דיון בריאת העולם.. - עמוד 22 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון בריאת העולם..

Aviko

Recommended Posts

בגלל שממש ממש אין לי זמן אז אני רק יזכיר מושגים

איך נוצר התא הראשון? חפש על "המרק הקדמוני" או "מרק בראשיתי" בעברית או Primeval Soup באנגלית

למה לא נוצרו בתהליך אבולוציוני מחשבים? (או עט או ספר או ממטוס בואינג 747 או כל וראציה אחרת על אותו סיפור)

למחשב חסר כמה חלקים חשובים באבלוציה:

• היכולת להתרבות
  • היכולת להוריש לצאצים שלו את תכונותיו
  • האפשרות שהצאצאים שלו יסבלו ממוטציה אשר תשנה את התכונות שלהם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 353
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

בגלל שממש ממש אין לי זמן אז אני רק יזכיר מושגים

איך נוצר התא הראשון? חפש על "המרק הקדמוני" או "מרק בראשיתי" בעברית או Primeval Soup באנגלית

למה לא נוצרו בתהליך אבולוציוני מחשבים? (או עט או ספר או ממטוס בואינג 747 או כל וראציה אחרת על אותו סיפור)

למחשב חסר כמה חלקים חשובים באבלוציה:

• היכולת להתרבות
  • היכולת להוריש לצאצים שלו את תכונותיו
  • האפשרות שהצאצאים שלו יסבלו ממוטציה אשר תשנה את התכונות שלהם

אחלה של תשובה פשוטה.

חבל שהמאמינים לא מסוגלים להגיע לזה בעצמם ומסתפקים בתשובה של "אלוהים עשה" וזהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגלל שגם אני הולך לישון אני אגיד לך מה אני חושב על המרק.

הבנתי שהוכיחו יצירת חומצות אמינו בתנאים ש"חושבים" שהיו בכדור (או משהו כזה) ההבנה הביולוגית שלי לא מזהירה.

עכשיו, תא חי ואפילו פשוט אם אני לא טועה מורכב משרשראות חלבונים שנראות טוב בטלוויזיה ויש לו תפקודים מורכבים (יחסית) כלומר עצם יצירת החומצות לא חיברה אותם למבנה שיצור תא.

איך נוצר התא הזה (זה לפני תהליך הניסוי והטעיה של הברירה הטבעית) ולמה לא נוצרו טרנזיסטורים שהם מבנים הרבה יותר פשוטים וגסים.

אחרי שנוצר התא, האם זה ברור מאליו שחיבור כמה שרשראות חומר אורגני מורכב יכולות גם להתרבות ולהוריש לצאצאים תכונות??

איך אותו תא קדמון "החליט" שהוא רוצה להתרבות?

יצירת קואצאוורטים

החלבונים, שנוצרו בימים ובאגמים העתיקים, הצטרפו לטיפות מיקרוסקופיות הקרויות קואצאוורטים, אשר מסוגלות לקלוט לתוכם חומרים. כתוצאה מקליטת חומרים לתוכם הן גדלות, וכאשר הן מגיעות לגודל מסוים הן נחצות לשניים.

הטיפות שהמבנה החלבוני שלהם היה מוצלח יותר יכלו לקלוט לתוכם חומרים במהירות רבה יותר, כולל טיפות קטנות מהם. הן התחלקו מהן יותר היו רבות יותר מטיפות בעלות מבנה חלבונים שונה.

חומצות הגרעין שבונות את ה-(DNA) בתאים הנוכחיים השתלבו בטיפות. מרגע שפיתחו חומצות הגרעין דרך לקבוע את מבנה החלבונים ניתן לשייך את הטיפות ליצורים החיים. חומצות הגרעין יכלו לפקח על בניה של חלבונים שיזרזו וישלטו על תהליכי מטבוליזם וההתחלקות (התרבות).

נשמע לי בערך כמו סיפורי התנך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה נכון אז למה התאים המשיכו להתפתח ולא נשארו באותו מצב?

בגלל מוטציות?

