אפשר הסבר על כמה מושגים? Switch Hub and Routher - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אפשר הסבר על כמה מושגים? Switch Hub and Routher

ScreameR

Recommended Posts

אני יודע שראוטר אמור לתת חיבור רציף

שהאב זה מפצל לעשות בין כמה מחשבים...

אבל מה זה שוויטץ? :o

תודה רבה

לא מדוייק

סוויץ עובד נקודה לנקודה -כלומר לא כול הנקודות מקבלות תקשורת רק הנקודות שמדברות(אך הוא יודע יש לו וכו')

האב משדר לכל הנקודות מחשיר מפגר וזול

וראוטר דומה לסווץ רק עם עוד כמה אופציות של אבטחת מידע ועוד כמה דברים בדרך כלל הוא יושב מחוץ לארגון ומנטב לתוך הארגון את

התקשורת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה גם לא מדוייק אבל כבר ממש אין לי כוח להסביר. זה נענה מספיק וגם יש על כך חומר כתוב באתר. לכן search.gif.

אם טרחת כל כך יפה לספר לנו על כפתור החיפוש, היה כל כך קשה להוסיף עוד מילה או שתיים להסבר ? איזה מין מנהל פורום אתה ? אולי תעזור קצת במקום לשלוח את הבחור לחפש עכשיו בפורומים את התשובות ? אתה לא פה רק בשביל להיות שוטר - כל המטרה היא שיהיה מישהו שקצת מבין בנושאי הפורום, והוא מסוגל לתת תשובות זריזות, עם הפניה למקור יותר מפורט.

חאלאס. נמאס מהחובבנות הזו !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנחנו לא נעזור לאנשים שלא רוצים לעזור לעצמם. מה הטעם בזה ?

אם הוא לא טרח לבזבז כמה שניות בחיפוש בפורום (ועוד לפני זה, כמה שניות בחיפוש בגוגל) אז למה שאנחנו נבזבז את הזמן בישביל לענות לו ?

זאת שאלה מאד (מאד!) טריוויאלית שנענתה כאן עשרות פעמים, אפילו יש כאן מדריך (שניצן כתב) עם ראוטר לינוקס.

תחפש בגוגל, תחפש בפורום, אם בכל זאת לא מצאת, שאל בפורום, אחרת תקבל תגובה הולמת, יש לנו דברים יותר טובים לעשות מלענות על אותן שאלות בדיוק אלף פעם.

http://www.penguin.org.il/essays/smart-questions-he.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנחנו לא נעזור לאנשים שלא רוצים לעזור לעצמם. מה הטעם בזה ?

אם הוא לא טרח לבזבז כמה שניות בחיפוש בפורום (ועוד לפני זה, כמה שניות בחיפוש בגוגל) אז למה שאנחנו נבזבז את הזמן בישביל לענות לו ?

זאת שאלה מאד (מאד!) טריוויאלית שנענתה כאן עשרות פעמים, אפילו יש כאן מדריך (שניצן כתב) עם ראוטר לינוקס.

תחפש בגוגל, תחפש בפורום, אם בכל זאת לא מצאת, שאל בפורום, אחרת תקבל תגובה הולמת, יש לנו דברים יותר טובים לעשות מלענות על אותן שאלות בדיוק אלף פעם.

http://www.penguin.org.il/essays/smart-questions-he.html

למה הפורום צריך להיות המפלט האחרון ? זה ממש מטומטם. אם הוא ילך לחפש בגוגל, או במקום אחר - מי יבו לחפש פה בפורום ? מי יבוא לשאול שאלות ? תפסיקו לתקוף כל אחד ששואל שאלה שראיתם בעבר - זה שהוא שואל, זה אומר שהוא לא יודע את התשובה ! בפניך, המשתמש הותיק עומדות מספר אפשרויות :

1. לשתוק ולא לענות אם אין לך משהו חכם להגיד.

