קבלים נוזלים בלוח האם? תמונה מצורפת - עמוד 3 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קבלים נוזלים בלוח האם? תמונה מצורפת

Crash5

Recommended Posts

לא, בשביל זה יש קבלים אלקטרוליטיים באיכות טובה.

מסכים שיש אלקטרוליטיים באיכות גבוהה, אבל אי אפשר לקנות אותם מחנות אלקטרוניקה רגילה, ניתן מצד שני להשיג אותם ממכשירים יקרים ששבקו חיים ולא אכפת להם לתרום כמה איברים/קבלים ;) (יש עוד דרך וזה לקנות דרך ספק רכיבים בקבוצות של 20+ מה שגם יוזיל את העלות של הרכיב הספציפי, רק שאין לי הרבה מידע על ספקים כאלה)

מהנדס אחד שהתעסק בתחום עם עסק משלו הסביר לי שחברות מובילות לוקחות את הרכיבים האיכותיים (הכי קרובים לאידיאל ולאחר שעברו ביקורת מחמירה) ומאפשרות לרכיבים הפחות איכותיים להיכנס לחברות הזולות (AKA Chinese crap) או לחנויות שמוכרות רכיבים אלקטרוניים... (אבל זה לא כל כך נורא אם הרכיבים לא אידיאליים, פשוט לא רצוי להשתמש בהם במערכות אנלוגיות שדרושה בהם רמה גבוהה של דיוק. עובדה שספקים ג'נריים עובדים שנים :lol:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עידכון: הוחלפו כל 15 הקבלים החולים והולחמו קבלים חדשים במקומם.

כעת אני עובד במחשב מזה כמספר שעות וטרם נתקלתי בתופעות המוכרות לי מלפני ההחלפה.

למרות זאת, קיימת עדיין אותה בעיה כאשר אני מבטל את האוברקלוק שיש למעבד.

כאשר אני מחזיר את המעבד למהירות הסטוק שלו (1.6GHZ) אני מקבל את אותו מסך כחול בעת טעינת מערכת ההפעלה שקיבלתי גם לפני החלפת הקבלים.

כרגע המעבד עובד עם האוברקלוק שאיתו הוא היה במשך כ-3 שנים 2.4GHZ וממנו הוא מסרב להפטר.

אני מצרף שוב את ה- BSOD:

2111061701xg6.th.jpg

במצב הנוכחי, עם רצחני של 2.4GHZ ואי יכולת לעבוד במהירות הסטוק של 1.6GHZ זה כנראה רק עיניין של זמן עד שהבעיות ישובו.

האם פירמוט של המחשב והתקנה מחדש של מערכת ההפעלה עשויים לפתור את בעיית ה- BSOD?

אני רק אציין כי מערכת ההפעלה כן מצליחה לעלות במהירות הסטוק רק כאשר היא במצב בטוח.

האם שווה לנסות פירוק והרכבה של סוללת לוח האם?

אשמח לשמוע הצעות לפיתרון.

בבקשה מכם, אל תשלחו אותי לחפש חלופי, כי את זה אני אעשה במידה ואני אדע שמציתי את כל האפוציות במצב הנוכחי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשקול לפרק את הקבלים מהלוח.... כי לדעתי שכחת לבדוק אותם עם מכשיר מדידה בסיסי (שאומר לך שהקיבול שלהם הוא באמת מה שכתוב עליהם) - למה אני אומר לפרק? כי אי אפשר למדוד קיבול בצורה נורמלית כשהם מחוברים ללוח. (אבל במקרה ואחרי פירמוט לא יעבוד כראוי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד שלך התרגל להיות COOL :-)

תנסה פשוט לקרר את הקבלים ע"י אויר או משהו כזה....כוון עליהם מאוורר....אמור לעזור.

לקרר קבלים? פעם ראשונה אני שומע דבר כזה... אתה רציני?? או שהקבל עובד בתחום המתח או שהוא מת. הוא שם קבלים מתאימים (אם התייחס למה שאמרתי עמוד לפני זה), אולי יש בעיה אחרת בכלל , או בעיה באחת השכבות בלוח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה ערכים אתה משנה בביוס כאשר אתה מבטל את האוברקלוק?

המכפלה של המעבד נעולה על 16.

לכן, אני משנה את ערך ה-FSB כאשר:

עם אוברקלוק: 138X16=2.2GHZ

בלי (מהירות סטוק): 100X16=1.6GHZ

תשקול לפרק את הקבלים מהלוח.... כי לדעתי שכחת לבדוק אותם עם מכשיר מדידה בסיסי (שאומר לך שהקיבול שלהם הוא באמת מה שכתוב עליהם) - למה אני אומר לפרק? כי אי אפשר למדוד קיבול בצורה נורמלית כשהם מחוברים ללוח. (אבל במקרה ואחרי פירמוט לא יעבוד כראוי)

את הקבלים קניתי והלחמתי עפ"י הערכים שלהם אחד לאחד.

הקבלים החדשים שהולחמו זהים בערכיהם לאלה שהוסרו מהלוח.

אני מנסה להבין את הנקודה שלך, האם אתה טוען, שלמרות שקניתי קבלים שעפ"י הערך הנקוב עליהם פיזית הם זהים לקודמיהם, הייתי צריך לבדוק עם רב-מודד שהם אכן בעלי הערך הרשום עליהם באופן מעשי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המכפלה של המעבד נעולה על 16.

לכן, אני משנה את ערך ה-FSB כאשר:

עם אוברקלוק: 138X16=2.2GHZ

בלי (מהירות סטוק): 100X16=1.6GHZ

את הקבלים קניתי והלחמתי עפ"י הערכים שלהם אחד לאחד.

הקבלים החדשים שהולחמו זהים בערכיהם לאלה שהוסרו מהלוח.

אני מנסה להבין את הנקודה שלך, האם אתה טוען, שלמרות שקניתי קבלים שעפ"י הערך הנקוב עליהם פיזית הם זהים לקודמיהם, הייתי צריך לבדוק עם רב-מודד שהם אכן בעלי הערך הרשום עליהם באופן מעשי?

כן, אתה מבין אותי נכון ;)

סיכוי קלוש אבל תמיד כדאי לעשות את זה כי רכיבים הרבה פעמים נדפקים, וזה נכון כפליים כאשר מדובר בחנות אלקטרוניקה! (קניתי פעם מיקרובקר 3 פעמים, , AM או משהו כזה ועוד איזו חבררה, וכולם נשרפו לי סתם, אחר כך בקומבינה השגתי אחד תעשייתי של פיליפס וזה לא עשה יותר בעיות!)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...