צריך עזרה בבניית מעגל - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך עזרה בבניית מעגל

aviran_n

Recommended Posts

העצירה שלו היא ע"י פתיחת המפסק N.C שבציור

מפסק עם ה6 רגליים הוא כמו מפסק רגיל עם 3 רגליים אבל בימקום לקצר רגל חיצונית ואת המרכז שלו הוא מקצר זוג חיצוני ואת הזוג המרכזי באתאם

כפי שניתן ליראות כאשר המגירה מגיע לקצה היא פותחת את המעגל והמנוע מפסיק ליפעול אוטומתית

תיראה, בעיקרון אהבתי את הרעיון וזה הרעיון היחיד פה שהבנתי לגמרי ולא סיבך אותי (כמו הרעיון שקיבלתי אחריו לדוגמא).

נכון לעכשיו, אני חושב שזה מה שאני אעשה.

בנוסף, אני צריך לדעת עד כמה מסובך לעשות שכשהמגעל יקבל 5 וולט ממקור מתח אחד (שתוכנה במחשב תפעיל) הוא יפתח את המגרה וכשהוא יקבל 5 וולט ממקור מתח "אחר" (גם מהתוכנה) הוא יסגור את המגרה.

יש למישהו מושג? זה דיי חשוב לי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 80
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אם הבנת את הרעיון של big foot, אז החלק השני לא צריך להיות מסובך מדי.

אתה יכול לבנות את המעגל כך שבזמן שיש 5V מהמחשב המפסקים במצב אחד, וברגע שהמתח יורד ל-0 המפסקים מחליפים מצב והמגירה נעה לכיוון ההפוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך להחליף את המפסק בממסר.

ממסר מקבל בקרה (כמו זאת של 5V שאתה רוצה וסוגר מעגל)

ישנם מגוון רחב של ממסרים עם מפסק אחד או יותר, תצטרך לבחור את הממסר המתאים שיכול להחליף את המפסק בתרשים או להשתמש ביותר ממסר אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בישביל זה תיצתרך להוסיפ את גשר הH שהציעו פה ואז אתה יכול לישלוט על המנוע במתך של 5V אבל המנוע יקבל את המתך שתיתן לו (עדיף 12V) ראה ציור של הגשר בהודעות הקודמות בנושא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בישביל זה תיצתקך להוסיף את גשר הH שהציעו פה ביכדי שהמתך שיבקר את פעולת המנוע יהיה 5V אבל המנוע יסתובב ב12V

עריכה:

בטעות העלתי את זה פעמיים כי המחשב שלי ניתקע ולא ראיתי את ההודע שלי פה

סליחה על ההודעה הכפולה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר קצת הסבר על גשר H?

מה זה ומה הוא עושה בעצם?

אגב, איפה אני יכול לקנות מנועים קטנים כאלה?

יש לי מנועים קטנים ישנים של 3V אבל ניראה לי שהם חלשים מידיי ואני לא צריך מנוע ממש חזק.. מישהו יודע איפה אני יכול לקנות אחד שיתאים לי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציור של הגשר H תיראה בעמוד הראשון של הנושא

ומתרתו היא לבקר על מנוע שפועל במתח גדול ע"י מתח קטן יותר

ביכדי להפעיל את המנוע צריך להפעיל כל פעם שתי טרנזיסתורים באלחסון

לכיוון אחד יש לתת מתך של 0 לוגי לטרנזיסתור הימני העליון והשמאלי התחתון וכמובן לשתי השניים 1 לוגי

ולכיוון השני להפוך את המתחים מי שכיבל 0 לוגי יקבל 1 לוגי והפוך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למפסקים האילה יש שלושה הדקים אחד משוטף

ועוד שתיים שמחליטים אם המפסק יהיה N.C (תמיד סגור) או N.O (תמיד פתוח)לפי ציור קטן שיש על הרכיב עצמו

כאשר לוחצים על המפסק מצב המפסק משתנה עד לעזיבת המפסק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, תודה..

אם הבנת את הרעיון של big foot, אז החלק השני לא צריך להיות מסובך מדי.

אתה יכול לבנות את המעגל כך שבזמן שיש 5V מהמחשב המפסקים במצב אחד, וברגע שהמתח יורד ל-0 המפסקים מחליפים מצב והמגירה נעה לכיוון ההפוך.

ולזה יש הסבר ממישהו בבקשה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולזה יש הסבר ממישהו בבקשה?

תראה השרטוט הבסיסי היה בסדר, אתה צריך להחליף את המפסקים הרגילים שם במיקרוסוויצים MicroSwitch שיפסיקו את המנוע שהמגרה סגורה לגמרי ובקצה גבול הפתיחה, כך שתהיה בקרה מיכאנית על העצירה.

את המפסק הגדול עם ששה מגעים תחליף בממסר שיקבל שני בקרות מהמחשב, סגירה ופתיחה.

תנסה לעבוד על זה קצת תביא שרטוט, תקבל תיקונים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה לדוגמא את המעגל הזה:

http://www.rentron.com/Files/Stamp/pc-relay4.gif

לקוח מכאן: http://www.rentron.com/pc-relay.htm

ה Relay זה הממסר כאשר מבחינת המעגל הוא סליל ובדוגמא רואים איך ניתן לחבר נכון להפעיל ממסר בעזרת יציאה לוגית של מחשב לדוגמא.

הממסר סוגר (או פותח) מפסק - זה שמחובר בקו מקווקו לממסר והמפסק עושה את אותה עבודה כמו מפסק רגיל ידני.

במעגל יש ממסר עם מפסק אחד כפול

תסתכל כאן: http://www.willow.co.uk/HG4236.pdf

בדף השני Wiring diagram זה בדיוק כמו המפסק בציור רק זה ממסר שנשלט חשמלית.

אתה צריך להשיג כזה (לא בדיוק אותו דגם, כי זה דגם למתחים גבוהים והוא יקר) פשוט כשתחליט גש לחנות ותבחר מב שיש שם ל 12V או איזה מתח שהמנוע שלך עובד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...