תבין הגוף מורכב יותר מדי

יש יותר מדי סנכרון בכל דבר אם מערכת אחת קטנה בגוף קורסת כל הגוף קורס יחד איתה..

ויש הרבה יותר מדי מערכות בגוף.........

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשמע לי בערך כמו סיפורי התנך.

:) יש בזה משהו. כרגע, גם תיאוריה מדעית מפורטת לגבי היווצרות חיים, היא עדיין לא יותר מתיאוריה (למרות שכמובן נשמעת הרבה פחות מופרכת מ"בראשית ברא אלוהים").

אז בכל זאת הכל מסתכם באמונה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל הוא שהמדע כבר הראה שאפשר לייצר חומצות אמינו וחלבונים אם התנאים מתאימים וחומצות אמינו וחלבונים הם הבסיס לתא פשוט

המדע טוען שאם קורה X אפשר ליצור תא

המדע מראה שכשאר הם עושים X זה עובד

הדת טוענת שאלוהים עשה Y והכל קרה

זהו ותיזהר אם אתה אומר שלא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי שנוצר התא, האם זה ברור מאליו שחיבור כמה שרשראות חומר אורגני מורכב יכולות גם להתרבות ולהוריש לצאצאים תכונות??

איך אותו תא קדמון "החליט" שהוא רוצה להתרבות?

אבל זה מובן מאליו:

בתהליך אקראי נוצר A. ל- A אין יכולת שיכפול עצמי (קרי התרבות). אחרי פרק זמן מסויים A מתפרק חזרה לחומרים שיצרו אותו.

בתהליך אקראי נוצר B. ל- B אין יכולת שיכפול עצמי (קרי התרבות). אחרי פרק זמן מסויים B מתפרק חזרה לחומרים שיצרו אותו.

בתהליך אקראי נוצר C. ל- C אין יכולת שיכפול עצמי (קרי התרבות). אחרי פרק זמן מסויים C מתפרק חזרה לחומרים שיצרו אותו.

בתהליך אקראי שוב נוצר A. ל- A אין יכולת שיכפול עצמי (קרי התרבות). אחרי פרק זמן מסויים A מתפרק חזרה לחומרים שיצרו אותו.

בתהליך אקראי נוצר D. אחת מהתכונות ש- D מקבל, באותו אופן אקראי, היא יכולת השכפול העצמי. אחרי פרק זמן מסויים A מתפרק חזרה לחומרים שיצרו אותו, אבל לפני שזה קרה, D הספיק ליצור כמה עותקים שלו. שושלת D תמשיך להתרבות כל עוד יש חומרי גלם זמינים.

בתהליך אקראי, אחד מצאצאיו של D משתנה והופך ל- E. E פחות מוצלח מ- D ולכן לא יכול להתחרות בו על חומרי הגלם. E לא שורד.

בתהליך אקראי, אחד מצאצאיו של D משתנה והופך ל- F. F פחות מוצלח מ- D ולכן לא יכול להתחרות בו על חומרי הגלם. F לא שורד.

בתהליך אקראי, אחד מצאצאיו של D משתנה והופך ל- G. G יותר מוצלח מ- D ולכן D לא מצליח להתחרות בו. G תופס את מקומו של D.

וכך הלאה. שינוי אקראי, ברירה טבעית והמון זמן, זה כל מה שצריך.

המאובנים הראשונים של חד-תאיים מופיעים במיליארד וחצי שנים אחרי היווצרותו של כדור הארץ. המון זמן. עוברים עוד כשני מיליארד שנים עד להופעת הרב תאיים הראשונים. יש המון זמן לאבולוציה.

למה נוצר תא חי? כי הוא יכול. למה תאים התקבצו ביחד ליצור רב תאי? כי הם יכולים. אם זה אפשרי וזה יכול לשרוד ולהתרבות, אין שום סיבה שזה לא ישרוד ויתרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי מה התשובה של הדתיים לבריאת האלוהים?