2. לענות כמו בנאדם, בנימוס, ולענות לעיניין שנשאל, בלי לסטות מהנושא ולהתחיל להטיף מוסר למשתמש.

3. להפנות את המשתמש בנימוס כמובן אל שירות החיפוש, או אפילו לת'רד עצמו שמטפל בנושא.

כל העיניין בפורום , ובמשתמשים ותיקים הוא היכולת שלהם לעזור, מתוך נסיון שנצבר פה בפורום. הפתאון הכל כך לא לעיניין של לשלוח אנשים לחפש במקום אחר, הוא לא מציאותי. אם משתמש יודע את התשובה, שיענה ! למה לשחק משחקי כח ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרעיון של פורום זה שאנשים שואלים שאלות ואנשים עונים על שאלות, ונוצר ארכיון עצום של מידע, לפני ששואלים שאלה מקובל לעשות חיפוש בפורום ולבדוק אם השאלה כבר נענתה, מה הטעם סתם לבזבז זמן על לשאול שאלות שכבר נשאלו ולענות על שאלות שכבר נענתו ?

ועוד לפני ששואלים בפורום ממולץ לחפש במנוע חיפוש, כי בפורום בדרך כלל לא תקבל תשובה (על שאלה די מופשטת כמו "מה זה ראוטר") ממש מפורטת וגדולה, לעומת - שימצא לך עשרות מאמרים גדולים ומפורטים בנושא.

אני לא מבין את זה, זה כל כך קשה לעשות חיפוש ? זה אפילו יותר קל מלנסח ולכתוב את השאלה עצמה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ושוב אני חוזר, יש אפילו מדריכים באתר שמסבירים מה זה האב, סוויץ' וראוטר, אפילו לא צריך לעשות חיפוש בפורום!

http://www.hwzone.co.il/reviews.php?file=planetsw800.php

http://www.hwzone.co.il/guides.php?file=linuxrouter

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

I rest my case, אגב תודה רבה אדי. וכמו שהוא נתן פה את הלינקים הללו גם אני נתתי פה *ועשרות* פעמים! מה עוד שגם ת'רדים פה על "מה זה סוויץ'", "מה זה האב", מה זה סוויץ' והאב", "מה ההבדל בין סוויץ' והאב", "מה יותר טוב: סוויץ' או האב" וכו' וכו' היו בפורום הזה גם כן פעמים רבות (ובהן, אגב, רבות נתתי את הקישורים הנ"ל).

אני חוזר - מקובל בכל פורום בעולם, משמגיע משתמש חדש עם שאלה, ראשית דבר לעשות חיפוש - אולי השאלה נענתה ממש אתמול (ונמצאת בעמוד הבא בפורום בשל התקדמותו)? אולי היא נענתה ממש ממש טוב אז? אתם באמת מצפים ממי שכתב אז תשובות לשוב ולכתוב מחדש? או שמה שהוא יריץ את החיפוש במקומכם... לשם כך בדיוק ישנם הכללים המקובלים בפורומים, הכללים-הבילתי-כתובים (שכאן *כן* כתובים!) אודות שאלת שאלות והתנהגות בקהילות.

אז במקום לתקוף ולהתלונן (GanirC) פשוט עשו בדק-בית אצלכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

I rest my case, אגב תודה רבה אדי. וכמו שהוא נתן פה את הלינקים הללו גם אני נתתי פה *ועשרות* פעמים! מה עוד שגם ת'רדים פה על "מה זה סוויץ'", "מה זה האב", מה זה סוויץ' והאב", "מה ההבדל בין סוויץ' והאב", "מה יותר טוב: סוויץ' או האב" וכו' וכו' היו בפורום הזה גם כן פעמים רבות (ובהן, אגב, רבות נתתי את הקישורים הנ"ל).

