אתם חיים באשליות ואוחזים חזק בתפאורה הזויה - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אתם חיים באשליות ואוחזים חזק בתפאורה הזויה

scriewy

Recommended Posts

• תגובות 160
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אחרי שקראתי את רוב מה שכתבת אני חייב לסכם במשפט אחד:

אחי אתה יותר דפוק משניצל!

שניצל link=topic=192618.msg1685998#msg1685998 date=1153747504]

היי! בלי לרדת לפסים אישיים!

איזה פסים אישיים? הרבה אנשים חושבים שהבנאדם קצת לא שפוי.

ROFL !!! מעניין אם הוא התכוון לדפוק כמו שניצל או לדפוק כמו שניצל :lol: ... (שניצל-אוכל\שניצל-משתמש)

בשני המקרים זה לא יהיה טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא התכוונתי אליו שכחתי בכלל שיש מישהו בפורום שקוראים לו שניצל

מה שכן קראת אותי מצחוק :lol:

למי שלא הבין: אתה יותר דפוק משניצל זה ביטוי בגלל שכשמכינים שניצל דופקים אותו עם פטיש כזה (ויש לי הרגשה שמישהו באמת עשה את זה לראש של זה שפתח את הת'רד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע בן אדם, אם לא תסביר את עצמך כמו שצריך אף אחד כאן לא יבין אותך.

אף אחד כאן לא יראה את הקטעים באורך 50 שעות.

תסביר על מה אתה מדבר מהתחלה ולאט....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדור הארץ כן עגול, אולי האדמה פה לא עגולה אבל האטמוספרה שמקיפה את כדור הארץ עגולה והיא גם חלק מכדור הארץ אז הוא כן עגול, ולאלה שבאמת חושבים שכדור הארץ לא עגול, אז מה הוא? משלוש? מרובע? מעוין? מהה

כדור הארץ לא עגול, הוא בצורת קציצה, זאת אומרת פחוס. זה שהאטמוספרה עגולה (וגם זה לא לגמרי :smile1:) זה לא קשור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובכן קראתי בעיון את כל הטרד. וגם צפיתי כמעט בכל החומר שמוצג הווידאו.

ולאור התגובות שעלו פה. היגעתי למסכנה אחת וודאית.

צדק scriewy בדבר אחד ואני מצטט "אבל אין מה לעשות רובכם אנשים שיטחיים ומונעים ע'י פסיכולוגיה פשוטה "

ועוד..."אתם מעדיפים הכל על מגש כסוף וכמה שיותר מתומצת ושיאכילו אותכם בכפית,"

ועוד..."ולמה אתם מחליטים נושאים שונים שמוצגים בדרגת אמינות שווה פעם לקבל ופעם לא. מה שמקובל על דעתכם מתקבל, מה שלא, לא מתקבל, אבל את דעתכם לא אתם קבעתם לעצמכם מאז הולדתכם."

והרבה מגיבים יש להם קושי בהבנת הנקרא, ואני אומר זאת עקב התגובות שהתעלמו מחלק חשוב מהפיסקה ואני מצטט -

"וכמובן זה לא מידע שנגדו נוקטים עמדות כי זה רק תאורתי והכל יכול להשתבש יותר מפעם,"

ואותם מגיבים שכינו בשמות גנאי את פותח הטרד, פשוט הראו קבל עם ועדה את רמת האינטליגנציה הנמוכה שלהם.

וכל מה שבעצם רצה להגיד פותח הטרד הוא, שזאת לא תורה מסיני אלא בגדר של אפשרות סבירה.

בכלל היקום מתנהל לפי חוקים משלו.

חוק מס' 1 הוא שאין חוק.

2. אין מצב סטטי ביקום שאנו מודעים לו.

3. כל דבר יכול לקרות בכל רגע ובכל מקום.

4. כל דבר ביקום עובר שינוי בכל רגע נתון.

לכן אני מסיק מכך שלפסול רעיון על הסף אפילו אם הוא נשמע הזוי. זוהיא טיפשות גמורה. ומראה על יכולת חשיבה מאוד מוגבלת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובכן קראתי בעיון את כל הטרד. וגם צפיתי כמעט בכל החומר שמוצג הווידאו.

ולאור התגובות שעלו פה. היגעתי למסכנה אחת וודאית.

צדק scriewy בדבר אחד ואני מצטט "אבל אין מה לעשות רובכם אנשים שיטחיים ומונעים ע'י פסיכולוגיה פשוטה "

ועוד..."אתם מעדיפים הכל על מגש כסוף וכמה שיותר מתומצת ושיאכילו אותכם בכפית,"

ועוד..."ולמה אתם מחליטים נושאים שונים שמוצגים בדרגת אמינות שווה פעם לקבל ופעם לא. מה שמקובל על דעתכם מתקבל, מה שלא, לא מתקבל, אבל את דעתכם לא אתם קבעתם לעצמכם מאז הולדתכם."

והרבה מגיבים יש להם קושי בהבנת הנקרא, ואני אומר זאת עקב התגובות שהתעלמו מחלק חשוב מהפיסקה ואני מצטט -

"וכמובן זה לא מידע שנגדו נוקטים עמדות כי זה רק תאורתי והכל יכול להשתבש יותר מפעם,"

ואותם מגיבים שכינו בשמות גנאי את פותח הטרד, פשוט הראו קבל עם ועדה את רמת האינטליגנציה הנמוכה שלהם.

וכל מה שבעצם רצה להגיד פותח הטרד הוא, שזאת לא תורה מסיני אלא בגדר של אפשרות סבירה.

בכלל היקום מתנהל לפי חוקים משלו.

חוק מס' 1 הוא שאין חוק.

