שמו של K8L נחשף- Altair מידע חדש בעמ4 ו9 ! - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שמו של K8L נחשף- Altair מידע חדש בעמ4 ו9 !

lmlm

Recommended Posts

AMD פירסמה לפני כמה ימים או אפילו פחות את מפת הדרכים שלה שמספרת יותר! על הארכיטקטורה שמעניינת את רובנו K8L מבית וAMD.

K8L או Altair או אלטייר בעברית מרובע הליבה הראשון של ישווק ברבעון השלישי ש 2007! (שנה אחריי השקת קונרו)

מרובע הליבה אלטייר יהיה המעבד החזק ביותר לשוק הביתי מבית עם 65NM וגריסאות FX ויהיו לו 2 גירסאות: 64X 4

וגירסת ה FX שיכלול תמיכה לפלטפורה 4X4 (שני מרובע ליבה? :smile1:)

Athlom 64 X 4 יהיה לשוק הביניים עם טכנולוגית SMP (Symmetric Multi-Processor).

אלטייר יבוא בקלוקים בין 2.7GHZ ל 2.9GHZ ! עם 512KB L2 קאש לכל זה אומר 2MB לכל הליבות בסה"כ, ו2M L3 קאש.

לא לשכוח שאלטייר יבוא עם טכנולוגית הHypger-Transport 3.0 שהוא מכופל מהמהירות מ 2GHZ ב 2.0 ל \4GHZ

לא לשכוח שהוא יהיה מתאים גם לסוקט AM2 שכולה צריך עדכון .

לעוד פרטים על אלטייר מי ששכח

Based on K8L architecture, Altair has upgraded Instruction fetch to 32B, enhanced Branch Prediction and Out-of-order load execution, with Double Precision FLOPS/cycle, 128Bit SSE, and Load per Cycle. claim that the new architect would get a great improvement with more than 40%!

אלטייר מצופה להיות 10% מכלל המעבדים שנשלחים לחנויות מ ב רבעו ןהשלישי ב2007 ו 20% ברבעון הרביעי ש 2007.

למפת הדרכים

amd-quad-core_qEfoISnzGIx7.jpg

קישור:

http://www.hkepc.com/bbs/itnews.php?tid=678736&starttime=0&endtime=0

עריכה: עכשיו שאני שם לב היורקפילד יהיה בסוקט 775 :)

Altair vs Yorkfield?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 148
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ה Altair לא ממש מתאים לסוקט AM2 אלה ל AM2+ כלומר אותה תצורת פינים אבל הלוח יתמוך ב HT3.

כלומר לא בטוח שלוחות של היום יתמכו בו אבל לוחות בעתיד שיתמכו ב HT3 ויהיו AM2 יתמכו בו.

מלבד זה התמיכה ב DDR3 תידחה לאמצע 2008 יחד עם המעבר ל 45nm.

http://www.digitimes.com/mobos/a20061003A2004.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין יש הבדל בין מעבדי לאינטל והוא :FSB-HT.

שמע, עכשיו ממש הכנסת לי.

אין לי מה לאמר, הוכחת את טענתך. :-\

*לפני 5 שנים*

AMD מאמינים שכל הביצועים הם תוצאה ברורה של יחס רוחב העיבוד (גדול) מול צפיפות Cycleים (תדר נמוך).

Intel "מאמינים" שאין צורך ברוחב עיבוד משמעותי, למעשה אין צורך בקצב Cycleים סדיר! רק צריך מכפלה גבוה > AKA > תדר גבוה.

*כיום*

AMD מעדיפים פשרה, טיפה פחות רוחב עיבוד, ותדר גבוה יותר (HT תירוץ עלוב לרוחב פס מצומצם).

Intel החכימו, הגבירו רוחב עיבוד וצמצמו את התדר.

אבל מה, הם שונים לחלוטין! כי זה FSB, וזה HT.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה Altair לא ממש מתאים לסוקט AM2 אלה ל AM2+ כלומר אותה תצורת פינים אבל הלוח יתמוך ב HT3.

כלומר לא בטוח שלוחות של היום יתמכו בו אבל לוחות בעתיד שיתמכו ב HT3 ויהיו AM2 יתמכו בו.

מלבד זה התמיכה ב DDR3 תידחה לאמצע 2008 יחד עם המעבר ל 45nm.

http://www.digitimes.com/mobos/a20061003A2004.html

זה לגבי .

אינטל מתכננים כבר שנה הבאה לעבור ל ו 45NM

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

AM2+ הוא סוקט מפני עצמו? ראיתי שהוא יוצא עם אלטייר.

מה עם תמיכה בAM2? באתר שהבאתי כתוב שעם עידכון ביוס זה יסתדר ואתה מביא לי את הידיעה הזאת.

:bash:

דבר שני:

רגע ,שני אלטייר FX זה 8X8 או ה16 איכשלא קוראים לזה? שהיא הזכירה מתשיהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא סומך על , כמו הסיפור שהם עשו עם ה4x4.

תרגע ותן לזמן להראות הכל. ככה לפי הנתונים הקיימים אי אפשר לדעת הכל.

נקווה שיהיה לאלטייר מה להציע.

בפעם הראישונה השם נראה מוזר, אבל נתרגל מאוד מהר. ככה בדיוק היה עם הקונרו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...