האם יש הוכחה מדעית ליציאת מצרים ? - עמוד 11 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם יש הוכחה מדעית ליציאת מצרים ?

[NOS]

Recommended Posts

• תגובות 236
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אשפלה? למה גרמניה בתקופה זו היוותה את מרכז המדע איך היהודים בגדו ב WW1 בגרמניה? :s05:

בן כמה אתה? לא למדת היסטוריה בכלל?

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%9E%D7%A4%D7%9C%D7%92%D7%94_%D7%94%D7%A0%D7%90%D7%A6%D7%99%D7%AA#.D7.94.D7.A2.D7.9C.D7.99.D7.99.D7.94_.D7.9C.D7.A9.D7.9C.D7.98.D7.95.D7.9F

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה כתוב את הדברים שאמרת אני לא רואה בטקסט

סיבות היו להם:השפלה,אמונה שהיהודים בגדו בהם בWW1

אחת הסיבות היתה שפל כלכלי לא השפלה

ולגבי היסטוריה למדתי קצת בתיכון ולא ממש אהבתי אותה ובגלל זה קיבלתי רק 90 אבל עדין אני אף פעם לא שמעתי על זה שיהודים בגדו בגרמנים בWW1

ולגבי הגיל בא נגיד שאני עתודאי בסמסטר שני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי אנחנו יודעים שהיקום הוא ארבע מימדי. אין משמעות למילה מרכז ביקום שנוצר במפץ הגדול כיוון שכל נקודה שבו היא במרכז.

לא נכון! ליקום יש מרכז שבו אירע המפץ הגדול וממנו היקום התפשט, ויודעים איפה נמצא מרכז היקום (לא בכדור הארץ).

היקום הוא לא אינסופי במובן שכל נקודה בו יכולה להיות המרכז שלו, אלא הוא מתפשט בהתמדה, והתפשטות היקום מגדירה את שוליו.

מי שמתחמק זה אתה תבדוק כמה עמודים קודם כתבתי כבר ואין לי כח לחפש את זה

לא נתת הוכחות. סתם כתבת טענות ללא סימוכין.

וואלה אתה בא לפה ומדבר סתם למה מי אלא הפרופסורים האלא להיסטוריה הם בסך הכל אנשים

איסתרא בלגינא אמר שאחד מאותם "פרופסורים להיסטוריה" הוא בכלל דוקטור לרפואה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה כתוב את הדברים שאמרת אני לא רואה בטקסט

אחת הסיבות היתה שפל כלכלי לא השפלה

ולגבי היסטוריה למדתי קצת בתיכון ולא ממש אהבתי אותה ובגלל זה קיבלתי רק 90 אבל עדין אני אף פעם לא שמעתי על זה שיהודים בגדו בגרמנים בWW1

ולגבי הגיל בא נגיד שאני עתודאי בסמסטר שני

צודק טעות שלי :)

היטלר נמנע עם הטוענים שכניעתה של גרמניה במלחמת העולם הראשונה נגרמה ע"י בנות הברית ועל ידי הקומוניסטים, הסוציאליסטים והיהודים שלדבריו תקעו סכין בגב האומה.

ובנוגע להשפלה אז גרמנים יוצאת אחרי ההפסד בWW1 מושפלת א) בגלל התוצאה ב)הסכמי וורסי שהגבילו אותו והוציאו ממנה משעבים,כסף ושטחים

http://www.sikumim.co.il/sikumim/grade9/history3.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב

אני אישית דיברתי עם אלוהים והוא אמר שהוא מקבל פגישות בין 10:00-16:00 (לא בשבתות!)

תמורת 500 ש"ח לשעה הוא יוכיח לכם את בריאת העולם, יציאת מצרים, ובתור בונוס מיוחד אפילו יברא אבן שהוא לא מסוגל להרים

רק אל תתמקחו על המחיר כי אורן זריף עוד עלול לפטר אותו

ואתם לא רוצים שאורן זריף יחליף את אלוהים :nono:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואי לפני כמה ימים ראיתי מודעות בעיתון שלו :lol: :lol: :lol:

הוא כזה קורע!

• אורן לא אחראי אם תעופו במהלך הטיפול 30-40 ס"מ :lol: :lol:

• אורן פעם הלך לחבר ובטעות מחק לו את כל הקבצים מההארד דיסק בעזרת כוחו. :lol: :lol: :lol: :lol: :smile1: :smile1: :smile1::kopfpatsch:

הוא כזה פלצפן!!!

בקשר ליציאת מצרים,

תמצאו ראיות, אך פשוט לא תצליחו להוכיח.

