איך בונים רשת בתוך רשת? - עמוד 3 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך בונים רשת בתוך רשת?

borg

Recommended Posts

מה שאתה צריך לעשות זה די פשוט.

אם הפכת את המודם הAlctel לנתב אז הנתב פשוט מחלק את הרשת ל2 כתובות עם NAT.

מה שאתה רוצה זה להוסיף לזה עוד נתב כדי לעבוד עם הכבלים.

דבר ראשון שתעבור לכבלים המודם חוזר לבזק (או אם הוא שלך מודם ADSL לא יכול להתחבר לרשת הכבלים) אז אין הרבה שתוכל לעשות פה. והמודמים של הכבלים לא הופכים לנתבים.

מה שאתה צריך לרכוש זה בסך הכל נתב עם רשת אלחוטית שתומך בחיבור הכבלים בארץ.

בשביל לעשות מה שרצית היית פשוט צריך לבנות IPROUTE בין שתי כתובות שכתובת IP בRange שונה תדבר עם השניה בRange השני.

אין לך צורך בכל הקטע הטכני הזה. פשוט תקנה נתב שמתחחבר לכבלים תיכנס לנתב ותגדיר חייגן L2TP\PPTP שתעבור לכבלים.

ואם יש לך אותו עכשיו אתה פשוט יכול לחבר את המודם Alctel במצב שהוא עכשיו נתב לSwitch המובנה בנתב ואז יהיה לך אינטרנט לכל המחשבים כולל האלחוטי (אחרי שהגדרת SSID והפצנה בנתב).

עכשיו בקשר לאבטחת החיבור האלחוטי

WEP= אבטחה חלשה מאוד. מגיע ב2 סוגי הצפנה 64 ביט ו128 ביט. (ניתן לפרוץ בקלות)

WPA=אבטחה חזקה מאוד. WPA מצפין ב2 שיטות TKIP וAES. (לא ניכנס לזה אבל תוכל למצוא על זה חומר בגוגל חופשי) בWPA אתה משתמש ב1 מהשיטות.

בWPA2 אתה עובד עם שתיהם ביחד שזה היום שיטת ההצפנה הכי חזקה לרשתות אלחוטיות.

*כל הכרטיסי רשת האלחוטיים שלך חייבים לתמוך בWPA בשביל להשתמש בסוג הצפנה הזאת.

Mac Filtering= לכל כרטיס רשת אלחוטי וחוטי יש Address עליו שזה פשוט כתובת שצרובה על הכרטיס עצמו. לכל כרטיס רשת יש כתובת שונה. האבטחה הזאת פשוט נותנת לך לבחור רשימת Address שמותר לה לגשת לרשת האלחוטית. כל כתובת שלא תיהיה קיימת פשוט לא תורשה להיכנס לרשת האלחוטית.

יש נתבים שנותנים כתובת IP שונה לאלחוטי ולחוטי ויש כאלו שהם באותו Range (לא ממש משנה כי יש IProute בין שתי הRange האלו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 77
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

האלקטל 510 עובד בפרוטוקול PPPOE הכתובת IP שלו 10.0.0.138 יש לו DHCP שמוגדר לעבוד באופן אוטומטי

המודמים של כבלים אין להם חיוג אוטומטי אלא אפשרות להיות מוגדר אצל הכבלים כ MPLS וכך הוא מקבל חיבור ישיר קבוע בגלל שהוא כיביכול ברשת גדולה

למודמים של הכבלים יש אפשרות לספק לפחות לשתי מחשבים כתובות חוקיות ( לגבי הטריון הוא מסוגל לספק 3 IP , אבל הוא צריך סוויצ' בשביל זה )

היום המודמים שמגיעים מהכבלים הם יכולים לעבוד רק כמודם ( BRIDGE) לא ניתן להגדיר אותם כנתב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבעה ירוקה.  עפ"י השם שלך , אני מניח שאתה פעיל בנושא איכות סביבה,וממליץ לא לעבוד עם בגלל נושא הקרינה.

אז תאמר שאינך ממליץ בגלל הקרינה , ואל תמציא תירוצים כמו "ראוטרים אלחוטיים אינם יציבים .....".

