צריך עזרה בבניית מעגל - עמוד 3 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך עזרה בבניית מעגל

aviran_n

Recommended Posts

אחי תודה רבה על ההסבר וההשקה..

אבל אני עדיין לא מצליח להבין את הקטע עם הממסר :bash:

אני חושב שאני יעשה את זה רק עם מפסק וזהו..

אם יש פה מישהו שמוכן לשרטט לי מעגל מדוייק שיתאים לי אז אני אודה לו (ממעגל משורטט אני אצליח לבנות את זה, אבל לתכנן לבד לא הבנתי איך =\)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 80
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תפסת אותי במצב רוח ציורי,

ניצלתי את כל עצמת המעבד וצירתי (יותר נכון הדבקתי) את הציור הבא:

המקור נמצא כאן: http://www.rentron.com/pc-relay.htm

הטנזיסטור מסוג 2N2222A

הדיודה 1N4001

וכל השאר כתוב בציור.

בכוונה שרטטתי לך את הממסר כך שהוא נראה בדיוק כמו המפסק הכפול בציור בדף הראשון של הת'רד שכן הבנת.

עכשיו נשאר לך רק לשאול איך מוציאים בקרה מהמחשב. אני מניח שכל תוכנה שתדאג לשנות מצב של פין ב Serial או ב Paralel פורט תתאים לך.

אני אתן לאנשים יותר מנוסים ממני לענות על זה כי לא ממש התעסקתי עם .

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פיייייי אתה תותח אחי!!

עכשיו כל מה שאני צריך זה ללכת לקנות את הרכיבים האלה, ולבקש ממסר שיסגור מעגל מ5 וולט למתח של המנוע שלי?

אגב, כל הסיפור של השליטה מהמחשב, זה רק בשביל שאני אוכל לפתוח את המגרה ולסגור עם השלט רחוק שבניתי למחשב מהמדריך למקלט IR שבאתר :)

**עריכה**: אחי, אפשר לעשות בנוסף לשליטה מהממסר גם שליטה עם מפסק?? רק עכשיו שמתי לב שבמעגל הזה אין לי את השליטה מהמפסק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מכיר כמה וכמה אנשים שהתשמשו במנועים הידרלים למודינג, יש מנועים קטנים שלא עולים יותר מ 100$...

כמובן שהרבה יותר זול לעשות מנגנון כמו שהראו פה כמה תגובות מעלי .. אבל זאת עוד אפשרות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

100$ זה קצת גדול עלי לשים על זה עכשיו במיוחד כשהתווספה לי עכשיו עוד הוצאה די מכובדת לפרוייקט.

בכל מקרה, מיותר לדבר :)

עכשיו חזרתי מחנות אלקטרוניקה עם הרבה אוצרות

בינהם מנוע, מיקרוסוויצ'ים וממסר.

לפני שאתחיל לבנות את המעגל אשמח אם מישהו יעזור לי להבין איך אני משלב שליטה גם ממפסק בנוסף לשליטה מהבקרה במחשב.

חבר'ה, לממסר שקניתי יש 5 רגליים ולא 6 כמו מה שshlomom צייר לי, זה בסדר או שהממסר שלי לא מתאים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.allproducts.com.tw/manufacture1/bestar/bs-115c.jpg

זה הממסר

הדגם שלו זה BS-115C

המצלמה כרגע לא אצלי, אני אנסה להעלות תמונה של הרגליים תכף.

יש מצב שתעזור לי עם השילוב של מפסק במעגל הזה:

index.php?action=dlattach;topic=162530.0;attach=62455;image

שshlomom הביא לי?

אני צריך שהשליטה תהיה גם מהממסר וגם ממפסק, תודה מראש.

עריכה:

הנה תמונה שלו:

820782071506149315141511151315.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר'ה, אני מתחיל לעבוד על המעגל ואני רוצה לוודא שהבנתי נכון את חיבור הממסר.

המנוע שלי הוא 12V.

אני צריך לחבר לרגל COM בממסר +12V

לרגליים שבצדדים שלה (אלה שמסומנות עם מן קו מסולסל) אני צריך לחבר 5V וG (יש קוטביות מסויימת??)

ולרגליים למעלה אני מקבל את היציאות של ה12V בהתאם לכניסה (משם למיקרוסוויצ'ים ואז למנוע)

הבנתי נכון את העניין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר'ה, אני מתחיל לעבוד על המעגל ואני רוצה לוודא שהבנתי נכון את חיבור הממסר.

המנוע שלי הוא 12V.

אני צריך לחבר לרגל COM בממסר +12V

לרגליים שבצדדים שלה (אלה שמסומנות עם מן קו מסולסל) אני צריך לחבר 5V וG (יש קוטביות מסויימת??)

ולרגליים למעלה אני מקבל את היציאות של ה12V בהתאם לכניסה (משם למיקרוסוויצ'ים ואז למנוע)

הבנתי נכון את העניין?

לא בדיוק.

אני לא מכיר את הממסר הספציפי הזה, אבל ממה שאני רואה בשמות של הרגלים, אתה צריך לחבר 5V לשתי הרגלים התחתונות בפינה (שמחוברות במין סליל כזה).

אם אני מבין נכון, בממסר שלך יש שני מתגי (NO (=Normally Open. כלומר, במצב הרגיל המתג פתוח, וכשיש מתח על רגלי השליטה (הסליל), המתגים נסגרים. ככה שאם אתה צריך רק מתג אחד, יש לך בעצם רגל מיותרת: אחרי שחיברת את מתח השליטה (5V) לרגלים עם הסליל, הרגל התחתונה האמצעית ואחת הרגלים העליונות הם הרגלים של המתג שלך, שיסגר (הרגלים האלה מתקצרות) כשיש מתח.

במלים אחרות, הרכיב שלך קצת שונה ממה שמופיע בשרטוט, ויותר דומה למה שמופיע כאן:

circuit1.PNG

שים לב ל-COM, לסליל המהמם שלי (:smile1:) ולשני ה-NO. כל הנקודות האלה בשרטוט מייצגות את הרגלים על הרכיב - חבר אותן כמו בשרטוט.

שים לב גם לפס הכחול שמחבר עכשיו בין ה-COM לאזור השמאלי שסימנתי בריבוע עם איקס. כשיעבור מתח בממסר, הוא יזוז מהנקודה שהוא מחובר אליה עכשיו, ויקצר בין ה-COM לשתי הרגלים שמסומנות ב-NO.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעע =\

יש בעיה!!

אני כן צריך את שני המצבים של הממסר, כל העיקרון פה זה שהוא פותח מגרה וסוגר אותה.

עוד לפני שהגבת ניסיתי לחבר אותו כמו שכתבתי והוא עבד כמו שצריך אבל יש בעיה =\

לפי השרטוט של shlomom בהתחלה, הממסר היה פועל כמו מפסק 6 מגעים שיכול בכל מצב שלו לשנות את ה+ וה - ליציאה (וככה להפוך את הקטבים של המנוע ולשנות את כיוון הסיבוב שלו).

בעזרת הממסר שלי אני יכול רק להעביר את ה+ בין החיבורים וה - נשאר קבוע..

מקווה שהייתי מובן..

יש מה לעשות עם זה?

אגב, תודה על השרטוט וההשקעה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...