סיפורי תמיכה שקרו באמת - עמוד 19 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סיפורי תמיכה שקרו באמת

Kidney_stonE
 Share

Recommended Posts

אתה לא יודע כמה תומכים פעורים מעבירים לתמיכה בכירה, קריאות "לא מתחבר, שגיאה 769" עם לקוחות שלחצו על ה ON/OFF במודם הזה

זה פשוט מודם שעדיין נותן IP (אפילו מחדש אותו) כשהוא במצב סטנדביי, אז התומך חושב שהכל בסדר בתשתית (מודם) ומעביר לתמיכה בכירה.

ואז אני רואה מה עשו עם הלקוח, ושואל אותו אם יש לו תומפסון, וכשאני נענה בחיוב, לוחצים על הכפתור ומתחברים לאינטרנט...

יש אנשים שהחליפו ראוטרים תקינים לגמרי בגלל תומך כזה או אחר שאמר להם שהכל תקין במודם המכובה שלהם, וזה הראוטר שדפוק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 1k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

זה התחיל עוד מהתקופה שהיה לי קצת זמן פה ושם לשחק איזה משחק רשת בערב. וכידוע במשחק רשת, אין דבר מרגיז יותר מאיבוד פאקטים אחרי יום עבודה מעייף כשאתה רוצה קצת להרגע ולירות בכמה פיקסלים זזים על המסך. לך תסביר לבנאדם שיושב בתמיכה למה זה רע מאוד שיש 20% פאקטים במעבר בין השרתים שלהם עצמם, ושזה לא מעניין את הסבתא שלי שאני מוריד בקצב של 150kb/s ומבחינתו זה בסדר ואין שום תקלה!

או ממשיך בשיחה עם תומך של בזק שהיתה לי לא מזמן. הייתי צריך להרכיב ראוטר לאחות של חבר של דוד של הכלב שלי בערך, וכמובן אני מחבר את הראוטר למודם, ואין לינק. אחרי כמה דקות של עצבים וקללות נמרצות בפורטוגזית מתובלת בצרפתית קלוקלת, הבנתי שזה אחד מהמודמים המחורבנים הישנים של , שלא היו עובדים אלא אם כן מגדירים את כרטיס הרשת שיתחבר במהירות 10 מגהביט בחצי דופלקס. המודם הזה לא יודע מה זה Auto Negotiation. אחר כך בא החלק הקשה. לשכנע את התומך של שהמודם מפגר, וצריך להחליף אותו. עלה לי בדם, יזע ודמעות.

בוא תספר לי בבקשה ותחדש לי איזה מודם של לא "יודע" מה זה Auto Negotiation?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השעה כבר כמעט 12 בלילה, אני מתקשר בעצבים למוקד של , עונה לי איזה בחור. לפני שהוא מתחיל איתי עם השטויות של האתחול מחשב, אני לא נותן לו להוציא מילה מהפה, ואומר לו את כל מה שעשיתי, ושאין סיכוי שיש בעייה אצלי במחשב, ושזה משהו אצלהם, ושיגיד לי מתי פותרים את זה.

אחרי שאני מסיים, הוא אומר לי: "אדוני, תרגע."

הוא: "אתה רואה את המודם?"

אני: "כן, מה איתו?"

הוא: "תלחץ על הכפתור On/Off."

אני: "איזה כפתור On/Off, אין פה שום כפתור אינטר... אהה, אתה מתכוון לכפתור הזה?" :-X (לוחץ על הכפתור)

אני בשקט בשקט: "תודה רבה לך, לילה טוב."

ואז מתברר שסבתא שלי חולת ניקיון כפייתית, ניקתה את האבק מהמודם, וכנראה לחצה בטעות על הכפתור, שלא ידעתי בכלל על קיומו.

מי בכלל שם כפתור כזה מפגר על המודם?!

:kopfpatsch:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: זה היה טוב!!! קרעת אותי!!!

צריך לשים את הת'ראד הזה בסטיקי!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מודם עגלגל כזה בצבע כחול חצי שקוף.

גם האלקטלים הראשונים שחילקו ממש אחרי שתם הניסוי ב-ADSL, היית מחוייב להגדיר את כרטיס הרשת ל-10 מגהביט חצי דופלקס כדי שהוא יעבוד.

אני לא.

וכך גם עוד אלפי לקוחות נוספים שאני מדבר איתם מדי שבוע.

אמנם זה לא מודם טוב וההגדרות שלו מתאפסות הרבה, אבל

לדעתי מדובר בלא יותר מבעיה בדרייברים של כרטיס הרשת שלך.

כל המיתוג הזה הוא חשמלי! לא יכולה להווצר איזושהי אי התאמה

עם שגיאה פה, זה לא פרוטוקול!