גם אני פעיל איכות סביבה , "בעמותת הסביבה".

אני בטוח שיש לך מכשיר סלולארי , רק לידיעתך , הקרינה שפולט המכשיר הסלולארי היא פי 100 מהרשת האלחוטית! ועוד המכשיר נמצא 2 ס"מ מהראש שלך.

אז תגיב לעניין בצורה מקצועית. גם נתבים קווים זקוקים לריסט מדי פעם. 

באמת תגובה הזויה

אני מקווה שתגיע פעם לרמה נורמלית

צילמתי לך את צד ימין ושמאל של המוניטור שלי, תהנה.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

wifi,

קיבלתי את האימייל ששלחת לי.

המדריכים האלה מאוד עוזרים.

גבעה ירוקה,

למה אתה מתכוון כשאתה אומר שראוטרים אלחוטיים לא יציבים ואוהבים לעשות איתחול מדי פעם?

אתה מדבר על טכנולוגיה מסויימת של רשת אלחוטית או באופן כללי על רשתות אלחוטיות?

למה הכוונה באיתחול? הראוטר מאתחל את עצמו באופן אוטומאטי, או שיש צורך לעשות להם איתחול ידני?

יש לי ראוטר של אלקטל (לא אלחוטי) שאני צריך לאתחל אותו לעתים מאוד תכופות (גם אחרי שהחלפתי אותו).

מה זה "ראוטר של בזק"?

wifi,

לראוטר האלחוטי של Compex יש מערכת הפעלה מבוססת לינוקס. הם אומרים שזה לצורך יציבות של המערכת.

מישהו יודע איזו מערכת הפעלה יש ל-Alcatel SpeedTouch 510 או למודמים האחרים (ADSL/כבלים) הנפוצים בארץ?

Nemesis,

אתה יכול בבקשה לפרט קצת על הלינקסיס?

שם באנגלית ודגם, טכנולוגיה אלחוטית, מהירות גישה ברשת אלחוטית, תאימות ל-ADSL/כבלים, מחיר, קישורים?

הראוטר עובד במשך חודש ללא הפסקה ללא צורך באיתחול?

Jet Li,

אני לא הפכתי את המודם של אלקטל לנתב, הוא הגיע ככה.

הנתב לא שייך לבזק. השגתי אותו מאלקטל.

לא הבנתי מה שאמרת לגבי ה-IP Route, אבל לפי מה שאני מבין חיבור של ה-NP28G למודם ADSL או למודם כבלים לא מסובך.

לגבי , הראוטר של קומפקס תומך גם ב-WEP וגם ב-WPA. טוב שאתה אומר לי שהכרטיס קשת גם צריך לתמוך ב-WPA. אני אצטרך לוודא את זה.

zoxs,

בדף הראשי של האלקטל שלי כתוב שהוא פועל בפרוטוקול PPPoA_1 לא PPPoE.

באיזה פרוטוקול פועלים המודמים של הכבלים?

המודמים של הכבלים הם מודמים נטו, ללא חיוג אוטומאטי, פיירוול והפניית פורטים?

האם בחיבור של כבלים אני מקבל IP שונה בכל פעם שאני מאתחל את המודם כמו ב-ADSL, או שיש לי IP קבוע?

איזה מודם כבלים הכי מומלץ?

אין נתבים שכוללים מודם מובנה של כבלים רק בארץ, או בכלל בעולם?

בכל אופן, אני מעדיף להשתמש בנתב האלחוטי לצורך התקשרות למודם של הכבלים.

גבעה ירוקה,

יש לך על השולחן עבודה מגוון נאה של מודמים/נתבים. בשביל מה כ"כ הרבה?

אתה יכול בבקשה לציין מהו כל מכשיר מימין לשמאל (או משמאל לימין)?

אני חושב שספרתי ארבעה מודמים/נתבים, Switch אחד, ועוד כמה מכשירים שלא זיהיתי.

מדובר במשרד או בית?

