דיון על השפעת הוארז על עולם המשחקים *זהו לא המקום לוארז מכל סוג!!!* - עמוד 12 - משחקי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון על השפעת הוארז על עולם המשחקים *זהו לא המקום לוארז מכל סוג!!!*

DOGMA

Recommended Posts

• תגובות 227
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

^^^

נכון

אבל ישנם שיקולים נוספים לפיתוח והשקעה-כמו פרסטי'גה מקצועית ומוניטין ציבורי

החברות הנ"ל לא יתקפלו בגלל הווארז אלה ישתנו בהתאם לדרישות השוק

כלומר אחוז רווח קטן יותר ליחידה,שיווק אגרסיבי=קניה ופחות הורדות=מה שהצרכן רוצה -אלטרנטיבה שפויה שמתאימה לכיס שלו

מינימום כסף מקסימום תמורה זה הנוסחה למיתון הווארז אבל הרוב לא הפנימו את זה עדיין(כולל תעשיית הסרטים וכו')

אגב חברות תוכנה במודע מעלימות עין משימוש לא חוקי פרטי כמו של סטודנטים למשל שזה אומר שאותם אלו שלא שילמו להם מתי שהוא יקנו את התוכנה

כי הם רגילים אליה, ולמה שיקנו? כי הם יעבדו או יפתחו עסק ובתחום הזה לא עושים שטויות מה גם שזו הוצאה מוכרת....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אתה לא רואה את מאחורי הקלעים

משחקים מקוריים שנגנזים, משחקים פורצי דרך שמוחלפים בהמשכונים משעממים

כל זה נובע מוארז

לGBA היה המון וארז ואפילו הרבה אמולטורים טובים ועדין היו הרבה מישחקים מקורים והרבה רוחים

אני מסכים שהוארז מוריד ברוחים אבל בטח לא ביחס של 1 ל1 כמו שהחברות רוצות שנחשוב

אלה הרבה פחות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואתה חושב שמינימום כסף מקסימום תמורה זה משהו שעושים במטה כסף?

כלומר אתה רוצה משחקים שיהיו ארוכים יותר, יכילו יותר ויעלו פחות?

וכבר הרבה אמרו שכל עוד אפשרות הפיראטיות קיימת, כל מחיר הוא גבוה מידי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו 17 עמודים, ממש נושא חם.

טוב ראשית מבחינה חוקית ברור שאסור להוריד וכולי וכן זה נחשב לגנבה וכל מה שאמרו פה הצדיקים נכון (17 עמודים?).

אבל, וזה אבל חשוב - רק משפטן (או צדקן) יכול לטעון שהורדת משחק/תוכנה שקולים לגניבת כרטיס מחנות או משחק או מכונית או כל דבר חומרי אחר. ולמה?

בעצם הורדת המשחק אני לא מחסיר מאף אדם (רגע סבלנות) כלומר גניבה חומרית כלשהיא תגרום לאדם הנגזל ללכת ולהוציא כסף כדי להחזיר לעצמו את הרכוש הגנוב - הורדת תוכנה היא שכפול ולא גניבה פיזית - כלומר טכנית אף אחד לא הפסיד כלום ולא צריך להוציא מכיסו כדי להשיב את הרכוש.

הטענה שהחברה שפיתחה את התוכנה/משחק הפסידה הכנסה עקב ההורדה היא נכונה חלקית בלבד ובעירבון מוגבל. אני לא מכיר הרבה אנשים (שפוים ממעמד הביניים) שהיו קונים 10 משחקים (ובודאי שלא יותר) ל או PS ב 300 ש"ח. אבל כשמדובר בהורדה לכולם יש PRO ועשרות משחקים (בלשון המעטה). אז קונים משחק אחד או יותר שממש אוהבים או ששוים השקעה ואת השאר מורידים. שאף צדקן לא ישלה את עצמו שמישהו ישקיע בעשרות משחקים קנויים. גם אם תיאורטית לא תהיה אפשרות להוריד/לפרוץ לא תהיה פריחה של המכירות, אולי שינוי קטן מאוד.

