דיון על השפעת הוארז על עולם המשחקים *זהו לא המקום לוארז מכל סוג!!!* - עמוד 10 - משחקי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון על השפעת הוארז על עולם המשחקים *זהו לא המקום לוארז מכל סוג!!!*

DOGMA

Recommended Posts

אוקי, אז למה לא כולם דורשים אימות cdkey אל מול שרת באינטרנט? אפילו למשחק single player !

היום לכל אחד יש אינטרנט. המינימום זה מודם 56k - מספיק לדקה לאימות.

אפילו יש משחקים ללא cdkey בכלל... בדרך כלל משחקים פשוטים יותר. עדיף להם שתוריד ואולי תקנה או תספר לחבר מאשר להסתמך על השם הגדול שאין להם.

ID הפסידו ? גם הפסידו כש-HL2 הודלף ? זה רק נתן להם boost פירסומי!

אני לא ראיתי דו"ח הפסדים של אף אחד מהם. (חוץ מזה דליפה מוקדמת לרשת זה נושא אחר)

כמו שאמרתי קודם:

ואני לא מסכים עם זה:אתה יודע כמה אנשים שקנו את המשחק מקללים את ה-starforce הזה? יש מקרים רבים של בעיות שנוצרו במחשבים עקב ההגנה הזאת...

שמעתי המון אנשים שלעולם לא יקנו משחק עם ההגנה הזאת יותר. האם כולם שקרנים ורק רוצים להוריד בקלות ? לא הייתי מהמר על זה.

spilter cell זאת סדרה מצליחה עוד מאז שלא היתה לה הגנת starforce. אני לא חושב שלהגנה יש קשר למכירות מצליחות של המשחק.

אני פשוט רואה את הדברים מהצד שלי... לדוגמא, כשאני הוצאתי דיסק טראנס מיסכן ואף אחד לא שמע עלי בכלל (לפני 7 שנים, לא שהיום אני מוכר LoL) , הייתי מבסוט שהייתי שומע את המוזיקה שלי מתנגנת ברכב חולף, גם אם זה דיסק צרוב זה לא שינה לי. אני ידעתי שמספיק שאחד מ-4 החברה שברכב הזה יאהב את זה, יש סיכוי שהוא יגש לחנות דיסקים ויקנה לעצמו גם. מספיק שהוא יגיד את השם של הדיסק לחבר ה"ישר" שלו שיעבור בחנות, יראה את השם הזה ויקנה על הדרך.

הרי אם לא היה אפשר לצרוב או להוריד, היו מקליטים לקסטה וזה היה מספיק בהרבה מקרים. ככה זה כבר שנים על גבי שנים. עדיין יש רווחים בתחום.

זו המציאות המרה, כל מה שצריך לעשות זה לנצל את זה לטובה ואפשר. במשחקים אפשר גם לחסום את זה לגמרי, אבל עובדה שלא כולם נוקטים בשיטה הזאת.

אחי,עם כל הכבוד למוזיקה שלך,יש הבדל עצום בין שני הדברים...

כמו שאתה אמרת-השיתוף באינטרנט סייע לך להתפרסם...וזה באמת נכון-השיתוף והווארז עוזר לגופים חדשים ולאומנים חדשים להכנס לתודעת הציבור,אבל ההבדל בין אומן חדש,או גוף קטן שמנסה להתפרסם לבין חברה מסחרית בינ"ל ענקית שאינה זקוקה להכנס לתודעת קהל הצרכנים,מכיוון והיא כבר נמצאת בתודעתם.

הווארז רק פוגע בחברות הגדולות,אין לו שום,אבל שום פן חיובי.

ב99% מהמקרים [פרט למשחקי מולטי,ואין הרבה כאלה בשוק] מי שמוריד משחק,גם לא יקנה אותו...החברות מפסידות מליוני לקוחות פוטנציאלים ומדובר בירידה במחירות במימדים של מליונים...הווארז לא עוזר לפרסם את המוצר,מכיוון שהאינטרנט מפרסם את המוצר,עם או בלי הווארז,המוצרים היו בכל זאת נכנסים לתודעתנו,ואנחנו הינו קונים אותם לולא היתה לנו האלטרנטיבה להשיג בחינם.

הבעיה בשוק היא ששני הצדדים לא מרפים-החברות מחזקות הגנות,ומגביהות מחירים בגלל אובדן הלקוחות הפוטנציאליים [הרי אם היו יותר קונים המחיר היה יורד!],ואילו ההאקרים מגבירים את קצב הפריצה,ואפילו מקצינים בצורות מכוערות-כדוגמאת הפצת משחקים לרשת עוד לפני יציאתם הרשמית לשוק...שזה דבר מגעיל,לא אנושי,וגובל בשטניות.