בכל אופן, לגבי רשת אלחוטית, הדבר הכרחי במחשבים (אם אתה רוצה ניידות). את המחשבים הנייחים אני מתכוון לחבר באמצעות חיבור קווי בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי בעיקר ציוד של DLINK

שמתי לב שהראוטר של DLINK אוהב לאתחל את עצמו כשהוא נתקל בבעיות של ירידה בתקשורת (קליטה לא טובה) וגם כשתוכנות שיתוף פותחות מאות קישורים

האתחול עצמו זה שניות אבל כל הקישורים שצברת בתוכנות השיתוף נפגעים.

לדעתי כל הראוטרים נפגעים מתי שהוא מתוכנות השיתוף בגלל שהם פותחים מאות ואלפי קישורים אבל האלחוטי של DLINK מאתחל את עצמו כדי לשחרר את הפלונטר.

אני פתרתי את הבעיה בצורה הבאה:

את המודם של בזק הפכתי לראוטר וחיברתי לסוויצ' עם 4 יציאות (אם למודם שלך יש יותר מיציאה אחת אתה פטור מהסוויצ')

את המחשב שלי חיברתי לסוויצ' ועכשיו הוא מחובר פיזית למודם של בזק.

שאר הרשת 3 מחשבים שמפוזרים בבית מחוברים בצורה הבאה:

לשני מחשבים יש מתאם אלחוטי 11G דרך (מומלץ ביותר) ולמחשב השלישי יש כרטיס רשת 11G

חיברתי את הראוטר האלחוטי עם כבל לסוויצ' וביטלתי לו בתוכנה את ה-DHCP כתוצאה מכך הוא הפך לנקודת גישה AP

הוצאתי לראוטר את האנטנה (בהברגה פשוטה) וחיברתי אליו אנטנה חיצונית של Hawking

כתוצאה מכך יש קליטה של כמעט 100% לכל המחשבים והכל עובד יציב ובלי ניתוקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך שלושה מחשבים נייחים שמחוברים בחיבור אלחוטי? למה לא חיבור קווי? אפילו אם מדובר במרחק רב וקידוחים בקירות, זה לא כ"כ מסובך ויותר זול.

כרטיסי רשת אלחוטיים שמתחברים ליציאת לא כ"כ מומלצים. הם צורכים יותר משאבים מה-CPU מאשר כרטיסי רשת PCI, והם גם פחות יציבים. הדבר נכון גם לגבי מודמים שמתחברים ליציאת , בניגוד למודמים שמתחברים לכרטיס .

האנטנה החיצונית של Hawking היא המתקן הלבן בצד ימין? אתה יכול לפרט עליו קצת?

מה ההבדל בין ראוטרים אלחוטיים עם אנטנה אחת לבין ראוטרים אלחוטיים עם שתי אנטנות?

נניח באופן תיאורטי שאני רוצה לפרק את שתי האנטנות של ה-NP28G ולחבר אליו אנטנה חיצונית של Hawking (למשל) כדי להגדיל את הטווח שלו, אז אני צריך לחבר שתי אנטנות חיצוניות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין כמו חיבור אלחוטי, נוחות מקסימלית

פעם היה לי מחשב אחד נוסף עם כבל שטייל בחצי בית כולל בבוידם

חתכתי אותו והעפתי לעזאזל

מאז הוספתי עוד מחשבים בכל מיני פינות  בלי שום בעיה

בהתחלה קניתי כרטיס אלחוטי שהוא בכלל לא מומלץ אחר כך הוספתי עוד שני USB שהם חבל"ז שיא הנוחות

http://www.dlink.com/products/?sec=0&pid=334

מתאם פיצפון שמגיע עם כבל מאריך אופציונלי, אתה יכול לחבר אותו ישירות למחשב כמו דיסק און קי או לחבר את הכבל ולחבר המתאם לקצה השני, בכל מקרה התוצאה זהה, זה רק עניין של נוחות, לא מעמיס בכלל והאמת אתה לא מרגיש אותו.

מהאנטנה יוצא כבל עם יציאה תואמת לראוטר, אתה מפרק את האנטנה (דיפול) של הראוטר ומחבר אליו את האנטנה, סתם הברגה פשוטה.

