בג"צ קבע: "נוהל שכן" אינו חוקי - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בג"צ קבע: "נוהל שכן" אינו חוקי

rk666

Recommended Posts

• תגובות 205
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

גררררררר....... דיייייייייייי........................................  :s07: :s07: :s07:

זה כל כך נדרש עכשיו...

arguing.jpg

TopGun ושות', עזבו.. זה חסר טעם.. זה ויכוח עם אנשים שבאופן חד משמעי מעדיפים שחייל צה"ל ימות מאשר לסכן את החיים של האויב (כשאשר השליטה על "אם לפגוע בחיים שלו או לא" תלויה לחלוטין בשכן שלו. כזכור, אף אחד לא מכריח את השכן לפוצץ את הדלת).

אהההה, אז זה מה שאומרים כשכבר אין תגובות ענייניות... סבבה, עכשיו אני יודע..  :D

::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, אם לא הבנת, הציטוט עם התמונה זה מה שבא אחרי הציטוט השני (הישן יותר), כשאני מבין שלמרות שכתבתי אותו אתה ממשיך לחזור על עצמך....

אז במקום שגם אני אחזור על עצמי מחדש כל פעם, אני מפעיל קצת היגיון - מבין את המצב האמיתי שקיים (משהו שהשמאל הקיצוני משום מה מתקשה לבצע...) - ופועל בהתאם לאותו מצב חסר סיכוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל שאתה חושב שאזרחים פלסטינאים הם האויב, אם כל השנאה שלי לתרבות שלהם ולערכים שלהם הם עדיין לא אויב ואני בהחלט מעדיף שהם ימותו ולא חיילי צה"ל אבל ברגע שאתה לוקח בנאדם חף מפשע לשימוש במגן אנושי זה לא בסדר, אני עדיין לא מבין מה כל כך קשה להבין פה...

בג"צ קבע - שימוש באזרחים פלסטינאים כמגן אנושי הוא לא דבר חוקי, איך בדיוק הפסיקה הזאת לא מסתדרת לכם ? מה לא הוגן פה ? איפה האי צדק ?

וגם אם אני מעדיף שאזרח ערבי ימות ולא אזרח ישראלי חייל צה"ל זה עדיין לא נותן לצבא את הזכות לעשות מה שהוא רוצה מול אוכלוסיה.

חבל שאתם בוחרים לאמץ ערכים של אדם קדמון.

מדינה - לא - יכולה - לאפשר - שימוש - באכלוסיה - אזרחית - כמגן - אנושי.

לא משנה מה נגרר מזה ולא משנה מי מפסיד מזה ולמה זה מוביל, זה פשוט מאוד וברור מאוד... עצוב מאוד שבמדינה דמוקרטית שמלמדים אזרחות אנשים עדיין לא הבינו מזה דמוקרטיה ומזה זכויות אדם ובית משפט.

ולסיום אני רק אגיד לך שאני לא שמאלני, אני ימני (תתפלא יש גם כאלה לא גזענים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח שאכפת להם. זו הסיבה שכשקסאם נופל מרכב והורג פלשתינאים, החמאס ממהר להאשים את .

זאת ממש אבל ממש לא הסיבה שהחאמס מאשים את ...

אתה כניראה מפספס את כל העניין מאחוריי זה

תחשוב קצת ותחזור לפה עם תשובה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

BDB ,Mortar, אתם כל הזמן חוזרים על אותם דברים.

"זה לא מוסרי", "זה לא צודק", "לפגוע בחפים מפשע (פחח) זה נורא ואיום", "גם הם בני אדם" וכו' וכו'.

אוקי, הבנו.

אבל זה לא רלוונטי. החלטת בגץ אולי יותר צודקת, אבל פחות ריאליסטית. המצב כרגע הוא שיש מלחמה. ומלחמה, איך שלא תסובבו את זה, היא לא צודקת, ולא מוסרית. ולכן כל הטיעונים שלכם בעצם חסרי תוכן ולא קשורים לענין. בהחלט יכול להיות שאתם צודקים - נוהל שכן זה נוראאאאא לא יפה. נו נו נו צה"ל. אבל בחיאת ראבאק, במלחמה נלחמים (לפחות) שני צדדים. ושני הצדדים כוללים כוחות צבאיים וכוחות אזרחיים. ושני הצדדים האלה נפגעים. that's just the way it is. לי, אישית, איכפת יותר מחיים של מישהו מהצד שלי, מאשר מהחיים של מישהו מהצד השני. אפילו אם הוא חף מפשע, אפילו אם כל מה שהוא עשה בחיים זה רק לנסות להביא שלום ואחווה בעולם. נולדת בצד הלא נכון, כל הזין.

