דיון על השפעת הוארז על עולם המשחקים *זהו לא המקום לוארז מכל סוג!!!* - עמוד 6 - משחקי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון על השפעת הוארז על עולם המשחקים *זהו לא המקום לוארז מכל סוג!!!*

DOGMA

Recommended Posts

אה ורציתי להגיד נכון אתם אומרים שזאת גניבה וזה..

אולי מבחינת החברות שמייצרות את המשחקים זאת גניבה אבל מבחינתי זאת לא אני כולה לוחץ קליק על לינק משאיר את המחשב דלוק מוריד קראק והופ אני משחק

זה לא כמו גניבה של מוצר בסופר

או שנגיד חבר שלי צורב לי דיסק לא מעניין אותי ממש איך הוא השיג אותו וגם עכשיו אם חוקיות אז על כל מחשב צריך להיות רישיון אז אם יש לך 2 מחשבים תקנה 2 משחקים פחח

רציתי להגיד עוד משהו אבל שכחתי אני כמעט נרדם פה :sleep:

ואם אתה משלם לזונה באשראי אז זה לא זנות?

אני באמת מנסה למצוא שמץ של היגיון בטענות שלך אבל ככל שאני יותר מעמיק אני יותר מגיע למסקנה אחת, עדיף באמת שתלך לישון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 227
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אם היה לי את כל הכסף שבעולם אז הייתי קונה את כל המשחקים שעכשיו אני מוריד מהאינטרנט, אבל אין לי את הכסף הזה ולכן בכל מקרה אני לא אקנה את המשחקים האלה אי פעם, אז איך אני פוגע בחברות המשחקים אם אני מוריד משחק שבכל מקרה לא הייתי קונה אותו?

גם אם אתה פוגע בצורה כזאת או אחרת, הם לא יודעים מזה ולעולם לא ידעו - משמע אתה לא פוגע בהם מבחינתם. זה כבר עניין שלך עם עצמך - ואם זה לא מפריע לך אז אני לא רואה פה בעייה.

מקסימום אתה משבש להם את הסקרים של כמה אנשים משחקים במשחק שלהם. :D

לדעתי אם אתה שוקל לקנות את המשחק (ז"א יש סיכוי שתקנה אותו) אז באמת עדיף שתקנה אותו. אבל אם לא היה סיכוי כזה מההתחלה, אז בדיעבד לא פגעת בהם אפילו מבחינת הסיכוי שהיה להם לראות ממך כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצחיק אותי מה שאמר DOGMA:

כל האנשים בסצנה קונים את המשחקים שלהם, we proudly support game developers, if you've enjoyed the game, buy it.

הוא שכח למה הם קונים את המשחק..... בשביל לפרוץ אותו ולהפיץ אותו :lol:

זה סתם משפט מטופש, רק בכדי "לכסות תתחת" שלהם (לא שזה קביל בבית משפט, אבל עדיין...).

אם הם היו פורצים בשביל הכיף שלהם (למען הפריצה עצמה), איזו סיבה יש להם להעביר את זה הלאה?

כאילו שמשהו יקנה את המשחק אחרי שהוא כבר נהנה ממנו.

בשביל זה יש דמואים.

בכלל, מעניין מדוע dogma קורא NFO's של משחקים פרוצים אם לא בשביל לדעת איפו יושב ה-crack ומה ה-serial number :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם אתה פוגע בצורה כזאת או אחרת, הם לא יודעים מזה ולעולם לא ידעו - משמע אתה לא פוגע בהם מבחינתם. זה כבר עניין שלך עם עצמך - ואם זה לא מפריע לך אז אני לא רואה פה בעייה.

מקסימום אתה משבש להם את הסקרים של כמה אנשים משחקים במשחק שלהם. :D

לדעתי אם אתה שוקל לקנות את המשחק (ז"א יש סיכוי שתקנה אותו) אז באמת עדיף שתקנה אותו. אבל אם לא היה סיכוי כזה מההתחלה, אז בדיעבד לא פגעת בהם אפילו מבחינת הסיכוי שהיה להם לראות ממך כסף.

נניח ומחר ימציאו הגנה בלתי פריצה לחלוטין, ותהיה חייב לקנות את כל המשחקים שלך, אני מבטיח לך שתקנה לפחות משחק אחד יותר ולו רק בשביל הרווח מהמשחק היחיד שהיית קונה בגלל שאתה חייב, זה הרווח שגנבת מחברות המשחקים

ומה שדוגמה אמר הכוונה שכל חברי הקבוצה קונים את המשחק, ולא עותק יחיד בשביל לפרוץ אותו

גם הקבוצות הם לא אלו שמפיצות, הם עושים את זה כי הם יכולים ולא כדי שילדונים כמוכם יוכלו לשחק בלי לקחת כסף מאבא/אימא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב ככה, רפרפתי בדיון אבל לא קראתי את כל 8 העמודים כי אין לי כח. אני רק אתרום לכאן את תגובתי:

