עוד מישהו מתנגד לבחינה מחדש של מתן אזרחות לערבים? - עמוד 22 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עוד מישהו מתנגד לבחינה מחדש של מתן אזרחות לערבים?

IG

Recommended Posts

• תגובות 415
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

IG

מעניין שאתה רושם משפט כזה:

נו, אם אתה מסכים לתוכנית הזו, למה התנפלת עלי בקריאות "גזען", "פאשיסט"...?

ואחרי זה אין לך את הבושה לצייץ שעושים לך אותו דבר:

זה לא משנה מה אני אכתוב אתה תישאר מקובע בצורה פנאטית בדעות שלך ותמשיך לסלף את הדברים שלי כדי להצדיק את הטענות שלך, אז פשוט חבל לי על הזמן שלי...

אולי בכל זאת המילה "דמגוג" נחוצה לפעמים. בכל אופן, לי אישית אין בעיה עם שלילת אזרחות ממשתמטים. רק ציינתי בת'רד אחר שהמון אוכלוסיות כן מתנגדות לרעיון ולכן התוכנית של ליברמן לא תעבור הצבעה בכנסת (אלא אם ימצאו דרך לשלול זכות הצבעה ממי שמתנגד לתוכנית, ואתה כבר יודע לאן תקדים כזה מוביל...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

O_o

לי אישית אין בעיה עם שלילת אזרחות ממשתמטים

נו, ועל מה הת'ראד הזה? :s07:

איפה פה הסילוף?

ומי שמתנגד לזה מתנגד בעיקר בגלל שליברמן הציע את זה, והשאר זה ערבים, חרדים ומרצ, ואפשר להעביר את התוכנית בלעדייהם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו, ועל מה הת'ראד הזה? :s07:

איפה פה הסילוף?

........

תריץ חיפוש בפורום למילים "גזען" או "פאשיסט" ותברר מתי התנפלתי עליך

כשתסיים תרגיש חופשי לרשום כאן התנצלות

ואני משער שמפלגת העבודה תתנגד לתוכנית אם וכשישראל ביתנו תהפוך למפלגת שלטון, כנראה גם האגף השמאלי של הליכוד והשיירים של קדימה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער, את צודק... זה לא היית אתה... (כנראה השפעות של 3 שעות נסיעה ברכבת כמו סרדין תוך כדי קריאה של הצעת מחקר על משהו שקשור לננו גבישים :P)

אתה ניסית לשכנע אותי שערביי הם אנשים תמימים שרוצים לחסל את כולנו רק בגלל קיפוח, ולהדגיש את הנקודה שאני גזען שרוצה לשלול את האזרחות לערבים רק כי הם ערבים (או משהו כזה... לפחות זה מה שאני הבנתי מהוויכוח שלנו בעמודים 25~27)

בכול מקרה, זה לא העיקרון...

הכוונה שלי הייתה לשאול למה אתה מתנגד לתוכנית (זה הרושם שקיבלתי מאותו וויכוח)...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמרתי כלום על קיפוח וגזענות. רק תהיתי בקול רם מדוע יש פחות מחבלים ערבים ישראלים מאשר מחבלים פלסטינים, כשדווקא לישראלים יש יותר חופש תנועה ויתרון לוגיסטי

בכל מקרה סטינו מספיק מהנושא...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מדבר על לאהוב. אני מדבר על נאמנות ותרומה לחברה- שיוויון זכויות וחובות.

תרומה לחברה=להפוך את כולם עבדים של השלטון

נאמנות=כל עוד מישהו לא בגד מה יש לעשות?

"ליברמן לא מדבר על הערבים לכן הוא לא גזען!" באמת?

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3323654,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תרומה- לשנתיים וחצי- שלוש+ מילואים כשצריך. למה חצי מדינה צריכה לחרוש בשביל השאר? אני אישית, כחייל, לא רוצה להגן על מישהו שלא מוכן להגן עלי באותה מידה כשמגיע תורו, ואם הייתי הולך לשרות לאומי אז לא הייתי מוכן לעזור למישהו שלא מוכן לעזור לאחרים כשמגיע תורו.

נאמנות- כל מי שבעד רצח המוני של אזרחים= בוגד וצריך לזרוק אותו מפה. כל מי שלא מוכן לתרום למדינה ממניעים אישיים= סתם חרא שלא ראוי לאזרחות

בכתבה, לפי דעתי המשפט היותר מעניין הוא

ח"כ טיבי תגובה: "אנחנו מלח הארץ, הוא מהגר פולש"

מלח הארץ שהייה משיכים לאכול את החרא של עצמם אם לא הייתה קמה ומפתחת את האזור

מהגר פולש כמו כל ערבי שפשוט הגיע לפה קצת מוקדם יותר

טיבי זו דוגמא קלאסית לבוגד וצבוע. מבחינתו אנחנו פולשים וצריך לגרש אותנו, אבל זה שהוא לא חי על עץ בזכותיינו הוא לא מסוגל להבין. ויש לו עוד את החוצפה לצעוק על ליברמן שהוא גזען...

