האם יש הוכחה מדעית ליציאת מצרים ? - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם יש הוכחה מדעית ליציאת מצרים ?

[NOS]

Recommended Posts

• תגובות 236
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אתה גויי!

עוכר ישראל!

אתה צריך להתפלל ! ולהאמין באלוהים

הוא הוציא אותך ממצריים !

בזכותו אתה קיים!

אתה חושב שהצבא מגן עליך?!

זה רק אלוהים!

תוכיח.

איזה מין היהודים אתם??

מחפשים הסברים ליציאת מצריים, פשוט בושה!

כל הניסים התרחשו, וזהו!

תוכיח.

איזה מין יהודי אני? אני סוג של יהודי משכיל, במאה ה-19 קראו להם המתבוללים, לאחר שקיבלו אממנסיצפיה זה רק עלה, המתבוללים היו אנשים חכמים אשר התבססו על המדע ועובדות, לכן, כל עוד לא תוכיח שים את הספקולציות שלך בצד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה גויי!

עוכר ישראל!

אתה צריך להתפלל ! ולהאמין באלוהים

הוא הוציא אותך ממצריים !

בזכותו אתה קיים!

אתה חושב שהצבא מגן עליך?!

זה רק אלוהים!

זה פשוט מדהים, בגלל אנשים כמוך התחילו ימי הבייניים.. חשבתי שהזן הזה נכחד... בקצב הזה יש מצב לעוד סיבוב של ימי הבייניים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו כל אגדה, גם לתנ"ך יש בסיס במציאות. העניין הוא שככל הניראה כל הניסים פשוט לא התרחשו ולא הייתה שום יד אלוהים בדבר.

גם מצאו עדויות למלחמת טרויה. נו אז זה אומר שהמלחמה התחילה בגלל איזו בחורה יפה? או שהיו אלים כמו זאוס ופוסידון?

לא יודע לגבי התנ"ך, אבל מאז כיתה י"א, כל פעם שהייתי במצב ביש (שכחתי להכין שיעורי בית במקצוע קריטי, לא התכוננתי למבחן, עשיתי ונדליזם בטעות מול עיניו של מורה וכו'), עצמתי עיניים והתפללתי לזאוס "שליח האלים" שיציל אותי מהמצב ביש הזה ויעניק לי הזדמנות נוספות להינצל מהבאסה הזה. ואתה יודע מה? זאוס אף פעם לא איכזב. לא עשיתי שיעורים בספרות? באותו יום המורה לספרות הייתה חולה. לא התכוננתי לבחן? באותו יום, תלמיד משכבת י' זרק כיסא מקומה שלישית על המורה שהייתה אמורה לבחון וכך הבחן בוטל. הייתי עייף מכדי להשתתף בשיעור ספורט? המורה לספורט היה צריך לרוץ לאנשהו ושיחרר את הכיתה.

בכיתה י' נהגתי להתפלל לה' אבל זה הצליח רק באיזה 2% מהמקרים וזה גם ככה יכול להיות צירוף מקרים. אז בקיצור, ה' לא מספר את הסחורה. אבל זאוס - על אחת כמה וכמה!

^^^^^^^ כנ"ל

זה מעניין כשאני אני צריך לסבול מזה היום

אתה סובל רק ממה שאתה מרשה לעצמך לסבול ממנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע לגבי התנ"ך, אבל מאז כיתה י"א, כל פעם שהייתי במצב ביש (שכחתי להכין שיעורי בית במקצוע קריטי, לא התכוננתי למבחן, עשיתי ונדליזם בטעות מול עיניו של מורה וכו'), עצמתי עיניים והתפללתי לזאוס "שליח האלים" שיציל אותי מהמצב ביש הזה ויעניק לי הזדמנות נוספות להינצל מהבאסה הזה. ואתה יודע מה? זאוס אף פעם לא איכזב. לא עשיתי שיעורים בספרות? באותו יום המורה לספרות הייתה חולה. לא התכוננתי לבחן? באותו יום, תלמיד משכבת י' זרק כיסא מקומה שלישית על המורה שהייתה אמורה לבחון וכך הבחן בוטל. הייתי עייף מכדי להשתתף בשיעור ספורט? המורה לספורט היה צריך לרוץ לאנשהו ושיחרר את הכיתה.

בכיתה י' נהגתי להתפלל לה' אבל זה הצליח רק באיזה 2% מהמקרים וזה גם ככה יכול להיות צירוף מקרים. אז בקיצור, ה' לא מספר את הסחורה. אבל זאוס - על אחת כמה וכמה!

אתה סובל רק ממה שאתה מרשה לעצמך לסבול ממנו.

אתה מדבר על דאוס איקס מכינה. הפתרון המוצנח.