עכשיו אני נזכר שלמדתי על זה פעם, על שמדענים ניסו למצוא הוכחות על היאור שהפך לאדום, ואמרו שזה כנראה צמחים תת-מימיים עשו את זה - מאיפה הם הביאו את זה damnit! זה הדבר הכי טוב שהיה להמציא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נכון! ליקום יש מרכז שבו אירע המפץ הגדול וממנו היקום התפשט, ויודעים איפה נמצא מרכז היקום (לא בכדור הארץ).

היקום הוא לא אינסופי במובן שכל נקודה בו יכולה להיות המרכז שלו, אלא הוא מתפשט בהתמדה, והתפשטות היקום מגדירה את שוליו.

אבל שוב זה הכל ספקןלציות ושאלה של הגדרה למה אתה קורה נקודת היחוס שלך ועד שלא ימדדו את אורך החלל לא יהיה ניתן לדעת האם כדור הארץ במרכז או לא

לא נתת הוכחות. סתם כתבת טענות ללא סימוכין.

טוב תראה כמו שכתבתי היסטוריה זה דבר שאין שם הוכחות מדעיות את הנתונים שאני הבאתי הבאתי מויקי

ההוכחות היחידות שיש להיסטוריה זה ארכיאולוגיה וזה נתון לאינטרפריטציות שונות שלרוב תלויות בהיסטוריון ובתרבות באותה תקופה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל שוב זה הכל ספקןלציות ושאלה של הגדרה למה אתה קורה נקודת היחוס שלך ועד שלא ימדדו את אורך החלל לא יהיה ניתן לדעת האם כדור הארץ במרכז או לא

שמעתי על זה תוכניות אני לא ממש יכול לערוך דיון מעמיק על זה אבל יש הוכחות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמעתי על זה תוכניות אני לא ממש יכול לערוך דיון מעמיק איץך על זה אבל יש הוכחות

זה לא שיש הוכחות זה פשוט מסתדר עם מה שיודעים עכשיו זה כמו שניוטון הגה את הפיסיקיה הקלסית שעבדה מצויין ואם רציתה הוכחה שזה עובד היתה יכול לזרוק כדור ולראות שהוא נופל במהירות שחישבת מראש(וזו הוכחה די טובה) אבל אז בא אינשטין והוכיח שזה לא נכון כך שבימנו יש מעט מאוד דברים שהם בטוח כך ולא אחרת יכול להיות שכן ויכול להיות שלא גם אני כנראה אלמד על זה לעומק (אני לומד הנדסת ואוירונטיקה באוניברסיטה שלא אנקוט בשמה בצפון)

ובכלל כמה זמן האדם חקר את החלל פחות מ100 שנה זה כלום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר ניהלנו את הויכוח הזה וכבר הראתי שלך שזה לא נכון. אם מרכז היקום הוא המקום בו התרחש המפץ הגדול אזי הנקודה בה אתה נמצא בשניה זו היא מרכזו המדוייק של היקום, הנקודה בה אני נמצא היא מרכזו המדוייק של היקום, השמש נמצאת במרכזו המדוייק של היקום, גלקסיית אנדרומדה נמצאת במרכזו המדוייק של היקום וכך הלאה - המפץ הגדול התרחש בכל נקודה ונקודה ביקום.

לא נכון. זו תאוריה מדעית מבוססת עם שורה לא קטנה של אישושים. אין היום אף קוסמולוג רציני שמפקפק במפץ הגדול.

וליקובסקי הוא ד"ר לרפואה (ופסיכולוגיה גם), הוא אף פעם לא טען שהוא היסטוריון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא ספוקלציות. יודעים איפה נמצא מרכז היקום (הנקודה בה אירע המפץ הגדול באמצעות תצפיות לחלל העמוק.

טוב תראה כמו שכתבתי היסטוריה זה דבר שאין שם הוכחות מדעיות את הנתונים שאני הבאתי הבאתי מויקי

ההוכחות היחידות שיש להיסטוריה זה ארכיאולוגיה וזה נתון לאינטרפריטציות שונות שלרוב תלויות בהיסטוריון ובתרבות באותה תקופה

לא ביקשתי ממך הוכחה מתימטית.

אני רוצה הוכחות המבוססות על ממצאים ארכיאולוגיים.

כפי שכתבתי, לא קיימים ממצאים ארכיאולוגיים המעידים על יציאת מצרים, ואשמח אם תוכל למצוא ממצאים כאלה ולספק לי אותם.

דרך אגב, כפי שכבר אמרתי, סביר להניח כי סיפור יציאת מצרים לא מצוץ מהאצבע, ואפשר להניח כי הוא מבוסס באופן חלקי על אירועים אמיתיים שבינם לבין בני , ככל הנראה, אין שום קשר.

