דיון בריאת העולם.. - עמוד 21 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון בריאת העולם..

Aviko

Recommended Posts

ברור שלרבנים יש תשובה לכל דבר. הם מקצוענים. עברו קורסים בשביל לשטוף שכל של אנשים חלשים.

קח קצת תשובות אמיתיות:

http://www.hofesh.org.il/articles/god/aboutgod.html

http://www.hofesh.org.il/religion_merchants/claims/emotional.html

http://www.hofesh.org.il/articles/god/shoa_just_a_question.html

http://www.hofesh.org.il/articles/god/believe.html

http://www.hofesh.org.il/articles/science/neardeath/neardeath.html

:xyxthumbs:

באתר http://hofesh.org.il/ ריכזו את כל החומר על הטיעונים של המחזירים בתשובה, ככה שחבל לבזבז זמן כל פעם שאותם הטיעונים הישנים מועלים.

למאמרים יותר מתקדמים יש את positiveatheism.org.

בסופו של דבר זו החלטה שלך אם תהיה דתי, אבל לדעתי, דת זה לא יותר ממוסד שמהמטרה שלו היא לקיים את עצמו - בדיוק כמו אורגניזם חי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 353
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תראו אני אל בא לתת עמדה אני רק נותן טיעון

המדע היום מסכים שמערכת מורכבת כמו העין שיש לנו לא יכולה להיות מתהליך אבולציוני מכיוון שזה פשוט מורכב מדי וזה מתוכנן מדי שמעו אני אל יודע יש אלוהים אין אלוהים אבל מזה אפשר להבין שמישהיו כן תכנן את הכל.

העין זה משהו כל כך מורכב שאין סיכוי שזה פשוט נוצר מעצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראו אני אל בא לתת עמדה אני רק נותן טיעון

המדע היום מסכים שמערכת מורכבת כמו העין שיש לנו לא יכולה להיות מתהליך אבולציוני מכיוון שזה פשוט מורכב מדי וזה מתוכנן מדי שמעו אני אל יודע יש אלוהים אין אלוהים אבל מזה אפשר להבין שמישהיו כן תכנן את הכל.

העין זה משהו כל כך מורכב שאין סיכוי שזה פשוט נוצר מעצמו.

לא יודע מאיפה הבאת את זה, המדע הגיע בדיוק למסקנה ההפוכה. העין ממש לא כזו מורכבת ובהחלט יכלה להיווצר, וגם הוכיחו שנוצרה אצל מספר , בתהליך אבולוציוני של ניסוי וטעייה.

כל העניין של "וואו כמה שהעין מורכבת" הוא הלך רוח מיושן שהמדע זנח כבר לפני זמן רב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסוי וטעייה זה שיש לך מטרה בעקרון ואז אתה מנסה ומנסה להגיע לאותה מטרה.

אני לא חושב שזה אפשרי שהיה ניסוי וטעייה איך יכול להיות שיש בעלי שידעו שיש דבר כזה אור סוגי אור שונים והעין נוצרה ע"י ניסוי וטעייה אני אשמח מאוד אם תאיר את עייני ותביא לי איזה מאמר נורמלי מאתר אמין שאומר שהעין לא מורכבת כי לפי מה שאני יודע כל המדענים מסכימים שהעין זה האיבר הכי מורכב בגוף האדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי מה התשובה של האטאיסטים לבריאת העולם?

איך בדיוק משהו נוצר מכלום ולמה בכלל שיווצר?

כשאתה שואל איך נוצר העולם למה אתה מתכוון?

איך נוצר היקום?

איך נוצר כדור הארץ?

או אולי איך בכלל נוצר המפץ הגדול שיצר את היקום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי מה התשובה של הדתיים לבריאת האלוהים?

(איך אני אוהב לצטט ולשנות רק שתי מילים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהתשובה של האתאיסטים היא שהאנושות והמדע עדיין לא מסוגלים להגיע לתשובה..

ניסוי וטעייה זה שיש לך מטרה בעקרון ואז אתה מנסה ומנסה להגיע לאותה מטרה.

אני לא חושב שזה אפשרי שהיה ניסוי וטעייה איך יכול להיות שיש בעלי שידעו שיש דבר כזה אור סוגי אור שונים והעין נוצרה ע"י ניסוי וטעייה אני אשמח מאוד אם תאיר את עייני ותביא לי איזה מאמר נורמלי מאתר אמין שאומר שהעין לא מורכבת כי לפי מה שאני יודע כל המדענים מסכימים שהעין זה האיבר הכי מורכב בגוף האדם.

את זה אני יודע עוד מלפני עידן האינטרנט (רק להראות לך כמה זמן המדע כבר מכיר את עניין העיניים), אני לא יכול לתת לך לינק לאתר כי מקור הידע שלי הוא מה שלמדתי כשהייתי בחטיבה ב"כוח אדם טכנולוגי" ::)

איך יכול להיות שיש בעלי שידעו שיש דבר כזה אור סוגי אור שונים

לא הבנתי את הניסוח. אתה שואל איך הטבע החליט לעצב את העיניים של היצורים החיים שיגיבו לסוגי אור שונים וכו'? אם לזה התכוונת, הרי שהתשובה היא שהטבע שואף לעצב כל יצור לפי צרכיו, מכל הבחינות. איך, למשל, לפיל יש חדק? בגלל הצורך הבסיסי שלו לאכול, לשתות, ולשלוט בדברים ששאר הגוף לא יכול כי הוא מגושם מדי. מי תכנן את החדק לפיל? האם אתה סבור שלאב הטיפוס הראשון של הפיל היה חדק?