מעניין... אף פעם לא חשבתי שלזאוס יש כל יד בדבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק שתדעו שהספר "צופן דה-וינצ'י" הוכח כפיקציה ללא כל בסיס עובדתי אמיתי, זה נחמד בתור סיפור אבל חלקים גדולים ממנו תלושים לגמרי

מהמציאות .

אם יש לכם yes אז בערוץ Yes דוקו משדרים לפעמים סרט תיעודי שמפריך את כל הסיפור של הספר .

סתם לידע כללי :cool2:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מדבר על דאוס איקס מכינה. הפתרון המוצנח.

מעניין... אף פעם לא חשבתי שלזאוס יש כל יד בדבר.

אכן. בטרגדיות ובמחזות היווניים העתיקים, היה יורד מהשמיים זאוס, שליח האלים ופותר את כל הבעיות שנוצרו במהלך העלילה/מחזה. ככה גם קורה לי. "הצלה בלתי צפויה", דאוס אקס מכינה פשוטו כמשמעו.

במקרה של זאוס, זה לא "זאוס עוזר למי שעוזר לעצמו". זה "זאוס עוזר למי שמאמין בעצמו". זאוס הוא אל יותר אינטליגנטי, מודרני ונבון מאשר ה'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תנסה לשכנע אנשים שזאוס אמיתי... אחרי הכל בסוף יהיו מיליונים שיאמינו לו והוא לא יוכל לתת לכולם הכל... וכל אחד יצתרך לקבל קצת כי לא יהיה לו זמן... הכי ט8וב ככה שמעטים מקבלים הכל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה מין היהודים אתם??

כל הניסים התרחשו, וזהו!

אתה צודק, סליחה.

אני מייד חוזר בתשובה.

רק תן לי שנייה לסיים את הצ'יזבורגר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין ממש הוכחות לזה שהיתה יציאה של עם משטח מצרים, ולמרות הכל אין לי ספק שהיה משהו, שעל בסיס זה הלבישו סיפור גרנדיוזי הרבה יותר.

סביר להניח שסיפור יציאת מצרים אכן מבוסס על משהו קטן מימדים. אבל, ספק אם לאותו בסיס יש איזשהו קשר לבני .

איזה מין היהודים אתם??

כל הניסים התרחשו, וזהו!

ברור! זה הרי כתוב בתנ"ך! :screwy:

ואני לא יודע מה אתכם אבל עם כל החומר שהמטיילים היום מעשנים בסיני עדיין לא היה מקרה אחד של סטלן שהלך לאיבוד במשך 40 שנה לא משנה כמה החומר היה טוב... מצד שני יכול להיות שפעם ידעו לגדל יותר טוב :smile1:

חבר שלי סיפר לי שהוא טייל פעם עם עוד חבר בתאילנד נראה לי. בקיצור, הם קנו פטריות הזיה באיזו חנות ואכלו אותן. חבר שלו אומר לו שהוא לא מרגיש שום דבר, וגם הוא אמר שהוא לא מרגיש שום דבר. אחרי רבע שעה בערך, חבר שלו שואל אותו "אחי, לאן אנחנו הולכים?", אז הוא אמר לו "לקנות פטריות". אחרי עוד איזה רבע שעה, הוא שאל את חבר שלו "תגיד, לאן אנחנו הולכים?", אז חבר שלו אומר לו "לקנות פטריות". הם ממשיכים ללכת, והולכים הולכים. בסופו של דבר, הם התעייפו ועצרו לנוח, ואז הם ראו את החנות של הפטריות מולם. מסתבר, שכל הזמן הזה הם הסתובבו במעגלים מסביב לחנות פטריות במשך שעות.

ועכשיו ברצינות... המצרים היו כאמור לא טיפשים והגיעו להשגים אדירים ונחשבים עד היום (ע"ע הפרמידות) כמו כן הם ניהלו רישומים מדויקים כמו שכבר אמרו פה

ואכן לא מוזכר בשום מקום סיפור כזה גרנדיוזי בניגוד לכך שמסופר שם אפילו על שני נוודים מסכנים ולא חשובים

הפירמידות נבנו ע"י הגואולד, ולא ע"י המצרים הקדמונים.

דבר שני לא משנה כמה חומר הם עישנו שם שום דבר לא יכול להצדיק שזה יקח להם 40 שנה ! השטח לא עד כדי כך גדול ואולי לא היה להם באותה תקופה אבל

היו שיטות ניווט אחרות (ע"ע כוכבים ועוד) ואנשים הגיעו רחוק יותר בפחות זמן

מוישה בכוונה הוביל אותם במעגלים.

תנסה את אפלטון, הוא אף פעם לא אכזב אותי :xyxthumbs:

אני מקבל תפילות בהודעות . ;)

תנו לי הוכחה לזה שאתם יכולים לנהל דיון רציני...

Aהה... Eהה... :-X

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...