אם יש שתי אנטנות אז מפרקים אחת, לי לא היתה את הדילמה הזו הואיל והיתה לי רק אנטנה חיצונית אחת.

המהירות בתקשורת אלחוטית די גבוהה אצלי חלק מהציוד יכול לעבוד על 108 אבל הספיק לי 54

תחשוב שאינטרנט עובר במהירות 1.5 עד 5 (ההצעה האחרונה של בזק) אז אם יש לך חיבור של 2 והתקשורת גרועה ומלאה בהפרעות ונפלת מ-54 ל-4 עדיין יש לך פי שניים ממה שאתה זקוק לו, המהירות 54 משמעותית רק בהעברת קבצים גדולים מאוד (בחיבור קווי זה 100).

באופן עקרוני לכל ראוטר יש שתי אנטנות בשביל לחזק את עוצמת השידור, באלה שיש רק אנטנה חיצונית אחת, השניה היא פנימית בתוך המכשיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלינקסיס הוא ה WRT54G.

אני עובד לעיתים נדירות מאוד עם תוכנות שיתוף קבצים, אז אני לא יכול להגיב בנושא הזה.

בהחלט, Uptime של חודש, וגם אז נפל רק בגלל הפסקת חשמל (ה UPS מחזיק רק את המחשב והמסך).

עובד מצויין עם הכבלים בעזרת L2TP בעזרת גרסת קושחה שחפרתי מהאתר של לינקסיס.

PPTP גם אמור לעבוד לפי דיווחים של משתמשים אחרים, אבל טיפה יותר מסובך להגדיר אותו (כל הסיבוך נובע משיטות חיבור מפגרות של הספקיות בארץ שלא נהוגות בשום מקום בעולם).

בכלל, אני ממליץ להעביר חוט ולחבר מחשב בחוט היכן שניתן.

אין בעיה לגלוש באינטרנט בעזרת אלחוט, אבל העברת קבצים שמנים היא סיוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גבעה ירוקה,

למה אתה אומר שכרטיס רשת אלחוטי עדיף על פני כרטיס רשת אלחוטי PCI? מאיזו בחינה?

לגבי המהירות בתקשורת אלחוטית, אני לא רוצה תקשורת אלחוטית מהירה כדי שיהיה לאיפה לרדת במקרה של  הפרעות.

עבור מהיר (לפחות בארץ) אין צורך בכרטיסי של 100Mbps או 1Gbps, מספיק רק 10Mbps.

אני רוצה תקשורת אלחוטית מהירה (כמו גם תקשורת קווית מהירה) לצורך העברת קבצים גדולים ממחשב למחשב בתוך הרשת הבייתית במהירות גבוהה.

Nemesis,

תחבר את הראוטר והמודם שלך ל-UPS. כמה חשמל הם כבר צורכים?

לגבי קרינה, כמה קרינה באמת מייצרת בייתית ממוצעת? ככל הנראה, טלפון סלולארי מייצר הרבה יותר קרינה מאשר אלחוטית, אבל צריך לקחת בחשבון שאתה לא מדבר בטלפון הסלולארי כל היום, בעוד שברשת אלחוטית, כל המחשבים (חוץ ממחשבים ניידים) פועלים 24/7, ובמשך כל הזמן הזה הם מחוברים לאינטרנט ומעבירים קבצים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יעשה כאן סדר טיפה,

א. הראוטר והמודם לא צורכים הרבה חשמל אין בעיה לחבר אותם ל-UPS.

ב. הבעיה בפלאפון היא שהפלאפון צמוד לראש ואילו הנתב לא, אך הבעיה בנתב היא שהוא מקרין 24/7 אבל אפשר לכבות אותו מתי שכל המחשבים מכובין וכך לחסוך את הקרינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי רק 2 כניסות ל UPS, אליהן מחובר המסך והמחשב.

בשביל לחבר את המודם והראוטר, צריך לקמבן מפצל, אין לי כח :)

לא רק שטלפון פולט יותר קרינה, עוצמת הקרינה פוחתת כריבוע המרחק. זאת הסיבה שקרינת הרשת האלחוטית היא אפסית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...