יש להם תשובה. כי זה היה או להתקיים או לחדול, ולכן אלוהים "פירק" את עצמו לכל הגורמים האלה והאנושות בתוכם-שהסה"כ שלהם זה בעצם ההתגלמות שלו.

זה תשובה פילוסופית כמובן, ואין לה צידוק מדעי.

אבל מצד שני המדע לעולם לא בא להסביר למה. ואנשים פה מאוד מתיימרים להגיד שכן.

אפילו סטפן הוקינג אמר שאין שום הסבר מדעי ל-למה שדברים בכלל יווצרו.

על זה המדע לא עונה, ובחיים לא יענה בגלל שזה קשור לתחום אחר.

אם אתם רוצים להתווכח על זה,זה בסדר.אבל כל הטיעונים של האבולוציה ומה קדם למה עדיין לא מסביר את שאלת השאלות, עם כל הכבוד לאלו שרוצים להראות את הידע שלהם בביולוגיה או בכימיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זה מובן מאליו:

בתהליך אקראי נוצר A. ל- A אין יכולת שיכפול עצמי (קרי התרבות). אחרי פרק זמן מסויים A מתפרק חזרה לחומרים שיצרו אותו.

בתהליך אקראי נוצר B. ל- B אין יכולת שיכפול עצמי (קרי התרבות). אחרי פרק זמן מסויים B מתפרק חזרה לחומרים שיצרו אותו.

בתהליך אקראי נוצר C. ל- C אין יכולת שיכפול עצמי (קרי התרבות). אחרי פרק זמן מסויים C מתפרק חזרה לחומרים שיצרו אותו.

בתהליך אקראי שוב נוצר A. ל- A אין יכולת שיכפול עצמי (קרי התרבות). אחרי פרק זמן מסויים A מתפרק חזרה לחומרים שיצרו אותו.

בתהליך אקראי נוצר D. אחת מהתכונות ש- D מקבל, באותו אופן אקראי, היא יכולת השכפול העצמי. אחרי פרק זמן מסויים A מתפרק חזרה לחומרים שיצרו אותו, אבל לפני שזה קרה, D הספיק ליצור כמה עותקים שלו. שושלת D תמשיך להתרבות כל עוד יש חומרי גלם זמינים.

בתהליך אקראי, אחד מצאצאיו של D משתנה והופך ל- E. E פחות מוצלח מ- D ולכן לא יכול להתחרות בו על חומרי הגלם. E לא שורד.

בתהליך אקראי, אחד מצאצאיו של D משתנה והופך ל- F. F פחות מוצלח מ- D ולכן לא יכול להתחרות בו על חומרי הגלם. F לא שורד.

בתהליך אקראי, אחד מצאצאיו של D משתנה והופך ל- G. G יותר מוצלח מ- D ולכן D לא מצליח להתחרות בו. G תופס את מקומו של D.

וכך הלאה. שינוי אקראי, ברירה טבעית והמון זמן, זה כל מה שצריך.

המאובנים הראשונים של חד-תאיים מופיעים במיליארד וחצי שנים אחרי היווצרותו של כדור הארץ. המון זמן. עוברים עוד כשני מיליארד שנים עד להופעת הרב תאיים הראשונים. יש המון זמן לאבולוציה.

למה נוצר תא חי? כי הוא יכול. למה תאים התקבצו ביחד ליצור רב תאי? כי הם יכולים. אם זה אפשרי וזה יכול לשרוד ולהתרבות, אין שום סיבה שזה לא ישרוד ויתרבה.

אז לפי מה שאתה אומר נוצר גוף שיכול לשרוד נכון?

אז למה יש כל כך הרבה חיות בעולם.

הרי אתה אומר שרק החזק שורד ....

ועדיין.....הגוף מורכב מדי בשביל להסביר אותו ע"י אבולוציה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק.

הגוף האנושי הוא אחד השבריריים שיש אז למה דווקא הוא?

למה הוא לא פיתח למשל במשך הזמן את האפשרות לסובב את הראש 180 מעלות להקלה על זיהוי אוייבים?