ההבדל בין 10 דופלקס וAN זה בסה"כ שינוי

במעגל החשמלי בכרטיס הרשת עצמו שהוא

מחליט באיזו צורה לעבוד מבחינה חשמלית

מול המידע שמגיע מהמודם.

במודם המיתוג הזה לא קיים ושקוף מבחינת המודם.

אם תקח היום מודם של ECI מדגם 270PR, יש בו נורית

10MBPS ו- 100MBPS והנורה הזאת תשתנה בהתאם למה

שתגדיר בכרטיס הרשת שלך, לא במודם, אז מה זה מלמד אותך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, עכשיו הרגזת אותי.

תפסיק לבלבל את השכל בבקשה.

CCNA אני לא, אבל אני בהחלט מבין מספיק כדי לאמר לך שאתה טועה.

רואים גם שכלל לא קראת את מה שכתבתי, או שבכלל לא הבנת, כי הבעיה היא בכלל לא לחבר את המודם למחשב, ששם נורא פשוט לבטל Auto Negotiation בדרייבר (ולא, אין שום בעיה בדרייבר), אלא לחבר אותו לראוטר, ששם אפילו תעמוד על הראש אתה לא יכול לבטל Auto Negotiation.

טעות שנייה שלך - Auto Negotiation זה אכן פרוטוקול שלם, שמוגדר בתקן uIEEE 802.3 עבור Fast Ethernet, ובתקן IEEE 802.3z עבור Gigabit Ethernet. אני יכול אפילו לחפור את מספר הסעיף אם אתה מאוד מתעקש.

ל-Autonegotiation יש אפילו פריים יחודי משלו שכל מכשיר תומך נדרש לשדר ברגע שמזוהה לינק על הקו, ובו רשימה של כל המצבים בהם המכשיר המשדר תומך. כל מכשיר יבחר את הגורם המשותף הגבוה ביותר.

ה-Alcatel Speedtouch @HOME הראשונים שיצאו כלל לא תמכו ב-Auto Negotiation, או שהוא מומש בצורה דפוקה, ומסתבר שגם הסמסונג הזה לא.

העובדה שיש במודם ECI 270PR נורית שמראה באיזה מצב עובד, ותלויה בהגדרת כרטיס הרשת זה יפה מאוד, אך כלל לא קשור, כי ברגע שאתה מבטל Auto Negotiation רק בצד אחד, הצד השני ינסה לזהות את מצב העבודה בעזרת Auto Sensing פסיבי.

בנוגע לשאלה שלך מה זה מלמד אותי - זה מלמד אותי שאתה לא יודע על מה אתה מדבר.

בכלל, כאשר המודמים האלה יצאו לשוק לראשונה, היית בן 15 לפי הפרופיל שלך, אז קצת קשה לי להאמין שיש לך ניסיון רב עם המודמים האלה.

דרך אגב, המודם הזה לא ידע לעבוד לא עם 2 מחשבים שולחניים שהוגדרו לעבוד ב-Auto Negotiation, לא עם המחשב הנייד שלי, ולא עם הראוטר.

הפלא ופלא, כאשר המודם הוחלף הכל עבד יופי.

אבל אני חייב לתת לך ציון לשבח על כך שהדגמת לנו כאן בצורה חיה למה מרגיזים אותי רוב התומכים הטכניים שאני מדבר איתם - כי הם מתווכחים בלהט על נושא שהם לא מבינים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, עכשיו הרגזת אותי.

תפסיק לבלבל את השכל בבקשה.

CCNA אני לא, אבל אני בהחלט מבין מספיק כדי לאמר לך שאתה טועה.

רואים גם שכלל לא קראת את מה שכתבתי, או שבכלל לא הבנת, כי הבעיה היא בכלל לא לחבר את המודם למחשב, ששם נורא פשוט לבטל Auto Negotiation בדרייבר (ולא, אין שום בעיה בדרייבר), אלא לחבר אותו לראוטר, ששם אפילו תעמוד על הראש אתה לא יכול לבטל Auto Negotiation.

טעות שנייה שלך - Auto Negotiation זה אכן פרוטוקול שלם, שמוגדר בתקן uIEEE 802.3 עבור Fast Ethernet, ובתקן IEEE 802.3z עבור Gigabit Ethernet. אני יכול אפילו לחפור את מספר הסעיף אם אתה מאוד מתעקש.

ל-Autonegotiation יש אפילו פריים יחודי משלו שכל מכשיר תומך נדרש לשדר ברגע שמזוהה לינק על הקו, ובו רשימה של כל המצבים בהם המכשיר המשדר תומך. כל מכשיר יבחר את הגורם המשותף הגבוה ביותר.

ה-Alcatel Speedtouch @HOME הראשונים שיצאו כלל לא תמכו ב-Auto Negotiation, או שהוא מומש בצורה דפוקה, ומסתבר שגם הסמסונג הזה לא.

