האם יש הוכחה מדעית ליציאת מצרים ? - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם יש הוכחה מדעית ליציאת מצרים ?

[NOS]

Recommended Posts

אם אתה מדבר איתי על חייזרים זה אומר שההתיחסות שלך לא רצינית.

תקרא גם את המאמר האחרון על התגליות האחרונות במדבר סיני על נדודי עמינו.

תקרא על הפפירוסים שפוענחו שמתארים בדקדקנות את עשרת המכות ומציאות יוסף במצריים.

יש אין ספור תגליות והוכחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 236
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אבל המאמר האחרון מסתמך על שרלטן שכבר הוכח שאין שמץ של אמת בתאוריה שלו. מה זה אומר לגבי האמינות שלו ושל כל השאר?

הסבר, נמק, פרש?...למה שרלטן?... ומי קבע זאת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זה ויכוח חסר ערך, יתכן והתנך צודק ובני ישראל היו במצרים, יתכן והיה להם מנהיג כריזמטי בשם משה שניצל מאורע טיבעי כמו התפרצות הר הגעש סנטריני (או סיבה טיבעית אחרת שתסביר את 10 המכות) כדי לשכנע את הפרעה לשחרר את כל העבדים כל זה מוכיח רק שלבני ישראל טוב והיסטוריונים טובים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מדבר איתי על חייזרים זה אומר שההתיחסות שלך לא רצינית.

תקרא גם את המאמר האחרון על התגליות האחרונות במדבר סיני על נדודי עמינו.

תקרא על הפפירוסים שפוענחו שמתארים בדקדקנות את עשרת המכות ומציאות יוסף במצריים.

יש אין ספור תגליות והוכחות.

דווקא התייחסתי ברצינות

תקרא שוב את התגובה שלי ותבין שיש לי בעיה עם שיטת ההוכחה

מכיוון שאין לי כוח או רצון לקרוא את כל המאמרים אולי תביא את הטיעונים שלדעתך הכי מוצלחים ככה זה יחסוך לכולם זמן לקרוא את המאמרים ואולי יבהיר את הנקודה שלך טוב יותר :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זה ויכוח חסר ערך, יתכן והתנך צודק ובני ישראל היו במצרים, יתכן והיה להם מנהיג כריזמטי בשם משה שניצל מאורע טיבעי כמו התפרצות הר הגעש סנטריני (או סיבה טיבעית אחרת שתסביר את 10 המכות) כדי לשכנע את הפרעה לשחרר את כל העבדים כל זה מוכיח רק שלבני ישראל טוב והיסטוריונים טובים

תן לי לחשוב..................

1 - היאור הופך לדם. כשישראל בא לשתות הדם הופך למיים, וכשהמצרי בא לשתות מאותו כלי הופך שוב לדם.

2 - מליארדי צפרדעים עולים מהיאור ולא נותנים מנוח, הולך ברחוב ואפילו אחת לא מתקרבת. משה מתפלל והופ כולם מתים ברגע אחד.

3 - אהרון זורק אפר באוויר לעיני כולם והאדמה רוחשת כינים אף לא נפגע. תפילה ובום...אין כינים.

4 - פתאום יום אחד כל חיות השדה מכל סוג ומכל עבר רצות כולם למצריים. טובחות, רודפות ומציקות למיצרים. אף לא נפגע. תפילה קטנה ובום כולם הולכות.

5 - מחלה איומה שפוגעת בצאן ובבקר של מצריים. וישראל רועים את צאנם בלי חשש ובלי אבדות.

6 - כרגיל שחין נוראי פוגע בכל המיצרים פצעים נוראיים ואף לא נפגע.

7 - ברד כבד יורד על הארץ "ואש מתלקחת בתוך הברד" מים ואש משמשים בעירבוביה. כל מי שלא שמע בקול משה מתו כל הבקר והצאן שלו. בארץ גושן לא יורד הברד. אחרי שפרעה מתחנן על נפשו ונפש עבדיו, משה מסמן שריטה בקיר הארמון ואומר לו שברגע שיגיע אור השמש לקו הזה בדיוק יפסיק הברד. וכך היה.

8 - ארבה כבד שמכסה את כל הארץ ואוכל את כל מה שהשאיר הברד.

9 - חושך כבד כל כך שאי אפשר לראות כלום אפילו לא סנטימטר קדימה ואפילו אם תדליק נר לא תראה כלום. בזמן הזה (שישה ימים) ישראל באים לבתי המיצרים ולוקחים להם את כל הכסף והזהב. ארבע חמישיות מעם ישראל מושמד במכה זו כי לא האמינו בה' ובמשה עבדו. כל זה נעשה בחושך כדי שלא ישמחו מצריים.

10 - כל בכורות מצריים מתים כולם ברגע אחד בחצות הלילה. בזמן שבני ישראל אוכלים את קרבן הפסח.

וכל זה נגרם מהתפרצות הר הגעש סנטריני?...הרבה יותר קל להאמין במציאות הבורא.