ובכלל כמה זמן האדם חקר את החלל פחות מ100 שנה זה כלום

ב-100 השנים האחרונות האדם התקדם מבחינה טכנולוגית הרבה יותר מאשר ב-1,000 השנים שקדמו להן.

כבר ניהלנו את הויכוח הזה וכבר הראתי שלך שזה לא נכון. אם מרכז היקום הוא המקום בו התרחש המפץ הגדול אזי הנקודה בה אתה נמצא בשניה זו היא מרכזו המדוייק של היקום, הנקודה בה אני נמצא היא מרכזו המדוייק של היקום, השמש נמצאת במרכזו המדוייק של היקום, גלקסיית אנדרומדה נמצאת במרכזו המדוייק של היקום וכך הלאה - המפץ הגדול התרחש בכל נקודה ונקודה ביקום.

אני לא זוכר שהתווכחנו על תיאוריית המפץ הגדול, אבל יתכן כי בגילי המופלג זכרוני בוגד בי. :P

לא הבנתי שום דבר ממה שכתבת. :s05:

איך כל נקודה ביקום יכולה להימצא בדיוק במרכז היקום? איך יתכן שהמפץ הגדול התרחש בכל נקודה ונקודה ביקום? :nixweiss:

אתה בטוח שאתה מדבר על תיאוריית המפץ הגדול ולא על תיאוריית המצב היציב (או הבריאה המתמשכת), אולי? ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה גילך המופלג :P .

פשוט מאוד: ההבנה המקובלת (והמוטעית) של המפץ הגדול היא שהיה ריק ובנקודה מסויימת בו התרחשה התפוצצות שזרקה חומר אל מרחבי היקום. בסביבה תלת מימדית כזו, אתה יכול לעקוב אחורנית אחרי כל שחומר שהוטח לחלל בחזרה לנקודת המוצא שלו ולמצוא את מרכז היקום.

אבל זו, כאמור, טעות. לפי תורת היחסות הכללית, היקום הוא ארבע מימדי. אנחנו תופסים אותו כתלת מימדי בגלל שכך המוח שלנו בנוי ולא בגלל שכך היקום בנוי. במפץ הגדול היקום כולו נוצר, גם החומר וגם החלל הריק. לפני המפץ לא היה ריק. לשאלה "איפה בחלל התרחש המפץ הגדול" אין משמעות, מאחר שלחלל אין משמעות לפני המפץ הגדול.

הדוגמה המקובלת היא של בלון שמנופח: כל נקודה ונקודה על הבלון מתרחקת זו מזו. יצורים דו מימדיים שחיים על פני הבלון ותופסים אותו כדו מימדי עשויים לשאול איפה על פני הבלון היתה הנקודה הראשונית שממנה הבלון התחיל להתנפח, אבל אם הם ינסו לעקוב אחרי הנקודות השונות שעל הבלון בחזרה אל נקודת המוצא, הם לא ימצאו אחת כזו - הבלון הוא בעצם תלת מימדי וכל נקודה על פניו היתה קיימת ברגע בו התחלילו לנפח אותו, הן רק היו קרובות יותר זו לזו.

המפץ הגדול לא זרק חומר אל מרחבי החלל, הוא יצר את החלל. הגלקסיות לא מתרחקות זו מזו, הן נשארות במקום והיקום מתמתח. זה, אגב, ההסבר לכך שישנן נקודות ביקום שמתרחקות זו מזו במהירות שגדולה ממהירות האור, מה שאמור היה להיות בלתי אפשרי לו הן היו באמת נעות.

אחת הראיות המרכזיות לקיומו של המפץ הגדול היא קרינת הרקע של היקום: בכל נקודה בחלל אליה תכוון רדיו טלסקופ, תקלוט קרינת רקע בטמפ' של 3 מעלות קלווין בערך. הקרינה הזו היא שריד של הקרינה שהשתחררה זמן קצר לאחר תחילת המפץ הגדול. לו המפץ היה מתרחש בנקודה מוגדרת בחלל, היית קולט אותה אך ורק מנקודה זו. בפועל, מאחר שכל נקודה בחלל כיום היתה במרכז בו התרחש המפץ, בכל נקודה בחלל תמצא את הקרינה הזו. הטמפ' שלה, שהיתה אדירה במקור, הלכה וירדה כשהיקום נמתח והתרחב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים עם בורג!

המדענים יודעים איפה היה המפץ הגדול ובאות נקודה שהוא קרה זהו מרכז היקום עכשיו, אחרי שכל המסה יצאה אותו מקום שהנפץ התרחשב בו עדיין נשאר ! וראו תצפיות לא מזמן של אותו מקום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...