איך בונים רשת בתוך רשת? - עמוד 4 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך בונים רשת בתוך רשת?

borg

Recommended Posts

• תגובות 77
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

גבעה ירוקה,

למה אתה אומר שכרטיס רשת אלחוטי עדיף על פני כרטיס רשת אלחוטי PCI? מאיזו בחינה?

כרטיס רשת זעיר עדיף מאחר ואפשר למקם אותו היכן שרוצים. הוא יותר נוח ומבטיח קליטה טובה יותר.

אפשרות אחת זה לתקוע אותו בשקע מאחורי המחשב ואז הוא לא ארוך יותר מהאנטנה של הכרטיס האלחוטי והאפשרות השניה זה לחבר לשם את הכבל המצורף. את הבסיס של הצד השני להניח על שולחן/מדף ולחבר אליו את המתאם האלחוטי, ככה מקבלים אפשרות לקליטה יותר טובה מאחר ויש אפשרות לשחק עם המיקום שלו, מצב שכמובן אינו אפשרי עם הכרטיס האלחוטי שתקוע בתוך המחשב.

לא צריך לפרק את המחשב אלא משתמשים ב- חיצוני שזה הרבה יותר נוח.

אני משתמש בהמון חיבורי USB כולל הרחבה לרכזת חיצונית ואף פעם לא היתה לי בעיה עם זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרבה פחות מטלפון סלולרי. ובכל זאת אני בטוח שאתה משתמש באחד כזה.

האמת שלא, כמעט קניתי אלחוטית אבל בסוף אבא שלי מצא פתרון הולם להעברת הקבל כך שלא יראו אותו כלל (דרך הצינורות שעוברים החוטים של הטלפון, הטלווזיה והחשמל)...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על פי מה בדיוק קבעת זאת?

רשת חוטית יממוצעת היום עובדת במהירות של 100Mbit ותקנים ה-G וה-A של רשתות אלחוטיות מעבירים במהירות של 54Mbit ואילו ה-B מעביר ב-11Mbit.

אז אני לא רואה בדיוק חמישית מהקצב של חוטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על פי מה בדיוק קבעת זאת?

רשת חוטית יממוצעת היום עובדת במהירות של 100Mbit ותקנים ה-G וה-A של רשתות אלחוטיות מעבירים במהירות של 54Mbit ואילו ה-B מעביר ב-11Mbit.

אז אני לא רואה בדיוק חמישית מהקצב של חוטית.

זאת מהירות תאורטית של 54Mb ויש גם 108M. אבל הבעייה זה לא המהירות. זה הלאגים והיציבות. אין מה לעשות, קווית לעולם תהיה יותר אמינה מרשת אלחוטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מעביר קבצים בגודל של בין המחשבים בחיבור אלחוטי בלי שום בעיה.

תעבוד אצלי על המחשבים שמחוברים בצורה אלחוטית ואין סיכוי שתרגיש שמדובר ברשת אלחוטית.

מריצים עליהם בעת ובעונה אחת ICQ מסנג'ר סקייפי אקספלורר ולפחות עוד שתי תוכנות שיתוף.

רשת חוטית זה נחמד, אבל בחיבור יש גמישות שבחיים לא תהיה ברשת החוטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גבעה ירוקה,

היתרונות שציינת לגבי כרטיס רשת אלחוטי USB מתמקדים בנוחות החיבור בלבד, אבל נראה לי שהאיכות שלו נמוכה מזו של כרטיס רשת אלחוטי PCI, בדגש על ניצול של ה-CPU.

לגבי האנטנה, יש כרטיסי רשת אלחוטיים PCI שמגיעים עם אנטנה חיצונית שניתן למקם בכל מקום.

Nemesis,

כרטיסי רשת אלחוטיים בתקן G מגיעים למהירות של 54Mbps, וכרטיסי רשת אלחוטיים בתקן G מגיעים למהירות של 108Mbps בדומה לרוב כרטיסי הרשת הרגילים (מהירות של 1Gbps בד"כ לא מנוצלת).

בכל אופן, לדעתי רשת אלחוטית היא פתרון מועדף למחשבים ניידים ולאו דווקא עבור מחשבים נייחים.

גבעה ירוקה,

אין לי נסיון עם רשתות אלחוטיות. שמעתי שהן פחות אמינות מרשות חוטיות, אבל מאז עברו הרבה מים בירדן.

יתכן והיציבות של הרשת האלחוטית שלך נובעת מהאנטנה החיצונית החזקה שהתקנת.