העובדה שיש במודם ECI 270PR נורית שמראה באיזה מצב עובד, ותלויה בהגדרת כרטיס הרשת זה יפה מאוד, אך כלל לא קשור, כי ברגע שאתה מבטל Auto Negotiation רק בצד אחד, הצד השני ינסה לזהות את מצב העבודה בעזרת Auto Sensing פסיבי.

בנוגע לשאלה שלך מה זה מלמד אותי - זה מלמד אותי שאתה לא יודע על מה אתה מדבר.

בכלל, כאשר המודמים האלה יצאו לשוק לראשונה, היית בן 15 לפי הפרופיל שלך, אז קצת קשה לי להאמין שיש לך ניסיון רב עם המודמים האלה.

דרך אגב, המודם הזה לא ידע לעבוד לא עם 2 מחשבים שולחניים שהוגדרו לעבוד ב-Auto Negotiation, לא עם המחשב הנייד שלי, ולא עם הראוטר.

הפלא ופלא, כאשר המודם הוחלף הכל עבד יופי.

אבל אני חייב לתת לך ציון לשבח על כך שהדגמת לנו כאן בצורה חיה למה מרגיזים אותי רוב התומכים הטכניים שאני מדבר איתם - כי הם מתווכחים בלהט על נושא שהם לא מבינים.

א. אתה זה שלא מבין מהחיים שלך וזה שאתה לא CCNA ואפילו לא יוזר שמבין משהו זה ברור מאליו.

IEEE זה אולי נחשב "פרוטוקול", אך אינו פרוטוקול לוגי אלא פיזי, לכן מדובר פה בסה"כ בתעבורה חשמלית

שאינה רלוונטית ואינה נקבעת על ידי המודם, אין פה איזשהו סנכרון שצריך להתרחש מלבד אותות חשמליים, הצורה

של חיתוך הפאקטים או אופן התעבורה שלהם זניחה.

ב. זה שהייתי בן 15 לא רלוונטי, הניסיון שלי הרבה יותר עשיר משלך הוא כיוון שאני עובד בבזק בתור תומך בכיר ברשתות.

עם המודמים הללו התעסקתי הרבה יותר ממך, אני מכיר לפחות 2 אנשים אישית שעובדים עם המודם הזה עם ראוטרים ללא כל בעיה.

ותמכתי באלפי לקוחות בתקופתי בבזק שהיה להם את המודם הזה וכרטיס הרשת שלהם היה מוגדר על AN.

אז אנא ממך תחסוך ממני את ההתנסחות במספרים ופרוטוקולים, כל אחד יכול לעשות חיפוש של דקה

בגוגל ולזרוק שמות אבל זה די ברור לי שאתה לא מבין בפועל מה מתרחש בכל התהליך הזה של התחברות לאינטרנט בכלל.

זה שהרגזתי אותך, רק מראה שאתה לא מבין כלום חבובניק ותומכים של ספקים/תשתית(חוץ מHOT) לא סתם יושבים שם,

עברתי 2 מבחני ידע ארוכים ואבחון פסיכוטכני בשביל להגיע לעבודה הזאת, בנוסף עשרות השתלמויות פנים אירגוניות ואני

עוד מקבל הרצאות מאיזה שורץ פורומים, לאן העולם הגיע!! :kopfpatsch:

דבר נוסף שסותר את הסיפור שלך לגבי המודם, זה שסמסונג כמו שאמרת זה מודם ישן!

אם היית פשוט מתקשר ומבקש להחליף את המודם שלך, בלי בדיקות ובלי כלום במקום מחליפים

לך את המודם! זה נוהל שלנו בעבודה!

אז לדעתי, מה שקרה זה שאתה פשוט בלבלת לנציג את השכל כמה שאתה גאון וכמה שהוא לא מבין כלום והתחלת

לזרוק עליו מושגים שלמען האמת, לא כזה קריטי שהוא יכיר אותם, אני מכיר כי אני מתעמק ולכן אני גם לא תומך מן השורה אלא בדרגה בכירה יותר.

ובסוף כאשר הנציג התייאש ממך הוא זה שהחליט להחליף לך את המודם!

נ.ב

גם STH תומכים בAN בצורה תקינה לחלוטין, זה מודם שלי

אישית היה אותו בבית עבדתי איתו בחיבור רגיל ועם ראוטר ולא היו לי מעולם בעיות מהסוג שאתה

מספר עליהם.