אני לא קניתי משחק אחד בחיים שלי. הורדתי שחקתי וסיימתי בערך 30 משחקים (PC ללא PS2) בשנה האחרונה חשבון פשוט מראה לי שאם הייתי קונה אותם (לפי 200 שקל משחק) הייתי מוציא 6000 שקל, סכומים שלצערי אין לי. באמת לצערי. נוסיף למשוואה הזאת את ה XP שלי 800 שקל + אנטי וירוס והוספנו עוד 1000 שקל. אין כמו לקנות משחק מקורי וחדש ולפרגן לחברה המפתחת, אבל וואלה, אין לי את היכולת. יש כאלו שיגידו שזה לא תירוץ לגנוב ואני מקבל. אבל אני מעדיף להוריד (ואולי לגנוב על הדרך) מאשר לא לשחק בכלל בחיים שלי. דרך אגב, לכל אלו כאן שמגינים על החברות בחירוף נפש אתם יכולים קצת להירגע - אל תדאגו חברות טובות שעושות משחקים טובים ירוויחו וירוויחו טוב, השוק שלנו בארץ כל כך זניח מבחינת העולם שזה מגוחח. בארה"ב, מרכז התעשייה הזאת, נוטים לקנות משחקים ותוכנות ולא להסתבך בכל מה שקשור להורדות ופריצות (ראו ערך HALO2 שמכר מיליוני עותקים ביממה ועדיין מוכר ויימכר. BUNGIE החברה גלגלה עליו מאות מיליוני דולרים..)

נ.ב - לכל אלו שקונים כל משחק שהם אוהבים = אני מניח שגם כל שיר שיוצא שאתם אוהבים אתם רצים לחנות הקרובה ורוכשים את ה CD ולא גונבים את זכויות הייוצרים בהורדת קבצי .. נכון?

עריכה: גם אני מעדיף ציצים גדולים, אבל לא מידי. בגודל כף היד ככה בסבבה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נוצר מצב שרק החברות הממש ממש ממש טובות יכולות לשרוד

ומספיק משחק אחד עם מכירות בינוניות כדי לגמור חברה, לדוגמא double fine החברה שפיתחה את psychonauts, ומכרה כמויות זעומות ממנו למרות אהדת המבקרים, החברה עכשיו בסכנת סגירה ממשית, והיא גרמה למפיצה שלה מג'סקו להיות על סף פשיטת רגל וכמעט הוציאה אותה מהבורסה בגלל אי תקינות כלכלית, ובנוסף גרמה לכך שמג'סקו החליטה להפסיק לתמוך בפיתוח משחקי טריפל A (משחקי מחשב "באורך "מלא") ולעבור למשחקי פלאפונין וניידים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נניח ומחר ימציאו הגנה בלתי פריצה לחלוטין, ותהיה חייב לקנות את כל המשחקים שלך, אני מבטיח לך שתקנה לפחות משחק אחד יותר ולו רק בשביל הרווח מהמשחק היחיד שהיית קונה בגלל שאתה חייב, זה הרווח שגנבת מחברות המשחקים

ומה שדוגמה אמר הכוונה שכל חברי הקבוצה קונים את המשחק, ולא עותק יחיד בשביל לפרוץ אותו

גם הקבוצות הם לא אלו שמפיצות, הם עושים את זה כי הם יכולים ולא כדי שילדונים כמוכם יוכלו לשחק בלי לקחת כסף מאבא/אימא

אם אכן ימציאו הגנה בלתי פריצה לחלוטין - אני רץ למכור את המחשב וכמה שיותר מהר. מה אני ישקיע 6k-7k על מחשב פגז רק בשביל להריץ איזה משחק - 2 משחקים טובים?

אני לא ילדון, ואני לא צריך את ההורים שלי בשביל לקנות משחק. אני עובד, ועם כל ההוצאות על המחשב וציוד היקפי אני לא יכול להרשות לעצמי לקנות משחקים כל הזמן... במיוחד כשאני לא משחק הרבה במחשק עד שאני מוחק אותו, אלא אם כן הוא ממש ממש טוב.

זה שכל חברי הקבוצה קונים את המשחק (בהנחה שזה נכון) זה רק בגלל שלכולם יש חלק בפריצה. כולם צריכים את המקור וזה בעייתי כשיש רק

דיסק אחד... אחרת הם לא היו "קבוצה". וגיד שמספיק אחד מהם בשביל לפרוץ משחק, אתה חושב שכל הקבוצה יקנו את המשחק "רק" בשביל לשחק בו ?