חוץ מזה, הוויכוח בכתבה ההיא לא קשור לת'ראד... שם מדובר בצעד שני אחרי שלילת אזרחות של כל הבוגדים, וגם שם אני לא מבין איפה הגזענות :nixweiss:

הוא "מקים" מדינה פלסטינאית שרוצה שטחים שכרגע יושבים עלייהם יהודים. לנו אין סיבה לוותר על שטחים בלי תמורה- ושלום זה לא תמורה שאני הייתי מקבל כי מבחינתי, כישראלי, חיים של ישראלי שווים יותר מכול הערבים בעולם, והבטחות של הפלסטינאים כבר ראינו למה שוות, אז עם מסירת השטחים שצמודים לשיטחי הרשות, שעליהם יושבים כרגע יהודים, למה שאנחנו לא נקבל שטחים שנמצאים בתוך , שיושבים עליהם ערבים שרובם נאמן לפלסטינאים? למה אנחנו צריכים לפנות משטחי הרשות את כל היהודים ולהשאיר לעצמנו איזה חצי מיליון פלסטינאים (ערבים ישראלים שנאמנים לרשות ובוחרים נציגים לכנסת שחותרים תחת הממשלה ע"י פגישות עם גורמים עויינים, ומעודדים אותם להמשיך בדרכם הרצחנית ל"שחרור" הארץ מיהודים וחיסולה של מדינת ישראל)? אני מציע לך שקודם תקבל פרופורציות על תופעת הגיזענות ואחרי זה תשתמש במושג...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק תהיתי בקול רם מדוע יש פחות מחבלים ערבים ישראלים מאשר מחבלים פלסטינים, כשדווקא לישראלים יש יותר חופש תנועה ויתרון לוגיסטי

אז זהו שלא. נכון, יש לישראל יותר יתרון תנועה. אבל אני מבטיח לך שהרבה יותר קל לנטר בתוך מדינת מאשר בשטחים. אם היתה רשת טרור בתוך המדינה, היה מאוד קל לשב"כ לעלות עליה ולעצור את כל חבריה... לכן, מבחינה אבולוציונית, לא סביר שתהיה רשת כזאת משמעותית. וגם, כמובן, ההצבעה לאחמד טיבי היא הטרור שמבצעים ערביי מבפנים. הם לא צריכים לעשות יותר מזה, וזה לגיטימי במסגרת החוק.

דבר נוסף, לגבי המצע של ביתנו.

אני לא בטוח שהרעיון של חילופי השטחים הוא מאוד פרקטי, כי אני לא ממש חושב שיש עם מי לדבר. אבל, בנוגע לשיוויון מלא - חייבים לעשות משהו בקשר לזה - ואין מישהו פרט לליברמן שמציע שיוויון.

אתמול ראיתי את דוד גרוסמן נואם בעצרת לזכרו של רבין. היה לו נאום מרגש וכתוב היטב. לא היה בדברים הרבה טעם ופרגמטיות, מעבר לנאום מוטיבציה שכזה. אבל דבר אחד הציק לי במיוחד. בנשימה אחת, הוא כינה את ליברמן "פירומן" כשהוא מתכוון בעצם להגיד, כנראה, "רודף מלחמות מתועב" - ובאותה הנשימה - התאונן על חוסר השיוויון לאזרחי הלא-יהודים (ברמיזה לערביי ישראל, מן הסתם). זה כל כך הציק לי מכיוון שאני יודע, שאם מסירים את צביעות השמאל מהמושג "שיוויון" - מקבלים שיוויון מלא. שיוויון זכויות, כמו גם שיוויון חובות. שיוויון לכל האזרחים. שיוויון שימנע הרגשת תסכול עמוקה מהמשרתים, ולעומתה הרגשת תסכול מאלה שאינם משרתים ואינם מקבלים שיוויון זכויות מלא (אם כי, זה לא משמעותי מספיק כ"עונש" על אי השירות, לטעמי).

בקיצור, ליברמן הוא היחיד שמציע צדק אמיתי. שיוויון זכויות וחובות מלא. בלי צביעות שמאלנית (אותה הזכיר לי נאומו של גרוסמן) שמסירה את החובות במעין אקט של התרפסות. שיוויון מלא - לכל מי שמבקש.

אגב, לגבי הבקשה להפריד בין יהודים לערבים - הנקודה היא פשוטה. ליברמן יוצא מנקודה של חיפוש צדק, ללא משוא פנים. היות והפלסטינים רוצים מדינה רק שלהם, בלי יהודים - למה שיהיה פלסטינים במדינת ישראל, שהיא המדינה של היהודים? אי אפשר להיות צבוע. יש גבול לצביעות. זה מוציא אותי מדעתי. אגב, אני לא לחלוטין מסכים עם התוכנית שלו, מבחינת פרגמטיות, אבל מבין לחלוטין את הרעיון ולא רואה אותו כגזעני כלל ועיקר.

