יש לי בעיה: DOS לא מזהה את כונן C! - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יש לי בעיה: DOS לא מזהה את כונן C!

B0necrack3R

Recommended Posts

היום החלטתי לפרמט את המחשב אך כאשר נכנסתי לDOS ורציתי לפתוח את כונן C במקום כונן C היה לי כונן D! וכך הלאה..

כלמר כונן C נעלם לי משמה.... גם כל מיני תוכנות שפתחתי עם דוס כגון GHOST לא זיהו את C!

מה הבעיה אנשים??? אני צריך פתרון דחוף.

תודה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה ווינדוס , אני מניח שאתם עובדים על השיטה NTFS.

בכל מקרה, אני אנסה להסביר...

ישנן 2 שיטות לעבוד עם הרד-דיסקים: FAT / NTFS.

הבעיות בכל הסיפור הזה הם אלו:

א. NTFS זאת שיטה ייחודית לווינדוס, ולא יכולה לעבוד בדוס. FAT יכול.

ב. FAT זאת שיטה שלא יכולה לעבוד עם הרד-דיסקים גדולים. NTFS יכול.

לכן, כל עוד אתם עובדים על השיטה NTFS, הדוס לא יזהה את ההרד-דיסק. (ווינדוס עובד בלי דוס, לכן זה לא משנה בווינדוס.)

ואם ההרד דיסק שלכם גדול (אני חושב 30 ג'יגה בערך ומעלה, אני לא בטוח), אי אפשר להעביר אותו ל-FAT.

הפיתרון הוא כזה: אם ההרד דיסק לא גדול, צריך להעביר אותו ל-FAT, ואז הדוס יזהה אותו. אפשר להעביר ל-FAT בפירמוט, או עם ה-Norton Ghost.

אם ההרד דיסק גדול, ואי אפשר להעביר אותו ל-FAT, צריך לחלק אותו לכמה הרד-דיסקים יותר קטנים, ואז להעביר כל אחד מהם ל-FAT. גם זה כרוך בפירמוט.

אם המטרה של כל הזיהוי בדוס היא לפרמט בסוף, אז אין צורך לזהות את ההרד-דיסק בדוס בשביל לפרמט. אפשר לפרמט גם בלי הדוס.

אפשר לעשות בוט למחשב עם הדיסק של ווינדוס (להכניס את הדיסק למחשב, ואז להפעיל אותו מחדש כשהדיסק בפנים), וכאשר ההתקנה של הווינדוס עולה, אומרים לו לפרמט. אם בכל זאת רוצים להעביר ל-FAT, כדי שלהבא הדוס יזהה את ההרד-דיסק, אומרים לו בהתקנה של הווינדוס לפרמט ב-FAT (זה בהנחה שזה לא הרד-דיסק גדול. אם זהו הרד-דיסק גדול, לא תהייה אפשרות כזאת בהתקנה, ואז כמו שאמרתי, צריך לחלק את ההרד-דיסק לחלקים יותר קטנים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיפה אתה ממציא את השטויות האלה אני משתמש בXP וFAT32 וזה עדיין קורה!

אני לא "ממציא את השטויות האלה". אני מנסה לעזור לפי בעייה שהייתה לי פעם, וככה היא נפתרה.

סתם שאלה: בשביל מה אתם צריכים לזהות את ההרד-דיסק בדוס?

כמו שאמרתי, ווינדוס יכול לעבוד טוב מאוד בלי שום דוס, וגם לפרמט בלי דוס, ולהתקין מחדש בלי דוס...

אז למה אתם צריכים שגם הדוס יזהה את ההרד-דיסק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, בכל מקרה, הייתי ממליץ בחום על להשיג "BOOTABLE XP"...

כי אתה לא יכול לדעת מתי יידפק לך הווינדוס, ואז תהייה חייב לפרמט. ואם הדוס לא מזהה לך את ההרד-דיסק, אתה תהייה תקוע ולא יהיה לך מה לעשות עד שתשיג כזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...