עוד מישהו מתנגד לבחינה מחדש של מתן אזרחות לערבים? - עמוד 23 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עוד מישהו מתנגד לבחינה מחדש של מתן אזרחות לערבים?

IG

Recommended Posts

אם המשכורת בשירות הצבא היתה גבוהה, כממוצע בשוק, ואם השירות היה מרצון מלא ובלי שום הכרח - היה משהו במה שאתה אומר. אבל מכיוון שהשירות למדינה הוא 3 שנים של משכורת רעב - דבר שלא ממש משנה הרבה כי אתה לא נמצא הרבה מחוץ לצבא כדי ליהנות מהכסף בכל מקרה - אז הדברים שכתבת ריקים מכל היגיון מינימלי. מעבר לזה, דרשתי שיוויו אפילו לא ברמה של שירות צבאי לכולם - כי ברור שלהרבה יהיה "תירוץ" של סיווג ביטחוני בעייתי. דרשתי שיוויון בשירות של 3 שנים בשכר זעום. זה הכל. הרי עובדתית כרגע במדינה יש חלק שמוכרח לשרת. אז למה לא כולם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 415
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

IG לא רציתה לשטח ערים בלבנון לפני שצה"ל נכנס אליהם?

תגיד, איפה היית בזמן המלחמה? :s07:

אמרתי שיום- יומיים אחרי פיזור כרוזי האזהרה יש לצה"ל זכות למחוק את הכפר כי זו כבר אחריות של התושבים להתפנות.

דבר שני, ממתי לבנונים נחשבים כאזרחי ישראל?

אזרח במדינה משלם מיסים ושומר חוק זה כל מה שנדרש ממנו.תראה לי מדינה דמוקרטית מערבית שיש לה דברים כאלו?אם כולם שווים אז למה לא לשלוח אותם לצבא אם כבר שווים אז עד הסוף!

עם הזמן הם יגיעו גם לצבא- כשנהייה 100% בטוחים בנאמנות שלהם.

ו...שוויץ מספיק דמוקראטית בשבילך?

לא דברתי על פראריות אלא על פאשיזם.

מה הקשר של פאשיזם לתרומה\ שרות למדינה???

בקיצור, תגיד לא לסמים, ותענה על השאלה

ניסוי:

הדעה שלי היא שצריך להרוג את כל הערבים, ורצוי בתאי גזים. מה יש לך להגיד על זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד, איפה היית בזמן המלחמה?

אמרתי שיום- יומיים אחרי פיזור כרוזי האזהרה יש לצה"ל זכות למחוק את הכפר כי זו כבר אחריות של התושבים להתפנות.

מה הקשר לאזרחי ישראל?

מה הקשר של פאשיזם לתרומה\ שרות למדינה???

שרות/תרומה למדינה בכפייה באמת מה הקשר לפאשיזם? תגיד אתה יודע מזה בכלל פאשיזם?

בקיצור, תגיד לא לסמים, ותענה על השאלה

יש לך להגיד שזו דעתך זכותך להחזיק בה ולמדינה אסור לשלול ממך אזרחות בגלל הדעה הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כתבתי:

נאמנות- כל מי שבעד רצח המוני של אזרחים= בוגד וצריך לזרוק אותו מפה. כל מי שלא מוכן לתרום למדינה ממניעים אישיים= סתם חרא שלא ראוי לאזרחות

אתה כתבת:

נאמנות-אם זה מה שאתה אומר אז צריך לזרוק אותך הרי אתה בעד רצח המוני של אזרחים?

אני כתבתי:

ומה הקשר שלי לרצח המוני של אזרחים? נראה לי שאתה מתחיל להזות...

אתה כתבת:

IG לא רציתה לשטח ערים בלבנון לפני שצה"ל נכנס אליהם?

אני כתבתי:

יש מבין?

כופים עליך גם לשמור על חוקי התנועה, לא לגנוב וכו... מה הקשר לפאשיזם?

המציאות בארץ מחייבת שרות צבאי, וזה החוק, אז למה שרק חלק מהאוכלוסייה ישא בנטל והשאר ישבו על התחת ולא יעזרו?

או שאתה נגד שרות צבאי? אז זה דבר אחר לגמרי...

יש לך להגיד שזו דעתך זכותך להחזיק בה ולמדינה אסור לשלול ממך אזרחות בגלל הדעה הזו.

OK... נגיד ואני עושה הפגנה עם המסר הזה. מה קורה לי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מבין?

הבנתי למה אתה מתכוון אבל אזרחים לא בהרכח אזרחי .

כופים עליך גם לשמור על חוקי התנועה, לא לגנוב וכו... מה הקשר לפאשיזם?

הקשר הוא שהמדינה בכפייה מסכנת את החיים שלך למענה ורואה בעצמה(במשטר שלה)כערך עליון.

המציאות בארץ מחייבת שרות צבאי, וזה החוק, אז למה שרק חלק מהאוכלוסייה ישא בנטל והשאר ישבו על התחת ולא יעזרו?

או שאתה נגד שרות צבאי? אז זה דבר אחר לגמרי...

היא מחייבת .למה רק חלק?אני אף פעם לא רציתי שרק חלק וזה שיש כבר חלק זה רק בגלל הצבא ואתה יודע את זה.

אני לא נגד שרות צבאי כל עוד זה בהסכמה ובתנאים או במקרה שמישהו מתנדב...

OK... נגיד ואני עושה הפגנה עם המסר הזה. מה קורה לי?

הפגנה חוקית?