2. אין מצב סטטי ביקום שאנו מודעים לו.

3. כל דבר יכול לקרות בכל רגע ובכל מקום.

4. כל דבר ביקום עובר שינוי בכל רגע נתון.

לכן אני מסיק מכך שלפסול רעיון על הסף אפילו אם הוא נשמע הזוי. זוהיא טיפשות גמורה. ומראה על יכולת חשיבה מאוד מוגבלת...

טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

duk4u מיליים כדורבנות...

ועם זאת הרשו לי להציג את דעותי על העניין.

תאוריות קונספירציה בכללן, ובכלל התאוריות הנוכחיות סובלות ממספר בעיות מרכזיות-

1) אחת הבעיות של תאוריות הקונספירציה הן שהן נמצאות בגבול הדק מאוד מצד אחד טורחים להציג לנו פרטי מידע רבים , אך שטחיים אשר קשה לעמוד על טיבם. וכאשר אנשים אכן טורחים לעמוד על טיב המידע ולחקור לעומקו, יטענו חובבי הקונספירציה כי "הספיקו להעלים" את הנתונים הללו.

אחד הדברים שפועלים לטובת אנשי הקונספירציות והן למינהן הוא דווקא עצלנותו של האדם - אם תראה לו תמונת מציאות משכנעת למדי, הוא לא תמיד יבדוק לעומק. ועל כך מבוססות תאוריות קונספירציה רבות. רבות מהן מציגות נתונים שאולי במבט שטחי יראו כאפשריים (גם אם לא כהגיוניים) אך לעומק יתגלו כשגויים - אבל למי יש כוח לבדוק דברים לעומק. וכך אנו נופלים פעמים רבות לידיהם של שרלטנים, דמגוגים וסתם תמהוניים.

בולטת בניהן הן התאוריות הפוסלות נחיתה אמריקנית על הירח. שהתגלתה כבדיחה מוחלטת.

2)את עקרון תער אוקהם בוודאי רובכם מכירים .במקרה של תאוריות הקשר - על מנת להתמודד עם המציאות תאוריות קונספירציה רבות ממפציאות פרטים רבים לתוך תאוריה גדולה ומורכבת. התוצאה? תאוריה שמתאימה את עצמה למציאות , ולא מציאות שתואמת את התאוריה.

לפי תער אוקהם , הבעיה בתאוריות מורכבות הן שהסבירות לקיומן קטן, והן רגישות לטעויות שכן כל פרט קטן מוסיף לשגיאה השולית של התאוריה.

יתרה מכך תאוריות מורכבות קשה להוכיח - וכאן נכנסת הדמגוגיה הגדולה של רבות מהתאוריות - הן לא מנסות להוכיח , אלא לתת צידוק מעורפל. ולהטיל את חובת ההפרכה על מישהו אחר מתוך הנחה כי התאוריה נכונה.

3)הבעיה המרכזית של תאוריות הקונספירציה הן שהן בד"כ עיוורות למציאות - כלומר הן מציגות טענות בסיס לטענה מורכבת יותר, אך לא מרגישים חובה להוכיח אותן.

לכאשר לדעת התאוריה אם היא מסוגלת להוכיח את המסקנה הסופית בעזרת טענות ההתחלה - אזי היא נכונה. וזאת ללא בדיקה של טענות ההתחלה.

יתרה מכך תאוריות רבות לא יתייחסו להסברים אלטרנטיביים ומקובלים יותר וינסו להפריך אותן , אלא יתעלמו מהן באלגנטיות או שלא באלגנטיות על ידי הטענה כי מדובר בלא יותר בכסת"ח ממשלתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזה הזדמנות לצטט מתוך אחד הספרים האהובים עלי ;D

התיאוריות העכשוויות בנוגע לבריאת היקום טוענות, שאם הוא נברא כלל, ולא החל מעצמו, הרי שנוצר לפני עשרה או עשרים מיליארד שנים. אותן תיאוריות טוענות שכדור הארץ הוא בערך כבן ארבעה וחצי מיליארדים.

תאריכים אלה אינם נכונים.

מלומדים יהודים מימי הביניים קבעו את תאריך הבריאה ל שנת 3760 לפני הספירה. תיאולוגים יוונים אורתודוקסים קבעו שהבריאה התרחשה בשנת 5508 לפני הספירה.

הארכיבישוף ג'יימס אשר פירסם את ספרו שנות קדם ועדויות חדשות בשנת 1654, ובו טען שגן עדן והאדמה נבראו בשנת 4004 לפני הספירה. אחד מעוזריו המשיך בחישוב, והצליח לבשר בקול תרועת נצחון שכדור הארץ נוצר ביום ראשון, ה-21 באוקטובר, בשנת 4004 לפני הספירה, בשעה תשע בבוקר בדיוק, כיוון שאלוהים אהב לעבוד מוקדם, כשהיה עדיין רענן.

גם כאן נתגלתה טעות. של כמעט רבע שעה.

כל העניין עם מאובני הדינוזאורים היה בדיחה שהפלאונתולוגים עוד לא תפסו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

The Grey Matter . לתגובתך האחרונה אתן ציטוט שוב מפותח הטרד...

"יש הרבה אירועים שוליים שהאנושות לוקחת כעיקריים."

משמע בריאתו של היקום אינו אירוע מהפכני. זה אירוע שהתרחש בעקבות אירועים שקדמו לו.

יקום אחד מת בעיקבותיו יקום אחר נולד, כמו כל דבר ביקום שאנו מודעים לו. כשם שכוכב אחד גובע ומת, כוכב אחר נולד מחלקיקים של כוכב שמת.

זו שרשרת אין סופית שאינה בשום אופן חוזרת על עצמה, כל מחזור הוא בפני עצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...