לכן כל טיעון בסגנון הזה:

[ltr]

1. is that person (the neighbor) possibly innocent?

2. is it possible that he (the neighbor) will die/get seriously injured from being force to go to his neighbor?[/ltr]

הוא beside the point.

ומכיוון שכבר אמרתי את זה לפחות 3 פעמים בת'רד הזה, אני לא מתכוון לחזור על זה. אתם רוצים, תחשבו על זה. לא רוצים? שיבושם לכם. אני את שלי אמרתי.

peace out.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

או, well said.

תראו, במצב רגיל, אני הייתי הראשון שהיה נגד נוהל שכן,

אבל אנחנו כרגע לא ממש במצב רגיל.

תכניסו את זה טוב טוב לאוזניים, במלחמה, לפעמים מעקמים חוקים (לא שוברים אותם מעקמים),

מה הייתם מעדיפים? יש כמה אפשריות

1) להוריד את הבית עם פצצה (ואז גם השכן ימות, רוב הסיכויים)

2) לנסות להכנס ולעצור עם חיילים (ואז סיכוי גדול שהחיילים יפגעו)

3) לבוא עם שכן, ואז המחבל יחשוב פעמים,

מכל בחינה זאת הסיטואציה בה יש הכי פחות נפגעים אפשריים,

וזה כמובן במצב שיש מ-ל-ח-מ-ה, ולא במצב נורמלי ורגיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^ what he said, ובנוסף - שוב:

(כשאשר השליטה על "אם לפגוע בחיים שלו או לא" תלויה לחלוטין בשכן שלו. כזכור, אף אחד לא מכריח את השכן לפוצץ את הדלת). [תוספת: אז להגיד שהחיילים הם אלו שפגעו בשכן זה טיפשי. זה השכן שלהם שהחליט להרוג אותו, לא הם.]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת ממש אבל ממש לא הסיבה שהחאמס מאשים את ...

אתה כניראה מפספס את כל העניין מאחוריי זה

תחשוב קצת ותחזור לפה עם תשובה

חשבתי. מצטער, לא מוצא סיבה אחרת. עכשיו תורך.

MiniMizer, התמונה של הקיפוד מקסימה! למה הקיפודים אצלנו לא ידידותיים כמו האחד הזה? :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי. מצטער, לא מוצא סיבה אחרת. עכשיו תורך.

הסיבה שהם מאשימים את היא בגלל שזה נותן להם כוח.

אם אתה חושב שמעניין אותם לקבל מדינה משלהם ולדאוג לאחיהם הפלסטינים אתה טועה.

כל מה שאיכפת למנהיגי אירגוני הטרור זה להישאר בשלטון.

הם עושים את זה ע"י טרור ,הפחדה(נשיאת נשק ברחובות) וכדי שלא יפנו אצבע מאשימה אליהם, הם מחפשים את האוייב המשותף - .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת? אז למה הם לא מפוצצים כמה אוטובוסים בעזה ומאשימים בכך את ישראל?

החמאס רוצה מדינה פלשתינאית מוסלמית על כל שטחה של . אם רוב הפלשתינאים לא יתמכו בהם, יהיה להם קשה מאוד לממש את זה. לכן החמאס מקפיד לדאוג לאזרחים הפלשתינאים הפשוטים: הם מקימים מרפאות, בתי ספר, מסגדים ועוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צה"ל הוא בפירוש הצבא הכי הומני בעולם. וחבל שיש אנשים "מהצד שלנו" שמנסים בכוח להציג לעולם את ההיפך.

אתה ממש חיי בהכחשה! צה"ל הוא רחוק מלהיות הומני, וחבל שיש אנשים כמוך שמוכנים להתעלם מכל מה שקורה בשטחים ולטעון שצה"ל הוא הצבא הכי הומני שיש (העובדה שאתם שונאים ערבים לא נותנת לגיטימציה לטבח!) :-X.

דרך אגב, תחסוך ממני את התגובות הלא בוגרות שלך, כי זה מעניין לי את ה***.

בעצם גם כך לא נכנס יותר לפורום אקטואליה ותרבות (תרבות! ::)) בגלל שרובכם כאן ימנים מפגרים שחושבים מהתחת, אז תגיב מה שבא לך :-*.