אם לא קרוב לוודאי שהמשטרה תפזר אותה וגם יכולה לעקב אנשים לחקירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאוד מצטער, אבל מדינה שאינה במלחמה אולי יכולה להרשות לעצמה לא לדרוש מאזרחים לשרת. מדינת ישראל נמצאת בלחימה מתמדת (גם אם האזרחים לא תמיד מרגישים את זה).

במדינת ישראל, עד עכשיו, חוייבו האזרחים היהודים, (והדרוזים) בשירות המדינה בצורת שירות צבאי. דבר זה לא הוגן בעליל - אולם תמיד היה הנימוק המפוקפק של "אתה תתן למוסלמים לשרת בהמוניהם בצבא?" - שאינו מחזיק מים, כשניתן להשתמש באותם אזרחים טובים למשימות אחרות שאינן צבאיות ובכך גם המדינה תרוויח משירותם - וגם הרגשת הקיפוח הדו-צדדית תיפסק. צדק לשמו. אבל בגלל גזענות כלפי ליברמן, ובגלל פנאטיות שמאלנית (או ימנית מצד שני, או דתית מצד שלישי) אותו הצדק אינו יוצא לפועל, לצערי.

כל רודף צדק אמיתי במדינה יתמוך במצע של ישראל ביתנו, כי הוא מציע את הדבר הקרוב ביותר לצדק מכלל המצעים של המפלגות (ואין בכלל מה להתחיל לדבר על מפלגות שאינן מונחות מצע כמו קדימה).

גזענות ודיעות קדומות כלפי ליברמן הן (בין היתר) שעוצרות את הצדק מלהגיע לארצנו הקטנה.

עם הצדק יגיע גם שלום פנימי בין האנשים, כי חלק גדול מהמניעים לאיבה ייעלם.

ההצעה הזאת של ליברמן היא ההגיונית ביותר במצעו.

אך זה עדיין לא הופך את מפלגתו ללא גזענית, בעיקר בגלל תוכניתו לספח את המשולש לרשות הפלסטינית וגם בגלל דעותיו על ערביי ישראל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה כן הופך אותו לכזה? תמיכה בחיסול , התכופפות בפני הטרור הערבי וקבלה קסאמים מאחורה?

ליברמן עושה כל מה שהוא יכול כדי לקדם הצעה שאפילו אתה מודה שהיא שיוויונית ואתה עדיין לא מתרצה

הח"כים הערבים נוסעים למדינות עויינות ומביעים תמיכה ברצח של אזרחים מהמדינה שלך, והם הGOOD GUYS בשבילך?

:s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, התווכחנו על זה כבר עשרות עמודים.

אם לא הבנת את הכוונה שלי עד עכשיו, אז אין סיבה שתבין גם אחר כך.

אם אתה לא קורא למה שליברמן אמר בראיונו ל"דיילי טלגרף" גזענות, אז אני לא יודע גזענות מהי בשבילך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גזענות בשבילי זה כאשר מפלים לאום\ מיעוט מסויים רק בגלל הייחוד שלו. לדוגמא- רוב המתנגדים לתוכנית של ליברמן שונאים אותו כי הוא נולד בברית המועצות.

הייחוד שבגללו ליברמן "מפלה" את הערבים הוא טרור וחוסר נאמנות למדינה. אז נכון, לא כולם כאלה, אבל רובם הגדול כן, ומי שנאמן למדינת ומוכן להוכיח את זה מוזמן להישאר, רק כדי להשיג ייצובות מסויימת במצב המדיני שבין הרשות לבין יש צורך בהעברת שטחים (הפלסטינאים רוצים שטח שעליו יש יהודים- אז אנחנו ניתן להם שטח שיש עליו ערבים בימקום) וזה מה שליברמן רוצה להשיג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גזענות בשבילי זה כאשר מפלים לאום\ מיעוט מסויים רק בגלל הייחוד שלו. לדוגמא- רוב המתנגדים לתוכנית של ליברמן שונאים אותו כי הוא נולד בברית המועצות.

הייחוד שבגללו ליברמן "מפלה" את הערבים הוא טרור וחוסר נאמנות למדינה. אז נכון, לא כולם כאלה, אבל רובם הגדול כן, ומי שנאמן למדינת ומוכן להוכיח את זה מוזמן להישאר, רק כדי להשיג ייצובות מסויימת במצב המדיני שבין הרשות לבין יש צורך בהעברת שטחים (הפלסטינאים רוצים שטח שעליו יש יהודים- אז אנחנו ניתן להם שטח שיש עליו ערבים בימקום) וזה מה שליברמן רוצה להשיג.

ההגדרה שלך לגזענות נכונה, רק חבל שאתה בוחר לעוות לעצמך את המציאות ולהחליט שהגזענות של ליברמן כלפי ערביי היא מוצדקת בגלל שרובם טרוריסטים ולא נאמנים למדינה.

אתה יכול לתת לפלסטינים שטח, אבל לא שיושבים עליו אזרחי המדינה שלך.

גם אני הייתי מאוד שמח לתת לפלסטינים את יהודה ושומרון על יושביו בפנטזיות שלי, אבל אני בן אדם מציאותי ומבין שהפקרת תושבי המדינה, בין אם הם נאמנים או לא ("תחי מדינת יהודה!" מזכיר משהו למישהו?) זה לא רק לא דמוקרטי, אלא פשע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יפה, אז בשביל שזה לא יהייה פשע יש את ההצעה שעלייה מבוסס הדיון הזה- לשלול אזרחות לאלה שלא נאמנים. איך להפריד את הנאמנים מהלא נאמנים זה כבר סיפור אחר ואני בטוח שכבר ימצאו דרך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...