אנשים לוקחים את מפעל חייהם של אנשים אחרים,שעבדו עליו שנים על גבי שנים,יורקים להם על הפרצוף,ומשחררים את המוצר שלהם בחינם לשוק שמצפה בכליון עיניים למוצר.

והבעיה הקיצונית ביותר היא כשמדובר במשחק ממותג ועם הייפ גבוה-כמות ההורדות היא אפילו יותר גבוהה מהרגיל ברגע שההפצה לרשת היא מוקדמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 227
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

דבר ראשון, למוזיקה שלי אין שום כבוד, אבל זה כבר סיפור אחר... D:

עקב הפיראטיות, כולם מפסידים באופן מסויים ומרוויחים מכיוון אחר. היחסים משתנים עם תלות במס' גורמים. גם חברות קטנות וגם חברות גדולות.

יכול להיות שהרווח מינימאלי ביחס להפסד. אבל אל תשלול את האפשרות ההפוכה.

כמעט לכל משחק שמכבד את עצמו (דוגמאת "חברה מסחרית בינ"ל ענקית ") היום יש גם multiplayer (בנוסף ל-sp) , מה אתה זומם שאין הרבה כאלה בשוק :):nono:

לא קבעתי חד משמעית שהפיראטיות באה לחיוב, פשוט ניסיתי להראות שזה יכול להיות במצבים שונים. במי זה פוגע ולמי זה עוזר אני לא יכול לדעת בוודאות (מלבד מס' דוגמאות שעלו לי לראש). אולי נכנסתי לקטע חזק ולא שמתי לב שאני מגזים...?

בכל אופן, אני לא עד כדי כך חוצפן להגיד שאני חף מפשע. אבל מה שקובע בסוף זה מה אני חושב על ה"פשע" הזה,

או יותר נכון, איך המדינה מתיחסת לפשע מסוג זה.

בשורה תחתונה, אני מסכים איתך (חלקית) :xyxthumbs: אין לי ברירה אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא בארץ, שמחיר המשחקים לא יורדים, וגם אין שוק יד שניה

אמרתם שבחמישים שקל הייתם קונים

http://www.ebgames.com/default.asp?sect=1282

תראו את המחירים של כל המשחקים האלה, גרושים, ואלה המשחקים החמים של שנה שעברה, וכל משחק משומש כזה הביא לבעליו הקודמים מספר דולרים

אם תופעה כזו הייתה גם בארץ, היו קונים הרבה יותר.

בנוסף התופעה הזו אפשרת לחברות המשחקים לא לכלול מולטי, מולטי מודרני יכול לעלות עד 40 אחוז מעלות הפיתוח. כמה מכם שיחקתם במולטי של האלף לייף 2?

או של דום 3? כסף שהלך לריק ולו למשוך את כל אלה שאומרים ששוה לקנות משחק רק אם יש לו מולטי.

הערך של מחיר/לזמן ממש לא עובד אצלכם. רק אם תוכלו להוציא מיליון שעות ממשחק תשקלו לקנות אותו. אבל אם תחשבו על זה, משחקים כשמכיילים את המחיר לפי זמן משחק הם צורת הבידור הזולה ביותר אחרי בכבלים. הרבה יותר זולה מסרט או דיסק או ספר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר משהו יפתח פה חנות משחקים יד שנייה אני בספק אם החברות של המשחקים יראו ממנו כסף...

הרי אם המשחק משומש ז"א שכבר שילמו עליו (פעם אחת בלבד). איפה פה הרווח של היוצרים?

פעם הייתי משכיר קלטות של מגאסון מאיזו חנות. המוכר קונה משחק אחד, מעביר אותו הלאה. רק המוכר והלקוחות מרויחים פה.

אני בספק שהוא היה שולח כסף לחברות הענק.

יש חברות שנותנות להוריד את המשחקים שלהן דרך האתר מחיר מוזל. זאת הדרך הכי טובה לדעתי. גם מחיר של חו"ל וגם זול יותר.

