מה אדם עיוור רואה? - עמוד 3 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה אדם עיוור רואה?

T-Flash

Recommended Posts

• תגובות 64
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

שחור זה כלום......חוסר אור (ובשביל העין, חוסר מידע) וזה מה שאדם עיוור לחלוטין בעצם רואה, אבל תמיד הוא יכול לדמיין לעצמו כל מיני דברים.

אדם שונלד עיוור לא יוכל לדמיין כלום כי הוא לא ראה כלום והוא לא יודע כלום למשל אומרים לבנאדם יש לי תיק בצבע כחול ,

אז דבר ראשון הוא לא יודע איך נראה תיק דבר שני הוא לא יודע מה זה פאקינג כחול כי הוא לא ראה את זה אז הוא לא יוכל לדמין את זה!

הוא בסוף ידמיין איזה טרקטור צהוב (כי הוא יחשוב שזה תיק כחול) שבו שמים כמה ספרים ונוסעים איתו לבית ספר ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח זה לא נכון, כי מי שנולד עיוור אין לו מושג איפלו איך לדמיין את זה, זה אותו הדבר כמו לדמיין עכשיו שיש לנו חוש חדש מסויים והוא קולט דבר חדש מסויים - זה בלתי אפשרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה נראה לכם שהם לא יודעים מה זה מוות, מה זה חיים ואיך דברים "נראים" בצורה כללית?

דבר ראשון הם לא מפגרים כמו שאתם עושים אותם, הם למדו בכיתה ב' על מוות ועל חיים והם מבינים אותם בדיוק כמו שאתם, חוץ משמתמשי האתר שחזרו מן המתים ויודעים כל כך הרבה*. בכיתה ו' הם למדו ביולוגייה וקראו ספרים הם יודעים שאפשר להתאבד כי הם בסך הכל אורגניזמים מבוססי חלבונים רגילים.

חוש המישוש קיים אצלהם אז כשהם נוגעים בתיק, למשל, הם זוכרים את הצורה שלו (ב"רזולוציה" הרבה יותר טוב ממה הזיכרון שלנו מסוגל לשמור והמוח מסוגל לקלוט) אז כשהם שומעים את המילה הם נזכרים בצורה ומסוגלים לדמיין אותה, אולי לא באותו אופן שאנחנו מדמינים, אבל באופן מסוים. זה לא כאילו שכל פעם שהם נוגעים בתיק הזה הם בשוק טוטאלי ממה שהם מגלים, הם כבר דימינו את זה לפני שהם נגעו בו (בהנחה שהם ידעו שהם הולכים לגעת בו).

דבר שני, אולי אני טועה אבל זאת ההנחה שלי- אנחנו לא רואים בעיניים, אנחנו רואים במוח, העיניים הם רק כלי ללכידת האור. כשאנחנו רואים שחור (נגיד במקום אטום ב100% לקרני אור) העין פשוט לא משדרת כלום למוח כי התאים שלה לא מקבלים שום גירוי ולא מעבירים כלום, ולכן אצל עיוורים העין פשוט לא מעבירה שום זרם למוח ואז הוא מפרש שחור, זאת הברירת מחדל, לא ורוד**.

*וחוץ ממשתמשי האתר שגולשים באתרי זוועות ורואים צילומים של פיגועים כדי "להבין" את המוות יותר טוב, ראו דיון בנושא פורום כללי.

**אולי זה כן "ורוד", ראו דיון מלפני חודש על ראיה בפורום הזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קבלו שאלה באמת מעניינת.....אדם שהוא עיוור מלידה...אפשר להסביר לו איך נראה צבע מסויים למשל אפשר לגרום לו "להבין" איך נראה צבע צהוב למשל? זה דבר שבאמת עניין אותי פעם אם עיוורים מלידה מסוגלים להבין איך נראה צבע מסויים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קבלו שאלה באמת מעניינת.....אדם שהוא עיוור מלידה...אפשר להסביר לו איך נראה צבע מסויים למשל אפשר לגרום לו "להבין" איך נראה צבע צהוב למשל? זה דבר שבאמת עניין אותי פעם אם עיוורים מלידה מסוגלים להבין איך נראה צבע מסויים

גם אותי זה מאוד עניין אבל זה כמו שיוסיפו לך עוד מימד,אתה לא תדע לאן לדחוף אותו,

אותו דבר עם עיוורים לדעתי הם פשוט לצערנו הרב לא יבינו את זה לעולם...

ד.א:שמעתי שפיתחו באוניברסיטה בארה''ב צ'יפ שגורם לנו לקלוט עוד צבעים(עוד חלק מהספקטרום האלקטרומגנטי)

ויש שם צבעים שאי אפשר לחלום עליהם אפילו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יותר מפחיד זה מי שנולד עיוור וחירש. הבן אדם לא מודע לזה שיש חיים , לא מודע לכלום, רק תחשבו על מה הוא חושב על החיים שלו ( :lol::(>:()

אז אדם עיוור הוא כאילו רואה ממש לא ברורות מתחלפות בלי שליטה כמעט... אחח איזה מסכנים.

נראה לי שראיתי פעם תוכנית.

לבל, זה שהמציא את הטלפון, היתה פנימיה של ילדים כאלו. והוא פיתח שיטה לתקשר איתם בעזרת מגע כפות הידיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלתי פעם עיוור (מורה בבצפר שלי) איך העיוורים רואים...הוא אמר לי אפור כזה...

אבל נגיד שאתה עושה תנועה חדה אז הם רואים את הצל של זה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...