ושוב אני שואל - נניח שיש מחבל בצד השני של הדלת והוא לא מתכוון להיכנע. מישהו הולך למות. 100 אחוז מישהו מת. מיליון אחוז הוא מרסס\מפוצץ את הדלת. אתה מעדיף שזה יהיה ילד בן 18 מהצד שלך, או שכן שקיים סיכוי סביר ביותר שגם הוא תומך בארגון טרור ?
זה כמו שהם יעדיפו שאנחנו נמות ולא הם, אני מעדיף שהם ימותו ולא אנחנו.
לא אמרתי שכל הערבים טרוריסטים.

for all i care, השכן יכול להיות חף מפשע.

עדיין, אני מעדיף שהוא ימות מאשר שחייל ימות.

לדעתי החיים של חיילי צה"ל יותר חשובים מעקרונות מוסריים כלשהם.

מלחמה היא לא מוסרית. והיא לא יפה. והיא בטח לא נעימה. too bad.

נוהל שכן היא האפשרות הכי שקטה והכי הומנית שיכולה להיות.

תקרא במילון את הפירוש למילה הומנית, כי נראה לי שאין לך בכלל מושג מה משמעותה!

בולשיט.

וכמו שאמרתי, מלחמה זה לא דבר מוסרי. אין חיה כזאת - איך שלא תסובב את זה, מלחמה לא יכולה להיות מוסרית, זה פשוט לא עובד.

ולמרבה הצער, הם התחילו את המלחמה, הם יכולים לסיים אותה. עד אז אנחנו לא יכולים לשחק את תפקיד המוסריים - כי זאת הסיבה היחידה שכל האינתיפאדה הזאת נמשכת כבר 6 שנים ולא חודש. אם היינו קצת פחות מוסריים וקצת יותר ריאליסטיים, היינו מכניעים אותם מזמן. אז אולי בטווח הקצר היו נהרגים יותר חפים מפשע, והינו סופגים ביקורת מהעולם, וכמה אלופים לא היו יכולים לטוס ללונדון. אבל זה היה שורד בדיוק חודשיים, ובחישוב הגדול - הינו חוסכים חיי אדם משני הצדדים - ישראלים ופלסטינים.

ככה זה כשמנסים להילחם בהומניות... אוקסימורון שמהווה אולי את האבסורד הגדול ביותר בישראל היום.

לא אמרתי שעקרונות מוסריים לא חשובים לי באופן כללי.

אמרתי שמלחמה אי אפשר לנהל בצורה מוסרית. אין דבר כזה. מלחמה, מטבעה, היא בלתי מוסרית.

ומצדי, אני בהחלט הייתי מעדיף להפציץ, אם זה היה מבטיח שקט לי, לחיילי צה"ל ולאזרחי . חד וחלק.

הבעיה פה בלהיות מוסריים זה שצריך שגם הצד השני יהיה מוסרי.

מישהו שמע על בג"ץ פלסטיני??

אתה לא יכול להילחם בהומניות כנגד טרוריסטים שמטבעם לא הומניים

you fight fire with fire

מצידי שהשכן שלו יהיה גם אמא תרזה

הכי חשוב זה לשמור על החיים של החיילים שלנו. כן, גם על חשבון 10 פלסטינים

למה? לא בגלל שהם פלסטינים(מצידי שיהיו גם טורקים) אלא בגלל שהאינטרס של צריך להיות לשמור על חיי הישראלים. לא על חיי אזרחים של מדינה(ראשות) אחרת. אם הראשות רוצה לדאוג לחיי האזרחים התמימים שלה, שתעצור את הטרור. ושלא יגידו לי שאי אפשר כי יש 40000 שוטרים פלסטינים ורק 2000 חמאסניקים.(אל תתפסו אותי במספרים אבל היחס הוא משהו כזה)

הגעתי לעמוד 4, אבל הפסקתי כי רמת הבורות הייתה גדולה מדי :nixweiss:.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה ממש חיי בהכחשה! צה"ל הוא רחוק מלהיות הומני, וחבל שיש אנשים כמוך שמוכנים להתעלם מכל מה שקורה בשטחים ולטעון שצה"ל הוא הצבא הכי הומני שיש (העובדה שאתם שונאים ערבים לא נותנת לגיטימציה לטבח!) :-X.

דרך אגב, תחסוך ממני את התגובות הלא בוגרות שלך, כי זה מעניין לי את ה***.

בעצם גם כך לא נכנס יותר לפורום אקטואליה ותרבות (תרבות! ::)) בגלל שרובכם כאן ימנים מפגרים שחושבים מהתחת, אז תגיב מה שבא לך :-*.

יש לי רק שתי שאלות:

א. בן כמה אתה ?

ב. אם מעל 18, איפה אתה משרת\שירתת בצבא ?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...