למדיניות ההורדות יש גם תומכים סמויים בקרב התאגידים - אלה שמרוויחים משירותי , תשתיות וכן גם ל $M.

האינטרנט לא היה מתפתח כל כך מהר אילמלא המורידים הכבדים שזקוקים לרוחבי פס גדולים ולכן יש להם אינטרס שזה ימשיך. אם ביום בהיר יוכלו לעצור (תיאורטית) את כל התעבורה ה"לא חוקית" ברשת הרבה חברות יקרסו ויעלמו וציוד תשתיות במילארדים יהפוך לאנדרטאות.

בקיצור הענין לא פשוט ולכל צד יש את האינטרסים שלו. ההורדות הם עובדה שכנראה אי אפשר לעצור והתעשיה תלמד להתמודד ולשרוד איתם. המודלים הכלכליים יתאימו את עצמם עם הזמן למצב הקיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אפנה אותך אם כך לסטטסטיקות

שיעור המשחקים הממצוע פר קונסולה הוא 10 משחקים, כלומר כל מי שרוכש קונסולה ירכוש בממוצע עשרה משחקים (אירוני שבחרת במקרה (אני מניח) את המספר הזה) כלומר במקומות בהם מוסר הקניין הרוחני גבוה (כמו רוב העולם המערבי) אנשים כן קונים, וקונים הרבה

בנוסף בגלל שאנשים מוכנים להוציא כסף בקניית משחקים חדשים, הם גם מוכנים להוציא כסף כדי להשכיר משחקים, וכדי לקנות משחקים משומשים (על למה משחקים משומשים מעודדים צריכה כבר הסברתי) יוצא שעשרה משחקים נקנים ועוד עשרות רבות נוספים נקנים או מושכרים, בנוסף מכיוון שאנשים לא חושבים להוריד, יש גם אנשים שקונים קבוצתית

אתה חייב חייב חייב את ההיטמן החדש? אסוף ארבעה חברים שלמו כל אחד 50 שקל, כל אחד ישחק בתורו במשחק וכולם מרוצים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אפנה אותך אם כך לסטטסטיקות

שיעור המשחקים הממצוע פר קונסולה הוא 10 משחקים, כלומר כל מי שרוכש קונסולה ירכוש בממוצע עשרה משחקים (אירוני שבחרת במקרה (אני מניח) את המספר הזה) כלומר במקומות בהם מוסר הקניין הרוחני גבוה (כמו רוב העולם המערבי) אנשים כן קונים, וקונים הרבה

בנוסף בגלל שאנשים מוכנים להוציא כסף בקניית משחקים חדשים, הם גם מוכנים להוציא כסף כדי להשכיר משחקים, וכדי לקנות משחקים משומשים (על למה משחקים משומשים מעודדים צריכה כבר הסברתי) יוצא שעשרה משחקים נקנים ועוד עשרות רבות נוספים נקנים או מושכרים, בנוסף מכיוון שאנשים לא חושבים להוריד, יש גם אנשים שקונים קבוצתית

אתה חייב חייב חייב את ההיטמן החדש? אסוף ארבעה חברים שלמו כל אחד 50 שקל, כל אחד ישחק בתורו במשחק וכולם מרוצים

להזכיר לך שמחיר הקונסולות בארץ הרבה יותר יקר מארצות הברית או מיפן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי היום בכל החיים שלי רק שתי דיסקים מקוריים!!

HL2 ו BF2

ואני בכלל מצטעק שקניתי HL2 (יכלתי לשחק בו ברשת בלי CDKEY מקורי!! :pissed:)

אבל עזבו, אני שום דיסק, אם זה משחק תוכנה כל דבר לא יקנה! ובשום מחיר!

ואני רוצה להביר לכם משהו, ואולי תצאו מהמחשבה הזאת שלכם!

אין דבר כזה הגנה שהיא 100% חסינה נגד פיראטיות!

