איך בונים רשת בתוך רשת? - עמוד 2 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך בונים רשת בתוך רשת?

borg

Recommended Posts

בקשר לרשימת ניתוב

אם אנחנו רוצים להפנות פנימה בצורה שקופה אז צריכים להיות ברשת שני GATEWAY

האחד שמוציא לרשת האינטרנט והשני שיודע לקחת את הכתובות שקיימות ברשת הפנימית להפנות אליהן

במידה ואין לך בנתב ALCATEL שלך אפשרות כזאת אז תצטרך לעבוד פשוט עם הפניית פורטים גם ברשת הפנימית

עכשיו בקשר לכתובות IP באמת נראה לך שהחברות קונות טווח כזה גדול של כתובות ?

אתה טועה

יש שלושה טווחי כתובות שמוגדרות לשימוש פרטי ולא יוקצו לשימוש באינטרנט

10.0.0.0-10.255.255.255

172.16.0.0-172.31.255.255

192.168.0.0-192.168.255.255

עקרונית אתה יכול להשתמש בכל אחד משלושת הכתובות האלה בלי לדאוג לכפל IP

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 77
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

למעשה את רוצה להסתיר את הרשת של הנתב החדש NP28G מהרשת של האלקטל , משמע מהאינטרנט , RIGHT ?

אם כך, באלקטל חייב לפעול NAT , שהוא קודם כל זה שמסתיר את הנתב הפנימי NP28G, מהרשת החיצונית.

האלקטל מקבל כתובת אחת חוקית מהאינטרנט , ומחלק כתובות לא חוקיות לרשת הפנימית, בה נמצא הנתב NP28G.

אפשר לכוון את הנתב NP28G למצב דינמי , ואז הוא יקבל כתובת אוטומטית מהאלקטל - ואז הוא יחובר באמצעות כבל RJ45 רגיל מיציאת ה-WAN שלו לאחת מיציאות ה-LAN של האלקטל. עוד אופציה, היא לחברו מאחת מיציאות ה-LAN שלו ליציאת ה-LAN של האלקטל , ואז יש צורך לתת לו כתובת בתוך מרווח הכתובות של ה-NAT , מה-DHCP של האלקטל. אני חושב שבכך אתה מסיים את הסיפור!!

לגבי ההצפנה האלחוטית , זה ממש לא בעיה ותוכל למצוא אינפורמציה על כך.

מאחר ויש לי את הנתב NP27G, שמאוד דומה לנתב הזה (רק 2 יציאות USB במקום 4 ) , אתה יכול לעשות בו מה שאתה רוצה. אפשר לבטל NAT , אפשר לבודד קבוצת משתמשים VLAN , ובכך למנוע ממחשבים מסויימים להגיע למחשבים אחרים, אפשר להגדיר טבלאות ניתוב (STATIC ROUTE ) לאן שאתה רוצה, אפשר להגדיר הפניית פורטים , ויש לו Firewall ברמת חוקים (Rule base SPI Firewall) ושם אתה יכול להחליט איזה פרוטוקול עובר ומאיפה לאן , וסינון . מקווה שעזרתי....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ירח אפל,

אתה נותן לי הסבר תיאורטי שבעיקרון נראה לי מובן, אבל אני לא יודע איך לתרגם אותו באופן מעשי.

אני לא יודע מה יש לנתב של אלקטל, מבחינת המושגים שציינת.

בעיקרון מדובר בנתב די פופולארי ומוכר, כך שאם למישהו יש את הנתב הזה, אז אולי הוא יכול להסביר לי מה בדיוק צריך לעשות.

לגבי טווח הכתובות, מדובר בסה"כ ב-255 כתובות. אבל, חידשת לי בנוגע לטווחי הכתובות השמורים לשימוש פרטי.

wifi,

זה שיש לך את הנתב NP27G יכול לעזור לי מאוד.

כפי שאמרת, ההבדל בין NP27G ל-NP28G מסתכם בתוספת של שתי יציאות , כמו גם תוספת מהירות מסויימת ברשת אלחוטית.

יש לך גם את הנתב של אלקטל? אתה מכיר אותו? אם לא, אז איזה מודם יש לך? אתה מחובר ל-ADSL או לכבלים?

יש אפשרות לתת ל-NP28G כתובת IP קבועה באלקטל במקום שהוא יקבל כתובת אוטומאטית?

במה מתבטא ההבדל בין חיבור האלקטל ליציאת WAN או LAN של ה-NP28G (לא ידעתי שאפשר לחבר אותו ליציאת LAN)?