ואם הקבוצות לא אילו שמפיצות, אז מי מפיץ??? כן, שמעתי שהסצינה מתרחשת אי שם בשרתי FTP שלרוב בתשלום (האמא של עבירות הפיראטיות) ואז משהו שהוריד מפיץ את זה הלאה... אבל לומר את האמת - אני בטוח ב-100% שהפורצים מעוניינים שזה יגיע גם אלינו. עובדה שהם משקיעים ב-NFO's והכל מוכן ופשוט להפעלה. הם בסך הכל מנסים להציג את עצמם בצורה יפה יותר \ בוגרת ו"מגניבה" יותר... גם כן אנשים תמימים שכמוהם...

למרות הכל, בלעדיהם לא היה לי הרבה מה לעשות עם המחשב. אני האחרון שיבוא אליהם בטענות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שאמרתי שאני לא אגיב פה, אבל אני פשוט חייב להגיב על ההודעה הזאת.

זה שזה קל לגנוב משחק, הופך את זה לנכון?

הרי אם מישנו היה משאיר פתוח, עם מפתח בתחנת דלק, היית גונב אותו רק כי זה קל? זה היה הופך את העבירה ליותר קלה מאשר פריצה "אמיתית" לרכב?

צריבת משחקים היא גניבה כי היא פוגעת בזכויות של היוצר על המשחק, ובקניין הרוחני שלו.

וגם היא פוגעת ברווח החברה.

זה לא הופך את זה לנכון או לא נכון, חוקי או לא חוקי כן. הכל תלוי במה שבנאדם מוכן לעשות כדי להשיג את המטרה שלו. אם מישהו היה משאיר בתחנת דלק עם מפתח והסיכויי שידעו שהוא עשה משהו שואף ל-0, או 0 לחלוטין הוא היה גונב את האוטו. וכך גם לגבי שאר האנשים, תלוי במצפון שלהם. ובמידת הסיכון שהם מוכנים לקחת, שבמקרה שלנו הוא אינו אפסי. אנשים משערים שלא ינקטו נגדם צעדים, ולדעתי זה נכון, אך אף פעם זה לא ברור.

צריך להגיד תודה שהמצב ככה רק במשחקים ובתוכנות, שלא מחר נוכל להכניס סיריאל וקראק למכונית ולדרוש אותה כשלנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאמינו לי - אם הייתה לי אפשרות להעביר כסף לחלק מהחברות ככה סתם בשביל הפרגון הייתי שולח לכמה מהם.. אפילו שהורדתי בחינם וכבר סיימתי את המשחקים :lol:.. הייתי שולח 50 ש"ח לכל אחת מהחברות הבאות : VALVE - HALF LIFE 2 .. DICE - BATTLEFIELD2.. GEARBOX - BIA .. - FARCRY.. ועוד כמה שאין לי כח לרשום.. מי ייתן שאנשים טובים כמוכם ימשיכו לקנות משחקים שלהם ובאותה נשימה שהאקרים ימשיכו לפרוץ בשביל אנשים חארות כמוני.. זהו זאת תגובתי האחרונה בנושא (שבאמת כמו שאמרו פה נראה לי מיותר).. שיהיה לכולם המשך שבוע טוב. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהבעיה הכי גדולה בארץ זה שאין שוק גדול של השכרות או מכירות יד שניה של משחקים

פה בארה"ב כל בלוקבסטר ועוד רשתות דומות מקומיות משכירות משחקים לכל הקונסולות ולמחשבים ורוב החברים שלי פה משכירים משחקים (15 דולר לחודש לבלוקבסטר ויש לך כמה או משחקים שאתה רוצה ) ככה לא נוצר מצב שאתה נאלץ לבזבז חלק גדול של כסף על כל משחק ואתה יכול לשחק בהרבה משחקים כאשר אתה קונה רק כמה משחקים בשנה תמשחקים שאתה באמת באמת אוהב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שגם בארץ אפשר להשכיר משחק לא?

למי שאין כח להוריד או מאמין בקניה של משחק אפשר להשכיר , תאכלס , חבל על הזמן

רעיון פצצה , העניין הוא כמובן שאין לך מולטיפלייר , אלא אם אתה יודע להכין עותק חוקי של המשחק

יש כאילו תוכנות , אבל כמובן כמובן שלא נרחיב על זה.

תקנו משחקים , תשקיעו כסף , כסף = זמן!!

מה ששוה תכסף שלכם בטוח שווה את הזמן שלכם , ולהיפך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משחק עולה בארה"ב כמו שהוא עולה כאן, ואפילו פחות - למה? אנשים מרוויחים כאן חצי.

למה תרופות עולות ביחס ליכולת של האוכלוסיה במדיה הספציפית ותוכנות לא? הרי זה שניהם זה בעיקר קניין רוחני.

מוסיפים על זה את זה שאין בארץ באמת שוק למשחקים יד שנייה או השכרה של משחקים וחייבים להגיע למסקנה שדופקים אותנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...