אין ולא יהיה דבר כזה!

זה כמו שכל פעם בעסק המכוניות ממציאים הגנה "חזקה" וכמה ימים אחר כך גנבים "איכשהו" מצליחים לגנוב את המכונית!

עכשיו כן עוזרת לפירסום ! אבל לא בכך שמוכרים 100 עותקים וכל השאר זה גניבה!

זה צריך להיות בכמות קטנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואתה חושב שמינימום כסף מקסימום תמורה זה משהו שעושים במטה כסף?

כלומר אתה רוצה משחקים שיהיו ארוכים יותר, יכילו יותר ויעלו פחות?

וכבר הרבה אמרו שכל עוד אפשרות הפיראטיות קיימת, כל מחיר הוא גבוה מידי

והרבה טעו.

כל עוד תהיה אפשרות פיראטית יהיו פיראטים זה בטוח

הענין הוא איך לצמצם את התופעה(בראיה של אותן החברות)

כן אני רוצה מקסימום משחק במינימום כסף-אני הוא הצרכן אני מוציא את הכסף ואני הוא זה שקובע(כמובן ברבים)

כל חברה עיסקית נמצאת בתחרות מתמדת ובהקשבה לשוק הצרכנים-עצם התופעה של ההורדות היא אמירה מאוד ברורה של הצרכן

'יש אלטרנטיבה שווה' וברגע שהיא לא תהיה שווה ו או בעיתית ומצד שני אותן החברות יציגו את הפיתרון שלהם-כמות ההורדות תיפחת משמעותית

בעיקר בתחום הגיימינג שבו מדובר על אנשים שאוהבים את זה ומעריכים את זה

לשם השוואה-

אני קניתי כרטיס מסך בסביבות ה 2200 ש"ח בידיעה שהוא הולך לאבד מהערך שלו -מהר-ומראש זו לא עיסקה הגיונית

אבל אני אוהב את זה זה סוג של תחביב(לא הקניה :smile1: השימוש...)

אם היה אפשר "להוריד" כרטיס מסך הייתי מוריד כי זו היתה אלטרנטיבה שפויה אבל בגלל שאי אפשר אז קניתי ואני עדיין מבסוט שוב כי זה משהו שאני אוהב

ולמשחקים-אני משחק המון המשמעות של זה-הוצאה חודשית של 800 ש"ח לפחות(נגיד 2 משחקים בחודש)

לא הגיוני ולא יקרה ב 100%כשיש אלטרנטיבה

במיוחד כשיש גוף שמייצג את החברות ושולח כל מיני איומיים ריקים מתוכן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי היום בכל החיים שלי רק שתי דיסקים מקוריים!!

HL2 ו BF2

ואני בכלל מצטעק שקניתי HL2 (יכלתי לשחק בו ברשת בלי CDKEY מקורי!! :pissed:)

אבל עזבו, אני שום דיסק, אם זה משחק תוכנה כל דבר לא יקנה! ובשום מחיר!

ואני רוצה להביר לכם משהו, ואולי תצאו מהמחשבה הזאת שלכם!

אין דבר כזה הגנה שהיא 100% חסינה נגד פיראטיות!

אין ולא יהיה דבר כזה!

זה כמו שכל פעם בעסק המכוניות ממציאים הגנה "חזקה" וכמה ימים אחר כך גנבים "איכשהו" מצליחים לגנוב את המכונית!

עכשיו כן עוזרת לפירסום ! אבל לא בכך שמוכרים 100 עותקים וכל השאר זה גניבה!

זה צריך להיות בכמות קטנה.