למה הפרה לא פיתחה במשך הזמן מהירות גבוהה יותר

למה שוכני איזור הקרח לא פיתחו שיער עבה יותר במשך הזמן

אם הבשר שהקופיפ הקדמון אכל תרם להתפתחות המוח שלו, למה הטורפים האחרים לא התפתחו במהירות גבוהה יותר כמוהו ?

למה להקות טורפים שחיים בצורה כזו עוד לפני הקופיפ הקדמון, לא פיתחו התנהגות זו לציביליזציה מתקדמת יותר?

עכשיו סיפור: " מעשה בפוטון "

פעם לפני שנים רבות היה אור והאור היה יפה

החליטו המדענים לפרק אותו ואת אימא שלו לגורמים.

לא עבר זמן והם הגיעו למסקנה: " היננו להודיע כי האור בנוי מפוטונים שהם חלקיקים קטנים וחמודים "

אבל זה לא ארך הרבה זמן והם הגיעו למסקנה חדשה: " היננו להודיע כי האור בנוי מפוטונים שהם גלים קטנים וחמודים"

אבל מה... אבסורד, חלקיק או גל.

ישבו וחשבו איך יוצאים מהפלונטר. עד שיום אחד איאוריקה החליטו שהפוטון הוא דואלי.

כטוב ליבם בחלקיק אמרו: " הפוטון הוא פעם חלקיק ופעם גל זה פשוט תלוי איך מסתכלים על זה ומתי.

"וגר חלקיק עם גל".

וכך עם פיתרון שהניח את דעתם ניגשו לחלקיק הבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגוף האנושי הוא אחד השבריריים שיש אז למה דווקא הוא?

כי יש לו שכל ובגלל זה הוא השולט עכשיו על כסה"א וטוחן כל מה שבא לו, אין חיה שיכולה לעמוד מולו עכשיו.

למה הוא לא פיתח למשל במשך הזמן את האפשרות לסובב את הראש 180 מעלות להקלה על זיהוי אוייבים?

מי צריך ראש כזה עם שכל כזה?

למה הפרה לא פיתחה במשך הזמן מהירות גבוהה יותר

שאלה מכשילה לעצמך, הדתיים יגידו לך שהיא נועדה להיות אכילה.

אבל תאכלס יש לך טעות באבולוציה של הפרות-הן פעם היו הרבה יותר זריזות ומהירות. והן התנוונו בגלל שכל מה שאנחנו מכירים זה פרות שמיועדות לשחיטה.

למה שוכני איזור הקרח לא פיתחו שיער עבה יותר במשך הזמן

מי אמר שלא? הדב הצפוני יש לו יותר פרווה, כנ"ל הזאבים שם וכנ"ל כל חיות הים שם שיש להם עור חלק ושומני שמגן עליהם מפני הקור.

אם הבשר שהקופיפ הקדמון אכל תרם להתפתחות המוח שלו, למה הטורפים האחרים לא התפתחו במהירות גבוהה יותר כמוהו ?

לא מכיר את ההשערה הזאת, אבל היא נשמעת לי באמת לא קשורה.

למה להקות טורפים שחיים בצורה כזו עוד לפני הקופיפ הקדמון, לא פיתחו התנהגות זו לציביליזציה מתקדמת יותר?

זו גם שאלה מכשילה לעצמך, הדתיים יגידו שהבורא יצר אדם ולכן האחרים לא התפתחו.

ההשערה שלי שהגזע שהוא האדם עכשיו היה פשוט יותר מתוחכם ויותר מנייק והוא בטח סידר אותם וגנב להם אוכל או כל פטנט אחר. או שיכול מאוד להיות שבכלל היוהרבה גזעי "אדם ראשוני" כמונו רק שהם מתו במלחמות. או שאלו הסינים..

לא הבנתי מה הקשר של כל השאלות האלו, אבל היה נחמד לענות לך.

שאלת השאלות היא איך נוצר משהו מכלום.

ועדיין לא עניתם לי חכמולוגים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...