שמו של K8L נחשף- Altair מידע חדש בעמ4 ו9 ! - עמוד 10 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שמו של K8L נחשף- Altair מידע חדש בעמ4 ו9 !

lmlm

Recommended Posts

תרשה לי לחלוק עליך

אני חושב שיש עוד המון מקום ל-AMD להשתפר (ולא רק בליטוגרפיה) אלא בטכנולוגיה בכלל.

אני דווקא חושב שאינטל עוד מעט תגיע לקצה גבול היכולת שלה. הרי אי אפשר להגדיל בלי סוף את ה-CACHE,שזה אחד המפתחות העיקריים להצלחה של CONROE.

לא סתם אינטל תעבור בשנה הבאה לליטוגרפיה של 45NM, וזאת בכדי להכין מעבד NATIVE QUAD CORE ולא כמו KENTSFIELD הקרוב. המעבר ללטיוגרפיה הזו הוא הכרחי בשבילה על מנת שהיא תוכל להכניס 4 ליבות על פיסה אחת בד בבד עם CACHE גדול מאוד והכל כדי לחפות על ה-FSB שלה.

מאידך AMD יכולה לדחוף 4 ליבות בליטוגרפיה של 65NM, מה שמאפשר לה מרחב נשימה.

עד כמה אתה חושב שאפשר יהיה להקטין את תהליך הייצור? מתישהו אינטל תתקע במחסום ולא תוכל לדחוף עוד ליבות ולהגדיל עוד את ה-CACHE.

חוצמזה שיש לי תחושה ש-DAAMIT מכינים לנו משהו מטורף

http://www.theinquirer.net/default.aspx?article=34910

חח... מצחיק שבסוף אתה חוזר על הדברים שלי מחזק את הטענות שלי, כבר כתבתי ממזמן ניפוח קאש ומעבר ל-45 ננו יתן לאינטל עוד קצת נשימה ולא יותר מיזה!

בעוד ל- יש המון מקום לצמוח, כי הכניסה למעבדי X86 טכנולוגיות שקיימות במעבדי SPARC של SUN ו-POWER של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 148
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

:) כן לכאורה זה נראה כאילו אני סותר את עצמי מצד אחד אני "מגונן" על מצד שני אני כותב לך שאתה פאנט

אבל שים לב מה ש-OMRIJ. זה פשוט שאחרי כמה זמן קצת נסחפת עם הקו המגונן על וזה כבר איבד את הטעם הטוב.

LIPA - לא התכוונתי שרק ה-CACHE הוא הגורם העיקרי,אבל שים לב שהקונרוים עם קאש של 4 הם אלו שמנצחים את מעבדי . כמובן שגם הליבות של הקונרוים הן הרבה הרבה הרבה יותר טובות מהפנטיום.

דבר אחד נורא מעניין אותי אבל,לפי דעתי נפתח כאן משחק חדש שעד היום לא בדיוק שיחק תפקיד. בלינק למעלה שנתתי,הייתי רוצה לדעת מה דעתכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אבל מה עם שאר השטויות שכתבת?

(למשל שכל האתרים משקרעם בקשר לביצועים של הקונרו, חוץ מאתר סיני אחד כמובן)

עומרי הבעיה באתרים האלו לעומת הסיני שברוב המבחנים לוקחים את הדגמים החזקים של המעבד, באתר של תום אין בכלל את דגם ה- e6400 e6300 למה?

http://www.tomshardware.com/2006/07/14/core2_duo_knocks_out_athlon_64/page12.html#games

:nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח... מצחיק שבסוף אתה חוזר על הדברים שלי מחזק את הטענות שלי, כבר כתבתי ממזמן ניפוח קאש ומעבר ל-45 ננו יתן לאינטל עוד קצת נשימה ולא יותר מיזה!

בעוד ל- יש המון מקום לצמוח, כי הכניסה למעבדי X86 טכנולוגיות שקיימות במעבדי SPARC של SUN ו-POWER של IBM.

אפשר לדעת בדיוק אלו טכנולוגיות אלו?

א. אין כאלו. תפסיק לזרוע FUD.

ב.SPARC הוא מעבד חלש אחת הסיבות ש SUN דוחפת את האופטרון יותר חזק מכל חברה אחרת בקו המוצרים שלה.

ב. הגרסה של ה POWER למחשבי שלוחן (PPC970 במקינטושים) נזרק על ידי אפל לטובת מעבדים של אינטל שחזקים ממנו.

אורי, חברה חזקה ובעל פוטנציאל אדיר לצמיחה. היא כל הזמן מגדילה את תקציבי הפיתוח שלה ומעסיקה יותר צוותי תכנון (5 עכשיו)

והיא בהחלט עשתה כמה צעדים מבריקים מול אינטל כמו ה x86-64 ה- ccHT והפתיחה של סטנדרט ה HT וה ccHT לצד שלישי שנותן לפלטפורמה

שלה לסברברים ותחנות עבודה יתרון גדול על אינטל בהסתכלות קדימה.

עם זאת נראה שדווקא בשוק הדסקטופ אינטל צפויה להישאר חזקה. גם אם K8L יצא ברבעון השני של השנה הוא עדיין בגרסת ה 4 ליבות בגודל של

283mm sq - לצורך העניין גדול יותר מה-FX והאופטרונים של היום (220mm). מעבדים אלו מתומחרים גבוהה ולא סביר שיהיה ניתן לתמחר אותם תחרותית

לאינטל כי מעבד yorkfiled בליטוגרפיה של 45nm יהיה כנראה בגודל של 140-180mm כלומר גודל תחרותי עם כפול ליבה של היום.

אם באמת יוציאו מוצרי 45nm ב Q3 - שאגב אני לא חושב שזה יקרה - אז ל AMD תיהיה בעיה גדולה מאוד כי המעבר שלהם ל 45nm יהיה כמעט שנה אחרי.

בעניין הביצועים אני חושב שאנחנו רחוקים מלענות על השאלה הזאת.

אבל אפילו האנשים האופטיימים ביותר (אנשים רציניים שמהנדסים בתעשייה ולא פאן-באויים כמוך) לא מצפים ליתרון גדול (יותר מ-20%) בביצועי K8L מול C2D וה- C2Q. אומרים שהוא יהיה תחרותי וזה יהיה תלוי ביישום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עומרי הבעיה באתרים האלו לעומת הסיני שברוב המבחנים לוקחים את הדגמים החזקים של המעבד, באתר של תום אין בכלל את דגם ה- e6400 e6300 למה?

http://www.tomshardware.com/2006/07/14/core2_duo_knocks_out_athlon_64/page12.html#games

Tom's Hardware Guide CPU Charts: The Bible In CPU Comparison

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא עסקה בתכנון מעבדים מהתחלה.

המעבד הראשון שהיה תכנון של היה ה K5 שיצא בשנת 1995.

לפני זה פשוט יצרה שכפולים של מעבדי (ברשיון).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמת לב שבביקורת שהבאת, אין גם דגם של מתחת ל-4800? ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...