום לך לקום בבוקר ולהתפלל לכיסא.

דת כן.

בגלל זה אין בקבלה ובתורה שום מדע בשיט.

:bash: :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק

נכון שלא מקובל בדת להוכיח (בניסוי שיעמוד בסטנדרטים מדעיים ולא בגימטריה/דילוגי אותיות/סיפורים עם מוסר השכל נחמד) דברים כאלה ואחרים... אבל מעצם היותה של ההוכחה - הוכחה היא יותר טובה מדיבורים באוויר.

גם אם יש בתנך/גמרא/כל ספר יהודי אחר דברים שהמדע יודע שהם נכונים זה לא ממש מרשים אותי... כי מה לעשות אפילו לפני 3000 שנה אנשים לא היו מפגרים וגם ביוון העתיקה ידעו מה זה פאי ואת הקירוב שלו (למה אני מדבר עכשיו על פאי? שתי סיבות - אחת אני רעב השניה היא שלפני כמה זמן מישהו פירסם בפורום אחר שהרמבם הוא זה שהמציא את הפאי וזה איך שהוא מוכיח שיש אלוהים בכל מקרה העיקרון זהה, אחרי שאמרתי לו שגם ביוון העתיקה ידעו מה זה פאי הוא התחיל לדבר על זה שבתלמוד ידעו מה זה פאי... התגובה שלי היתה בערך: ":s05: :'( :kopfpatsch::nixweiss: אבל רק לפני שלוש הודעות אמרתי שגם ביוון העתיקה ידעו מה זה פאי...")

טוב, אז איפה היינו?

אה כן רציתי להביא לך לינק למה זה ניסוי מדעי... אני הולך לחפש בויקי אל תברח!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים אתך שיש אנשי דת שהם למעשה מיסיונרים ואכן יוצרים תדמית שלילית והתנגדות כפי שהיטבת לתאר.

אני גם מבין את ההתנגדות שלך אם אתה טוען שמכיתה א' אתה מתווכח עם רבנים על דת.

בכל מקרה הרעיון הוא לא שלוקחים נתון כותבים אותו בספר ואז אומרים שזה היה כתוב וזה מאלוהים. אני מקווה שאפילו אתה לא מאמין שהענין רדוד עד כדי כך.

בוא ותבין משהו, כפי שאמרתי כבר המדע לא סותר את התורה (אני לא אשתמש במונח דת במתכוון כי הוא מוביל למקומות אחרים) ולהיפך.

המדע עוזר לנו להבין כמה זה 1+1 וגם לכתוב את הדיון הזה וכמובן בתחומים רבים בחיים.

אבל שים לב מה קורה בעולם של שנת 2006 לעומת העולם של אבותינו הקדומים. האם למרות המדע המתקדם יש פחות מלחמות? האם אנשים לא מתים או מתים פחות? הרי תמיד צצות מחלות חדשות ודרכים יצירתיות למות, תאונות דרכים, AIDS . . .

האם אנשים היום יותר מאושרים? האם יש פחות אומללות?

התשובה כמובן היא לא. וגרוע מכך למדע אין תשובה לזה וגם לא תהיה. על כל מחלה שהמדע ימצא לה תרופה תצוץ אחרת. ביצור מה שאני מנסה לומר זה שהתורה מכילה אמת אוניברסלית שאתה יכול אם תרצה לקרוא לה במונחים מדעיים תמ"ג או UMG

לזה המדע עוד לא הגיע ואם יגיע זה יהיה מבוסס על עקרונות שכבר היו ידועים לחכמים. שם יש את התשובה למחלות לאושר ולסיפוק ולדרך פעולת היקום בו אנו חיים. שם יש את המידע איך להשפיע ולשנות את נתיב חייך או אם תרצה לקפוץ ליקום מקביל ולהמשיך שם את חייך על זמן מרחב אחר. מידע נוסף בסרטים דלתות מסתובבות, מטריקס, ועוד כמה שאני לא זוכר - כולם נכתבו ע"י אנשים שבקרו במרכז לקבלה ושאבו משם את הרעיונות שמהווים בסיס לסרטי מד"ב לפי תפיסתינו.

לגבי בריאת העולם המדע מסביר לנו שהיתה נקודת זמן בה היה המפץ אבל לפניו יש יחודיות, משהו שהמדע לא יודע להסביר, למה ישבה שם טיפת חומר בריק וחיכתה למפץ? למה קרה המפץ? מי הביא את החומר לשם. כדי להבין וללמוד את זה לא חייבים זקן וכיפה רק ראש פתוח וקצת רצון.