לגבי הגמישות של חיבור , זה לא ממש הכרחי במחשבים נייחים שאתה לא מזיז, אבל אני מסכים שזה יותר נוח ואטרקטיבי מרישות של הבית בכבלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכבודך הלכתי למחשבים האחרים ועשיתי ALT CTRL DEL

כרטיס רשת PCI יש ניצול זעיר של CPU

כרטיס רשת כלום אפס - מדובר על 4 סלרון

ידוע לי מנסיון עבר שאם משתמשים בהצפנה חזקה יש ניצול חזק יותר של ה-CPU כאמור אני משתמש בהצפנה די חלשה לכן כנראה אין בכלל השפעה על הביצועים.

השכנים שלי לעומת זאת לא משתמשים בכלל בהצפנה ואפשר לגלוש על חשבונם חופשי חופשי (שכחתי לציין אבל זה יתרון נוסף של השימוש בכרטיסים אלחוטיים)

לגבי האנטנה אתה כנראה צודק אבל כל אחד יכול לשדרג את הרשת שלו באנטנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המהירויות של 54 ו108 מגהביט הן תאוריתיות במקרה הטוב.

הקשר בין המספר הזה למהירות האמיתי אפסי עד לא קיים.

מוצרי הWireless הכי טובים היום בתקן G, במהירות 54 מגהביט נותנים קצב של 20 מגהביט בפועל בתנאים אופטימליים ללא הפרעות וממרחק קצר.

שלא לדבר על מוצרים קצת פחות טובים שלא חולמים להגיע לקצב של 20 מגהביט, שנחשב מצויין.

גם מוצרי ה SuperG במהירות 125 מגהביט עם האפטרבורנר של שנחשב לאימפלמנטציה מצויינת נותן אך ורק 38 מגהביט בתנאים אופטימליים.

עדיין רחוק מאוד מה 100 מגהביט שנותנת רשת ביתית פשוטה, שלא נדבר על כך שכבר עדיף לחשוב על ג'יגהביט, כיוון שהמאה מגהביט כבר מאוד צפופים.

לא לשכוח שכדאי לקבל את המהירויות האלה צריך תאימות מלאה בין כרטיס הרשת האלחוטי לראוטר, דבר שלרוב לא מתקיים.

כאשר אני מעביר 25-30 ג'יגה של קבצים לנייד שלי, תמיד מעדיף להעביר בחוט. הבדל של פי חמש בזמן העברה, או פי שניים וחצי במקרה המאוד נדיר שיש ציוד G תואם.

אלחוטי זה מצויין ומאוד שימושי, ממליץ בחום בכל בית.

אבל, כשמדובר בהעברת קבצים שמנים, חוט מציג יתרונות משמעותיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גבעה ירוקה,

לגבי הניצול של ה-CPU, זה מעניין. יכול להיות באמת שזה בגלל שאתה משתמש בהצפנה חלשה.

בכל אופן, ציינתי את זה בהתבסס על מודמים לעומת מודמים . אולי ההשוואה לא הייתה במקום.

Nemesis,

אתה בטוח במה שאתה אומר לגבי המהירויות מתוך נסיון עם תקן G (סופר G)?

אם כך, לפי מה שאתה אומר אז המהירויות שמצויינות לגבי אלחוטיות הן לא מהירויות קבועות, אלא מהירות Peak בלבד. אם זה ככה, אז זה ממש מעצבן.

לגבי מהירות של 1Gbps ברשת חוטית, לא ידוע לי על ראוטר שתומך במהירות כזו. כדי לנצל מהירויות כאלה, צריך לקנות Switch תואם בנוסף לראוטר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בורג,

זה אפילו לא פיק.

אפשר להגיד ש20 מגהביט הוא אפילו גבוה מאוד, קצב יותר מעשי בהתחשב בהפרעות ובמרחק גדול יותר הוא 15-16 מגהביט.

ביקורות רבות ברשת תומכות במה שאני אומר מניסיון אישי:

http://www.tomsnetworking.com/Reviews-224-ProdID-G2000PLUS-6.php

http://www.smallnetbuilder.com/Reviews-39-ProdID-WRT54G-9.php

http://www.smallnetbuilder.com/Reviews-142-ProdID-WRT54GS-8.php

תראה את המספרים בעצמך.

בכלאופן, עדיין לא נתקלתי בראוטר שמשלב סוויטץ' של ג'יגהביט במחיר סביר, אבל כבר לא כל כך יקר לקנות סויטץ' של ג'יגה בנוסף. כ 300 שקל ואתה מסודר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...