נ.ב 2-

גם ייתכן שהייתה בעיה ספציפית במודם שלך, אבל זה לא משהו שאתה

יכול להכליל אותו לכל סדרת המודמים המדוברת(SAMSUNG ו-STH)

תודה ויום טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני מצליח לבלבל אותך בעזרת מספרים ופרוטוקולים, וד"א IEEE 802.3 הוא תקן ולא פרוטוקול, לפחות תצטט אותי כמו שצריך, אז אני בהחלט לא מתכוון להתווכח איתך. לך תקרא לפחות את התקן לפני שאתה מנסה לסתור אותי על ידי הר של מלל, כאשר בפועל לא כתבת אפילו עובדה אחד שאפשר לגבות אותה מתוך מסמך טכני כלשהוא שקשור לתקן התקשורת 802.3, או לפרוטוקל Auto Negotiation.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Auto Negotiation זה חלק אינטגרלי מסטנדרט 802.3e שנותן את הקיפוג האופטימלי... אני ממש לא מבין מה קשור חשמלי או לא, כל המידע גם ככה זורם בביטים - פולסים חשמליים.

נכון שזה לא פרוטוקול כמו TCP, אבל כל פרוטוקול זה למעשה נוהל עבודה, והנוהל הזה פשוט אומר לצדדים איך לעבוד בצורה הטובה ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני מצליח לבלבל אותך בעזרת מספרים ופרוטוקולים, וד"א IEEE 802.3 הוא תקן ולא פרוטוקול, לפחות תצטט אותי כמו שצריך, אז אני בהחלט לא מתכוון להתווכח איתך. לך תקרא לפחות את התקן לפני שאתה מנסה לסתור אותי על ידי הר של מלל, כאשר בפועל לא כתבת אפילו עובדה אחד שאפשר לגבות אותה מתוך מסמך טכני כלשהוא שקשור לתקן התקשורת 802.3, או לפרוטוקל Auto Negotiation.

לא בילבלת אותי, בסה"כ ניסית לסתור את מה שאני אומר

על ידי זריקת מושגים טכניים עמוקים, כשבפועל אין לזה

כל קשר לעובדות מוצקות בשטח.

א. סתרתי אותך על ידי העובדה שאני עובד ועבדתי עם הרבה מאוד

לקוחות שהתקינו את המודם הזה ועבדו בצורה חלקה כאשר כרטיס הרשת שלהם מוגדר

בפועל על AN.

ב. תקן עבודה ופרוטוקול זה לא אותו דבר, אולי תגיד לי שגם WIFI זה פרוטוקול? זה הרי "פרוטוקול" IEEE 802.11g/b/a, לא? :smile1:

Auto Negotiation זה חלק אינטגרלי מסטנדרט 802.3e שנותן את הקיפוג האופטימלי... אני ממש לא מבין מה קשור חשמלי או לא, כל המידע גם ככה זורם בביטים - פולסים חשמליים.

נכון שזה לא פרוטוקול כמו TCP, אבל כל פרוטוקול זה למעשה נוהל עבודה, והנוהל הזה פשוט אומר לצדדים איך לעבוד בצורה הטובה ביותר.

זה בדיוק מה שניסיתי להסביר, שזה גם ככה מידע שעובר בפולסים חשמליים, ככה שחוסר תאימות

בגלל איזשהו מיתוג בתוך רכיב אינו סביר!

יכול להיות שהייתה אפילו בעיה ספציפית במודם עצמו, כנראה בעיה חשמלית, אבל ההכללה שמודמים של SAMSUNG

אינם תומכים בAN זה פשוט שטויות במיץ שלהן אין שום בסיס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. כל תקשורת בין 2 גורמים אשר עובדת לפי מוסכמות מסויימות נקראות פרוטוקול.

2. יפה שאתה לא נותן לעובדות ול-"מושגים טכניים עמוקים" (בכלל לא ברור לי מה כל כך עמוק ב-Auto Negotiation, סה"כ פרוטוקול די פשוט) לבלבל את העובדות המוצקות שלך בשטח. אולי כאשר תעבוד בחברת ליסינג, תנסה לשכנע אותי כי כל המכוניות אפורות, כיוון שכל המכוניות במגרש שאתה אחראי עליו אפורות.

3. אני לא חושב ש-RK ניסה להגן על העמדה שלך.

4. טענת שגם אין שום בעיה עם ה-Alcatel STH, נכון?

ספר את זה לזה:

http://www.petri.co.il/forums/showthread.php?t=1108

ולזה:

http://forum.people.net.au/archive/index.php/t-4302.html

ולזה:

http://www.ott.igs.net/downloads/installation_guide_alcatel_modem.pdf

ולזה:

http://www.spidernet.net/main/default.aspx?tabid=86&mid=264&itemid=100

סתם כמה תוצאות ראשונות מהדף הראשון של חיפוש זריז בגוגל.

הסמסונג התנהג בדיוק כמו האלקטלים האלה, והעובדה היא שכאשר אתה היית בן 15, ואני עברתי מהניסוי ב-DSL להיות אחד מלקוחות ה-DSL הראשונים במחירים אסטרונומיים, ההנחייה של היתה לקבע את כרטיס הרשת ל-10 מגה בחצי דופלקס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...