ולגבי הויכוח הקטן שהיה כאן לגבי איך שהמוח עובד - כן, המוח עובד על "דיעות קדומות". בלי זה לא היינו מסוגלים ללמוד. אבל זה לא ממש מצדיק טיעון כזה או אחר - זה סתם לידע כללי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

IG

תרומה-לזה קוראים מדינה פאשיזמית שדורשת שהאזרחים ישרתו אותה.אני לא דברתי על זה שחצי צריך להיות עבד וחצי לא בכלל לא צריך להיות עבדים!

נאמנות-אם זה מה שאתה אומר אז צריך לזרוק אותך הרי אתה בעד רצח המוני של אזרחים?

מה שאמרת זו דעה זו לא בגידה לכן לא צריך להלשיך אף אחד בגלל הדעה שלו.

אני שומע ממך רק דעות ותוכניות פאשזמיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאוד מצטער, אבל מדינה שאינה במלחמה אולי יכולה להרשות לעצמה לא לדרוש מאזרחים לשרת. מדינת נמצאת בלחימה מתמדת (גם אם האזרחים לא תמיד מרגישים את זה).

במדינת , עד עכשיו, חוייבו האזרחים היהודים, (והדרוזים) בשירות המדינה בצורת שירות צבאי. דבר זה לא הוגן בעליל - אולם תמיד היה הנימוק המפוקפק של "אתה תתן למוסלמים לשרת בהמוניהם בצבא?" - שאינו מחזיק מים, כשניתן להשתמש באותם אזרחים טובים למשימות אחרות שאינן צבאיות ובכך גם המדינה תרוויח משירותם - וגם הרגשת הקיפוח הדו-צדדית תיפסק. צדק לשמו. אבל בגלל גזענות כלפי ליברמן, ובגלל פנאטיות שמאלנית (או ימנית מצד שני, או דתית מצד שלישי) אותו הצדק אינו יוצא לפועל, לצערי.

כל רודף צדק אמיתי במדינה יתמוך במצע של ביתנו, כי הוא מציע את הדבר הקרוב ביותר לצדק מכלל המצעים של המפלגות (ואין בכלל מה להתחיל לדבר על מפלגות שאינן מונחות מצע כמו קדימה).

גזענות ודיעות קדומות כלפי ליברמן הן (בין היתר) שעוצרות את הצדק מלהגיע לארצנו הקטנה.

עם הצדק יגיע גם שלום פנימי בין האנשים, כי חלק גדול מהמניעים לאיבה ייעלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

IG

תרומה-לזה קוראים מדינה פאשיזמית שדורשת שהאזרחים ישרתו אותה.אני לא דברתי על זה שחצי צריך להיות עבד וחצי לא בכלל לא צריך להיות עבדים!

נאמנות-אם זה מה שאתה אומר אז צריך לזרוק אותך הרי אתה בעד רצח המוני של אזרחים?

מה שאמרת זו דעה זו לא בגידה לכן לא צריך להלשיך אף אחד בגלל הדעה שלו.

אני שומע ממך רק דעות ותוכניות פאשזמיות.

אז אתה שומע לא טוב...

תרומה זה תרומה... למה שתחייה פה כמו קרצייה בלי לתרום משהו? זה לא שאתה תורם למדינה כי המדינה לא יכולה להנות מזה... מדינה זה מושג. אתה תורם לאנשים שחיים במדינה. זה ממש עצוב שיש אנשים שחושבים שלתרום למדינה זה לצאת פראייר... בכלל, כל הקטע הזה של ה"פראייר" אצלך זה כל כך ילדותי ומטופש שאני לא יודע אם אתה מתכוון לזה ברצינות או לא... מי שמרגיש פראייר כל הזמן בגלל דברים כאלה הוא פראייר אלא סתם מטומטם.

ומה הקשר שלי לרצח המוני של אזרחים? נראה לי שאתה מתחיל להזות...

ועדיין לא ענית לי על השאלה:

ניסוי:

הדעה שלי היא שצריך להרוג את כל הערבים, ורצוי בתאי גזים. מה יש לך להגיד על זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

IG לא רציתה לשטח ערים בלבנון לפני שצה"ל נכנס אליהם?

אזרח במדינה משלם מיסים ושומר חוק זה כל מה שנדרש ממנו.תראה לי מדינה דמוקרטית מערבית שיש לה דברים כאלו?אם כולם שווים אז למה לא לשלוח אותם לצבא אם כבר שווים אז עד הסוף!

לא דברתי על פראריות אלא על פאשיזם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...