מי שרוצה מדיה אורגינאלית ואת כל הניירת שמסביב שישלם מחיר מלא :)

לצערינו לא כולם מאמצים את זה. (על מי אני עובד, אני מרוצה מהמצב כמו שהוא)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כלכלת של יד שניה מגבירה מכירות ומעודדת צריכה

אתה קונה יותר בידיעה שהסכום שאתה משלם יקוזז בעתיד ע"י מכירה מחדש של המוצר, ותחלופה גדולה יותר של מוצרים

אני אתן לך דוגמא, לי יש טלוזיה 34" CRT בסלון, איכותית למידי שעלתה לפני שלוש שנים כעשרת אלפים שקל. אנחנו לא מחליפים אותה כיום רק בגלל שאין לנו מה לעשות איתה לכשנקנה טלוזיה חדשה. אם היה שוק יד שניה פעיל ויכלנו למכור את הטלוזיה הנוכחית היינו קונים חדשה.

עוד דוגמא זה שוק המכוניות, היחיד שיד שניה והלאה באמת עובדת בו בארץ. אתה קונה מכונית חדשה בסכום המטורף שהיא עולה רק בידיעה שחלק מהסכום תקבל חזרה בעת המכירה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפלג'ק, תפסיק לעבוד על עצמך שהוארז עוזר לתעשיית המשחקים.

הרי אפשר לראות בשטח שאם יש איזה משחק שלא מצליח במכירות, אבל עדיין המון אנשים משחקים בו כי הם הןרידו אותו, אזי רואים שהחברה מגיעה למצב של פשיטת רגל, ונסגרת.

אבל אם זה שאתה חושב שאתה עוזר לתעשיית המשחקים (או לא פוגע בה), עוזר לך לישון בלילה (זה נשמע יותר טוב באנגלית), אז אין לי, ולאף אחד אחר כל דרך לשכנע אותך אחרת, כי אתה כבר שכנעת את עצמך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת, אף פעם לא השקעתי יותר מדי מחשבה על כל העניין הזה. נתתי את דעותי (מה שעלה לי באותו הרגע) וגם קיבלתי דעות אחרות.

אין סיבה להיות עויין כלפי.

תמיד אהבתי "ויכוחים" כאלה. כל אחד זורק את ה-2 אגורות שלו לבאר ובסוף אתה מעצב לך דעה יציבה יותר אחרי ששמעת את כולם.

מי אמר שאי אפשר לשכנע אותי אחרת?? מי אמר שכבר לא שיכנעו אותי אחרת? זה שאני לא מסכים עם כל הטענות "שלכם" לא אומר שאני לא מסכים עם דברים אחרים. teatime למשל הסביר לי איך יד שנייה יכולה לעזור - ואני מודה לו על כך.

ד"א, אני לא מכיר חברה שפשטה רגל בגלל הורדות. קח את heroes 4, זה היה חרא של משחק \ נפילה וזה למה 3do נפלו, לא בגלל שהורידו אותו ב-warez (גם מי שהוריד אותו מחק אותו במהרה). אני לא מכיר חברה שיצרה משחק ממש טוב ונפלה בגלל warez. ידוע שלא תמיד קל להרוויח בעולם המשחקים אם אין לך מוצר מנצח ביד. אני אשמח אם תרענן את זיכרוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יכול להביא נתונים קונקרטיים שיתנו קשר ישיר בין וארז לנפילה של חברה, כי יש יותר מידי "אם-ים"

אבל הוארז גורם להקצנה שקונים משחקים רק אם הם ממש ממש טובים וארוכים

מקס פיין 2 היה כישלון מכירות טוטאלי, ואני חושב שתסכים איתי בכך שהוא קלאסיקה של עולם המשחקים. אבל בגלל שהיוצרים בחרו שלא לדחוף (וכן במקרה הזה זה יהיה לדחוף) מולטי מיותר, ובמקום זה לדאוג שהמשחק שלהם יהיה יצרת אומנות מושלמת אנשים בחרו שלא לקנות אותו (שוב בגלל מנטליות מחיר/זמן דפוקה)

החברה אומנם התאוששה מכך אבל אני בטוח שלא היה לה קל במיוחד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יכול להביא נתונים קונקרטיים שיתנו קשר ישיר בין וארז לנפילה של חברה, כי יש יותר מידי "אם-ים"

אבל הוארז גורם להקצנה שקונים משחקים רק אם הם ממש ממש טובים וארוכים

מקס פיין 2 היה כישלון מכירות טוטאלי, ואני חושב שתסכים איתי בכך שהוא קלאסיקה של עולם המשחקים. אבל בגלל שהיוצרים בחרו שלא לדחוף (וכן במקרה הזה זה יהיה לדחוף) מולטי מיותר, ובמקום זה לדאוג שהמשחק שלהם יהיה יצרת אומנות מושלמת אנשים בחרו שלא לקנות אותו (שוב בגלל מנטליות מחיר/זמן דפוקה)

החברה אומנם התאוששה מכך אבל אני בטוח שלא היה לה קל במיוחד

בדיוק זו חתיכת הוכחה לכך שהווארז כן הורס

אני לא מכיר בן אדם אחד שלא שיחק במקס פיין 2 והוא בין המשחקים הטובים ביותר (לפחות לדעתי)

אבל מה...?