לאלקטל יש פיירוול מובנה שממסך את המחשבים המחוברים אליו מהאינטרנט. אני מבין שגם ל-NP28G יש פיירוול מובנה שממסך את המחשבים המחוברים אליו מהרשת החיצונית אליה הוא מחובר דרך יציאת ה-WAN. זהו המצב הרצוי מבחינתי, אבל אם אפשר אני מעוניין גם באפשרות (עם דגש על אפשרות בלבד, לא משהו קבוע) של ביטול המיסוך ולאפשר למחשבים המחוברים לאלקטל להתחבר למחשבים המחוברים ל-NP28G.

בנוסף לכך, אני צריך גם הסבר לגבי הצפנת הרשת האלחוטית בראוטר ובמחשבים המחוברים אליו (Windows 2000 Professional SP4 ו- Professional SP2). האם אני צריך להגדיר ססמה לרשת אלחוטית בכל המחשבים המחוברים לראוטר האלחוטי, או רק במחשבים המתחברים אליו עם כרטיס אלחוטי?

אתה יכול בבקשה לתת לי מסך של הממשק של ה-NP27G?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון. NP28G עובד ב-108 מגה ביט.

אני מחובר ADSL , ויש לי גם חיבור גיבוי בכבלים. (אני היסטרי בלי , מה לעשות...) ב-ADSL מחובר עם ECI , ובכבלים Thompson.

לא מכיר את האלקטל. אני מניח שמנגנון חלוקת הכתובות עובד בו DHCP. יש אפשרות לשמור כתובת בתוך מרווח הכתובות, עבור ה-NP28G.

אם אתה מחבר את ה-NP28G ביציאת ה-LAN שלו ל-LAN של האלקטל, הוא ישמש שנקודת גישה.

אם אתה רוצה פונקציות מתקדמות יותר, למשל , שהנתב יקבל כתובת אוטומטית מהאלקטל,ולטפל בכל נושא הניתוב , תחבר אותו ל-WAN, ועוד...

המחשים המחוברים לאלקטל יוכלו לגשת לאלו מאחורי NP28G , עפ"י מה שכתבו כאן החברה לפני, ע"י הפניית פורטים בעיקר. למעשה, האלקטל מייצג את האינטרנט, וה-NP28G את הנתב הביתי. לכן , תיהיה חייב לפתוח פורטים כדי לעבור את ה-NAT. אםשר גם לבטל את ה-NAT של NP28G.

הצפנה ברמת הנתבים כ-NP28G , מתייחסת רק לאותם מחשבים המחוברים אלחוטית לנתב.

בבקשה, חוברת הדרכה בעברית + חוברת הפעלה מלאה באנגלית , גם של NP27G וגם של NP28G- שלח לי מייל ל-wi-fu@hotmail.com.

אי אפשר להעלות לכאן קבצים גדולים.

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם חיבור ADSL וגם חיבור כבלים? זאת רשת בייתית או רשת של עסק?

החיבור כבלים משמש רק כגיבוי, או שיש לך שני ספקי (לא תשתית) - האחד עבור ה-ADSL והשני עבור הכבלים? כלומר, מחשב אחד שמחובר ל-ADSL ומחשב נוסף שמחובר לכבלים? זה יוצא קצת יקר, לא?

מה אתה יכול לספר לי על ה-ECI וה-Thompson? האם מדובר רק במודמים או שיש להם גם חייגן אוטומאטי? כמה חיבורי LAN יש לכ"א מהם? מה לגבי פיירוול?

לפי מה שאני מבין, אתה מבצע חיוג אוטומאטי באמצעות ה-NP27G, נכון?

הממשק של האלקטל ב-ADSL הוא PPPoA_1. מהו הממשק של ה-ECI ב-ADSL וה-Thompson בכבלים?

לאלקטל יש DHCP שמחלק כתובות באופן אוטומאטי מתוך Pool, אבל קיימת איתו בעיה שלפעמים הוא משנה למחשבים את הכתובת IP שלהם ללא סיבה נראית לעין (זה לא קשור ל-TTL), דבר שמפריע לניתוב פורטים, ולכן אני מגדיר למחשבים IP קבוע דרך ההגדרות של הכרטיס רשת.

ניתוב פורטים באלקטל (לצורך תוכנות שיתוף קבצים כמו אימיול וביטורנט) מתבצע באמצעות NAPT.

איך אפשר להגדיר ל-NP28G כתובת IP קבועה באלקטל?