לגבי נתונים מהמקורות היהודיים - לדעתי יש כאן מידה של קטנוניות בנסיון להראות שמישהו רשם כדי שיוכל אח"כ לומר הנה זה כתוב.

אני לא יודע לגבי PI (תפוחים) אב באופן כללי יש הרבה נתונים מענינים בכתבים שמפורשים ישירת מהתורה ומכתבים שקדמו לה (ספר היצירה) שלא מבוססים על מחקר ותצפית אלה על הכתוב בלבד

נמשיך מחר . . .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא שיש איגוד של מדענים שתופרים עלינו תיק כן ?

הרי הכל מאושש בידי עמיתים לעבודתו ועוד קהילת של כנראה אלפי מדענים כמוהו, רק שהוא או אחרים הוכיחו, והצליחו להסביר את זה לאחרים.

בתגובה ישירה לפוסט שלך -

מצד שני אפשר להגיד אותו דבר על אלוהים, אמנם המדע והתורה יכולים להסתדר ביחד [בתנאי שיש פרשן לתורה שמצליח לדחוף איזשהו סיפור כיסוי - וזה קורה הרבה.]

אז רגע, אם לא המדע, למה דווקא אלוהים ?

אז אם המציאות היא באמת לא בגדר התפיסה שלנו [וזאת הסיבה העיקרית שאנחנו שואלים את השאלות הללו] - יש לנו מן סוג של אופציה אחרונה, אלוהים כמובן, אבל שוב,

זה בוודאי נובע מקוטן התפיסה האנושית, כנראה שאנחנו עוד לא מפותחים מספיק בשביל לקלוט דברים כאלו - קל וחומר אלוהים, גדול עליי אחי :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים אתך שיש אנשי דת שהם למעשה מיסיונרים ואכן יוצרים תדמית שלילית והתנגדות כפי שהיטבת לתאר.

אני גם מבין את ההתנגדות שלך אם אתה טוען שמכיתה א' אתה מתווכח עם רבנים על דת.

בכל מקרה הרעיון הוא לא שלוקחים נתון כותבים אותו בספר ואז אומרים שזה היה כתוב וזה מאלוהים. אני מקווה שאפילו אתה לא מאמין שהענין רדוד עד כדי כך.

בוא ותבין משהו, כפי שאמרתי כבר המדע לא סותר את התורה (אני לא אשתמש במונח דת במתכוון כי הוא מוביל למקומות אחרים) ולהיפך.

המדע עוזר לנו להבין כמה זה 1+1 וגם לכתוב את הדיון הזה וכמובן בתחומים רבים בחיים.

אבל שים לב מה קורה בעולם של שנת 2006 לעומת העולם של אבותינו הקדומים. האם למרות המדע המתקדם יש פחות מלחמות? האם אנשים לא מתים או מתים פחות? הרי תמיד צצות מחלות חדשות ודרכים יצירתיות למות, תאונות דרכים, AIDS . . .

האם אנשים היום יותר מאושרים? האם יש פחות אומללות?

התשובה כמובן היא לא. וגרוע מכך למדע אין תשובה לזה וגם לא תהיה. על כל מחלה שהמדע ימצא לה תרופה תצוץ אחרת. ביצור מה שאני מנסה לומר זה שהתורה מכילה אמת אוניברסלית שאתה יכול אם תרצה לקרוא לה במונחים מדעיים תמ"ג או UMG

לזה המדע עוד לא הגיע ואם יגיע זה יהיה מבוסס על עקרונות שכבר היו ידועים לחכמים. שם יש את התשובה למחלות לאושר ולסיפוק ולדרך פעולת היקום בו אנו חיים. שם יש את המידע איך להשפיע ולשנות את נתיב חייך או אם תרצה לקפוץ ליקום מקביל ולהמשיך שם את חייך על זמן מרחב אחר. מידע נוסף בסרטים דלתות מסתובבות, מטריקס, ועוד כמה שאני לא זוכר - כולם נכתבו ע"י אנשים שבקרו במרכז לקבלה ושאבו משם את הרעיונות שמהווים בסיס לסרטי מד"ב לפי תפיסתינו.

לגבי בריאת העולם המדע מסביר לנו שהיתה נקודת זמן בה היה המפץ אבל לפניו יש יחודיות, משהו שהמדע לא יודע להסביר, למה ישבה שם טיפת חומר בריק וחיכתה למפץ? למה קרה המפץ? מי הביא את החומר לשם. כדי להבין וללמוד את זה לא חייבים זקן וכיפה רק ראש פתוח וקצת רצון.