הלואי ואחד האירגונים שנלחמים בפיראטיות יתבע אותך אישית

וגם בשוק המכוניות יש הגנות בלתי פריצות. כדי לגנוב את המכונית גונבים את המפתח ולא פורצים את ההגנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלואי ואחד האירגונים שנלחמים בפיראטיות יתבע אותך אישית

וגם בשוק המכוניות יש הגנות בלתי פריצות. כדי לגנוב את המכונית גונבים את המפתח ולא פורצים את ההגנה

למה להיות שליליים, לך זה לא מזיק שהוא מוריד אז מה איכפת לך? אם יש לך שבריר של תקווה שאם כולם יקנו המחיר ירד גם לך אז תהרהר בזה שוב. המחיר לא נקבע לפי ההשקעה אלה לפי המקסימום שאפשר לקחת ואנשים (שקונים) יהיו מוכנים להוציא.

לגבי המכונית, לא צריך מפתח - יש גרר ;)

לגבי התגובה הקודמת שלך - בארה"ב "גונבים" פחות כי החוק ובתי המשפט שם מטורפים לגמרי ומוטים במפורש לטובת התאגידים.

לגבי הסטטיסטיקה - אשמח לקבל קישור, אבל השאלה החשובה היא כמה דקות/שעות עבודה ממוצעות עולה משחק בארה"ב לעומת משחק בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא המחיר מפריע לי, כפי שכבר ציינתי מספר פעמים משחקי מחשב לא יקרים

אבל בגלל אנשים כמוהו התעשיה נהרסת

לוקחים פחות סיכונים, יותר המשכים, הולכים על בטוח=מיחזור

התבעות מרתיעות, אבל לא זו הסיבה שאנשים קונים בארה"ב

אנשים קונים כי הם מבינים שכסף צריך להכנס מצד אחד כדי מוצר יצא מצד שני

ואפשר לחלוב פרה רק כמות מסויימת בלי להאכיל אותה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יסביר את זה בקצרה

אם לא היו תוכנות שיתוף שהיו נותנות לשתף משחקים מלאים חדשים בחינם, אנשים שהיו רוצים לשחק משהו, לא היתה להם ברירה אלא לקנות משחקים

אבל קיים וקיימות תוכנות שיתוף

ככה שהחברות יכולות לבכות עד מחר אבל זה אף פעם לא יפתר, אלא אם הן יורידו את האינטרנט

בקיצור מה שהחברות רצו זה עוד רווח

עוד מיליון של אנשים

או עוד 2 מיליון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוודאי שכן מוצר טוב מחיר טוב נמכר

אתה ו 90% משחקני farcry היו קונים אותו אם לא היה אפשר להשיג אותו בדרכים אחרות.למה? בגלל שהוא מעולה, בגלל הביקורות וכו'.

כלומר יותר קונים=יותר הכנסות=יותר קרוב לתחזיות ההכנסה=יותר פיתוח משחקים חדשים ומושקעים=יותר קונים-loop

כלכלה ועסקים א' ב'

אתה מסתכל על זה מנקודת מבט שונה ולא קשורה למציאות.

כמו שאמר SHLOMOM זה רק עותק, זה בכלל לא פוגע ברווחי החברה.

במקרה שיש ווארז המוצר מופיע אצל הרבה יותר אנשים מבמקרה שאין ווארז, זה הכל!

אני ממש לא מבין מה אתה מנסה להסביר לי...

אני מעריץ שרוף של אבל עדיין לא קונה את המשחקים בגלל העלות הגבוהה.

אם לא היו תוכנות שיתוף שהיו נותנות לשתף משחקים מלאים חדשים בחינם, אנשים שהיו רוצים לשחק משהו, לא היתה להם ברירה אלא לקנות משחקים

אולי פעם ב.. מישהו היה קונה איזה משחק (בדיוק באותו הקצב כמו עכשיו), אבל לא כל אחד יכול ואני לא יכול לשלם 250שח (במקרה הטוב) על שום משחק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אתה

אמריקאים כן

אירופאים כן

אצלהם המחירים זה לא כמו פה

אני לא חושב בכלל שישראל הקטנה מעניינת חברות משחקים

אולי אטארי

מצידם אנחנו יכולים לקפוץ לים (כן כן חברים, זהו חרוז, מה תעשו לי? נהנהנהנה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...