המנהיג הכריזמטי בשם משה כמו שאתה קורא לו, סבל מאד מהשליחות הזו כל הזמן התלוננו, רבו וניסו אותו. כך שלא היה לו כל אניטרס בניגוד למנהיגים המושחתים היום.(להבדיל אלף אלפי הבדלות)

ה"זכרון" ה"טוב" הזה כמו שאתה קורא לו נובע מקיום המצוות והחגים של ישראל במשך אלפי שנים בלי הפסקה ובלי שום שינוי. וזו בשבילי ההוכחה הכי טובה. אחרי אלפיים שנות גלות והגלויות המתכנסות כל אחת הביאה את ספר התורה שלה. רוצה לשמוע משהו יפה?...:ספר תורה שהגיע מתימן, אתיופיה, ארצות אירופה, מרוקו, ספרד, רוסיה, עיראק, אראן וכל מקום אחר בעולם תואם בדיוק את חברו. אין שינוי אפילו באות אחת או אפילו בסימן קטן באות. עשרות אלפי ספרי תורה ממאות ואלפי מקומות בעולם שלחלקם לא היה קשר אחד עם השני במשך 2000 שנה, תואמים בדיוק של אות אחת בלי שום טעות! ! !... אין מה לעשות, המסורת היהודית שעברה מאב לבן במשך 3300 שנה של ההסטוריה של עמינו הינה התיעוד הטוב ביותר. ואפילו הגויים מאמינים בזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מזמן מצאו את הארמון של דוד ..עדיין לא פרסו תמונות כי הם חופרים.

מה אתם יכולים להגיד על זה?

למה שלא ימצאו הרי דוד היה אחד ממלכי לא כך?

התנ"ך הרי מכיל בתוכו הרבה תיעוד היסטורי ואני משער שהמלכים שצויינו בתנ"ך אכן היו קיימים במציאות.

הבעיה היא לקבוע עכשיו מהו אכן תיעוד היסטורי ומהו פרי דימיונו של הסופר

ועל זה נסובה השאלה שבוכתרת האם יציאת מצרים הייתה מציאות או בדיה

חברה חכו רגע עם התפרצויות געש וכד'

עוד לא הגענו למסקנה שהייתה בכלל יציאת מצרים איך הגעתם לניסים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא עשיתי את זה? בסדר:

וליקובסקי טוען שהמן שבני אכלו בסיני הוא פחמימות שנשרו מנוגה, כשעברה קרוב לכדור הארץ. יש המון בעיות בהסבר הזה, למשל העובדה שלא נמצאו פחמימות בנוגה. וליקובסקי חשב שנמצאו, אבל מה שמצאו זה פחמימנים. ההבדל בין פחמימות לפחמימנים הוא שהאחד מזין והשני רעיל. למשל העובדה שכדי שמספיק מן יפול כדי להאכיל 60,000 איש במשך 40 שנה, המאסה של המן צריכה להיות גדולה יותר מכל המאסה של נוגה. למשל השאלה איך בדיוק המן מצליח לעבור באטמוספרה בלי להשרף.

וליקובסקי טוען שנוגה עצרה את סיבוב כדור הארץ ובכך גרמה ל- "שמש בגבעון דום". רק שעצירת כדור הארץ, גם אם מתעלמים מגלי הטסונאמי האדירים ורעידות האדמה שהיא אמורה לגרום להם, תשחרר את כל האנרגיה הקינטית של הסיבוב ותגרום לעלייה משמעותית בטמפ' - נדמה לי שזה אמור לגרום לימים לרתוח. ומה לעזאזל גרם לכדור הארץ לחזור להסתובב שוב?

וליקובסקי טוען שחרקים מנוגה אחראים למכת השחין. נו באמת. כבר הנחתנו חלליות על נוגה, לא רק שלא מצאנו שם שום סימן לחיים, התנאים ששוררים בכוכב כל כך שונים מאלו שבכדור הארץ, שמאוד לא סביר שחרקים שישרדו שם יכולים לחיות כאן - אנחנו מדברים על חרקים שאמורים לשרוד הן בחום עצום ששרר אז בנוגה (לפי וליקובסקי) והן בקור של החלל! ובכלל, אם רק כמה מאות שנים לפני כן נוגה נוצרה, מאיפה הגיעו אליה החרקים?

לא מזמן מצאו את הארמון של דוד ..עדיין לא פרסו כי הם חופרים.

זה מזכיר לי בדיחה ישנה... אישה פונה למדריך במוזאון ושואלת אותו של מי הגולגולת הענקית שמוצגת באחת התיבות . המדריך עונה "זו הגולגולת של גוליית". "ושל מי הגולגולת הקטנה שליד", היא שואלת, והמדריך עונה "זו הגולגולת של גוליית כשהיה קטן". ;D

תן לי לחשוב..................

[...]

וכל זה נגרם מהתפרצות הר הגעש סנטריני?...הרבה יותר קל להאמין במציאות הבורא.