לגבי נתונים מהמקורות היהודיים - לדעתי יש כאן מידה של קטנוניות בנסיון להראות שמישהו רשם כדי שיוכל אח"כ לומר הנה זה כתוב.

אני לא יודע לגבי PI (תפוחים) אב באופן כללי יש הרבה נתונים מענינים בכתבים שמפורשים ישירת מהתורה ומכתבים שקדמו לה (ספר היצירה) שלא מבוססים על מחקר ותצפית אלה על הכתוב בלבד

נמשיך מחר . . .

אויי לא נמאס לך מהמעגליות הזאת? :bash: :bash:

אתה עושה בדיוק מה שאמרתי.

אתה טוען להטפה.

אתה מנסה להראות שבגלל שכתוב משהו בתורה אז יש אלוהים.

אתה עונה לפוסט שלי=>אומר שאתה בעצם לא זה(שובר קרח)=>אבל בעצם עושה את זה בצורה הכי גרועה שיכולה להיות. :kopfpatsch:

אין הבדל בינך לבין רב. שניכם מעגליים, דמגוגיים, ולא שמים לב לעצמכם. אה ואין גם עקביות. :s07:

תפסיק עם זה. :pissed: :pissed:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משין, אתה חרידופוב :silly:

אל תתרגז סתם ידידי, אין על מה... תציג דעה או מחשבה, אבל בנועם.. זה חשוב לדיון. ;)

שלומומ [חחח.. WTF..] -

לגבי המחלות, יהיה נחמד אם איזה חסיד קבלה יצא ויחשוף בפנינו את כל קסמי המרפא האלו...

את האושר העילאי או במילים אחרות את האוטופיה הזאת.

כאילו... למי בדיוק שומרים את זה ? למשיח ? :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משין, אתה חרידופוב :silly:

אל תתרגז סתם ידידי, אין על מה... תציג דעה או מחשבה, אבל בנועם.. זה חשוב לדיון. ;)

שלומומ [חחח.. WTF..] -

לגבי המחלות, יהיה נחמד אם איזה חסיד קבלה יצא ויחשוף בפנינו את כל קסמי המרפא האלו...

את האושר העילאי או במילים אחרות את האוטופיה הזאת.

כאילו... למי בדיוק שומרים את זה ? למשיח ? :nixweiss:

או, עם תשובה כזאת אני יכול להתמודד (להטיף לדברי k.machine).

אז זהו שאין קסמים ואין ניסים משמיים. הכל בידינו במודעות שלנו לשנות ולעצב את המציאות (שכפי שכבר אמרנו היא מין סוג של אשליה, זוכרים מטריקס . . )

רק צריך להתנתק קצת מהחרדה ולהתחבר לעצמינו, לא לאנשים עם זקן ארוך, לא לכסא בבית הכנסת אלה לנפש שלנו.

שנאמר "אלוהים עוזר למי שעוזר לעצמו" ואז אפשר להתמודד עם הרבה מצבים שהמדע לא יודע להסביר ולהתמודד איתם.

לדוגמא (ושוב זו רק דוגמא אחת אז אל תתפסו לענין) ידוע שתרופות פלסבו עוזרות לרפא חולים (הוכח מדעית) למרות שאין שם שום חומר שאמור לעזור לחולה מדעית.

או ישנם מקרים שאנשים מתאוששים ממצבים רפואיים בלתי אפשריים כאלה המוגדרים כנס רפואי - לדוגמא כאלה שאכולים סרטן ובדרך "נס" מתגברים על זה ללא שיירים.

לא צריך להיתפס לענין שיושב איש מואר בשמיים אם אגרוף ברזל ומחכה להביא לכם בראש אם לא תתפללו בבוקר. לאל יש חלק בכל אחד מאיתנו (בצלמו) רק צריך לדעת להתחבר אליו.

זהו לא להתרגז ולא לשנוא אחרים בגלל דעות לא מקובלות עליכם (ואהבת לריעך כמוך - כלל גדול בתורה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

shlomom אני אוהב את התגובות שלך .. הם מעניינות, מחזקות ומשעירות את הידע :)

וכן k.machine אתה לא צריך להתרגז, אתה יכול לקבל ואתה יכול לא לקבל. על זה נאמר אם ברצונך ללמוד או לא או להתווכח (זאת גם אפשרות) ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...