אני חוזר - מקובל בכל פורום בעולם, משמגיע משתמש חדש עם שאלה, ראשית דבר לעשות חיפוש - אולי השאלה נענתה ממש אתמול (ונמצאת בעמוד הבא בפורום בשל התקדמותו)? אולי היא נענתה ממש ממש טוב אז? אתם באמת מצפים ממי שכתב אז תשובות לשוב ולכתוב מחדש? או שמה שהוא יריץ את החיפוש במקומכם... לשם כך בדיוק ישנם הכללים המקובלים בפורומים, הכללים-הבילתי-כתובים (שכאן *כן* כתובים!) אודות שאלת שאלות והתנהגות בקהילות.

אז במקום לתקוף ולהתלונן (GanirC) פשוט עשו בדק-בית אצלכם.

אז כדאי שתכתבו בכללים שבפורום הזה עונים רק פעם אחת ולא יותר, כי אנשים פה ממש ממש עסוקים ויש להם המון דברים לקרוא ולעשות. מי שנכנס, ושואל שאלה, סביר להניח שאם היא כבר נשאלה, ייסקל ויועמד לדין על כך שלא ביצע חיפוש כראוי בפורום. בכל מקרה, אפשר לקרוא לפורום הזה פורום האנטיפתים.

לא יודע איפה למדתם את יחסי האנוש הכל כך לא מוצלחים שלכם.

אולי אחרי הצבא זה משתנה. הלואי.

אני מקווה שעם החברים והחברות שלכם אתם מתיחסים אחרת, ולא מפנים אותם למקום אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח Ghost_Dogg

אז מה שאתה אומר זה שבגלל שיש אנשים עצלנים, שאין להם כוח לעושת חיפוש ולהשתמש בתשובה שנענתה לפני ימים מספר כבר לא טוב להם, אנחנו צריכים לכתוב את כול התשובה מחדש, להסביר לו כמו שצריך, לעבור את כול הת'רד שוב, אחרי שהוא כבר נטחן המון פמעים, רק בגלל שלא נוח לכם לעשות חיפוש.

מצטער מאוד, אתה באמת לא הבנת מה זה פורום ואתה מסרב להקשיב לtb001 שאמר לך שלערך של השאלות שכבר נענו בפורום ונשמרו במאגר הנתונים יש ערך חשוב ביותר, ושאם לא ישתמשו בו הרי שאין שום ערך להחזיק אותו.

לא סתם נעשו מאמצים כדי להחזיר את הDB הישן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה שאתה אומר זה שבגלל שיש אנשים עצלנים, שאין להם כוח לעושת חיפוש ולהשתמש בתשובה שנענתה לפני ימים מספר כבר לא טוב להם, אנחנו צריכים לכתוב את כול התשובה מחדש, להסביר לו כמו שצריך, לעבור את כול הת'רד שוב, אחרי שהוא כבר נטחן המון פמעים, רק בגלל שלא נוח לכם לעשות חיפוש.

מצטער מאוד, אתה באמת לא הבנת מה זה פורום ואתה מסרב להקשיב לtb001 שאמר לך שלערך של השאלות שכבר נענו בפורום ונשמרו במאגר הנתונים יש ערך חשוב ביותר, ושאם לא ישתמשו בו הרי שאין שום ערך להחזיק אותו.

לא סתם נעשו מאמצים כדי להחזיר את הDB הישן.