תקן אותי אם אני טועה, אבל לפי מה שהבנתי, חיבור ה-NP28G דרך יציאת LAN לא ממסך את המחשבים המחוברים אליו, ואילו חיבור שלו דרך יציאת ה-WAN שם את המחשבים המחוברים אליו מאחורי פיירוול.

לא הבנתי איך מחשבים המחוברים לאלקטל יכולים להתחבר למחשבים המחוברים ל-NP28G באמצעות הפניית פורטים. מה אני צריך לעשות, בדיוק (בנתב ובמחשבים)?

לגבי הצפנה, אני לא צריך לעשות שום דבר במחשבים שמחוברים בחיבור קווי. מה אני צריך לעשות במחשבים המחוברים בחיבור במערכות ההפעלה שציינתי? האם הדבר קשור למערכת ההפעלה, או אופציה שצריך להפעיל בהגדרות של הכרטיס האלחוטי? איך מתבצע הסינכרון עם הנתב כאשר אני בוחר בהצפנה?

יש צורך בהצפנה בנתב עצמו או שזה מבוצע באופן אוטומאטי?

במידה ואני לא משתמש ברשת האלחוטית, יש אפשרות לבטל אותה זמנית, ולהפעיל אותה מחדש כאשר אני משתמש במחשב עם חיבור אלחוטי? זה מסובך/פשוט?

שאלה נוספת: האם יש אפשרות לגשת באמצעות הנתב האלחוטי לרשתות אלחוטיות סמוכות לא מוצפנות? במידה וכן, אז אני מניח שאפשר לשתף קבצים. האם אפשר לשתף גם רוחב פס?

שלחתי לך את האימייל שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו רשת עסקית, אך איני יכול לחסוף את שם החברה ע"מ שלא אעשה פרסום. כן קצת יקר, אבל מי שמחפש יתירות זה שווה את זמן ההשבתה.

ל-ECI יש חייגן ו-פיירוול מצויין. בכלל הוא נתב מצויין , וזו הסיבה שבזק הפסיקו למוכרו, העלות שלו גבוהה. לגבי ה-THOMPSON , הוא רק מודם.

זה בסדר שהגדרת IP קבוע, הרבה יותר יציב , ובמצבים שיש צורך ב-Port Forwarding זה חשוב. יש גם נתבים שמסוגלים לשמור כתובת IP לפי למרות שה-DHCP מופעל. לגבי כתובת קבועה באלקטל לנתב NP28G , פשוט תן לו כתובת כמו שנתת לתחנות האחרות.שוב, האלקטל מייצג את עולם האינטרנט ועל מנת שניתן יהיה להגיע למחשבים מאחורי NP28G , יש לפתוח את הפורטים המתאימים. למשל, המדפסות בנתב NP28G , מוגדרות ב-PORT מספר 631. אם תרצה להדפיס אליה, תאלץ לפתוח את ה-PORT הזה, לכל מי שמגיע מהרשת של האלקטל. זה יעשה לדוגמא גם ב-FW. אתה גם יכול להגדיר שרק למחשב מסויים ברשת האלקטל, ז"א לאיזה כתובת IP ברשת האלקטל מותר לגשת לכתובת ברשת של NP28G.לגבי הצפנה אלחוטית, בנתב מגדירים הצפנה שתתפוס לגבי כל מי שיחובר אליו אלחוטית. במחשבים, ניתן להעזר בתוכנת הניהול של מיקרוסופט, אבל אני ממליץ להשתמש בתכנה המגיעה עם הכרטיס האלחוטי. לכל יצרן , יש כמובן ממשק משלו, אך באופן כללי, אתה בונה פרופיל בעזרת הממשק, בו אתה מגדיר את שם הרשת (ESSID ) התואמת לשם הרשת של הנתב,ואת סוג ההצפנה/אבטחה שהנך רוצה ליישם. נתוני ההצפה, כגון מפתח, צריכים להיות זהים בנתב ובתחנה. יש כמה רמות של הצפנה , כאשר הנפוצה היא WEP , ופחות WPA-PSK, AES וכו'.... כאשר האחרונות חזקות יותר. אפשר לעבוד עם WPA ואז להעזר בשרת RADIUS , אשר בנוסף להצפנה , תאלץ להזדהות למול שרת מאובטח, אבל זה כבר יותר לארגונים גדולים.

אין בעיה לבטל את הסיגנל האלחוטי , רק לא לשכוח שצריך מחשב שמחובר בכבל לנתב כדי להחזיר בחזה את הסיגנל בעתיד......זה פשוט מאוד, נכנסים לממשק ולחיצה על כפתור..