תחשוב עוד קצת. הרבה יותר קל להאמין שזה לא קרה, לפחות לא כפי שאתה מתאר. אגב, אני די בטוח שמה שתיארת לא מופיע בתורה אלא בפרשנות שלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא עשיתי את זה? בסדר:

וליקובסקי טוען שהמן שבני אכלו בסיני הוא פחמימות שנשרו מנוגה, כשעברה קרוב לכדור הארץ. יש המון בעיות בהסבר הזה, למשל העובדה שלא נמצאו פחמימות בנוגה. וליקובסקי חשב שנמצאו, אבל מה שמצאו זה פחמימנים. ההבדל בין פחמימות לפחמימנים הוא שהאחד מזין והשני רעיל. למשל העובדה שכדי שמספיק מן יפול כדי להאכיל 60,000 איש במשך 40 שנה, המאסה של המן צריכה להיות גדולה יותר מכל המאסה של נוגה. למשל השאלה איך בדיוק המן מצליח לעבור באטמוספרה בלי להשרף.

וליקובסקי טוען שנוגה עצרה את סיבוב כדור הארץ ובכך גרמה ל- "שמש בגבעון דום". רק שעצירת כדור הארץ, גם אם מתעלמים מגלי הטסונאמי האדירים ורעידות האדמה שהיא אמורה לגרום להם, תשחרר את כל האנרגיה הקינטית של הסיבוב ותגרום לעלייה משמעותית בטמפ' - נדמה לי שזה אמור לגרום לימים לרתוח. ומה לעזאזל גרם לכדור הארץ לחזור להסתובב שוב?

וליקובסקי טוען שחרקים מנוגה אחראים למכת השחין. נו באמת. כבר הנחתנו חלליות על נוגה, לא רק שלא מצאנו שם שום סימן לחיים, התנאים ששוררים בכוכב כל כך שונים מאלו שבכדור הארץ, שמאוד לא סביר שחרקים שישרדו שם יכולים לחיות כאן - אנחנו מדברים על חרקים שאמורים לשרוד הן בחום עצום ששרר אז בנוגה (לפי וליקובסקי) והן בקור של החלל! ובכלל, אם רק כמה מאות שנים לפני כן נוגה נוצרה, מאיפה הגיעו אליה החרקים?

זה מזכיר לי בדיחה ישנה... אישה פונה למדריך במוזאון ושואלת אותו של מי הגולגולת הענקית שמוצגת באחת התיבות . המדריך עונה "זו הגולגולת של גוליית". "ושל מי הגולגולת הקטנה שליד", היא שואלת, והמדריך עונה "זו הגולגולת של גוליית כשהיה קטן". ;D

כל הרעיון של מציאות ניסית זה ביטול חוקי הטבע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מזמן מצאו את הארמון של דוד ..עדיין לא פרסו כי הם חופרים.

במה בדיוק הארמון של דוד קשור ליציאת מצרים? :nixweiss:

המנהיג הכריזמטי בשם משה כמו שאתה קורא לו, סבל מאד מהשליחות הזו כל הזמן התלוננו, רבו וניסו אותו. כך שלא היה לו כל אניטרס בניגוד למנהיגים המושחתים היום.(להבדיל אלף אלפי הבדלות)

ה"זכרון" ה"טוב" הזה כמו שאתה קורא לו נובע מקיום המצוות והחגים של במשך אלפי שנים בלי הפסקה ובלי שום שינוי. וזו בשבילי ההוכחה הכי טובה. אחרי אלפיים שנות גלות והגלויות המתכנסות כל אחת הביאה את ספר התורה שלה. רוצה לשמוע משהו יפה?...:ספר תורה שהגיע מתימן, אתיופיה, ארצות אירופה, מרוקו, ספרד, רוסיה, עיראק, אראן וכל מקום אחר בעולם תואם בדיוק את חברו. אין שינוי אפילו באות אחת או אפילו בסימן קטן באות. עשרות אלפי ספרי תורה ממאות ואלפי מקומות בעולם שלחלקם לא היה קשר אחד עם השני במשך 2000 שנה, תואמים בדיוק של אות אחת בלי שום טעות! ! !... אין מה לעשות, המסורת היהודית שעברה מאב לבן במשך 3300 שנה של ההסטוריה של עמינו הינה התיעוד הטוב ביותר. ואפילו הגויים מאמינים בזה.

אולי אני דיסלקט, אבל לא הבנתי את ההוכחה שלך. :s05:

וליקובסקי טוען שהמן שבני אכלו בסיני הוא פחמימות שנשרו מנוגה, כשעברה קרוב לכדור הארץ.

:lol:

:kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קראת את וליקובסקי, נכון? הוא לא מצא עדויות ארכאולוגיות למכות מצרים וניסה להסביר אותן בדרך טבעית, הוא הסתמך על מה שכתוב בתורה בלבד. כלומר המאמר שניסה להוכיח שמה שכתוב בתורה נכון מסתמך על דעתו של מישהו שמסתמך על מה שכתוב בתורה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...