התרחיש הבא בהחלט אפשרי:

- נוצר גזע הפילים קדמון מאוד - מגושם וחסר חדק.

- הצרכים של הגזע הזה לפעולות עדינות יותר הובילו לתהליך אבולוציוני שיצר אבטיפוס ראשון של חדק.

- כשעברו אלפי שנים, כך החדק השתכלל עד שהגיע לצורה בה הוא היום - רגיש ועדים מאוד, ומסוגל לבצע המון פעולות שונות.

זו דוגמא פשוטה לתהליך אבולוציוני לאיבר "בסיסי" יותר מעיצוב מסויים של עין. באופן דומה אפשר לומר שכל איברי הגוף, ובפרט העיניים, שוכללו עם הזמן להתאים לצרכיו של כל יצור חי.

ולגבי השאלה מי החליט בכלל שלכל יצור חי דרושות עיניים? מי החליט מהו מושג הראייה כשנבארו היצורים החיים? ובכן, התשובה לכך היא שכל גזעי היצורים החיים לאורך ההסטוריה האבולוציונית מהווים חלקים מעצי התפתחות עצומים, ולעצים האלו יש כמובן שורשים. השורשים הקדמונים נוצרו עם חושים מסויימים, ולכל חוש - נוצר האיבר המתאים לו. מי החליט על כך? האבולוציה, כשהתחילו להיווצר יצורים חיים מורכבים יותר מיצורים חד - תאיים. כמו שאמרתי - הטבע מעצב כל יצור לפי צרכיו, וחלק מצרכי היצורים "המורכבים" הראשונים ש"נבראו" היו - החושים. וכך הטבע התחיל לתכנן את אבות הטיפוס הראשונים של האיברים שאחראיים על החושים, בין היתר העיניים. כך העיניים השתכללו עם הזמן, והעיצוב שלהם השתנה לכל הסתעפות בעץ ההתפתחות האבולוציונית בהדרגה.

מקווה שעניתי לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את זה אני יודע עוד מלפני עידן האינטרנט (רק להראות לך כמה זמן המדע כבר מכיר את עניין העיניים), אני לא יכול לתת לך לינק לאתר כי מקור הידע שלי הוא מה שלמדתי כשהייתי בחטיבה ב"כוח אדם טכנולוגי" ::)

כפי שניתן לראות בוידאו, ישנם שלבי ביניים רבים של עיניים בעולם החי, מהעין הפשוטה ביותר ועד לעין המורכבת כמו של האדם(למעשה, ניתן לראות בטבע מספר שיטות של עיניים שהתפתחו בנפרד).

http://www.pbs.org/wgbh/evolution/library/01/1/real/l_011_01.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה בדיוק גרם לכמה חומרים כימיים ליצור ביום בהיר תא חיי?

ומה גרם לתאים חיים כאלה "להחליט" להתחבר/להתרבות כדי ליצור רקמות מורכבות של החיים המוכרים?

גוף של חיה (לא כל שכן אדם) מורכב עשרות מונים ממחשב, למה לא התפתחו וכרטיסים גרפיים מתוך הכאוס? אישית אני מסתפק בכמה טרנזיסטורים.

השאלות אמיתיות - בא לי להבין איך הביולוגיה או הכימיה או איך שתקראו לזה עובדת.

אני רואה שהדיון חזר (סוף-סוף) לפסים נורמליים אז תשתדלו לא להספים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטבע לא "שואף". הוא גם לא צריך סיבה. מספיקה ברירה טבעית.

משהו משתנה. האם הדבר החדש טוב יותר מהישן? אם כן הוא ישרוד, אם לא הוא לא. פשוט מאוד.

נכון, זו היתה רק צורת דימוי.

מה בדיוק גרם לכמה חומרים כימיים ליצור ביום בהיר תא חיי?

ומה גרם לתאים חיים כאלה "להחליט" להתחבר/להתרבות כדי ליצור רקמות מורכבות של החיים המוכרים?

גוף של חיה (לא כל שכן אדם) מורכב עשרות מונים ממחשב, למה לא התפתחו וכרטיסים גרפיים מתוך הכאוס? אישית אני מסתפק בכמה טרנזיסטורים.

השאלות אמיתיות - בא לי להבין איך הביולוגיה או הכימיה או איך שתקראו לזה עובדת.

אני רואה שהדיון חזר (סוף-סוף) לפסים נורמליים אז תשתדלו לא להספים.

זאת שאלה טובה. מה יצר מלכתחילה אורגניזמים חיים? ולמה? לגבי זה ממש אין לי תשובה.

באופן כללי לגבי הדיון על יצירת החיים, אני מאמין שיש "יד מכוונת", לאו דווקא של ישות מודעת או אלוהית כלשהי, אלא שמדובר פשוט בעוד אחד מחוקי היקום - היכן שחיים יכולים להתפתח במסגרת חוקי הפיזיקה, הביולוגיה וכו', הם אכן יתפתחו. מבחינתי זו מעין "נטייה" של חוקי היקום, לאו דווקא יד אלוהית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...