בסיס הנתונים ערכו בדיוק 0 אם המשתמשים לא יודעים מה לחפש בו. הרבה פעמים הונשא נטחן , אולם המילים לא נכתבו בצורה אחידה (עקב בעיות ושגיאות כתיב של חלק מהמשתמשים) ולכן לא תמיד ניתן למצוא דברים. אם משתמש ותיק היה יורד מהעץ שעליו הוא יושב, וטורח לחפש, או לתת מיקום יותר מדויק של התושבה אותה הור ראה כבר נטחנת עשרות פעמים, הוא יעשה שירות הרבה יותר טוב מאשר להראות לאותו משתמש איך נראה כפתור החיפוש (שזה דבר די מגעיל לעשות, אם אתה שואל אותי.). משתמשים חדשים צריכים להעזר בבסיס הנתונים, אשר מורכב בין היתר מהידע שנצבר על הדיסקים בבסיס הנתונים הממוחשב, ובנוסף מבסיס הנתונים האנושי - אותם אנשים אשר כותבים בפורום והופכים אותו למה שהוא. לא כל משתמש ותיק ראה את ההודעה נטחנת. אולי משתמש אחר כן יהיה מעוניין לתת תשובה נוספת, או שונה ממה שניתנה בעבר. תפסיקו להיות כאלו קשיחים בנושאים הכי אינפנטילים שיש. זה כמו ללכת עם הראש בקיר - בסוף הקיר יישאר שלם , אבל הראש נורא יכאב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח Ghost_Dogg

בהנחה שמישהו רוצה לציין משהו נוסף, או שיש לו שאלות נוספות לאחר שהוא ערך חיפוש בפורום, או שהוא לא מצא בדיוק מה שהוא חיפש בפורום, הוא יותר ממוזמן לפרסם שאלה ספציפית ומנוסחת לגבי הבעיה שלו.

אם אותו בן אדם לא טרח אפילו ללחוץ על כפתור החיפוש שנראה לך מגעיל, אין שום סיבה שאנחנו נעזור לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהנחה שמישהו רוצה לציין משהו נוסף, או שיש לו שאלות נוספות לאחר שהוא ערך חיפוש בפורום, או שהוא לא מצא בדיוק מה שהוא חיפש בפורום, הוא יותר ממוזמן לפרסם שאלה ספציפית ומנוסחת לגבי הבעיה שלו.

אם אותו בן אדם לא טרח אפילו ללחוץ על כפתור החיפוש שנראה לך מגעיל, אין שום סיבה שאנחנו נעזור לו.

אם תסתכל בהודעה שרשמתי, כתבתי בדיוק - יכול להיות שהבנאדם לא יודע בדיוק מה לחפש. יכול להיות גם שמילות המפתח לא מופיעות בהודעות שמדברות על הנושא בצורה אותה הבנאדם מכיר. מנסיון, החיפוש לא תמיד מניב תוצאות טובות מאחר ומשתמשים שונים קוראים לדברים שונים בשמות שונים ומגוונים. הופך אצל חלק מהמשתמשים לריידון, רדאון, ראדאון, רדון ועוד כל מיני עיוותים. אתה לא מצפה ממשתמש חדש, שמחפש , לחפש את כל הוריאציות היצירתיות של משתמשי הפורום ? לכן אני אומר - כמו בכל בסיס נתונים, ללא מפתח נכון, הוא חסר ערך. במקרה של האתר הזה, הבסיס הוא הידע של המשתמשים, והידע שלהם לחפש ולמקם בדיוק את ההודעות הרלונטיות. אני לא חושב שלמישהו ייפלו הידיים או האוזניים אם במקום לפתח ת'רד של עמודים שלמים של שטויות יבצע חיפוש קצר וימצא בקלות רבה יותר את הנושא המדובר. צריך רק קצת רצון לעזור לאחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח Ghost_Dogg

תסכים איתי שאם הוא לא יודע מה הוא בעצמו מחפש, אנחנו בטח ובטח לא נוכל לעזור לו.

אומנם זה לא החיפוש הכי מושלם בעולם, אבל מניסיון, עם טיפה הבנה וידע לגבי שימוש במנועי חיפוש, אפשר למצוא שם דברים בלי מאמץ מיותר.

ואני אומר, יכול להיות והיה שאחרי שבן אדם השקיע זמן ומאמץ ולא מצא, הוא מוזמן לפנות אלינו בפורום וקבל תשובה או עזרה בחיפוש, וכבר היו הרבה מקרים כאלה שלא פשוט עזבנו אותם ונעלנו את הנושא אלא התייחסנו אליהם בכובד ראש ועזרנו בפתרון הבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...