צריך עזרה בבניית מעגל - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך עזרה בבניית מעגל

aviran_n

Recommended Posts

אני צריך לבנות מעגל שיגרום למנוע לפעול כדי לפתוח ולסגור מגרה (קטנה יחסית, משהו בגודל של 15*15 ס"מ).

עם החלק המכני אני מסתדר, אבל אני לא יודע איך לגרום למנוע לעצור כשהוא סיים לפתוח את המגרה ואיך לגרום לו לעצור כשהוא סיים לסגור אותה.

אני צריך שתעזרו לי בבניית המעגל הזה, אני צריך שהמעגל ישלט ע"י מפסק שכשמרימים אותו המגרה תיפתח וכשמורידים היא תיסגר.

בנוסף, אני צריך לדעת עד כמה מסובך לעשות שכשהמגעל יקבל 5 וולט ממקור מתח אחד (שתוכנה במחשב תפעיל) הוא יפתח את המגרה וכשהוא יקבל 5 וולט ממקור מתח "אחר" (גם מהתוכנה) הוא יסגור את המגרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 80
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אם אתה רוצה ממש להשקיע..

אתה יכול לעבוד עם 8052 ועם step motor

לא צריך להיות יקר במיוחד. השאלה ואז אתה יכול לשלוט ועזרת זה על עוד דברים במחשב ובחוץ.

רק הבעיה שאתה צריך למצוא צורב גוקים בשביל צרוב את התוכנה של ה8052

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב כל מה שאתה צריך זה מפסק עם 6 רגליים כלומר כמו שתי מפסקים של 3 רק שיש ידית אחת ששולטת על שתיהם וכמובן שתי לחצנים N.C (תמיד סגורים) ומקור מתח

ואז הציור הוא כך

הסבר: כאשר משנים את מצב המפסק אז המגירה נע לכיבון מסוים עד שהיא פוגעת במפסק (שתמיד סגור) ופותחת אותו ואז המנוע מפסיק לעבוד וכאשר משנים את מצב המפסק המגירה משחררת את המפסק שנילחץ ונע לכיבון השני אל אבר המפסק השני (שתמיד סגור)

אם לא הבנתה אז אשמח להסביר שוב

בהצלחה :xyxthumbs:

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין מצב שתשתמש במנגנון שפותח את הסידי-רום בשביל זה ?

לא חושב..

אם אתה רוצה ממש להשקיע..

אתה יכול לעבוד עם 8052 ועם step motor

לא צריך להיות יקר במיוחד. השאלה ואז אתה יכול לשלוט ועזרת זה על עוד דברים במחשב ובחוץ.

רק הבעיה שאתה צריך למצוא צורב גוקים בשביל צרוב את התוכנה של ה8052

לא מבין בצריבת ג'וקים ואין לי גישה לצורב..

טוב כל מה שאתה צריך זה מפסק עם 6 רגליים כלומר כמו שתי מפסקים של 3 רק שיש ידית אחת ששולטת על שתיהם וכמובן שתי לחצנים N.C (תמיד סגורים) ומקור מתח

ואז הציור הוא כך

הסבר: כאשר משנים את מצב המפסק אז המגירה נע לכיבון מסוים עד שהיא פוגעת במפסק (שתמיד סגור) ופותחת אותו ואז המנוע מפסיק לעבוד וכאשר משנים את מצב המפסק המגירה משחררת את המפסק שנילחץ ונע לכיבון השני אל אבר המפסק השני (שתמיד סגור)

אם לא הבנתה אז אשמח להסביר שוב

בהצלחה :xyxthumbs:

את זה אני יודע לעשות אחי, אני רק צריך שהוא יעצר אוטומטית כשהוא נפתח עד הסוף ונסגר עד הסוף.

כדאי לך להשתמש במיקרוסוויצ'ים, בלי קשר למעגל עצמו:

http://www.gamefeeder.com/_borders/Microswitch.jpg

מיקרוסוויצ'ים? אפשר הסבר? (ואל תשלח אותי בבקשה לכל מיני אתרים כי האנגלית שלי לא משהו..)

רעיון נחמד ביותר...

אם הבנתי נכון זה פועל כמו טריס חשמלי...

אפשר לשאול למה אתה רוצה לעשות את זה ?!

:xyxthumbs:

השימוש זאת הפתעה שתגלו מאוחר יותר.. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העצירה שלו היא ע"י פתיחת המפסק N.C שבציור

מפסק עם ה6 רגליים הוא כמו מפסק רגיל עם 3 רגליים אבל בימקום לקצר רגל חיצונית ואת המרכז שלו הוא מקצר זוג חיצוני ואת הזוג המרכזי באתאם

כפי שניתן ליראות כאשר המגירה מגיע לקצה היא פותחת את המעגל והמנוע מפסיק ליפעול אוטומתית

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון שאתה יודע שאתה רוצה להשתמש במנוע

קח גשר H

לא במיקרה הזה גשר H נועד ביכדי לבקר עם מתח קטן על מתח גדול יותר כמו יציאה של בקר ובמעגל שאנ ציירתי אין צורך בבקר ולכן אין צורך בגשר

נ.ב

צריך להוסיף דיודה על כל טרנזיסטור ביכדי שיהיה אפשרות לבקר את המנוע בתדר גבוהה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...