יש אפשרות לגשת לרשתות אחרות באמצעות הנתב אם בצורה לא חוקית. יש כאן עניין של קצת HACKING ועליו לא ארחיב. אבל,יש מושג שנקרא WDS , שמאפשר הרחבת הכיסוי של הסיגנל ע"י חיבור של כמה נתבים, בד"כ מאותו הסוג/יצרן.

לגבי יתירות, כן ניתן לחבר מספר נתבים אלחוטיים כל אחד למודם היוצא לאינטרנט. תכונה זו נקראת Parallel Broadband וקיימת רק במוצרי COMPEX לדעתי. ברגע שהחיבור לאינטרנט קורס באחד הנתבים , התעבורה מנותבת לנתב אחר החבר באותה קבוצה ושהוגדר מראש לשם כך.

מקווה שעזרתי במשהו....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי שאני רואה את זה, יש לך 2 אפשרויות.

אפשרות 1, היותר טובה לטעמי:

הגדר את האלקטל שיעבוד כמודם בלבד, והנתב שעובד מאחורי שיבצע חיוג דרך PPTP למשל. בצורה כזו אין לך שום בעיה.

אפשרות 2:

השאר את האלקטל שיתפקד גם כנתב, חבר את יציאת ה LAN שלו לכניסת ה WAN של הנתב האלחוטי שלך. הגדר לנתב האלחוטי כתובת IP קבועה. הגדר באלקטל עצמו את הנתב האלחוטי ככתובת DMZ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

wifi,

ההסבר שלך עזר לי, אבל לא הבנתי עדיין איך להגדיר לראוטר של קומפקס IP קבוע באלקטל.

תשלח לי בבקשה את המדריכים של הראוטרים האמורים (שלחתי לך אימייל).

יש לי שאלות נוספות, אבל אולי עיון במדריכים יענה עליהן.

גבעה ירוקה,

חיבור ל-LAN עדיף? מאיזו בחינה?

אני מעדיף חיבור ל-WAN כדי להיות מאחורי הפיירוול של הראוטר האלחוטי.

Nemesis,

אני צריך הסבר מעשי לגבי ביצע שתי האופציות שציינת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבעה ירוקה. עפ"י השם שלך , אני מניח שאתה פעיל בנושא איכות סביבה,וממליץ לא לעבוד עם בגלל נושא הקרינה.

אז תאמר שאינך ממליץ בגלל הקרינה , ואל תמציא תירוצים כמו "ראוטרים אלחוטיים אינם יציבים .....".

גם אני פעיל איכות סביבה , "בעמותת הסביבה".

אני בטוח שיש לך מכשיר סלולארי , רק לידיעתך , הקרינה שפולט המכשיר הסלולארי היא פי 100 מהרשת האלחוטית! ועוד המכשיר נמצא 2 ס"מ מהראש שלך.

אז תגיב לעניין בצורה מקצועית. גם נתבים קווים זקוקים לריסט מדי פעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבעה ירוקה.  עפ"י השם שלך , אני מניח שאתה פעיל בנושא איכות סביבה,וממליץ לא לעבוד עם בגלל נושא הקרינה.

אז תאמר שאינך ממליץ בגלל הקרינה , ואל תמציא תירוצים כמו "ראוטרים אלחוטיים אינם יציבים .....".

גם אני פעיל איכות סביבה , "בעמותת הסביבה".

אני בטוח שיש לך מכשיר סלולארי , רק לידיעתך , הקרינה שפולט המכשיר הסלולארי היא פי 100 מהרשת האלחוטית! ועוד המכשיר נמצא 2 ס"מ מהראש שלך.

אז תגיב לעניין בצורה מקצועית. גם נתבים קווים זקוקים לריסט מדי פעם. 

איזה תגובה הזויה... :screwy:

בכל מקרה, גם נתב של צריך ריסטים לפעמים. משהו בהם פשוט לא עובד טוב אחרי כמה זמן. לא ברור מה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בורג, קשה לי לאמר לך בדיוק כיוון שאני לא יכול לנחש את מסכי ההגדרות של הראוטרים.

בכלאופן, האלקטל ששימש אצלי פעם כראוטר עשה לי מעט מאוד בעיות, ודרש איתחול פעם בהרבה מאוד זמן.

הנתב האלחוטי שלי, הלינקסיס נמצא באוויר כבר חודש, ועדיין עובד כמו שד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...