כמו שאמר "זמן תה" מעליי הוא היה כישלון מכירות

ובגלל זה יקח זמןןן לדעתי עד שנראה את ההמשך למשחק המשובח הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואללה לא ידעתי שמקס פיין 2 היה כשלון מכירות...

בכל מקרה, מה שאתם אומרים (פחות או יותר) זה שאם לא היה דבר כזה warez, אנשים לא היו מגיעים למסקנות וחישובי מחיר/זמן תפוקה ?

קח את עצמיך היום, בלי כל אפשרות להוריד warez - מה תקנה משחק טוב או משחק "קצר" טוב ?

אני מבין את עניין המנטליות, אבל פעם לא היו משחקי ככה שלא היו לנו דילמות שכאלה.

יש מצב שהווארז עושה לך חיים קלים - אתה מוריד SP וקונה MP. אבל בלי ווארז אני אישית הייתי קונה יותר MP מאשר SP. (אם בכלל הייתי קונה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם היית קונה יותר משחקים, בין כל משחקי הרשת שהיית קונה, היית קונה גם משחקים קצרים

כי יש גבול לכמות המשחקי הרשת הטובים באמת (חוץ מBF2 מה שווה אחר יצא בשנה האחרונה?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואללה לא ידעתי שמקס פיין 2 היה כשלון מכירות...

בכל מקרה, מה שאתם אומרים (פחות או יותר) זה שאם לא היה דבר כזה warez, אנשים לא היו מגיעים למסקנות וחישובי מחיר/זמן תפוקה ?

קח את עצמיך היום, בלי כל אפשרות להוריד warez - מה תקנה משחק רשת טוב או משחק "קצר" טוב ?

תאמת אני לא יקנה כימאת כלום וישחק בדמוים ומישחקי רשת חינמים

יש תעינין של חיסכון לדברים אחרים וכל עוד אין לי גב כלכלי טוב אני לא יקנה 2 מישחקים בחודש

ככה שלא כולם יקנו מישחקים בכמויות בלי warez

ואני יגיד לך עוד היה תקופה שהיה לי N64 המחיר של מישחקים בארץ היה 500 שקל

אבל בעל החנות נתן להחליף מישחקים לא חדשים ב50 שקל ואת רוב המישחקים ששיחקתי שיחקתי דרך החלפות

נינטנדו לא מרויחה מהחלפות של מישחקי יבוא אפור וגם לא חברות צד שלישי

ואני יגיד לך עוד משהו אני מיתחרט שקניתי N64 ולא PS1 +ציפ למרות שהיו כמה מישחקים מעולים ולמרות שאני פאן של

פשוט 500 שקל למישחק זה מוגזם וקניתי כמה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נראה לי שחברות המשחקים מפסידות מהווארז.

הרי זה לא כמו במעבדים נגיד, שהיצרן מייצר 50,000 למשל, וגונבים ממנו חצי - זה הפסד.

אבל במשחקים ובתוכנות זה משהו אחר לחלוטין!

אם אתה מוריד משחקים או תוכנות אתה לא יכול לפגוע בחברות כי אתה לא גוזל מהם כלום! זה עותקים - לא עולה הרבה לעשות עותק או להכניס את המוצר לאינטרנט. לכן גם הייצרן לא מודע לזה ש"גונבים" ממנו ואין שום הפסד כספי.

:nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מוריד משחקים או תוכנות אתה לא יכול לפגוע בחברות כי אתה לא גוזל מהם כלום! זה עותקים - לא עולה הרבה לעשות עותק או להכניס את המוצר לאינטרנט. לכן גם הייצרן לא מודע לזה ש"גונבים" ממנו ואין שום הפסד כספי.

:nixweiss:

:screwy:

פיתוח מוצר נעשה לפי תחזיות מכירה בין היתר

כלומר שאתה הולך לייצר משהו אתה משקיע בו כסף בציפייה למכור X כדי לכסות את עלות הפיתוח הייצור וכו' ו Y כדי להרוויח,

אז כן יש הפסד כספי גדול מאוד בענין הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל ההשערות האלה לא יכולות לאמר כלום.

כל מי שמוריד הוא משיג את המוצר בחינם - גם אם המוצר יעלה במחיר מצחיק (עם גבול כמובן) רוב המורידים לא יקנו אותו וישמיכו להוריד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...